Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze pralki Electrolux do 1550zł

bubus5 11 Lut 2007 12:49 10629 407
    Maczuga
    Poziom 11  
    codziło mi żebyście mogli wypisac firmy które polecacie a które nie?Jeżeli możecie będe wdzięczny
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
    emer
    Poziom 19  
    Twoje pytanie brzmi tak oględnie ze chyba najlepiej gdybys sobie przeleciał ten topic .... :twisted:

ewent gdzies ostatnio raton wymieniał firmy które lepiej i gorzej wypadały w statystykach awaryjności ....

A wg mnie ... no cóż - chyba :
    AEG, Bosch, Siemens, Gorenje, Electrolux .... o Miele nie wspomne ...
    Maczuga
    Poziom 11  
    Dziki z góry.A jezeli bym dał np:

Ariston AVTF 129
    Electrolux EWt 1346
    Ardo Tl 105 L
    MAstercook PTd 123

Która wziasc njlepiej ja mysle o Aristonie,electroluxsie
    raton laveur
    Poziom 19  
    Jurek2805 napisał:
    (ciach) Raton a co we Francji piszą o LG? Jest tam znana, czy tak jak u nas - nowość. (ciach)

No wlasnie nie jest bardzo rozpowszechniona, jest w sprzedazy troche ich pralek i lodowek, ale bardziej w supermarketach jak Carrefour czy Leclerc niz w sieciach sklepow wyspecjalizowanych w AGD (Conforama, BUT, Darty). Mam wrazenie, ze tutaj to raczej marka z nizszej polki. W testach konsumenckich pralek w ogole LG nie widzialem, testuja raczej marki bardziej rozpowszechnione, w testach lodowek, o ile pamietam, ich lodowka zajela ostatnie miejsce (ale to jeszcze o niczym nie swiadczy, bo moga np. robic takie sobie lodowki i dobre pralki). Niemniej, jak pisalem, jest to na razie wielka niewiadoma. Osobiscie, robiac tego typu zakupy, wole wybierac marki juz sprawdzone, mniej sie ryzykuje, w koncu pralka czy lodowka, nawet z tych tanszych, nie kosztuje 50 zl. Podobnie z pralkami Samsunga, ich telewizory nie sa najgorsze (w tej cenie), ale pralki czy lodowki to przeciez nie to samo co telewizory. Nie twierdze, ze sa zle, po prostu nie wiem, natomiast mam zaufanie do np. zmywarek Boscha i Miele, pralek Miele, AEG, Boscha, Gorenje, Electroluxa i Siemensa. Aristony byly duzo lepsze jeszcze z 10 lat temu, teraz sie pogorszyly, i mimo ze niektore ich modele piora calkiem niezle, to jednak pralki tej marki naleza do najbardziej awaryjnych, wole takie, ktore po zakupie pochodza przynajmniej z 3-5 lat, zanim sie pierwszy raz zepsuja (w koncu kazda sie zepsuje, szczegolnie przy mojej czestotliwosci prania, ale jesli chodzi o koszt napraw, to co lepiej, w ciagu 10 lat wymieniac 4-5 razy lozyska za 200 zl czy raz lozyska za 500zl?).

Dodano po 10 [minuty]:

Maczuga napisał:
    Dziki z góry.A jezeli bym dał np:

Ariston AVTF 129
    Electrolux EWt 1346
    Ardo Tl 105 L
    MAstercook PTd 123

Która wziasc njlepiej ja mysle o Aristonie,electroluxsie

Z tych czterech tylko Electrolux EWT 1346, wydaje mi sie, ze to udany model. Aristona sobie odpusc, duzo pralek tej marki czesto sie psuje, choc piora na ogol niezle. A Ardo i Mastercooka (takze Amici) to, osobiscie, za darmo bym nie wzial (ale to moje prywatne zdanie, nie wszyscy musza je podzielac). A musi byc ladowana od gory? Bo np. Gorenje ma bardzo udane slimy.

