Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowy głośnik - Technics EH570

ddavout 29 Kwi 2016 20:08 765 2
  • #1 29 Kwi 2016 20:08
    ddavout
    Poziom 7  

Cześć,

Mam w tej chwili do wieży podłączone dwa głośniki. Mam też puszczony kabel głośnikowy do łazienki, tak więc chciałbym podłączyć dodatkowy głośnik. W związku z tym mam dwa pytania.

1. Czy można podłączyć dwa kable głośnikowe do jednego wyjścia w wieży, natomiast na minusie zastosować przekaźnik, dzięki czemu pod napięciem zawsze będzie jeden z nich?

2. Wszędzie sprzedawane są głośniki do montażu w suficie albo bezprzewodowe, nie mogę znaleźć zwykłych, małych głośników "na kabel". Z googlem jestem na ty i nic. Możecie polecić jakiś sklep, gdzie mógłbym zakupić takie głośniki, najlepiej przeznaczone do łazienek? Nie zależy mi na jakości, byle spełniały poniższe specyfikacje wieży.

Specyfikacja głośników, które są teraz podłączone:

Impendance High 6 Low 8
    Input power High 60W, Low 120W

Dzięki z góry za pomoc.

0 2
  • #2 01 Maj 2016 22:03
    goraj krzysztof
    Poziom 29  

Na allegro jest od groma plastikowych kolumienek z różnego rodzaju wież. Za bardzo małe pieniądze.
    Kup od razu jakiś przełącznik audio do przełączania tych dwóch zestawów bo spalisz końcówkę mocy.

0
  • #3 02 Maj 2016 20:53
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Kup głośnik sufitowy z przeznaczeniem najlepiej do łazienek aby nie skorodował . Moc minimum 50W , impedancji najlepiej 8Ohm. Jeśli nie będziesz słuchał na pełnej mocy i robił "dyskoteki"(maksymalna głośność do 2/3) to będzie znośne dla sprzętu. Jak będziesz potrzebował głośniej posłuchać wieży to zalecane wyłączenie głośniczka czyli lepiej zamontować przełącznik w szeregu głośnika łazienkowego.

0