Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer HDMI -> TV LG 42LW-570S -> amplituner Yamaha HTR 3065 - dźwięk wi

BBros 29 Kwi 2016 18:17 669 7
  • #1 29 Kwi 2016 18:17
    BBros
    Poziom 9  

Witam!
    Mam podłączony komputer przez kabel HDMI do TV LG 42LW-570S, od TV do amplitunera Yamaha HTR 3065 leci kabel HDMI ARC. Chciałbym uzyskać dźwięk wielokanałowy, natomiast ustawienia w urządzeniach do odtwarzania na kompie (windows 7, płyta główna Gigabyte Z77-DS3H) wykrywa TV i jest tylko opcja 2 głośników.
    Takie samo połączenie od dekodera UPC działa bez problemu, więc domyślam się, że może to być problem w sterownikach do dźwięku w komputerze. Czy dobrze myślę?
    Oczywiście podłączając komputer do amplitunera zamiast TV daje mi wszystkie kanały, lecz wtedy np. nie mogę słuchać radia i pracować na kompie, bo obrazu nie mam.
    Czy jest jakaś opcja bym mógł mieć połączenie kompa z ampli i TV w taki sposób bym miał wszystkie kanały (5.1) i jednocześnie obraz na TV słuchając radia z ampli etc.?

0 7
  • #2 29 Kwi 2016 18:31
    intenso
    Poziom 38  

A czemu nie podłączysz komputera bezpośrednio do amplitunera ?
    Zapewne tv degraduje dźwięk 5.1 do postaci 2.0 .

0
  • #3 29 Kwi 2016 19:15
    BBros
    Poziom 9  

jeśli podłączę komputer do amplitunera to np. pracując sobie, nie mogę słuchać radia FM z amplitunera
    teraz w ogóle coś namieszałem w ustawieniach w kompie bo w ogóle dźwięku nie mam :/

próbuję teraz odzyskać dźwięk, obraz mam puszczony z gniazda DVI-D do HDMI telewizora, a z HDMI kompa podłączyłem do amplitunera... tylko włąśnie dźwięku nie mam... przekombinowałem coś

0
  • #4 29 Kwi 2016 19:17
    intenso
    Poziom 38  

A po co słuchasz radia z ampli jak możesz słuchać radia z komputera na ampli.

0
  • #5 29 Kwi 2016 19:24
    BBros
    Poziom 9  

chociażby dlatego, że radio w internecie jest inne niż na FM (lokalne audycje tylko w FM), albo np. pracując na kompie nie mam internetu...

zauważyłem, że jak odpiąłem kabel HDMI ARC z amplitunera (gniazdo OUT) to komp wykrył mi amplituner i mogę głośniki skonfigurować, ale jak podepnę z powrotem to z ustawień komputera znika amplituner

0
  • #6 29 Kwi 2016 19:28
    intenso
    Poziom 38  

Wyłącz sterowanie Hdmi w ampli , ewentualnie w tv.

0
  • #7 30 Kwi 2016 12:33
    BBros
    Poziom 9  

Na płycie głównej mam S/PDIF OUT, dwa piny.
    Domyślam się, że jak kupię śledzia z gniazdem toslink to powinno działać?
    Tylko nawet nie wiem jak takiego czegoś szukać, pod jaką nazwą, żeby znaleźć

0
  • #8 30 Kwi 2016 12:59
    intenso
    Poziom 38  

Tak będzie działać.
    Szukaj sledz spdif toslink

0