Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 814 - Nie trzyma toru jazdy po nierównej drodze.

Bimber92 29 Apr 2016 21:26 1122 8
    Bimber92
    Level 7  
    Witam. Problem polega na tym że gdy wjeżdżam na nierówną drogę to auto zaczyna tańcować (ucieka na boki), trzeba się bardzo skupiać na prowadzeniu bo nigdy nie wiadoma w które stronę ucieknie. Zrobiłem i wymieniłem:
    -Amortyzatory
    -Wszystkie końcówki drążków
    -Wymieniłem opony przednie na nowe
    -Ustawiałem zbieżność
    -Oddałem do regeneracji przekładnie kierowniczą

Trochę się poprawiło ale dalej ucieka przeważnie gdy jest załadowany. Jak ktoś wie o co tu może chodzić to prosił bym o wskazówki co może być tego przyczyną. Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    klika60
    Level 15  
    A może nie trafia w koleiny mam taką osobówkę i gość na stacji powiedział że problem w zawieszeniu mówię że nie, co się okazało geometria była żle ustawiona po tym zabiegu autko pływa jak po wodzie nie jest to ciężarówka ale warto sprawdzić
    Bimber92
    Level 7  
    W piątek sprawdzę ten szpickop i dam znać, bo teraz auto jest mi potrzebne.
    dulu1
    Level 2  
    Witam. Udało sie znaleźć przyczynę? Mam autobus zabudowany na Mercedesie 815D, też pływa po drodze. Co to za szpickopy?
    andrzej.andrzej
    Level 6  
    Mam podobną sytuację w Renault gama T. Auto jeszcze na gwarancji ale serwis rozkłada ręce. Wymienili ostatnio drążki z dobrych na nowe jakiś klin pod resor ale dalej to samo. Zbieżność niby ok a jak koło złapie jakąs dziurę to szarpie kierownicą jak w traktorze. Może ktoś ma jakieś pomysły???