Dodano po 13 [minuty]:

@emer

probowalem w moim Boschu WAE28460FF zastosowac instrukcje technika z Siemensa, o ktorych wczesniej pisales, na roznych programach, z opcjami i bez, kombinowalem tak i siak, ale niestety najwyrazniej stosuja sie one tylko do marki Siemens i Bosch ma cos inaczej, bo za kazdym razem wszystko sie kasuje i po przekreceniu programatora z powrotem na poprzedni program, startuje on od poczatku, niestety. :cry: Szkoda, bo juz sie ucieszylem. Dobrze, ze choc posiadacze Siemensa skorzystaja z tej mozliwosci, posiadacze Boscha musza po prostu nie zapominac od razu wlozyc wszystkiego, lub zaczynac program od poczatku. Pozdrawiam
    SKArkop
    Poziom 11  
    Cytat:
    Aristony byly duzo lepsze jeszcze z 10 lat temu, teraz sie pogorszyly, i mimo ze niektore ich modele piora calkiem niezle, to jednak pralki tej marki naleza do najbardziej awaryjnych

No wlasnie Aristony sa niby z wyzszej polki w porownaniu do Indesita. Przez 9 lat mialem pralke tej drugiej firmy i wymienialem tylko lozyska. Nigdy nic sie wiecej nie zepsulo. Teraz kupilem Ariston, bo bylem zadowolony z poprzedniej pralki i daja az 5 lat gwarancji. Zastanawiajace jest to, ze skoro az tak sie psuja to jak oni wychodza na tej gwarancji.
    raton laveur
    Poziom 19  
    SKArkop napisał:
    Cytat:
    Aristony byly duzo lepsze jeszcze z 10 lat temu, teraz sie pogorszyly, i mimo ze niektore ich modele piora calkiem niezle, to jednak pralki tej marki naleza do najbardziej awaryjnych

No wlasnie Aristony sa niby z wyzszej polki w porownaniu do Indesita. Przez 9 lat mialem pralke tej drugiej firmy i wymienialem tylko lozyska. Nigdy nic sie wiecej nie zepsulo. Teraz kupilem Ariston, bo bylem zadowolony z poprzedniej pralki i daja az 5 lat gwarancji. Zastanawiajace jest to, ze skoro az tak sie psuja to jak oni wychodza na tej gwarancji.

A od jakiego czasu daja te 5 lat gwarancji? Bo jesli od niedawna, to jak oni wyjda na tej gwarancji, beda wiedziec w pelni dopiero za 5 lat. I dlaczego mieli taki pomysl? Sprzedaz im spadla? Poza tym, nie twierdze przeciez, ze psuja sie bez przerwy WSZYSTKIE pralki Aristona, u nich tez mozna trafic na model malo awaryjny, ale jest na to mniejsze prawdopodobienstwo niz w markach ktore wymienilem wczesniej i ktore generalnie psuja sie RZADZIEJ. Po co ryzykowac, skoro za te same pieniadze mozna miec pralke solidniejszej marki, z wieksza szansa na niezawodnosc?
    P.S. Jakosc Indesita tez sie ostatnio pogorszyla, nawet bardziej niz Aristona (patrz: moj post na temat niezawodnosci pralek ze strony 51).
    emer
    Poziom 19  
    Nie wypowiem sie nic na temat awaryjności Aristona , ale ta ich nowa seria i nowy design i ergonomiczność, przy 5-cioletniej gwarze ... wymiekam ... normalnie piekne są - o ile mozna mówić o "piękności" pralek :D

Mówie o AQUALTIS - ach ....
    raton laveur
    Poziom 19  
    emer napisał:
    Nie wypowiem sie nic na temat awaryjności Aristona , ale ta ich nowa seria i nowy design i ergonomiczność, przy 5-cioletniej gwarze ... wymiekam ... normalnie piekne są - o ile mozna mówić o "piękności" pralek :D

Mówie o AQUALTIS - ach ....

Wole klasyke. Moda sie zmienia, takze na design... Za 4-5 lat to one sie juz nie beda wydawac takie piekne. A Miele z 2001 i 2002 roku ciagle maja aktualny wyglad...
    SKArkop
    Poziom 11  
    No wlasnie te niemieckie sa dobre ale brzydkie. Ladne to one byly 10 lat temu i nic sie nie zmienily. Pralka to tez w jakims stopniu mebel i moglaby byc ladniejsza.
    emer
    Poziom 19  
    Taaaaa .... design pralek niemieckich jest faktycznie konserwatywny, ale mozna tez o nich powiedziec ze za pare lat tyz będzie konsrwatywny, ale znośny .... :)
    Natomiast np AQUALTISy baaardzo mi sie podobają, ale np Hoovery nie .... za dużo guzików, przycisków, diód, pokręteł ... dla mnie dyskoteka.
    No i własnie TO moze za pare lat wyglądac nieco kiczowato ....
    Natomiast Ariston wg mnie zaproponował cos kompletnie innego, przemyslanego i ... ładnego :)
    raton laveur
    Poziom 19  
    SKArkop napisał:
    No wlasnie te niemieckie sa dobre ale brzydkie. Ladne to one byly 10 lat temu i nic sie nie zmienily. Pralka to tez w jakims stopniu mebel i moglaby byc ladniejsza.

