Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter nie wchodzi na wysokie obroty

matusp37 01 Maj 2016 13:47 11130 8
  • #1 01 Maj 2016 13:47
    matusp37
    Poziom 6  

Witam wszystkich mam problem ze skuterem ostatnio przyjechałem nim około 50 km i coś się stało bo gaśnie mi po dodaniu gazu gaznik wyczyściłem wymieniłem wężyk paliwa sprawdziłem drożność podciśnienia i gazniku i w wężyku paliwo po leci po podaniu podciśnienia skuter właściwie pali bez problemu od pierwszego kopniecia i na wolnych działa prawidłowo do tego wszystkiego wymieniłem mu świecę fajkę i membrany w za krućcem nie wiem już co dalej moja wiedza skończyła się najciekawsze jest to że do tej pory działał bez problemu odkrecilem nawet tłumnik na chwilę żeby sprawdzić czy on go nie dlawi i nic proszę poradźcie co dalej z góry dzięki za pomoc

2 8
  • #2 01 Maj 2016 15:26
    lukasz-999
    Poziom 7  

Sprawdź czy na pewno nie dostaje się lewe powietrze. Albo jeszcze w zaworze paliwa membrana sie zawiesza jak dodajesz gazu, albo zapchany odpowietrznik od baku i robi się podciśnienie i nie podaje paliwa. Napisz jaki skuter będzie łatwiej szukać.

2
  • #3 01 Maj 2016 15:39
    cyta
    Poziom 12  

Jaki skuter 2t-4t z swoich doświadczeń wiem ,że jak chodzi na wolnych a po dodaniu gazu gaśnie to uszkodzony prawie na sto procent jest moduł zapłonowy. Mimo ,że zapala bo gaźnik czyszczony.

2
  • #4 01 Maj 2016 16:02
    lukasz-999
    Poziom 7  

To są bardzo małe gaźniki, nie jak dawniej. Bardzo łatwo rozkalibrować dyszę podczas czyszczenia, miałem to samo, kupiłem zestaw naprawczy do gaźnika i po problemie. Drugim razem zapchał mi się odpowietrznik od baku, na niskich obrotach było ok a jak dodawałem gazu to gasł, naciełem delikatnie uszczelkę i było ok. Innym razem zawieszała sie membrana w zaworku od baku. Za każdym razem kilka dni dochodziłem co sie zepsuło.

1
  • #5 01 Maj 2016 16:03
    matusp37
    Poziom 6  

Witam ponownie udało mi się po części rozwiązać problem a mianowicie zakryłem kanał zaznaczony na zdjęciu na czerwono i skuter natychmiast wszedł na obroty problem jednak pozostaje bo nie wiem czy konieczna jest wymiana gaźnika czy da się coś z tym zrobić

3
  • #7 03 Maj 2016 06:29
    matusp37
    Poziom 6  

Witam ponownie rozwiązałem problem wysokich obrotów otwórz okazało się że winny nie był ani moduł, membrany przy baku cewka czy cała reszta tylko okazało się że problem leży po stronie filtra powietrza w momencie ograniczenia dopływu powietrza silnik wkręca się na obroty bez problemu także filtr musi być szczelny a otwór przez który dostaje się powietrze w moim przypadku jest około 10mm pozdrawiam i zamykam temat

2
  • #9 10 Maj 2017 04:38
    matusp37
    Poziom 6  

Witam wszystkich użytkowników. Problem brak wysokich obrotów rozwiązałem poprzez odpowiednie zwężenie dolotu na filtrze powietrza otóż okazało się że wystarczyło w filtr włożyć wąż gumowy o średnicy wewnętrznej 10 mm i po tym zabiegu skuter działa bez zarzutu.
    Pozdrawiam i zamykam temat.

2