Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-2160 (jak CLP300) - pionowe paski, kiepski czarny, poziome grube li

suchejro 29 Kwi 2016 17:07 2037 5
  • #1 29 Kwi 2016 17:07
    suchejro
    Poziom 13  

Witam, mam problem z urządzeniem 3w1 Samsunga - CLX2160 (zespół drukujący jak w CLP300). Problemów jest kilka, po pierwsze wydruki kolorowe mają pionowe paski, po drugie czarny kolor jest kiepski i wygląda jakby zanikał a kaseta jest pełna w 90%, po trzecie pojawiają się poziome grube linie - najczęściej żółte ale jak widać na zdjęciach i czarne. Zespół bębna był rozebrany, oczyszczony dokładnie, śmietniczka oczyszczona, developery czyli wywoływaczki także, całość błyszczy. Podobnie pas transferowy, czyściutki. Co może powodować takie wydruki? Co zrobić dokładnie żeby usunąć te defekty? Co do czarnego, to mam podejrzenie, że to wina tonera. Podróbka. Patrzyłem jak się układa na wywoływaczce, inne kolory ładnie a czarny jakby kiepsko, ale ciężko na czarnym wałku to zobaczyć, inne kolory widać idealnie. Może powinni robić białe wałki? Na zdjęciach widać jakie są problemy, paski i kiepki czarny to może wina tonera, ale te linie poziome? Wszystkie wałki oczyszczone. Co to jest? I to losowo, raz jest a raz nie.

Samsung CLX-2160 (jak CLP300) - pionowe paski, kiepski czarny, poziome grube li Samsung CLX-2160 (jak CLP300) - pionowe paski, kiepski czarny, poziome grube li Samsung CLX-2160 (jak CLP300) - pionowe paski, kiepski czarny, poziome grube li Samsung CLX-2160 (jak CLP300) - pionowe paski, kiepski czarny, poziome grube li

0 5
  • #2 29 Kwi 2016 17:48
    hernan_cortes
    Poziom 21  

Poziome linie to problem z pasem transferowym.

0
  • #3 29 Kwi 2016 20:03
    suchejro
    Poziom 13  

Czyszczony był ze śmietniczką włącznie. Mogłem coś przeoczyć? Skąd pasy, raz taki a raz inny kolor?

0
  • #4 02 Mar 2017 11:07
    gacek_krzych
    Poziom 11  

witam czy kolego suchejro rozwiązał swój problem, mam taki sam efekt jak u kolegi?

0
  • #5 11 Kwi 2017 13:48
    suchejro
    Poziom 13  

Pas oczyszczony, wszystkie śmietniczki itd oczyszczone, wałki też. Możliwe że coś powoduje takie paski? Nie są identyczne, różnią się. Może coś nie doczyszczone dokładnie? Jak postępować szczegółowo żeby rozwiązać problem?

0
  • #6 11 Kwi 2017 17:03
    spidi81
    Poziom 9  

Sprawdź interwał między liniami. Na moje oko listwa bębna.

0