Alez ich "uroda" to przeciez tylko kwestia gustu, nie to ladne co ladne, tylko co sie komu podoba...mnie osobiscie Miele z serii Novotronic i Hydromatic wydaja sie bardzo ladne, wiec sam widzisz...o gustach sie nie dyskutuje. Sa na rynku pralki o roznym wygladzie i kazdy moze sobie wybrac, jaka mu sie podoba, ale w pralkach wyglad, moim zdaniem, to naprawde nie jest najwazniejsza rzecz decydujaca o wyborze...
    SKArkop
    Poziom 11  
    Oczywiscie, ze nie. Liczy sie niezawodnosc. Ale latwiej poprawic urode niz jakosc. Dlatego dziwi mnie, ze Niemcy nie zrobia jakiegos ladniejszego modelu dla tych, ktorym obecne wyglady nie przypadaja do gustu.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    [quote="raton laveur"]
    SKArkop napisał:

Alez ich "uroda" to przeciez tylko kwestia gustu, nie to ladne co ladne, tylko co sie komu podoba...mnie osobiscie Miele z serii Novotronic i Hydromatic wydaja sie bardzo ladne, wiec sam widzisz...o gustach sie nie dyskutuje.

No właśnie tak to jest z tym gustem. Mnie nnajbardziej rajcują pralki o wyglądzie bardziej klasycznym i z konserwatywnym designem. Jakoś tak podświadomie kojarzą mi się ze sprzętami robionymi jeszcze wg starych kryteriów jakościowych i użytkowych. A z nowych wg mnie ładną linię mają Electroluxy z serii Inspire. Bez przeładowania i pretensjonalnych pseudonowoczesności, a z elegancją.

Dodano po 2 [minuty]:

SKArkop napisał:
    Oczywiscie, ze nie. Liczy sie niezawodnosc. Ale latwiej poprawic urode niz jakosc. Dlatego dziwi mnie, ze Niemcy nie zrobia jakiegos ladniejszego modelu dla tych, ktorym obecne wyglady nie przypadaja do gustu.

Bo z tym jest podobnie jak z samochodami. Niemieckie wybiera się nie ze względu na urodę. Zresztą wtedy starciłyby dużo ze swej "niemieckości". Zresztą tych prawdziwych niemieckich pralek coraz mniej... Kategoria na wymarciu. :wink:
    SKArkop
    Poziom 11  
    Zgadzam sie ze sa rozne gusta. Ale chodzi mi o to, ze firmy produkuja sprzet i zalezy chyba im na jak najlepszej sprzedazy. Dlatego tez dziwi mnie ze np. taki Bosch nie wypusci chocby jednego modelu o innym ksztalcie wlasnie dla tych, ktorzy cenia ich jakosc a chca cos bardziej nowoczesniejszego w ksztalcie.
    krzysiek68
    Poziom 11  
    Proponuję Elektroluxa - firma sprawdzona, bardzo mało awarii, ekonomiczna, łatwa w obsłudze.
    linda
    Poziom 11  
    Na temat pralki Gorenje ws 4300. Pojemność 4,5 kg dotyczy programów bawełna. Syntetyczne poj. - 2 kg. Inne np pranie ręczne, wełna 1,5 kg. Jest to jednak w zupełności wystarczające w niedużej np 3-osobowej rodzinie. Pranie robię 2-3 razy w tygodniu. Na jedno pranie zużywa bardzo mało wody, proszku i prądu, więc można zrobić kilka prań i nie trzeba długo czekać, aż uzbiera się cały wsad. A jak chcemy wyprać jeszcze mniejszą ilość - korzystamy ze skróconego programu.
    raton laveur
    Poziom 19  
    SKArkop napisał:
    Zgadzam sie ze sa rozne gusta. Ale chodzi mi o to, ze firmy produkuja sprzet i zalezy chyba im na jak najlepszej sprzedazy. Dlatego tez dziwi mnie ze np. taki Bosch nie wypusci chocby jednego modelu o innym ksztalcie wlasnie dla tych, ktorzy cenia ich jakosc a chca cos bardziej nowoczesniejszego w ksztalcie.

