Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics sa-ax530 - Brak dźwięku w połączeniu z tv.

FINIX_47 03 Maj 2016 11:43 609 6
  • #1 03 Maj 2016 11:43
    FINIX_47
    Poziom 23  

Witam serdecznie mam problem z dźwiękiem w połączeniu miedzy telewizorem LG 42LB650V-ZN a amplitunerem Technics sa-ax530 oraz Dvd Lg HT503PH-DH. Problem mój polega na tym że jedyne połączenie dźwiękowe które uzyskuje jest poprzez kabel optyczny TV a DVD a przy połączeniu kablem hdmi dźwięku brak. Najbardziej jednak zależy mi na zwykłym połączeniu Tv - amplituner poprzez wejścia audio biało/czerwone, którego nie mam. Na starszym TV połączenie z amplitunerem było bez problemu w tym tv nie umiem tego ogarnąć. Zaznaczę od razu że amplituner ma 32 lata i ma tylko wejścia audio.

0 6
  • #2 03 Maj 2016 15:15
    mihal2002
    Poziom 43  

TV nie posiada wyjścia audio RCA . Możesz uzyskać sygnał audio na złączu scart tylko z tunera TV.

0
  • #3 03 Maj 2016 15:16
    Polon_us
    Poziom 40  

Kolega pisze bardzo chaotycznie i niespójnie, a momentami wręcz co najmniej dziwnie:

FINIX_47 napisał:
    na zwykłym połączeniu Tv - amplituner poprzez wejścia audio biało/czerwone, którego nie mam.

Ad rem ...

Są dwie opcje do wyboru:
    - ekonomiczna - jeżeli telewizor ma wyjście słuchawkowe, to można je połączyć z wzmacniaczem przewodem minijack - 2x CINCH
    - zalecana - konwerter DAC - na forum polecany jest konwerter FiiO D3
    - do rozważenia - można by wykorzystać gniazdo Scart o ile telewizor ma takowe. Ale te rozwiązanie ma pewne minusy, także nie będę omawiał dalej tego połączenia.

Z czystej ciekawości - z tego co widzę te DVD ma własne głośniki. Kolega używa obydwa urządzenia i każde z swoim zestawem głośników?

0
  • #5 03 Maj 2016 17:47
    mihal2002
    Poziom 43  

FINIX_47 napisał:
    Najbardziej zależy mi na połączeniu tv z ampli, amplituner ma tylko wejścia audio, biało czerwone kabel sprawny

Odpowiedź dostałeś.

0
  • #6 03 Maj 2016 18:03
    FINIX_47
    Poziom 23  

To mam jeszcze jedno pytanie zanim temat będzie wyrzucony do kosza bo wiem ze to tutaj jest teraz najszybszym rozwiązaniem, po co producent zrobił wyjście: optyczne, hdmi, czincz oraz Av in, na którym to miałem właśnie bez problemowe połączenie na trochę starszym tv.

0
  • #7 03 Maj 2016 19:07
    mihal2002
    Poziom 43  

FINIX_47 napisał:
    po co producent zrobił wyjście: optyczne, hdmi, czincz oraz Av in, na którym to miałem właśnie bez problemowe połączenie na trochę starszym tv.

To zapytaj producenta tego starszego cuda.
    To pytanie dla wróżki ona odgadnie ten starszy.

0