Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic AS650E - Ekran TV na laptopie czy to możliwe?

Arcio67 02 Maj 2016 19:27 597 12
  • #1 02 Maj 2016 19:27
    Arcio67
    Poziom 4  

Witam
    Mam problem i nie wiem czy można go rozwiązać w jakiś prosty sposób.
    Mój telewizor to Panasonic AS650E i laptop ASUS z HDMI. Chcę uzyskać obraz z TV na moim laptopie. Czy to możliwe? Ewentualnie obraz z dekodera Netii na laptopie. Jak to zrobić? Jaki program i sprzęt ewentualnie będzie potrzebny? Chciałbym móc nagrać jakiś program na laptopie, aby go dalej obrobić.
    Za pomoc będę bardzo wdzięczny.
    P.S.
    Wszędzie znajduję odwrotną sytuację czyli ekran PC na TV, a ta działa mi bez zarzutu.

0 12
  • Pomocny post
    #2 02 Maj 2016 20:11
    simhak
    Moderator - SAT

Graber USB -pod tym hasłem szukaj...

0
  • #3 03 Maj 2016 10:49
    Arcio67
    Poziom 4  

Dzięki za podpowiedź. Czy może ktoś coś polecić co daje przyzwoitą jakość. Widzę w opiniach o tym sprzęcie, że wiele z nich to zwykłe badziewie.
    Z góry - dzięki.

0
  • #4 09 Maj 2016 03:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Arcio67 napisał:
    Czy może ktoś coś polecić co daje przyzwoitą jakość. Widzę w opiniach o tym sprzęcie, że wiele z nich to zwykłe badziewie.

Skoro masz laptopa - to nic więcej oprócz tego grabbera nie wchodzi w grę (ze względów technicznych laptopa) - co innego, gdybyś miał komputer stacjonarny - tu już coś można sensownego doradzić.

0
  • #5 09 Maj 2016 16:49
    Arcio67
    Poziom 4  

Stacjonarny padł więc pozostał laptop. Miałem kiedyś kartę TV i zgrywałem przez nią. Teraz niestety lipa - więc muszę znaleźć inne rozwiązanie. Nie wiem co kupić, aby jakość była przyzwoita. Grabberów jest wiele na rynku tylko nie wiem jak który nagrywa. Z kartami TV miałem możliwość przetestowania i jakość na tej którą miałem była OK.

0
  • #6 09 Maj 2016 17:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Arcio67 napisał:
    Nie wiem co kupić, aby jakość była przyzwoita. Grabberów jest wiele na rynku tylko nie wiem jak który nagrywa.

Wszystkie tak samo beznadziejnie.
    Arcio67 napisał:
    pozostał laptop

Jeśli ma port PCMCIA, albo EXPRES PCMCIA - to można jakiejś karty poszukać - tylko, że tego za 100 zł nie kupisz, a i nie pod każdym systemem operacyjnym one działają.

0
  • #7 09 Maj 2016 17:23
    Arcio67
    Poziom 4  

Domyślam się o czym myślisz, ale niestety takiego portu nie mam. Pozostaje tylko USB. Słyszałem też, że można zgrywać przez kamerę cyfrową, ale nie wiem "czym to się je" czyli jak to połączyć bo kamerkę mogę pożyczyć tylko nie wiem w co musi być wyposażona żeby to było możliwe.

0
  • #8 09 Maj 2016 17:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Arcio67 napisał:
    Słyszałem też, że można zgrywać przez kamerę cyfrową, ale nie wiem "czym to się je" czyli jak to połączyć bo kamerkę mogę pożyczyć tylko nie wiem w co musi być wyposażona żeby to było możliwe

W takim układzie, musiałby działać jednocześnie tv i kamera i komputer.
    Jak coś będziesz nagrywał, to reszta może zapomnieć o tv.

A co by kamera musiała mieć - to, na czym Twój tv dysponuje wyjściem sygnału - jakiś chinch video chociaż na wejściu.

0
  • #9 09 Maj 2016 19:48
    Arcio67
    Poziom 4  

Domyślam się. że chodzi o wejście i wyjście.
    Chodzi przede wszystkim o zgranie materiału video z kaset. Jak z tym sobie poradzę to i reszta pójdzie OK. Najgorsze ten magnetowid bo z tym jest najwięcej problemu, aby uzyskać dobrą jakość. Na kartach TV też był problem, ale to na szczęście opanowałem. Oczywiście program, który dodawali do kart na niewiele się zdał. Potem obróbka materiału i gotowe... A teraz problem bo potrzebuję grabbera tylko nie mam pojęcia co kupić aby uzyskać dobry efekt. Wiadomo, że jakości jak z DVD nie uzyskam. Chciałbym tylko tyle, żeby obraz był tej samej jakości nagrany co wyświetlany na TV, Z tym niestety jest lipa bo często grabbery wprowadzają zakłócenia do obrazu. Dlatego szukam porady kto ma jakieś z tym doświadczenie.

0
  • #10 09 Maj 2016 20:02
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Arcio67 napisał:
    Chodzi przede wszystkim o zgranie materiału video z kaset

To kupić na allegro używaną nagrywarkę HDD i gotowe - podłączysz magnetowid pod nią, zgrasz na HDD, potem na płytę - i masz co potrzebujesz.

0
  • #11 09 Maj 2016 21:53
    Arcio67
    Poziom 4  

Cholerka, nie wiedziałem, że tak można. To jest chyba najlepsze rozwiązanie.
    Kolega ma coś takiego myślę, że pożyczy na kilka dni - "oprę sprawę o bar" i problem z głowy ;)
    Wielkie dzięki.
    Pozdro

0
  • #12 09 Maj 2016 22:02
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Arcio67 napisał:
    Cholerka, nie wiedziałem, że tak można. To jest chyba najlepsze rozwiązanie.

Można, można - jedyna upierdliwość - to nagrywasz 1:1 - czyli wkładasz kasetę np. 3 godzinną w video i 3 bite godziny non stop nagrywasz.
    Można sobie też ustawić jakość takiego nagrania - ja sobie ustawiłem, że 2 godziny nagrania to 4 GB danych.

0
  • #13 10 Maj 2016 19:41
    Arcio67
    Poziom 4  

Czas mi nie przeszkadza. Z magnetowidu zawsze tak miałem, że tyle to trwało. Potem jeszcze obróbka, konwertowanie do formatu zgodnego z DVD itd. W sumie kilka godzin. A jak miałem wolny komputer to pamiętam pierwszy film jaki zrobiłem konwertował się do mpeg 2 - 17 godzin. Normalna masakra :).
    Teraz muszę załatwić nagrywarkę i trochę czasu do przegrania.
    Dzięki za pomoc i myślę, że temat trzeba zamknąć.
    Pozdrawiam i do następnego...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo