Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofom pojemnociowy Bm 700 + mikser Behringer Xenyx 802

Ibrylow 30 Kwi 2016 21:38 2184 9
  • #1 30 Kwi 2016 21:38
    Ibrylow
    Poziom 8  

Witam

Posiadam Mikrofon Pojemnosciowy Bm 700 ( taki jak na Rys 1), dokupiłem do niego przewód xrl męski - xrl damski.

Dane techniczne i specyfikacja tego mikrofonu:
    - Pasmo przenoszenia: 20Hz-16KHz
    - Czułość - 38dB ± 2dB
    - Waga netto 316 g
    - Impedancja obciążenia ≥ 1000 Ohm
    - Charakterystyka:Kardoidalna ( jednokierunkowy)
    - Włącznik / wyłącznik Nie

Chciałbym nim nagrywać dźwięk(domowe studio).Wiem że do poprawnego działania tego typu mikrofonów potrzebne jest zasilenie Phandom 48V.
    Myśle o zakupie miksera analogowego BEHRINER XENYX 802. (Rys,2)

Dane techniczne miksera.

2 wejścia mikrofonowe,
    3 zakresowe EQ na każdym kanale,
    wskaźnik LED,
    6 zbalansowanych wejść liniowych,
    1 x AUX,
    wyjścia Main Mix, Control Room, słuchawkowe oraz Tape,
    wejście Tape,
    potencjometry ALPS,
    zasilanie Phantom +48V,

W związku z tym mam pytania:

1.Czy ten mikrofon będzie mi poprawnie działał po podłączeniu do tego miksera? Czy będzie trzeba dokupić jeszcze jakiś wzmacniacz?

2.Jak dobrze podłączyć mikser do komputera? Podłączyć go do wejścia liniowego czy może lepszy będzie podobny model tylko z możliwością podłączenia prze USB?

Chodzi o to żeby nagrania były w miarę dobrej jakości, bez żadnych szumów czy zakłóceń.

Mam nadzieje że nie zamotałem trochę i zrozumiecie o co mi chodzi.
    Proszę o pomoc w tej kwestii.

Z góry dzięki i pozdrawiam :D

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 01 Maj 2016 11:34
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Ibrylow napisał:
    .Czy ten mikrofon będzie mi poprawnie działał po podłączeniu do tego miksera?
    Tak.
    Ibrylow napisał:
    Czy będzie trzeba dokupić jeszcze jakiś wzmacniacz?
    Nie, jeśli nie będziesz chciał nim nagłaśniać, a używać jedynie jako "przejściówki pomiędzy mikrofonem a komputerem.
    Ibrylow napisał:
    .Jak dobrze podłączyć mikser do komputera?
    Według instrukcji obsługi.
    Ibrylow napisał:
    Podłączyć go do wejścia liniowego czy może lepszy będzie podobny model tylko z możliwością podłączenia prze USB?
    Często wejście liniowe zapewnia lepszą jakość niż USB. W tym wypadku zależy to od samego miksera. Tani z USB to erzac, lepiej podłączyć już przez wejście liniowe.
    Zakładam, ze sama karta dźwiękowa nie wprowadzi zbytnich ograniczeń jakości.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 01 Maj 2016 11:50
    nagrywamy.com
    Poziom 27  

Tych BM700 jest parę wersji, mikrofon ze zdjęcia jak widać ma kabel z minijackiem i jest przystosowany do pracy z wejściem mikrofonowym karty dźwiękowej a nie z przedwzmacniaczem z fantomem.

0
  • #4 01 Maj 2016 12:44
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

nagrywamy.com napisał:
    mikrofon ze zdjęcia jak widać ma kabel z minijackiem i jest przystosowany do pracy z wejściem mikrofonowym karty dźwiękowej a nie z przedwzmacniaczem z fantomem.
    Fakt. Nie zwróciłem uwagi na ten szczegół. Swoją drogą - ciekawe czemu nie ma jakiegoś symbolu w nazwie sugerującego inną wersję; nie wierzę, żeby było mu obojętne czy dostanie 5V z komputera, czy 48 z miksera... A żadnego innego rozróżnienia poza wtyczką nie ma.
    No i we wszystkich opisach sklepów jakie znalazłem w sieci widnieje :"Zasilanie phantom 48V" i "nadaje się na estradę i do home recordingu"... Jakoś nie wyobrażam sobie więc, żeby różnicy w samej elektronice nie było; na estradzie nie stosuje się raczej mini jacka z wiadomych względów...
    Ale - produkcja chińska, więc spodziewać się można wszystkiego. Z wkładka elektretową (ostatecznie też jest to rodzaj pojemnościowego przetwornika ?) włącznie... ;)

0
  • #5 01 Maj 2016 13:43
    Ibrylow
    Poziom 8  

Proszę się nie sugerować kablem ze zdjęcia. Dokupiłem do tego mikrofonu inny kabel:

Chodzi mi o to czy jak podłącze tym kablem mikrofon z mikserem i to wszystko podepnę do PC do Wejścia Liniowego, to jakość nagrań będzie dobra bez zakłóceń?

0
  • #6 01 Maj 2016 14:11
    nagrywamy.com
    Poziom 27  

Oczywiście, że możesz do tego mikrofonu dokupić inny kabel, również taki od spawarki - czy to oznacza, że wtedy będzie można spawać? ;)
    Mikrofon BM700 jest w paru wersjach, jeżeli jest to wersja do karty z kablem na minijack, to mało prawdopodobne, że poprawnie zadziała z regularnym wejściem symetrycznym z fantomem. Oczywiście warto spróbować.

0
  • #7 02 Maj 2016 22:01
    Ibrylow
    Poziom 8  

Mój mikrofon wygląda tak:

Mikrofom pojemnociowy Bm 700 + mikser Behringer Xenyx 802 Mikrofom pojemnociowy Bm 700 + mikser Behringer Xenyx 802

Posiada płytki zamiast baterii/akumulatorka.
    Tera to już nie wiem czy ten mikrofon potrzebuje phandoma czy nie.
    Wersja z baterią to chyba nie.

0
  • #8 03 Maj 2016 11:45
    nagrywamy.com
    Poziom 27  

Nikt nie wie, chyba producent też nie wie ;) Jak widać jest wiele bebechów "tego samego" mikrofonu i jeżeli działa np. z kabelkiem na minijack stereo i nagrywa na stereofonicznym wejściu mikrofonowym sygnał mono, to ring i tip mająten sam sygnał i oczywiście na wejściu symetrycznym działać nie będzie, pomijając napięcia i prądy.

0
  • #9 03 Maj 2016 11:57
    Qu4k
    Poziom 14  

Podłącz za pomocą tego kabla minijack do komputera. Jeżeli będzie działać, to mikrofon się nie nadaje do zasilenia +48v.

0