Bosch produkuje najwiecej na rynek niemiecki, wiec wnioskuje, ze te ksztalty sa w guscie Niemcow, bo przeciez badania rynku na pewno firma robi. Widocznie Niemcy nie gustuja w zaokragleniach, wytloczeniach i futurystycznych designach. Zreszta, tez mam nowego Boscha WAE28460FF (prawie identyczny z WAE24460PL) i jesli chodzi o wyglad, to mnie sie on bardzo podoba, dobrze wykonczony, solidny, klasyczny ale nowoczesny. Tak jak mowilem, wyglad pralki to wylacznie kwestia gustu. A kazdy producent ma przeciez swoj styl i sie go trzyma, bo latami na niego pracowal.

Dodano po 6 [minuty]:

[quote="Jurek2805"] (ciach) Mnie nnajbardziej rajcują pralki o wyglądzie bardziej klasycznym i z konserwatywnym designem. Jakoś tak podświadomie kojarzą mi się ze sprzętami robionymi jeszcze wg starych kryteriów jakościowych i użytkowych.(ciach)

O to to! Podejrzewam, ze o te wlasnie skojarzenia marketingowcom z niemieckich firm chodzi, i wybieraja te bardziej tradycyjne formy specjalnie i z pelna swiadomoscia.
    prozelita
    Poziom 10  
    Witam!
    Zastanawiałem się nad 3 modelami:

LG WD-10390ND
    Gorenje WS43100
    Gorenje WS43121

Skłaniałem się raczej ku LG. Większość z forumowiczów optowała za Gorenje (że sprawdzona marka). Sami wiecie jak ciężko coś wybrać... DO 12:00 chcę załatwić sprawę i złożyć zamówienie. Prawdopodobnie wybiorę Gorenje i to ten niższy/tańszy model. Będę miał mniej obrotów i nie będzie czujnika czystości wody. Jakoś to przeżyję. Dla mnie bardzo ważna jest cicha praca urządzenia a obydwa wytypowane modele są ciche.
    LG cały czas mnie korci ale co z tego. Jak dotąd mało jest wypowiedzi na forum. Szkoda.
    Biorę telefon do ręki i dzwonię po hurtowniach.
    Pozdrawiam!
    SKArkop
    Poziom 11  
    Cytat:
    Bosch produkuje najwiecej na rynek niemiecki, wiec wnioskuje, ze te ksztalty sa w guscie Niemcow, bo przeciez badania rynku na pewno firma robi. Widocznie Niemcy nie gustuja w zaokragleniach, wytloczeniach i futurystycznych designach.

Wszystko rozumiem i wiadomo, ze sa rozne gusta. Ale jesli produkuja np. 20 modeli pralek to nie rozumiem dlaczego nie moga zrobic chocby jednego modelu bardziej futurystycznego dla reszty klientow, ktorzy doceniaja jakosc ale oczekuja rowniez wygladu. Jeden model.

Odwrotnie jest gorzej. Taki samsung nie zrobi pralki w ksztalcie tradycyjnym, bo ich jakosc jest podobno slaba i dlatego sciagaja klientow wygladem.
    raton laveur
    Poziom 19  
    [quote="SKArkop"]
    Cytat:
    (ciach)Wszystko rozumiem i wiadomo, ze sa rozne gusta. Ale jesli produkuja np. 20 modeli pralek to nie rozumiem dlaczego nie moga zrobic chocby jednego modelu bardziej futurystycznego dla reszty klientow, ktorzy doceniaja jakosc ale oczekuja rowniez wygladu. Jeden model.

Odwrotnie jest gorzej. Taki samsung nie zrobi pralki w ksztalcie tradycyjnym, bo ich jakosc jest podobno slaba i dlatego sciagaja klientow wygladem.

