Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - VBA - wklejanie zakresu danych do innego skoroszytu

konradx 01 Maj 2016 19:24 1131 4
  • #1 01 Maj 2016 19:24
    konradx
    Poziom 18  

Witam!
    Mam problem z poprawnym działaniem mojego makra. Zadaniem makra jest skopiowanie zakresu danych z arkusza "faktura" do innego skoroszytu o nazwie rejestr2 arkusz "Rejestr". Kopiowane dane mają być wklejane do pierwszego wolnego wiersza. Poza tym trzeba sprawdzić czy faktura o danym numerze już istnieje w rejestrze. jeżeli istnieje to ma się wyświetlić komunikat o tym, że faktura o tym numerze istnieje już w rejestrze z propozycją zamiany lub nie.

Moje makro działa poprawnie, gdy faktura nie była wcześniej zapisana w rejestrze. jeżeli była to pojawia się komunikat z zapytaniem czy zamienić. Jeżeli wcisnę przycisk, że tak to makro usuwa dane z tym numerem faktury, ustawia się w następnym wolnym wierszu i nie chce ich zapisać. Nie wiem co jest nie tak. Ale z moich obserwacji wynika, że taki sam błąd pojawia się gdybym chciała uruchomić makro w momencie gdy plik w którym mają być zapisane dane jest otwarty. Wygląda na to, że ma to znaczenie, ale ja nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Będę wdzięczna za pomoc.
    Poniżej zamieszczam kod

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 4
  • #2 01 Maj 2016 20:41
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Wydaje się zbyt trudne, aby sprawdzić numer faktury

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

'Znajdz_Pierwszy_Wolny
    wiersz = Cells(Rows.Count, 1).End(xlUp).Row +1

0
  • #3 01 Maj 2016 21:13
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Rozwinę trochę ;)
    Zdaje się, że te wszystkie pętle strasznie gmatwają i powodują spore wydłużenie czasu działania. Select'ów też nie lubię ;)

W załączniku przykład oparty na wspomnianym wyżej wyszukaniu i przypisaniu.

0
  • #4 01 Maj 2016 21:23
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Nie tyle będzie pisać kompletny kod, Jest to pierwszy, który przyszedł mi do głowy.
    Jestem po trochę piwa na Święta Wielkanocne(w naszej okolicy)

0
  • #5 01 Maj 2016 21:34
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

JRV napisał:
    Jestem po trochę piwa na Święta Wielkanocne(w naszej okolicy
    No to Pomyślności Wszelkiej i Świętego Spokoju!

0