Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SIEMENS SE55E532EU/23 - Zmywarka nie pobiera wody

02 Maj 2016 23:35 5928 2
 • Poziom 2  
  Zmywarka SE55E532EU/23 nie pobiera wody. Początkowo zapalił się"kranik" zmywarka nie pracowała, po wymontowaniu zmywarki zabudowy i sprawdzeniu dopływu wody (jest ok) podejrzewałem zawór aqua stop. Po poruszeniu wężem dopływowym (chyba tam jest jakis zawór kulowy?) zniknął kranik i zmywarka zaczęła pobierać wodę (pojawiła się w płaszczu wodnym jednak nie napełniła się całkowicie. Dopiero po wlaniu wody przez drzwi zmywarka zaczęła i dokończyła program z odprowadzeniem wody. Pod pralką przy przechylaniu pojawiła się woda koloru słabej herbaty ( nie mogę dojsć skąd leciała). W związku z tym mam pytanie:
  1) Jak wyczyscić zawór kulowy na doprowadzeniu wody?
  2) Jak wyczyscić płaszc wodny, hydrostat (nie wiem co to jest i gdzie się znajduje?)
  3) czy jest jakas pompa na doprowadzeniu i czy jest wymienna?
  4) jak sprawdzić zawór aqua stop - czytałem żeby go podłączyć bezposrednio do napięcia - jakiego?
  5) czy może być to wina programatora?
  Proszę o pomoc!

  Dzisiaj testuje dalej:
  Zmywarka po kliku "wstrząsach" pobierała wodę pracowała normalnie; po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapalił się "kranik" i nie pobrała wody.
  Dolałem wodę przez drzwi i zmywarka pracuje normalnie, chociaż "kranik"
  dalej się pali.
  Sprawdziłem zawór aqua stop - działa bez zarzutu, przepływomierz też nie zatkany. Czy może pomogła by wymiana mikroprzełącznika hydrostatu (nie mam pojęcia czym steruje?).
  Chyba problemem jest moduł sterujący (koszt 485PLN Moduł sterujący obudowie skonfigurowany do zmywarki Siemens SE55E532EU/23)
  Co sądzicie?
 • SterControlSterControl
 • Specjalista AGD
  zacznij od ustalenia, czy nie ma w urzadzeniu wycieku wody
 • Poziom 2  
  Nie ma wycieku wody.
  Dzisiaj po nalaniu wody przez drzwi zmywarka pracowała normalnie, ale zapalił się "kranik". Po resecie (przycisnięcie pokretła ok 3 sek.) kranik gasnie, zmywarka niby pracuje normalnie po chwili zapala się znowu kontrolka KRANIKA, zmywarka pracuje, lecz własciwie nie myje, bo nawet nie "wypluła" tabletki. Próbowałem tak ze 3 godz. i nic. Dochodzę do wniosku, że to sterownik.