Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia.

30 Kwi 2016 17:52 1167 19
  • Poziom 6  
    nie znalazłam żadnego rysunku do tej lodówki
    duża dwukomorowa
    jeden kompresor
    termostat z komory lodówki wybebeszony /to była zwykła klapka co się domykała mniej lub bardziej/
    problem nie powstał nagle tylko narastał
    po włączeniu do prądu startuje wszystko - i po kilku minutach dziękuje za współpracę...
    myślałam że się przegrzewa - /jest 40 stopni - piszę z Indii/
    zdjęłam tylną pokrywę by ten grill byl na wierzchu, oraz wszystko zbędne z okolic kompresora - czyli zbiornik na wode czy jakas metalowa klapka
    pomogło minimalnie - na chwile - i tyle - chyba że na te chwilę pomogło przemieszczenie lodówki - musiałam j a przepchnąć przez maly próg

nie mam żadnych środków w tym tygodniu, a lodówka by sie przydała ..
    co moge jeszcze sprobować zrobic samodzielnie?
    bardzo będę wdzięczna za pomoc laikowi takiemu jak ja - umiem trzymać śrubokręt - ale zbyt fachowych terminow nie znam , wiec prosze jasno :-)

a jeżeli nie mogę sama - to poproszę o ścieżkę prac / testów w zakładzie naprawczym - żeby nie kazali mi zbędnie czegoś nowego kupować ;-)
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    pojemnik właśnie zakrywa kompresor - jest leżącą na nim kopułą -- a na razie i tak nic nie kapie z lodówki bo nie ma co - dlatego zdjęłam by maksymalnie umożliwić chłodzenie
    do kompresora dochodzi 5 kabli <z tego 2 podwójne> 3 na wtyczce - 2 bezpośrednio - nie ma żadnej obudowy- 3 idą do pudełka z dwiema wtyczkami w środku - bardziej otworzyć nie mogę, 2 idą do plastikowego walca i gwintem na końcu ..
    to jest indyjska lodówka powinna być dostosowana do klimatu !!! ale fakt mam straszny rachunek za prąd za ostatni miesiąc..
    zawsze wyłączam ją z gniazdka gdy majstruje ! :-)
  • Poziom 6  
    te zdjęcia tacie robilam telefonem - zrobienie lepszych mi troche zajmie a juz noc - to wrzucę jutro - bardzo dziekuję za pomoc
    FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia.

pozprzatałam te smieci, a ten kabel z białym walcem jest podłączony do kompresora
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 6  
    tak - to taka wtyczka co byla wpięta w kompresor i jest wpieta znowu

Dodano po 4 [minuty]:

ta czarna wtyczka bardzo się rozgrzewa ... ja musze spać , padam , po za tym lodówkę wystawiłam w najzimniejsze miejsce - nocą nie jest tak gorąco - to zobacze czy rano będzie lepiej ... rano dodam dobre zdjęcia, jeszcze raz dziękuję
  • Poziom 6  
    noc i jej chłód nic nie pomogły - zaraz sesja fotograficzna
  • Poziom 6  
    FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia.

Dodano po 2 [minuty]:

FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia. FF450-elite whirpool - muszę sama naprawić lodówke - nie mam wyjścia.
  • Specjalista AGD
    Krzysztof Rypiński napisał:
    No i na zdjęciach widać warystor który nie lubi wysokich temperatur, może jest uszkodzony.

Kolego, proszę sprawdzić jaka jest różnica między warystorem, a pozystorem, bo jest ogromna. Akurat ten POZYSTOR, wręcz jest stworzony do wytwarzania wysokiej temperatury. Być może starasz się pomóc, ale robisz to w sposób błędny i amatorski. Podstawą diagnozy, jest sprawdzenie wartości zasilania podawanego na sprężarkę, pobór prądu i rezystancję uzwojeń. Tego Pani spadzista raczej nie uczyni, więc należy sprawę oddać w ręce fachowca - myślę że i w Indiach się znajdzie :)
  • Poziom 17  
    Trafiony - zatopiony. Nie ma co sprzeczać się o nazwę. Wiadomo jaką funkcje ma spełniać
  • Specjalista AGD
    A pomoc pt: idź do serwisu, to nie pomoc.

