Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w wyborze pralki Electrolux do 1550zł

bubus5 16 Jan 2007 23:38 13029 407
    Jurek2805
    Level 21  
    [quote="raton laveur"]
    Jurek2805 wrote:
    (ciach)
    Na 30 i 40°C O.K., choc program Bawelna mocniej i dluzej "mieli" od programow Syntetyki, co czasem moze je szybciej "zmechacic". Ale przestrzegam cie mocno przed praniem polsyntetykow na programie Bawelna 60°.

Raton oczywiście słuszna uwaga.
    Ja kamikaze nie jestem i nigdy nie ustawiłbym półsyntetyków na 60 stopni. Nawet czysto bawełniane koszule piorę z reguły na 40 stopni, ewentualnie na 40-60 MIX co nie wiąże się z wyższą temperaturą. Zresztą na ubraniach są metki z podaną maksymalna temperaturą. Teraz z reguły nawet czysta bawełna ma maksymalnie dozwolone 40 stopni. Zapomniałem dodać, że półsyntetyki w programie bawełna 40 stopni najczęściej daję na pranie skrócone (68 minut). Mówię szczerze - po prawie roku nie widzę wiekszego zużycia tych pranych w bawełnie. Po prostu czasem w krótkim czasie uzbiera się cały wkład - 4,5 kg a ja nie mam czasu bawić sie w dzielenie na dwie tury prania. Trzeba sobie jakoś radzić tym bardziej, że zdecydowana większość rzeczy dzisiaj ma domieszkę syntetyku.
    Jedwab, akryl, syntetyki i wełna leci normalnie na programach stricte do tego przeznaczonych.

Dodano po 17 [minuty]:

raton laveur wrote:
    olka22 wrote:
    DZIEKI, myśle,że sie zdecyduję na tą twoją, ciągle tylko myślę czy mi starczy te 4,5 kg przy 3 osobach 2-3 prania w tygodniu,
    czy zdrcydować sie na 6kg ( co prawda zmieści się w łazience ale będzie juz mniej miejsca), a moze sie okazać przy 6 kg, że nie uzbieram tyle prania i będę prała pół pralki - a jesli tak, to po co kupować 6 kg???
    Kurde juz sama nie wiem , poradźcie, macie jakieś doświadczenia odnośnie jak duzo prania można włożyć do tej pralki 4,5 kg.
    Please

Moim zdaniem, przy 3 osobach i 2-3 praniach w tygodniu pralka na 4,5 kg w zupelnosci ci wystarczy. Te na 6 kg przeznaczone sa dla licznych rodzin i/lub duzych "wsadow". Wez pod uwage, ze KAZDA pralka na ladunku "1/2" konsumuje wiecej wody i elektrycznosci na 1 kg wypranej bielizny, niz na normalnym programie z pelnym zaladunkiem (te etykietki z klasa energetyczna i zuzyciem kW podawane sa zawsze na bazie JEDNEGO programu-najczesciej Bawelna 60° lub Bawelna Ekonomiczny 60°, na innych ustawieniach wyglada to inaczej, a na programie "1/2" zawsze, powtarzam, zuzycie wody i energii jest wieksze), wiec pralka na 6 kg, z ta czestotliwoscia i iloscia prania, ktore podalas, wyjdzie ci drozej w eksploatacji.

To zależy, czy w rodzinie jest małe dziecko. Małe dziecko z reguły brudzi wszystko w o wiele wiekszym tempie niz starsze i szybciutko góra ciuchów do prania rośnie. Jeśli nie, to 4,5 kg wystarczy w zupełności na trzyosobową rodzinę. Ja mam właśnie pralkę 4,5 kilograma na trzyosobową rodzinę i m.in. koszule "służbowe" do codziennego prania. Oprócz tego nastolatek - elegant też potrafi nieźle nabrudzić. Wychodzi mi średnio jedno pranie na dwa dni. Nie twierdzę, że 4,5 kg to optymalna pojemność, ale wcale nie musi decydować o wyborze większej i ograniczenia przez to wolnego miejsca w łazience, jeśli nie masz go zbyt wiele.
  • SterControlSterControl
    raton laveur
    Level 19  
    Jurek2805 wrote:

