Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ochrona termiczna wentylatora - U-EK230E jak podłączyć wentylator

03 Maj 2016 13:17 1041 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.

Proszę o pomoc w podłączeniu wentylatora Systemair RVK 315Y4 (Atex) do urządzenia zabezpieczenia termicznego U-EK230E.

Nie bardzo rozumiem co stanowią styki A1, A2 oraz proszę o objaśnienie jak wykonać podłączenie stycznika K1 - co ma go wysterować.

Załączam schemat.
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista elektryk
    No przecież wszystko pisze.
    A styki A1 i A2 to styki cewki urządzenia.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Czyli mam rozumieć, że styki A1, A2 to cewka przekaźnika K1 który załącza silnik.

W momencie zmasowania styku 14 silnika się załączy?
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    Piotrze to jest zasilanie urządzenia. Stycznik K1 podłączyć pod zacisk 14 i N ,poprzez układ sterowania.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Kolego to bardzo prosta aplikacja sterowania. Jeżeli niepotrafisz tego podłączyć to poproś jakiegoś kolegę bardziej obeznanego w elektryce o pomoc. Szkoda kasy jakbyś coś uszkodził. A1 A2 to zasilanie sterownika. Stycznik K1 jest sterowany przyciskiem S2 z pinu 14
  • Poziom 10  
    Zmyliło mnie to oznaczenia A1,A2 :-)

Ten wentylator ma być załączany detektorem Gazex gazex wg-22.eg oraz gazex wg-15.eg (czyli LPG oraz tlenek węgla) oraz przyciskiem na ścianie we warsztacie.

Z podłączaniem silników 3f oraz styczników nie mam problemów ale czytając DTR od tego urządzenia ochronnego nie zaskoczyłem.