Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40J5510 - oznaczenie piktogramów w opisie kanałów TV

29 Kwi 2016 14:13 1125 3
  • Poziom 20  
    Witam wszystkich.
    Niestety instrukcja obsługi do nowych telewizorów Samsung pozostawia wiele do życzenia.
    Mam pytanie co oznaczają rysunki w opisie programu po wciśnięciu przycisku Info na pilocie ?

Kilka podstawowych ikon jestem w stanie zrozumieć
    16:9 lub 4:3 - proporcje obrazu
    1080i/p lub 576i/p - rozdzielczość obrazu oraz informacja o przeplocie
    SD lub HD - rodzaj transmisji

Co oznaczają pozostałe symbole jak D, AD, _ i inne jakie widać na zdjęciach.
    Niestety w instrukcji niczego nie znalazłem. Wszystkie symbole występują w odbiorze naziemnej telewizji cyfrowej.
    Samsung UE40J5510 - oznaczenie piktogramów w opisie kanałów TV20160429_1..958.jpg Download (503.86 kB) Samsung UE40J5510 - oznaczenie piktogramów w opisie kanałów TV20160429_1..021.jpg Download (494.66 kB) Samsung UE40J5510 - oznaczenie piktogramów w opisie kanałów TV20160429_1..156.jpg Download (517.46 kB)
  • Poziom 38  
    16:9 - format obrazu (moze byc tez 4:3)
    576i - rozdzielczosc (moze byc 720, 1080, 2160) i - przeplot, p - bez przeplotu
    SD - rozdzielczosc (moze byc HD lub UHD)
    kwadracik z paskiem - napisy
    D - Digital (nadawane cyfrowo)
    AD - Audio Description (opcja dla niewidomych - mowi co jest na ekranie)

Na stronie Samsunga jesy 170 stronicowa instrukcja, tam to jest opisane.

Edit:
    No dobra nie jest.
  • Poziom 20  
    sanfran napisał:

D - Digital (nadawane cyfrowo)

Odbieram DVB-T więc wszystkie kanały są cyfrowe a nie na wszystkich ta litera D jest
    sanfran napisał:

AD - Audio Description (opcja dla niewidomych - mowi co jest na ekranie)

Skoro AD oznacza Audio Description to co oznacza rysunek ucha na białym tle ?
    Czasami to się wyświetla ale nie zawsze audio deskrypcja działa osobiście spotkałem się tylko na TV Puls jak leciało Boso przez świat.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?
    Podobna sytuacja jest w przypadku telegazety po włączeniu mogę przełączać różne rzeczy ale na ślepo bo tego też nie ma w instrukcji.
  • Poziom 43  
    jaros85 napisał:
    co oznacza rysunek ucha na białym tle

Dla niesłyszących - często txt strona 777, albo stacja nadaje własne napisy dla takich osób.