Raton oczywiście słuszna uwaga.
    Ja kamikaze nie jestem i nigdy nie ustawiłbym półsyntetyków na 60 stopni. Nawet czysto bawełniane koszule piorę z reguły na 40 stopni, ewentualnie na 40-60 MIX co nie wiąże się z wyższą temperaturą. Zresztą na ubraniach są metki z podaną maksymalna temperaturą. Teraz z reguły nawet czysta bawełna ma maksymalnie dozwolone 40 stopni. Zapomniałem dodać, że półsyntetyki w programie bawełna 40 stopni najczęściej daję na pranie skrócone (68 minut). Mówię szczerze - po prawie roku nie widzę wiekszego zużycia tych pranych w bawełnie. Po prostu czasem w krótkim czasie uzbiera się cały wkład - 4,5 kg a ja nie mam czasu bawić sie w dzielenie na dwie tury prania. Trzeba sobie jakoś radzić tym bardziej, że zdecydowana większość rzeczy dzisiaj ma domieszkę syntetyku.
    Jedwab, akryl, syntetyki i wełna leci normalnie na programach stricte do tego przeznaczonych. (ciach)

Zgadzam sie z toba, tez przesadnie nie sortuje, rowniez piore polsyntetyczne koszule na programie Bawelna 40° z namoczeniem od ladnych paru lat i wiekszego zuzycia nie widac. Chodzilo mi raczej o posciel i reczniki z bawelny z domieszka wiskozy lub poliestru, bo posciel, nawet polsyntetyczna, lepiej prac na 60°, nawet jesli na metce jest 40° (temperatury od 60°C wzwyz zabijaja roztocze, na co, jako ze mam alergika w rodzinie, zwracam uwage), i wtedy radze dobrac program Syntetyki 60° (wiem, wiem, ze prasowanie tez zabija roztocze, ale z poscieli prasujemy tylko powloczki na poduszki, kto by sie bawil z poszwami 2x2 metry czy przescieradlami 1,50 na 3,5 m, jest na to inny sposob: wyjac NATYCHMIAST po odwirowaniu, suszyc rowniutko zlozone i rozwieszone, calkiem suche zlozyc bardzo rowno w kostke i wlozyc do szafy na sam dol stosu poskladanej poscieli, pod ktorej ciezarem, zanim znow przyjdzie kolej jej uzycie, czyli plus minus po 2 miesiacach, rzecz uprasuje sie samoczynnie. Skuteczne nawet przy bialej poscieli z bawelny lub mieszanki bawelny z lnem, polecam ten sposob wszystkim majacym malo czasu).
    Jesli chodzi o rzeczy kolorowe lekko i srednio zabrudzone, z bawelny, syntetyki i mieszane (odziez, t-shirty itp.), to radze wszystkim prac je nie w proszkach, z natury bardziej "zracych" , lecz w plynach do prania, z natury lagodniejszych (wiekszosc nie ma w skladzie wybielaczy optycznych, wiec gorzej radzi sobie z bialym, plamami lub naprawde mocno zabrudzonym rzeczami, ale w rewanzu nie odbarwia tak silnie kolorow, szczegolnie intensywnych i ciemnych). Rzeczy czarne i w ciemnych kolorach lepiej prac osobno, w mniejszej ilosci, na krotszych i delikatniej traktujacych odziez programach (ja np. piore zawsze czarne na Syntetyki 30°, a jak bardziej zabrudzone na Syntetyki 40°, wklad max. 2,5 kg, nawet bawelne), wtedy rzeczy dluzej zachowuja ciemny kolor, bo im dluzsze i bardziej intensywne pranie, tym wiecej i szybciej barwnika "ucieka". Mowiac o plynach do prania, mam na mysli te najzwyklejsze typu Persil, Ariel (ten z zielona zakretka lepszy do bialych, a z fioletowa do kolorow), OMO lub marki wlasne sieci marketow (Top Budget z Intermarché czy W5 z Lidla), te wszystkie "specjalistyczne" plyny w rodzaju "specjalne do czarnych", "specjalne do intensywnych kolorow" to zwykly chwyt marketingowy, za ktory licza ciezkie pieniadze, a wcale nie piora i nie oszczedzaja kolorow lepiej od tych zwyklych, jak wykazaly testy konsumentow (za to sa wyraznie drozsze). Oczywiscie do prania welen i jedwabi musza byc specjalistyczne, typu Perwoll czy Perla. I jeszcze jedno, plyny prawie wszystkie sa bardziej alergenne od proszkow (na ogol im mocniejszy zapach-dotyczy to tez proszkow-tym wiecej alergenu w produkcie, bo to wlasnie substancje zapachowe je zawieraja w najwiekszym stopniu), wiec dozujcie oszczednie i pilnujcie dokladnego wyplukania (nawet u nie-alergikow, ciagly i regularny kontakt z alergenem moze w koncu wywolac alergie, u dzieci ryzyko jest jeszcze wieksze, wiec lepiej uwazac, bo jak sie juz alergie ma, to przewaznie do konca zycia, a pojawic sie moze w kazdym wieku, niestety. Lepiej dmuchac na zimne...). Pozdrawiam