No i sam sobie odpowiedziales na swoje pytanie. Najwyrazniej takie np. Bosch i Miele uwazaja, ze oni nie musza sciagac klientow wygladem, bo wystarczy ich renoma i uznana jakosc, i ich klienci oczekuja wlasnie tego. Ale poruszyles ciekawa kwestie. Na twoim miejscu wystosowal bym list na ten temat, jesli mozliwe, po niemiecku lub angielsku, do Dzialu Marketingu lub Dzialu Kontaktu z Klientem firmy Bosch, ale w centrali w Niemczech. Na pewno ci przynajmniej odpowiedza, dlaczego nie produkuja pralek w innym ksztalcie, a moze da im to tez do myslenia i na rynki pozaniemieckie wypuszcza choc jeden taki model? Oni licza sie z opinia klientow i potencjalnych klientow, bo jest to zwiazane z mozliwosciami powiekszenia sprzedazy. Watpie jednak, czy produkcja jednego tylko modelu jest oplacalna? W kazdej produkcji przemyslowej najtaniej wychodzi, jak sie tlucze dziesiatki tysiecy identycznych elementow, pisalem juz o tym wczesniej, to dlatego czesto modele pralek jednej marki z nizszej i wyzszej polki wyposazone sa w identyczne silniki, tylko w tych tanszych modelach wykorzystuje sie zaledwie 60-80 procent ich mozliwosci (np. 800 obrotow zamiast 1200). No i jest jeszcze kwestia tzw. image'u marki, tworzonego latami, w zwiazku z czym pralki wiekszosci niemieckich producentow raczej nie kojarza sie z futurystycznymi ksztaltami, oni po prostu stawiaja na klasyke, bo ich pralki maja sluzyc wiele lat (dot. to szczegolnie Miele, przewidzianych na 20 lat), a nic nie starzeje sie szybciej, niz "ostatnie krzyki" mody.
    boston
    Poziom 12  
    Witam wszystkich mam pytanie co sodziecie o pralkach CANDY i HOOVER???

Gdyż nie wiem co sodzic o tych markach ale poprostu mam mozliwosc zakupienia tych pralek w bardzo przystepnych cenach:):) i nie wiem czy zdecydowac sie na nie czy moze nie zwarzajac na te upusty:) rozgladac sie za innym producentem????

do wyboru mam modele
    CANDY
    http://www.mizar.pl/Candy/9359
    http://www.mizar.pl/Candy/9357
    http://www.mizar.pl/Candy/9362

HOOVER
    http://www.mizar.pl/Hoover/9265
    http://www.mizar.pl/Hoover/9266#

no i cena kazdej to ok -300zł. wiec to mnie zastanawia:)

z Góry dziekuje za pomoc Boston
    raton laveur
    Poziom 19  
    boston napisał:
    Witam wszystkich mam pytanie co sodziecie o pralkach CANDY i HOOVER???

Gdyż nie wiem co sodzic o tych markach ale poprostu mam mozliwosc zakupienia tych pralek w bardzo przystepnych cenach:):) i nie wiem czy zdecydowac sie na nie czy moze nie zwarzajac na te upusty:) rozgladac sie za innym producentem????

z Góry dziekuje za pomoc Boston

Radzilbym jednak rozgladac sie za innym producentem. Poczytaj troche ten watek, przynajmniej posty od poczatku tego roku. Jesli chodzi o marke Candy, to nie dosc, ze czesto sie psuje, to 17 uzytkownikow tych pralek na 100 jest niezadowolonych (wg ankiet konsumenckich we Francji). A Hoover to podobnie jak pralki LG i Samsung wielka niewiadoma. I jak bedzie za pare lat z czesciami? Utrzyma sie na rynku, czy nie? Po co ryzykowac? Sa sprawdzone marki. Korzystna cena to nie wszystko, pralka ma sluzyc ladne pare lat, wiec jesli przez ten okres mialoby sie znosic pranie ewentualnie niedoprane i niedoplukane, przedwczesnie zniszczone rzeczy i w dodatku awarie (a serwisy rzadko zalatwia naprawe w 48 godzin), to lepiej chyba dolozyc i kupic cos lepszego, lub ewentualnie za te same pieniadze uzywana Miele z gwarancja. Przemysl to jeszcze. Pozdrawiam

Dodano po 45 [minuty]:

