Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega 8 - Bascom, prośba o sprawdzenie składni programu- błędy 25 i 97

mayzel 01 Maj 2016 15:14 738 2
  • #1 01 Maj 2016 15:14
    mayzel
    Poziom 12  

Z oporami mi przychodzi nauka Bascom'a już któryś raz podchodzę do nauki :).. Nie umiem ( ze względu na marną wiedzę :) znaleźć przyczyny pojawienia błędów przy sprawdzaniu składni programu który zamieszczam poniżej. Jest to program do miernika SWR na zakres 144-430 Mhz autorstwa DL8UA http://schray.de/swr/index.htm
    W związku z tym, prosiłbym o sprawdzenie co jest nie tak z tym programem i wytłumaczenie :), tym bardziej że autor wygenerował hex dla Atmegi. Ja, uruchomiłem ten układ na płytce stykowej, niby działa ale to nie jest ten sam program co w listingu.
    Listing zawiera zaremowane debugowanie i taki właśnie program jest w HEX.

Kod: vbnet
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    [/syntax]

W załączniku oryginalny HEX oraz schemat układu.
    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i objaśnienie przyczny błędu programu :)

0 2
  • Pomocny post
    #2 01 Maj 2016 15:43
    danthe
    Poziom 29  

Po pierwsze, jest zmienna o nazwie "swr" oraz próba deklaracji podprogramu o tej samej nazwie. Najprościej zmienić nazwę podprogramu na inną.

Taki kod mi się skompilował:

Kod: vbnet
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 01 Maj 2016 17:34
    mayzel
    Poziom 12  

Witam i zarazem dzięki za szybką odpowiedź :)
    Zabiorę na poważnie za naukę , bo ta prosta zmiana nazwy podprogramu "naprawiła" program :)) Na początku za nic nie mogłem zrozumieć o co chodzi Bascom'owi , niby był zadeklarowany Sub , a z drugiej strony "już" był zadeklarowany:)..A wystarczyło zmienić nazwę podprogramu ...Eh,..że tez na to nie wpadłem :)

Dzięki

Irek

0