Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Ceraclass ZW14-2 DV KE - identyfikacja układu na płycie sterownika kotła

02 Maj 2016 15:57 1338 4
  • Poziom 20  
    Po awarii zasilania w budynku ( upalone zero ), na module sterownika mam rozerwany w przetwornicy układ U3 (w obudowie sot223). Podaję dane z laminatu sterownika: Honeywell 50084964-003. Druk pod układem przystosowany jest do montażu sterownika w dwu różnych obudowach ( sot223 i dip7 ). W moim sterowniku zastosowano układ w sot223. Jedyne dane jakie są widoczne na układzie to najprawdopodobniej logo producenta- w kole widnieje napis ON. Na zdjęciu w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12872051#12872051 kolega kamyczek zamieścił zdjęcie modułu z układem w obudowie dip7. Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć- co to za układ ?.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Ciezki temat. Trzeba by kupic nowa plyte odczytac i zrobic jej zwrot w ciagu 14 dni
  • Poziom 16  
    a na jakiej podstawie chcesz zwracać w ciągu 14 dni ? No ... chyba że kupisz cały kocioł w jakims markecie budowlanym ;) . Zresztą... odczytanie symbolu chyba nie rozwiąze problemu autora tematu.
  • Poziom 20  
    Bazyl44 napisał :Zresztą... odczytanie symbolu chyba nie rozwiąze problemu autora tematu. Zgadza się. Pojawienie się 400V AC na zasilaniu sterownika uszkodziło bezp. T 2A, mostek prostowniczy, wybuleniu uległy 2szt. 10µF/400V, na zwarcie poleciał transoptor PC817, rozerwało układ.
    Wygląda, że chodzi o NCP1055 firmy ON Semiconductor https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3089694.html
    Po wymianie uszkodzonych elementów i wstawieniu NCP1055ST 100T3G przetwornica ożyła. Po wtórnej stronie pojawiły się napięcia (24V i 8V) a na wyświetlaczu mrugający komunikat E9 ( sterownik zasilony na stole, poza kotłem ).
  • Poziom 28  
    Witam, temat stary, ale mam uszkodzony ten układ. Gdzie Koledze udało się go kupić?