Poszperalem jeszcze na necie nt. pralek Hoover i znalazlem portal konsumencki www.universconso.com/index.asp?lD=387&/DF=60 . Wynika z niego, ze to renomowany producent odkurzaczy i pralek, gorzej im wychodzi z lodowkami. Ale obejrzalem te ich pralki i sa strasznie wielkie! Najmniejsze na 6,5 kg , a wiekszosc na 7,5. Robisz az tak wielkie prania? (juz wsad 5-6 kg to istna gora bielizny). Bo jesli nie, to takie wielkie pralki sa bardzo nieekonomiczne, oplaca sie je uzywac tylko z pelnym zaladunkiem. No i dalej nie wiadomo, jak bedzie w Polsce z czesciami za pare lat.
    P.S. Obejrzalem linki, ktore dodales pozniej. Czy ja dobrze zrozumialem, ze mozesz kupic te pralki w cenie 300 zl?-czy tez upust jest 300 zl?-chyba to drugie?
    W kazdym razie, Candy bym zdecydowanie odradzal, jesli juz koniecznie chcesz cos z tych pieciu, to ten Hoover na 5 kg (HNS9125 NEXTRA) wydaje sie z nich najlepszy. Ale przemysl jeszcze innych producentow, np. Gorenje lub AEG.
    boston
    Poziom 12  
    Dziękuje Bardzo "raton laveur" za poradę:)

Własnie nie byłem pewnien czy zakup tych pralek to dobra inwestycja. Tez wiele szukałem na necie i faktycznie ani Candy ani Hoover nie jest za dobrym wyborem. Candy tak jak Pisałes sa bardzo awaryjne a do Hoovera nie wiadomo jak bedzie z czesciami:/ w razie jakis napraw.I faktycznie Hoover robi pralki na duza ilosc prania a ja patrzebuje co najwyzej 5kg które w zupełnosci mi wystarczy:)
    Maczuga
    Poziom 11  
    Mam dowas pytanie odpowiedzie!Czy pralka może stac obok płyty gazowej z piekrnikiem elektrycznym i zwywarką w jednym?
    wm1960
    Poziom 13  
    Ja polecam Aristona bardzo udana praleczka
    raton laveur
    Poziom 19  
    Maczuga napisał:
    Mam dowas pytanie odpowiedzie!Czy pralka może stac obok płyty gazowej z piekrnikiem elektrycznym i zwywarką w jednym?

Jesli naprawde nie ma innej mozliwosci jej umieszczenia... to moze, ale w odleglosci minimum 15cm, nie na styk. Mialem tak pralke w poprzednim mieszkaniu, obok kuchenki gazowej z elektrycznym piekarnikiem, i nic sie nie dzialo. Ale nie jest to specjalnie zalecane, i jesli tylko jest taka mozliwosc, to lepiej ja ustawic w wiekszej odleglosci.

Dodano po 3 [minuty]:

wm1960 napisał:
    Ja polecam Aristona bardzo udana praleczka

Moze i udana, ale wg statystyk pralki tej marki psuja sie duzo czesciej :cry: niz te marek niemieckich (z wyjatkiem Bauknechta) czy Electroluxa...

Dodano po 36 [minuty]:

Byla tu niedawno mowa o pralkach LG i o tym, ze niewiele na razie o nich wiadomo... Znalazlem na ten temat pare informacji na tym portalu konsumenckim www.universconso.com , o ktorym pisze troche wyzej w poscie dot. marki Hoover.
    Wg UniversConso, LG to dawna marka GoldStar, ktora w 1995 roku zmienila nazwe na LG i wykupila Zenith w Stanach Zjednoczonych. Znana jest z dynamicznego marketingu i efektywnosci niektorych produktow. W sprzecie AGD ich mocna strona to mikrofalowki i lodowki, natomiast ich pralki to porazka. Ich produkty AGD (generalnie) oceniono:
    Niezawodnosc: 3 na 5
    Efektywnosc: 3 na 5
    Ceny: 4 na 5
    Tyle z UniversConso.
    mir.mar
    Poziom 13  
    Jurek2805 napisał:
    Aisat napisał:

- Gorenje: rzadko serwisowana i dość cicha

W jednym z wcześniejszych postów było zastrzeżenie do górnoładowanych Gorenje jako konstrukcji opartej na Brandt.

:arrow: Jurek2805 i PS 663S BIO a jak sie to do Siemens WP10R150PL ??
    "PS 663S BIO" raczej odradzał rozwiązania brandtowskie...

bo zastanawiam się miedzy tym Siemensem a Electrolux EWT9120W i Candy CTG 124 - wszystkie pralki są w tej samej cenie.

