Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson RCU 240 - przyciski zmiany kanału nie działają.

anker 02 Maj 2016 21:05 1113 10
  • #1 02 Maj 2016 21:05
    anker
    Poziom 9  

Witam,

Nie działa przycisk zmiany kanałów w tym pilocie, baterie zmienione na nowe, gdy wciskam podpala się przycisk power na niebiesko a na ekranie telewizora informacja o kanale i to wszystko.
    Gdy naciskam zmianę kanału do góry lub do dołu kanał nie przeskakuje.

Proszę o podpowiedź co może być nie tak?

Dziękuję
    Marcin

0 10
  • #3 03 Maj 2016 07:22
    kkknc
    Poziom 42  

Mogą być gumki stykowe w pilocie uszkodzone. Łatwo aparatem sprawdzać działanie poszczególnych przycisków.

0
  • #4 03 Maj 2016 18:30
    anker
    Poziom 9  

Reszta przycisków działa.
    Nie wydaje mi się że gumki tu zawodzą, ponieważ jak przyciskam przycisk to podpala się niebieska dioda na Powerze.
    Czy wiecie gdzie mogę znaleźć instrukcje jak zakodować ponownie kody do tego pilota? Na stronie producenta są tylko kody.
    pozdrawiam

0
  • #5 03 Maj 2016 23:54
    Pietrek4
    Poziom 9  

Pewnie wytarły się gumki od zmiany kanałów od częstego używania rozbierz pilot wyczyść wszystko jak należy i na przyciski od zmiany kanałów naklej gumki do pilotów są z klejem w sprzedaży wydatek nie wielki.

0
  • #6 04 Maj 2016 06:43
    mihal2002
    Poziom 43  

Pietrek4 napisał:
    Pewnie wytarły się gumki od zmiany kanałów od częstego używania rozbierz pilot wyczyść wszystko jak należy i na przyciski od zmiany kanałów naklej gumk

Umiesz czytać? To czytaj aż zrozumiesz.
    anker napisał:
    jak przyciskam przycisk to podpala się niebieska dioda na Powerze.
    anker napisał:
    Czy wiecie gdzie mogę znaleźć instrukcje jak zakodować ponownie kody do tego pilota?

Z jakim dekoderem ten pilot ma działać? Któryś z tych Ariva T65 (od 2012)
    Ariva T65mini.

0
  • #8 04 Maj 2016 09:23
    LeDy
    Poziom 43  

anker napisał:
    Reszta przycisków działa.
    Nie wydaje mi się że gumki tu zawodzą, ponieważ jak przyciskam przycisk to podpala się niebieska dioda na Powerze.

Pewno trzeba rozebrać i "przeczyścić".

0
  • #9 05 Maj 2016 20:56
    anker
    Poziom 9  

Przeczyscilem caly srodek, sprawdzilem gumki wszystko jest ok. Kontaktuje na wszystkich polach przy dotknieciu.
    Ponawiam pytanie gdzie znajde instrukcje do ponownego zakodowania pilota RCU 240?

0
  • #11 06 Maj 2016 22:12
    anker
    Poziom 9  

ale to jest instrukcja do pilota uniwersalnego a ja potrzebuje ponownie zaprogramować RCU 240.

Ariva T650

2
  Szukaj w 5mln produktów