Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HY-Smart STM32 - Jak zobaczyć, czy układ żyje?

mikmas 03 Maj 2016 14:10 687 5
  • #1 03 Maj 2016 14:10
    mikmas
    Poziom 18  

Jakiś czas temu dostałem od kolegi w/w układ. Teraz postanowiłem zrobić na nim projekt i mam olbrzymi problem. Zgubiłem płytę CD (do teraz sobie pluję w brodę) z przykładowymi projektami i oprogramowaniem.

Po włączeniu jest jedynie biały ekran (dziwne, bo jakiś program powinien tam jednak być). Programowany tylko via rs-232, więc AFAIK bootloader raczej nie dostał po pupci.

Kolega wszystko robił w programie Kail. Najpierw chcę zobaczyć, czy układ w ogóle żyje, jednak za bardzo nie ma jak. Jest możliwość wgrania (Download code to flash memory, ale nie działa - No ULINK device found - nawet nie próbuje się łączyć, od razu zrzuca błąd, więc raczej to kwestia konfiguracji), ale nie ma pobrania.

Jestem kompletnie zielony w temacie, a w necie kompletnie nic nie mogę znaleźć (gógelam od kilku H). Jakby miał ktoś tą płytkę lub link do ściągnięcia jej obrazu to byłbym w domu. Zakładam jednak, że nie ma (inaczej raczej bym znalazł). Jak więc ściągnąć/wysłać do/z niego jakieś binarki?
    Z resztą (sposób programowania/biblioteki/etc) chyba sobie poradzę.

Płacę jak za prezydenta

0 5
  • #2 03 Maj 2016 14:24
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 03 Maj 2016 14:55
    mikmas
    Poziom 18  

Piotrus_999 napisał:
    obrazu nie mam ale ten uklad ma j-taga - kup jakis programator i jestes w domu

Mam j-taga kupować po to, żeby sprawdzić, czy w ogóle układ żyje? :D
    Aż taki bogaty to ja nie jestem

jmnlabs napisał:

Dzięki wielkie! O to chodziło. Wielkie wirtualne piwerko

0
  • #5 03 Maj 2016 15:29
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 04 Maj 2016 11:39
    mikmas
    Poziom 18  

Układ żyje i ma się dobrze. JTaga może kiedyś kupię, ale AFAIR jest to dość drogi bajerek, a ja to traktuję raczej hobbystycznie

0