Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja naziemna + internet - sumowanie i rozdzielanie sygnałów - urządzenia

teesteer 02 Maj 2016 20:59 660 10
  • #1 02 Maj 2016 20:59
    teesteer
    Poziom 3  

Witam.

Mam problem z sumowaniem i rozdzieleniem sygnałów telewizji naziemnej i internetu.
    Mieszkam w bloku, mam doprowadzony kabel od anteny do mieszkania oraz kabel internetowy.
    Chcę z tych dwóch sygnałów (telewizja naziemna + internet) zrobić jeden. Jaki potrzebny mi do tego będzie sumator? Potem ten sygnał idzie kablem w ścianie do pokoju i tam chcę go rozdzielić. Jakim splitterem? (mam zwykły 1 wejście dwa wyjścia zakres 5-2400MHz).

Pomoże ktoś ?

0 10
  • #2 02 Maj 2016 21:22
    krys06
    Poziom 29  

teesteer napisał:
    mam doprowadzony kabel od anteny do mieszkania oraz kabel internetowy.

Pytanie: kto jest dostawcą tych DWÓCH sygnałów? Jeżeli ten sam dostawca; to w mieszkaniu powinien już być zainstalowany spliter do podziału sygnału--->internet to w opisie; "Data", syg tv --->pozostałe oznaczenia.
    Nie spotkalem się z przypadkiem, kiedy sygnał tv jest podawany z rozdzieleniem sygnału internetowego, chyba że ów sygnał jest zablokowany(np:brak licencji)
    lektura: http://telewizja-cyfrowa.com/schematy-instalacji-antenowych/

0
  • #3 02 Maj 2016 21:43
    teesteer
    Poziom 3  

Antena jest zamontowana na dachu i dostęp do niej mają wszyscy lokatorzy budynku z wyprowadzonym kablem do mieszkań. Internet (bez TV) mam wykupiony od UPC. Monter z UPC zamontował mi Technetix TRIS-307p (1 wejście i 3 wyjścia). W mieszkaniu są dwa pokoje, chcę rozdzielić sygnał TV (telewizji naziemnej ogólnodostępnej) na dwa sygnały, jeden sygnał bezpośrednio do pokoju pierwszego a drugi sygnał chcę połączyć (zsumować) wraz z sygnałem internetu do pokoju drugiego a tam użyć splittera od UPC (mam podejrzenia, że może nie działać poprawnie) jeśli nie będzie działać to użyć splittera tego który mam o którym pisałem w poście wcześniejszym by sprawdzić czy to wina splittera UPC czy coś u mnie jest nie tak.

Czy ktos napisze o jakich parametrach kupic sumator by powyzszy uklad dzialal ?

0
  • #4 04 Maj 2016 23:07
    krys06
    Poziom 29  

Kabel w mieszkaniu z korytarza(Twojego pokoju) podłącza się---> do rozgałęźnika np trójdrożnego (musi być to porządny rozgałęźnik) i--->potem prowadzi się osobny kabel do każdego pokoju. W pokojach można go zakończyć gniazdem końcowym RTV lub RTV/DATA - zależy gdzie ma być modem wpięty lub bezpośrednio bez gniazda podłączyć TV lub modem. Tu obazki: https://www.google.pl/search?q=rozga%C5%82%C4...0ahUKEwivyeKDqsHMAhXEJSwKHWQtCgkQsAQIJA&dpr=1
    Ale zwrócić uwagę na schematy podłączeń.

1
  • #5 05 Maj 2016 05:13
    teesteer
    Poziom 3  

Można osobny kabel poprowadzić do każdego pokoju (tak mam teraz zrobione) ale nie chce mieć kabli poprowadzonych przez cały przedpokój i nie chce wiercić kolejnych dziur. Majstrzy jak budowali osiedle umieścili po jednym kablu w ścianie z przedpokoju do pokojów. Dlatego na wejściu chcę zamontować sumator by dwa sygnały przesłać jednym kablem a na wyjściu chcę ten sygnał z powrotem rozdzielić. Potrzebny mi sumator z dwoma wejściami i jednym wyjściem tylko nie wiem jakie parametry musi posiadać (najlepiej jakiś link/obraz).

0
  • #6 05 Maj 2016 15:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

teesteer napisał:
    jest zamontowana na dachu i dostęp do niej mają wszyscy lokatorzy budynku z wyprowadzonym kablem do mieszkań. Internet (bez TV) mam wykupiony od UPC

Niedopuszczalne jest mieszanie obydwu sygnałów - sygnał UPC to DVB-C, sygnał z anteny naziemnej to DVB-T, w dodatku masz modem od internetu z UPC - on posiada KZ (Kanał Zwrotny) - swoim działaniem wprowadzisz ingres w sieć operatora i możesz za to "beknąć" a nawet resztę bloku pozbawić usług UPC.