Siemens ma system zraszania (specjalne otwory w asymetrycznych zabierakach, kaskadowy natrysk i perforowana tylna ścianka bębna), "mniej zagnieceń" ale nie ma pozycjonowania bębna do otwarcia i opóźnienia startu, natomiast Electrolux i Candy - odwrotnie...
    Reszta parametrów jest podobna.

acha, jest jeszcze Electrolux EWT10120W o 100 zl droższy.

co byście doradzili ??
    raton laveur
    Poziom 19  
    mir.mar napisał:
    Jurek2805 napisał:
    Aisat napisał:

- Gorenje: rzadko serwisowana i dość cicha

W jednym z wcześniejszych postów było zastrzeżenie do górnoładowanych Gorenje jako konstrukcji opartej na Brandt.

:arrow: Jurek2805 i PS 663S BIO a jak sie to do Siemens WP10R150PL ??
    "PS 663S BIO" raczej odradzał rozwiązania brandtowskie...

bo zastanawiam się miedzy tym Siemensem a Electrolux EWT9120W i Candy CTG 124 - wszystkie pralki są w tej samej cenie.

Siemens ma system zraszania (specjalne otwory w asymetrycznych zabierakach, kaskadowy natrysk i perforowana tylna ścianka bębna), "mniej zagnieceń" ale nie ma pozycjonowania bębna do otwarcia i opóźnienia startu, natomiast Electrolux i Candy - odwrotnie...
    Reszta parametrów jest podobna.

acha, jest jeszcze Electrolux EWT10120W o 100 zl droższy.

co byście doradzili ??

No, rekomendacja to nie jest... Mialem gornoladowanego Brandta i mozna to okreslic tylko jako TRAGEDIA-odradzam wszystkim te marke.
    Z modeli, ktore wymieniasz, moim zdaniem najlepszy jest Electrolux EWT10120W, bo ma 1000 obrotow (to i tak malo, najlepsze jest 1200, ale 900 to stanowczo ZA MALO). Pozycjonowanie bebna to swietna rzecz, wczesniej tego nie mialem i byla to naprawde katorga, mozesz mi wierzyc, wypelniony beben jest ciezki, sliski bo mokry, przekrecac go recznie to zadna frajda, mozna sobie nawet obetrzec skore na palcach... Obejrzalem tez tego Siemensa i jest strasznie glosny, 60 dec. na praniu i 75 na wirowaniu, istna mlockarnia (Electrolux ma na praniu 57 dec., czyli jest DWA RAZY CICHSZY-roznica 3 dec. podwaja odbior halasu). Opoznienie startu tez sie przydaje. Co do Candy, to o pralkach tej marki pisalem zaledwie pare postow wyzej, zobacz sobie. Nie polecam ich nikomu (ale to tylko moje zdanie). Czesto sie psuja, duzo modeli pierze i plucze niezbyt dobrze, i dosc czesto rdzewieja. Pozdrawiam
    Maczuga
    Poziom 11  
    Miedzy wyborem Beko a candy co polecacie.Bo mam zamiar kupic tylko to bo to jest narazie na moje mozliwości cenowe.Powiedzcie mi coś na temat beko.
    raton laveur
    Poziom 19  
    Maczuga napisał:
    Miedzy wyborem Beko a candy co polecacie.Bo mam zamiar kupic tylko to bo to jest narazie na moje mozliwości cenowe.Powiedzcie mi coś na temat beko.

Candy kiepskie i Beko kiepskie. Ale z dwojga zlego, BEKO do niedawna dawalo 5 lat bezplatnej gwarancji, jesli jeszcze znajdziesz z taka mozliwoscia, to bierz raczej BEKO z ta gwara... Osobiscie nie chcialbym pralki zadnej z tych marek... Wolalbym kupic uzywana paroletnia Miele na Allegro z roczna gwarancja, widzialem takie juz w cenach 750-1100 zl. Zaklad, ze pochodzi dluzej, niz nowa Candy czy BEKO (duze szanse na to, a roznica w kulturze pracy i efektach KOLOSALNA).
    A co ty sie tak od dluzszego czasu nie mozesz zdecydowac? Byles przeciez zachwycony Lavamatem, o ile pamietam?