Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

trybem serwisowym canon mp160

30 Kwi 2016 16:16 1446 2
  • Poziom 2  
    witam
    mam dwa canony mp2160 i mp210
    zastosowałem udanie reset kardiolodzy ale wciągło papier i jest problem z rozpoznaniem koloru ale przez to nie działa tez czarny. Wiec skorzystałem ponownie z rozwiązania resetu:
    1. Wyjmujemy papier z drukarki
    2. Przy wyłączonej drukarce naciskamy przycisk RESET (trójkąt w kole)
    3. Trzymając przycisk RESET naciskamy przycisk POWER i trzymamy
    4. Trzymając POWER puszczamy RESET
    5. Ciągle trzymając POWER naciskamy dwa razy RESET, puszczamy POWER i nie naciskamy RESET.
    6. Czekamy aż na wyświetlaczu pojawi się cyfra 0 (jeżeli nie to przeczytaj czerwony tekst na dole)
    7. Naciskamy 3 razy RESET i raz POWER
    8. Naciskamy 4 razy RESET i raz POWER
    9. Otwieramy pokrywę drukarki (podnosimy skaner)
    10. Wyjmujemy oba pojemniki z tuszem
    11. Naciskamy 3 razy RESET i raz POWER
    12. Naciskamy raz POWER, drukarka wyłącza się, po wyłączeniu zamykamy pokrywę
    13. Włączamy drukarkę, drukarka pokazuje błąd tuszu (E5), czekamy około 10 sekund i otwieramy pokrywę.
    14. Wkładamy pojemniki z powrotem do drukarki i zamykamy pokrywę
    15. Aktualizacja stanu potrwa około 5 sekund po czym błąd zniknie, a głowice zostaną odczytane jako pełne.

I tu problem z pkt. 6. zamiast 0 na wyświetlaczu miga wciąż lampka z trójkącikiem. w oposie brakuje tego na czerwono może ktoś wie co to było albo co zrobić. Bo przejcie na kolejne pkt daje efekt dalszego braku tuszu/nierozpoznania kartridża. Nadmienię ze wczesnej po 1 res a przed wciągnięciem papieru bylo ok
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Klasyczny e5 i migają oba tusze plus ta 3 dioda z trójkatem. Sprawdzałem na obu drukarkach.