Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE37B550A5WXXH - jak zdezaktywować tuner TV kablowej

Daniel_GSM 29 Kwi 2016 19:46 795 4
  • #1 29 Kwi 2016 19:46
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

Witam,

Telewizor użytkuje starsze małżeństwo i próbuję Im pomóc po sąsiedzku.
    Otóż TV jak w temacie ma irytującą funkcję.
    Problem wygląda tak:
    Z klawiatury numerycznej wybieram program nr 1 - przełącza się na zaprogramowany tam program np TVP1 - cyfrowa naziemna.
    Po ponownym naciśnięciu klawisza nr 1 z klawiatury pilota TV przełącza się na TV kablową na numer kanału 1 gdzie nie ma żadnego zaprogramowanego programu i efekt jest taki, że pojawia się śnieg.
    Państwo dzwonią do mnie i mówią, że nie mają TV - no nie mają ponieważ przełączyli TV w tryb ATV - czyli TV kablowej.

Jak to zdezaktywować?
    Próbowałem wielu sposobów - za każdym razem jeśli oglądam jakiś numer kanału z cyfrowej naziemnej i jeszcze raz nacisnę ten sam numer kanału to przechodzi w tryb kablówki.
    Jak to wyłączyć?
    Pomoże ktoś?

0 4
  • #2 29 Kwi 2016 20:18
    Zdzisław1980
    Poziom 18  

Kiedyś to miałem u znajomego.
    Nie pamiętam dokładnie ale zresetowałem wszystkie kanały i dałem "wyszukiwanie" kanałów od nowa.
    Tylko że zaznaczałem tylko telewizja cyfrowa.
    (była chyba jeszcze opcja cyfrowa i analogowa).
    Drugi pomysł to wejść w menu programów i usunąć te analogowe.
    Nie pamiętam która wersja ostatecznie zadziałała bo było to dawno a ja mieszkam już gdzie indziej.

0
  • #3 29 Kwi 2016 21:36
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

Właśnie w tym rzecz, że próbowałem tych sposobów co mówisz.

Wyszukiwałem tylko cyfrowe naziemne i nadal to samo.

Jak wejdę w opcje listy kanałów - to wyświetla mi 24 cyfrowe a reszta programów (od 25 do 99) jest poprzedzona literka A.
    Nic na nich nie ma, ale są "dostępne" i pokazują "śnieg".
    Opcja usuń kanał podświetla się tylko jak najadę na zapamiętane programy TV cyfrowej.
    Jak zaznaczę któryś z programów z literką A - czyli tej pseudo kablowej to nie mam możliwości usunięcia - opcja usuń nieaktywna.

Pytanie jest jeszcze jedno - jak przywrócić ustawienia fabryczne tego TV?
    Prywatnie posiadam TV z serii H6400 i tu opcja resetu całkowitego do stanu fabrycznego jest a tam nie ma.
    Może to by pomogło?

0
  • #4 29 Kwi 2016 21:57
    Zdzisław1980
    Poziom 18  

Niektóre samsungi mają reset w menu.
    Te co nie mają to :
    Jedna z opcji resetu (chyba w starszych) to na włączonym przytrzymać przycisk "exit " około 7-10 sek. Pojawi się FACTORY RESET.

W smartach podobno jest na wyłączonym kolejno naciskać z pilota :
    mute,1,8,2 POWER i włącza się z menu serwisowym.

0
  • #5 29 Kwi 2016 22:40
    _kli_
    Poziom 33  

Daniel_GSM napisał:
    Wyszukiwałem tylko cyfrowe naziemne i nadal to samo.

Samo ponowne wyszukiwanie może nie wystarczyć. Musisz przywrócić ustawienia fabryczne i przeprowadzić konfigurację tv od początku, zaznaczając tylko kanały naziemne (Air). Najlepiej same DTV (Digital) - o ile jest taka możliwość. I nie rób programowania automatycznego, tylko ręczne wybranych kanałów.

0