Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

saab 9-3 1.8 2004r skrzypienie przedniego zawieszenia

03 Maj 2016 13:48 2439 10
  • Poziom 10  
    Witam, już od paru miesięcy zmagam się z problemem trzeszczenia, skrzypienia przedniego zawieszenia. Ma to głównie miejsce przy nagłym bujnięciu samochodu na sporych nierównościach, na leżących "policjantach" jest to dźwięk jakbym zarył zawieszeniem po ulicy.. byłem już u kilku mechaników i żaden nie ma pojęcia co jest nie tak.. w serwisie Boscha powiedzieli, że ewentualnie muszą rozebrać mcpersona.. może ktoś coś poradzi? dodam, że zawieszenie w sabie jest na oplu..
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Skrzypi na górze czy na dole. Wyrobione górne łożyska macpersona.
  • Poziom 10  
    Łączniki wymienione i nic nie dało..trudno powiedzieć czy na dole czy górze ale im zimniej na dworze tym bardziej to słychać nie wiem czy ma to jakiś związek ale zima to tragedia była teraz trochę lepiej..
  • Poziom 8  
    Spróbuj kręcić kierownicą do dwóch skrajnych położeń i nadsłuchuj stuków lub oporów przeskoków będzie wiadomo wtedy czy to łożyska Kolumny Mcphersona
  • Poziom 14  
    Podjedź do SKP na "szarpaki" bez problemu to zdiagnozują. Sprawdź też czy masz plastikowe nakładki na końcówkach sprężyn.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    eh wymieniłem wahacze a skrzypienie nadal jak występuje..może to być wina amortyzatorów??
  • Poziom 38  
    Ja obstawiam górne łożyska z gumami.
  • Poziom 10  
    kurcze bardzo możliwe..w takim razie następne będą łożyska amortyzatorów.. mam nadzieje kolego, że będziesz miał rację bo bujam się z tym problemem już od dłuższego czasu
  • Użytkownik usunął konto