Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407SW radio rd4 po zdjęciu klemy akumulatora radio nie odpowiada

Blachu101 02 May 2016 10:44 5730 6
    Blachu101
    Level 2  
    Witam serdecznie. Peugeot 407SW 2.0 benzyna rok 2005, radio rd4 Kupiłem auto 2 tygodnie temu, został wymieniony rozrząd i po ponownym podłączeniu akumulatora zaczęły się problemy. Radio nie działa. Popodłączeni kompa radio ożywa i można wejść we wszystkie funkcje, ale po odłączenie komputera problem wraca. Robiłem dark reset, sprawdziłem bezpiecznik. Proszę o pomoc brak mi sił[/code]
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Conditionally unlocked
    A zdjąłeś klemę plusową czy minusową??
    czy po wymianie rozrządu wszystko podłączyłeś??
    Blachu101
    Level 2  
    Klemy były zdjęte obie. Podłączone jest napewno wszystko.

Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

Wykonałem na jakimś forum informację, że jak obie klemy były zdjęte to wystarczy zmontować któreś piny od radia i wszystko wróci do normy. Ktoś słyszał o takim rozwiązamiu
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    Uszkodzony włącznik w radiu - standard.

Przed zdjęciem klemy też był uszkodzony ale radio wyłączało się po kluczyku a po zdjęciu klemy trzeba je pierwszy raz włączyć gałką.
    Blachu101
    Level 2  
    Wyłącznik jest raczej dobry. Bo wyłączyłem nim radio przed zdjęciem klem
    ciesla
    Level 24  
    Witam. A czy dochodzą do radia wszystkie potrzebne zasilania? Bo możliwe że nie. Sprawdź kolego miernikiem instalację w kostce radia, to pierwsze co powinieneś zrobić aby mieć pewność co do prawidłowego zasilania. Jeżeli zasilania są prawidłowe to odłącz jeszcze raz akumulator obie klemy na 15min i podłącz z powrotem. Jeżeli radio się nie uruchomi to pozostaje silne wciśnięcie gałki pokrętła głośności. Uruchomienie radia po silnym wciśnięciu gałki świadczy o jej konieczności wymiany lub naprawy.
    Blachu101
    Level 2  
    Dziękuję za pomoc. Problem został rozwiązany. Zdejmuje się przedni panel radia i zwiera dwa piny że sobą na włączonym zapłonie, radio wraca do życia