Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sencor SLE22F57M4 - podczas włączenia zawiesza się na logo

michas 02 May 2016 09:49 5187 14
 • #1
  michas
  Level 23  
  Witam dostałem do naprawy TV Sencor 22F57M4 (22 cale) przy włączaniu TV zawiesza sie na logo "sencor".
  Oznaczenie main TP.SIS 231 P63
  Oznaczenie matrycy M215HTN0.1
  Na 100% jest uszkodzona zawartość pamięci flash 25Q64,
  ponieważ wgrałem dump flash od innego tv istar LED 19RS1 (z matrycą 19 cali) na tym samym main i tv ruszył, lecz źle obsługuje matryce - obraz jest poprzesuwany w pionie i w poziomie.
  Wielka prośba do kolegów o podzielenie się wsadem flash do tego TV.

  Pozdrawiam
  Michał
 • #4
  michas
  Level 23  
  Dzięki za odzew. Niestety na tym wsadzie obraz jest odwrócony do góry nogami przesunięty w pionie (winda) i zakłamane są kolory - szkoda :( ale dziękuje mimo wszystko :) wsad z jakiegoś modelu eurolux'a.

  Pozdrawiam
  Michał
 • #6
  michas
  Level 23  
  Witam ponownie, dzięki koledze @mirex ściągnąłem plik z rosyjskiego forum do modelu TV PANDA LED 21.5 A2ST /dziękuję Mirku :) / plik zamieszczę w załączniku. Wsad ten poprawnie współpracuje z matrycą M215HTN0.1 lecz nie współpracuje z oryginalnym pilotem oraz przyciski na klawiaturze lokalnej są zamienione.
  Z racji tego ,że żona kolegi któremu naprawiam użytkowała ten TV w kuchni i nie używała pilota myślałem ,że temat zakończę :).
  Jednakże wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia :) i kolega zaczął mi suszyć głowę czy by się nie dało jakiegoś zamiennika lub uniwersalnego.
  Siadłem do kompa i przeszukałem internet pod kątem pilota do tego TV PANDA LED 21.5 A2ST ale niczego konkretnego nie znalazłem :( może ktoś wie i doradzi jaki pilot by pasował ew gdzie szukać.

  Pozdrawiam
  Michał
 • #8
  michas
  Level 23  
  Witam. Zdzichu możesz napisać więcej na temat tego wsadu? Od jakiego jest tv ,bo sytuacje teraz mam taką, że tv ładnie chodzi jest skręcony nie reaguje tylko na pilota.

  Pozdrawiam
  Michał
 • #9
  zdzich42
  Level 40  
  Ja Ci napisałem soft to Twojego TV z matrycą jaką podałeś. Inny jest soft do tego samego modelu z matrycą V236BJ1. Wsad pochodzi od producenta.
 • #10
  mirex
  Level 43  
  Zdzichu pewnie chciał ci napisać, że przerobił wsad od SENCORA. Wpisał tam dane dla matrycy M215HTN0.
  Zatem po jego załadowaniu powinieneś mieć poprawną pracę z pilota i klawiszy. A także, jeśli się gdzieś we wklejaniu nie pomylił, dobry obraz.

  Jak oryginalnego pilota nie naprawisz, o ile jeszcze jest, to może zagadaj ze Zdzichem, aby załatwił ci coś. ;)
 • #11
  michas
  Level 23  
  A to bardzo dziękuje to biorę się do roboty :) przyznam się szczerze ,że "wysmarowałem" do nich maila z prośbą ale nie odpowiedzieli.
  Jeszcze raz dziękuję powiadomię o efektach.

  Pozdrawiam
  Michał
 • #12
  zdzich42
  Level 40  
  No i tu kolega mirex nieco się pomylił nic nie przerabiałem. Tu masz do Twojej matrycy źle zrozumiałeś powinienem napisać: wyżej napisałem "Tu masz do Twojej matrycy.." Jestem czasami bardzo przyjazny i podzielę się wiadomościami "serwisowo-zabronionymi" do ogólnej publikacji. :D
  PS
  "wysmarowałem" do nich maila z prośbą ale nie odpowiedzieli. :D :D :D
 • #13
  michas
  Level 23  
  Dziękuje jeszcze raz. Po wgraniu ostatniego wsadu od Zbycha tv pracuje jak nowy :) muszę teraz wrócić do prawidłowej kolejności klawiszy klawiatury lokalnej bo poprzestawiałem :)

  Co do maila do fabryki czy serwisu, ktoś na forum napisał że wysłali mu firmware na skrzynkę. Miałem wielkie wątpliwości lecz stwierdziłem ze nie mam nic do stracenia i napisałem do nich :) efekt zero odzewu jak myślałem "naiwnych nie sieją" :).

  Teraz pilot działa przy okazji wymyśliłem sposób na beznadziejnie uszkodzone piloty z popękanymi napylonymi ścieżkami :)

  Pozdrawiam kolegów po fachu dziękuję za pomoc.

  Michał
 • #15
  michas
  Level 23  
  Problem za pomocą kolegów rozwiązano w sposób wynikający z powyższych postów :)

  Pozdrawiam forumowiczów

  Michał