0
  • #7 05 Maj 2016 18:14
    teesteer
    Poziom 3  

To może pomożecie lub naprowadzicie na rozwiązanie problemu.

Mam 2 kable wchodzące do mieszkania:

1) antena naziemna
    2) internet UPC

obok nich znajdują się 2 kable puszczone w ścianie do 2 pokojów (do każdego pokoju jeden kabel).

Czyli wszystkie kable znajdują się w wnęce na przedpokoju.

Mam splitter i modem od UPC, który ma być zamontowany w jednym z pokojów.
    Dodam, że we wnęce nie ma żadnego gniazdka z zasilaniem.

Ktoś ma pomysł jak podłączyć kable bym miał telewizję i internet w obu pokojach nie rozciągając kabli po przedpokoju i nie wiercąc dziur w ścianie ?

0
  • #8 05 Maj 2016 21:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

teesteer napisał:
    Ktoś ma pomysł jak podłączyć kable bym miał telewizję i internet w obu pokojach nie rozciągając kabli po przedpokoju i nie wiercąc dziur w ścianie ?

Kolega chyba nie rozumie o czym wspominam - jest to niedopuszczalne - skoro brakuje kabli to dołożyć, nie można dołożyć - musisz z czegoś zrezygnować.

Nie można i nie wolno mieszać obydwu sygnałów - żadnym splitterem, zwrotnicą tego ani nie zsumujesz, ani nie rozdzielisz - i powodem nie jest niemożność by to zrobić - tylko powodem jest zupełnie inny standard i rodzaj sygnału z UPC a zwykłej anteny i ewentualność wzajemnego przenikania się tych sygnałów i zakłóceń z samej instalacji telewizyjnej na bloku, która przeniknie do instalacji UPC.

Podobnych tematów tu dziesiątki i efekt końcowy taki sam - UPC musi mieć własną instalację i reszta swoją własną.

0
  • #9 06 Maj 2016 05:07
    teesteer
    Poziom 3  

Czyli zostaje mi użyć splittera do sygnału telewizyjnego i jedno wyście dać do pierwszego pokoju (kablem w ścianie) a drugie puścić kablem po przedpokoju do drugiego pokoju. A co do internetu podłączyć bezpośrednio kabel internetowy do kabla w ścianie pokoju drugiego i tam dać ten splitter od UPC oraz modem i podłączyć do zasilania. A w pokoju pierwszym łączyć się z internetem przez WiFi. Czyli będę miał w ten sposób oddzielny schemat na sygnał telewizyjny i oddzielny na internet i tym samym nie powinno być zakłóceń. Czy taki układ będzie dopuszczalny ?

0
  • Pomocny post
    #10 06 Maj 2016 14:29
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

teesteer napisał:
    do internetu podłączyć bezpośrednio kabel internetowy do kabla w ścianie pokoju drugiego i tam dać ten splitter od UPC oraz modem

Jeśli jest tam/będzie TYLKO modem (nie korzystasz z innych usług UPC) - to nie ma potrzeby w ogóle ten splitter od niech dawać.
    Jeśli jest tam (w tym drugim pokoju) jakiekolwiek gniazdko RTV/SAT musisz je zdemontować!.
    teesteer napisał:
    w pokoju pierwszym łączyć się z internetem przez WiFi.

Można wiertłem 8 przewiercić się pod listwą przypodłogową i położyć kabel LAN.
    teesteer napisał:
    Czy taki układ będzie dopuszczalny ?

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem i prawidłowo opisałeś to własnymi słowami - TAK, będzie to prawidłowe (przy zachowaniu moich uwag z akapitu wyżej).

Mam tylko prośbę - jako splitter do normalnej tv nie kupuj najtańszego szajsu Alda i jemu podobnych - kup splitter Signala, Televesa, Telmoru, Hirschmanna - coś tych firm - wydatek może z 20 zł - ale to opłacalny wydatek.

0
  • #11 06 Maj 2016 15:04
    teesteer
    Poziom 3  

Cytat:
    Jeśli jest tam/będzie TYLKO modem (nie korzystasz z innych usług UPC) - to nie ma potrzeby w ogóle ten splitter od niech dawać.
    Jeśli jest tam (w tym drugim pokoju) jakiekolwiek gniazdko RTV/SAT musisz je zdemontować!.

Będzie tylko modem

Cytat:
    Mam tylko prośbę - jako splitter do normalnej tv nie kupuj najtańszego szajsu Alda i jemu podobnych - kup splitter Signala, Televesa, Telmoru, Hirschmanna - coś tych firm - wydatek może z 20 zł - ale to opłacalny wydatek.

Wezmę to pod uwagę.

Dziękuję za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo