Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór stereo do pokoju 20m2.

01 Maj 2016 19:54 747 4
 • Poziom 12  
  Dzień dobry.
  Nadciągający remont salonu zrodził pomysł wymiany audio na coś bardziej nowoczesnego.
  Na wstępie zaznaczę, że w domu nie mieszkają audiofile, a od zestawu wymagane jest po prostu przyzwoite granie - widzę znaczącą różnicę w jakości głośników, plików muzycznych, dlatego nie chcę przykładowo gotowej tandety z marketu. Z drugiej strony, budżet nie jest jakiś super wysoki, ponieważ i tak nie zostałoby to wykorzystane, dlatego po rozejrzeniu się w internecie ustawiłem kwotę na +/- 2000zł.

  Zdążyłem zauważyć już, iż najdroższym elementem będzie oczywiście amplituner. Nie szukam sprzętu, który ma masę funkcji, jak Spotify Connect czy radio internetowe, ponieważ w te elementy wyposażony jest telewizor. Po przesianiu ofert różnych producentów, moją uwagę przykuł Pioneer VSX-430-K, który podobno w tej klasie gra przyzwoicie, a z dostępnych rozwiązań odpowiada doskonale postawionym wymaganiom, jak na przykład ilość złączy HDMI. Tutaj jednak pojawiła się niepewność, a mianowicie nie jestem pewien co do obsługi Bluetooth przez ten amplituner. Na oficjalnej stronie producenta znalazłem plik PDF, w którym zawarta jest informacja o obsłudze tego standardu, na niektórych sklepach internetowych jest to również zaznaczone, ale znalazłem też wzmianki o braku takiej technologii. Widziałem model ten w sklepie i na froncie znajdowała się naklejka między innymi z napisem Bluetooth, dlatego mam wątpliwości. Czy ktoś orientuje się jak ma się sprawa faktycznie? Z tyłu amplitunera nie widzę złącza pozwalającego wpiąć dodatkowy moduł. Nie ukrywam, że zależy mi na możliwości podłączenia bezprzewodowo chociażby telefonu.

  Do zestawu dodany będzie później najprawdopodobniej najtańszy dostępny odtwarzacz Blu-Ray od Pioneera, a mianowicie model BDP-100-K. Została tylko kwestia kolumn, jednak na tym polu już jest tak duże zróżnicowanie, że wolałbym zostawić to specjalistom. Preferuję oczywiście zestaw 2.0, jednak w przyszłości może zostanie on wymieniony na kino domowe, stąd wybór amplitunera 5.1. Na zestawie nie będą urządzane imprezy (mieszkanie w bloku chociażby), nie ma być przesiąknięty basem, dźwięk niech po prostu będzie czysty oraz przyzwoity jakościowo. Zastosowanie całości będzie się miało następująco: 40% TV/filmy, 30% PS3, drugie 30% to muzyka z płyt oraz radio.

  Z góry oczywiście dziękuję i liczę na fachową pomoc. Pozdrawiam.
 • Play InternetPlay Internet
 • Poziom 17  
  Pioneer VSX430 obsługuje Blutooth. Jest to przyzwoity budżetowy amplituner.
 • Play InternetPlay Internet
 • Poziom 17  
  W budżecie do 2K pozostaje Ci np. Jamo S426HCS. Lepszy jest Quadral Quintas 6500 ale to już przekroczy Twój budżet. Oba zestawy to komplety 5.0. Pozostanie w przyszłości dołożyć tylko suba.