Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator HQ-PHD08L reset hasła

03 Maj 2016 10:11 4092 15
  • Poziom 8  
    Witam. Zainstalowaliśmy u klienta monitoring z rejestratorem HQ-PHD08L. Wpisane zostało hasło administratora, którego teraz nikt nie pamięta.
    Czy jest jakiś sposób na zresetowanie tego?
    W serwisie wołają za to 50zł. Usługa dostępna przez telefon.
    Może jednak ktoś wie jak to obejść?
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 22  
    Serwis producenta ? czy serwis serwis ?

BCS np. po zweryfikowaniu numeru seryjnego jest w stanie podać kod odblokowujący.

Wujek Google nie potrafi wyszukać modelu HQ-PHD08L - jakiego to producenta ?
  • Poziom 8  
    Serwis z karty gwarancyjnej. Pewnie jakaś firma co ciągnie to od Chińczyków.
    Podają hasło na podstawie numeru seryjnego.
    Szukałem też w Google, ale niestety lipa.
    Nie wiem co to za producent. Klient sam kupował cały "zestaw".
    W karcie i instrukcji jest podany tylko ten model.
  • Poziom 22  
    Pewnie w środku jest bateria podtrzymująca.
    UWAGA !!
    Nie wiem jak w tym urządzeniu, ale w BCS wyjęcie baterii uszkadza Firmware !!
    Przed tą operacją mocno bym się zastanowił i rozważył opcję 50zł dla serwisu.

• Poziom 43  
    junior84 napisał:
    w BCS wyjęcie baterii uszkadza Firmware !!

Skąd wziąłeś tą bzdurę?
    maciekre napisał:
    Klient sam kupował cały "zestaw".

Więc niech wyłoży te 50zł i po kłopocie.
  • Poziom 22  
    sosarek napisał:
    junior84 napisał:

Skąd wziąłeś tą bzdurę?

Z doświadczenia i kontaktu z serwisem.

• Poziom 43  
    junior84 napisał:

To ciekawe, bo w życiu się z takim przypadkiem nie spotkałem, a sprzętu zamontowałem naprawdę sporo... To, że traci się datę i godzinę przez co jest problem z wygenerowaniem hasła w starszych modelach to tak, ale nie żeby uszkadzał się firmware.
    junior84 napisał:
    Z doświadczenia

Jakoś nie widać go w Twoich postach.
  • Poziom 22  
    sosarek napisał:
    junior84 napisał:

To ciekawe, bo w życiu się z takim przypadkiem nie spotkałem, a sprzętu zamontowałem naprawdę sporo... To, że traci się datę i godzinę przez co jest problem z wygenerowaniem hasła w starszych modelach to tak, ale nie żeby uszkadzał się firmware.
    junior84 napisał:
    Z doświadczenia

Jakoś nie widać go w Twoich postach.

Nie ma co ze ścianą dyskutować. Nie wierzysz sprawdź Panie Specjalisto.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    junior84 napisał:
    Nie wierzysz sprawdź Panie Specjalisto.
    W rejestratorach Dahua i "pochodnych" (np. BCS) bateria na płycie głównej podtrzymuje pamięć daty/godziny. Reset pamięci daty/godziny poprzez np. jej wyjęcie/wymianę co najwyżej uniemożliwia skorzystanie z najprostszej metody resetu hasła dostępu (jednodniowe hasło Master jest wyliczane na podstawie formuły zawierającej parametry aktualnego czasu).
    Wyjęcie baterii nie powoduje resetu haseł, nie powoduje uszkodzenia firmware rejestratora, nie powoduje zmian w ordynacji wyborczej :D , itp.
    Ale jeżeli podepniesz monitor pod taki zresetowany rejestrator - to godzinę w jakiej jest rejestrator, sobie zczytasz.
    maciekre napisał:
    (...) monitoring z rejestratorem HQ-PHD08L. Wpisane zostało hasło administratora, którego teraz nikt nie pamięta.
    Czy jest jakiś sposób na zresetowanie tego?
    Wrzuć kilka printscreenów lub zdjęć menu - skoro model rejestratora niewiele mówi użytkownikom Forum oraz przeglądarce Google, może to naprowadzi na ślad.

Na marginesie - uważam, że system zabezpieczeń, z którym można się "rozprawić" poprzez wpis w Internecie jest jakąś kpiną.
    Z drugiej strony - jeśli użytkownik zabezpiecza urządzenie hasłem, którego natychmiast się pozbywa, to... boląca kieszeń powinna skłonić do przemyśleń.

• Poziom 43  
    treborsz napisał:
    jeśli użytkownik zabezpiecza urządzenie hasłem, którego natychmiast się pozbywa, to... boląca kieszeń powinna skłonić do przemyśleń.

To jak i wypowiedź w stylu
    junior84 napisał:

skłania mnie powoli do zaprzestania udzielania się na Forum, nie dość że ktoś pisze bzdury to jeszcze uważa że ma wyższość nad ludźmi którzy zajmują się tym na codzień.
    Proponuję wrzucić na luz.
    Kolega @junior84 ma niedobre doświadczenie (autopsja lub zasłyszane) w związku z nieautoryzowanym dostępem do wnętrza rejestratora BCS i próbami napraw "na pałę", m. in. wyjmowaniem baterii. I chwała mu za to, że ostrzega przed tym innych. Co prawda w sposób nieco, hmm, "niekonwencjonalny", ale jednak. Może temat także nie dotyczy rejestratora BCS (nie mamy podstaw przypuszczać, że to klon z fabryki Dahua), ale może mimo wszystko ktoś przeczyta i zapamięta.

Czekamy na uzupełnienie informacji przez autora tematu (patrz moja prośba w #11).

• Poziom 43  
    junior84 napisał:
    Wymieniałem baterie w rejestratorach uszkodzenia firmware nie stwierdzono. Jak zauważono wcześniej bzdury waćpan piszesz.
  • Poziom 22  
    marek216 napisał:
    junior84 napisał:
    Wymieniałem baterie w rejestratorach uszkodzenia firmware nie stwierdzono. Jak zauważono wcześniej bzdury waćpan piszesz.

Okrywam się hańbą po wsze czasy !!
  • Poziom 8  
    Witam ponownie szanownych forumowiczów.
    Niestety przez kilka dni nie będę mieć dostępu do systemu (klient wyjechał na jakiś czas), ale jak tylko będzie to możliwe to porobie screeny z menu i wrzucę na forum.
    Co do zabezpieczenia, to domyślam się, że żadne wyjęcie baterii, hasło uniwersalne, czy zworka na płycie, itp. nie wchodzi tutaj w grę. Byłoby to zbyt proste.
    Zastawiam się jednak nad możliwością obejścia hasła przez np. przeprogramowanie flasha/biosu.

A może istnieje jakaś magiczna kombinacja i powrót do ustawień fabryki?
    Teraz zadaje pytanie już tylko z czystej ciekawości, ponieważ klient, jak sam powiedział odda sprzęt do sklepu.
    Dziwi mnie też fakt, że nikt się nie zetknął z takim "wynalazkiem" i nawet Google nic o tym nie wie :)

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, rady, i sugestie.
    Pozdrawiam.