Więc bardzo proszę kolego, możesz skutecznie pomóc, to zrób to.
    widaw napisał:
    Trafiony - zatopiony.

Co trafione i zatopione?
  • Poziom 6  
    Panie Krzysztofie - bardzo dziękuję- jutro postaram się nabyć nowy pozystor. Jeżeli będzie i nie będzie drogi - będę testować.
    Panie Nares - jakby Pan przeczytał - jestem tu bo nie stać mnie na serwis, 2 jak był pan naprawiacz lodówek to jego pomoc ograniczyła się do zdjęcia klapy zamrażalnika i sprawdzenia czy śmigiełko się kręci - co słychać bez zdejmowania .... i poszedł zadowolony..
    w Indiach zasada jest taka - staralem się - więc kasa się należy nie ważne czy naprawiłem.. już miałam 500l wody które codziennie wraca skąd przyszło, niedziałający bojler bo rura z wodą jest po skosie (na prawdę nie miało wpływu - dało się naprawic) ale byli panowie i tak z siebie zadowoleni, ze na ścianie powiesili i rurki podłączyli, że w zasadzie poprawne działanie byłoby już za dużo dobrego , no i mój skuter który nalezy kupić nowy bo hamulec nie działa albo kabel się wypiął ...

Dlatego nawet jeżeli nie naprawię sama - chcę wiedzieć co ma zostać pokolei dokonane w celu poprawnej diagnozy przed wymianą połowy lodówki...

dziękuję i pozdrawiam , odezwę się jak przetestuje nową tabletke /pozystor/

Dodano po 18 [minuty]:

choć mam jakieś złe przeczucia - lodówkę okala dziwna woń - jak jest włączona woń jest w środku , a teraz jest od tyłu bardziej - oczywiście została uchylona. taka intensywna zimna woń ... i nie są to kurczaki dla psów..
  • Specjalista AGD
    spadzista napisał:
    chcę wiedzieć co ma zostać pokolei dokonane w celu poprawnej diagnozy przed wymianą połowy lodówki...

nares napisał:
    Podstawą diagnozy, jest sprawdzenie wartości zasilania podawanego na sprężarkę, pobór prądu i rezystancję uzwojeń.
  • Poziom 6  
    pokazalam milemu panu elektrykowi te cala wtyczke mowiac ze chce tylko te tabletke - pan jest mily i z pasja ale on tylko przewija silniki i male rzeczy naprawia ... i on mi powiedzial ze tam jakas blaszka zle styka i ze musze kupic nowa wtyczke - podal mi namiar na sklep - nabylam - mam nadzieje ze zadziala bo alternatywa moze byc bardzo droga :-/ czekam tylko na nocne temperatury do lepszych parametrow testowania
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Admin grupy AGD
    Trzymam kciuki.

Ta magiczna tabletka nie uzdrowi sprzętu.
    Lodówka, to nie maszynka do mięsa, ani młotek do ubijania kotletów schabowych, żeby brać się za samodzielną naprawę (zwłaszcza ten typ z zaworem bistabilnym), tym bardziej, że sama Autorka tematu przyznała się do całkowitego laicyzmu w tym temacie. Forum jest dla początkujących z pewną wiedzą, jednak bez takiego podstawowego narzędzia, jakim jest miernik uniwersalny możemy tutaj stworzyć dwie strony prozy o niczym.
    Bardzo mi przykro z tego powodu, ale temat zmuszony jestem zamknąć. Nie rokuje żadnych nadziei na samodzielne rozwiązanie problemu i w przyszłości będzie bardziej szkodzić, niż pomagać (dla potomnych).