Jeszcze pytanie-czy w Polsce sa juz dostepne w sprzedazy proszki do prania (np. Ariel, Persil, OMO itp.) skoncentrowane w formie duzych tabletek?-piora tak samo jak klasyczne proszki, a dozowanie jest szybsze i latwiejsze, no i mniej zanieczyszczaja srodowisko.
    Jurek2805
    Level 21  
    raton laveur wrote:

Jeszcze pytanie-czy w Polsce sa juz dostepne w sprzedazy proszki do prania (np. Ariel, Persil, OMO itp.) skoncentrowane w formie duzych tabletek?-piora tak samo jak klasyczne proszki, a dozowanie jest szybsze i latwiejsze, no i mniej zanieczyszczaja srodowisko.

Przyznam, że nie widziałem. W Polsce ok. pół roku temu weszły bardziej skoncentrowane proszki typu Eurocompact (powiem szczerze, ze mam wrażenie, że gorzej piorą).
    W tabletkach znam tylko środki do zmywarek których n.b. używam.
    olka22
    Level 11  
    Hej, poradźcie jest jutro w Media Markcie wyprzedaż m.in. na pralki,

pralka Siemens WS12X460 jest po cenie 1599 , ale z ekspozycji.

Czy opłaca sie kupić taniej ale taką z ekspozycji, podobno mają ich ok 20szt. i stały u góry na ekspozycji, czy dać 200-300 zl.więcej i zamówić w sklepie nową i zapakowaną- poradżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • SterControlSterControl
    rectosei
    Level 14  
    olka22 wrote:
    Hej, poradźcie jest jutro w Media Markcie wyprzedaż m.in. na pralki,

pralka Siemens WS12X460 jest po cenie 1599 , ale z ekspozycji.

Czy opłaca sie kupić taniej ale taką z ekspozycji, podobno mają ich ok 20szt. i stały u góry na ekspozycji, czy dać 200-300 zl.więcej i zamówić w sklepie nową i zapakowaną- poradżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja kupowałem swoją pralkę Bosch, co prawda inny model, właśnie z ekspozycji (był to już ostatni egzemplarz) i jestem zadowolony. Mocno ją przecenili i to był argument. Popatrz tylko jutro uważnie, czy sprzęt nie jest gdzieś poobijany, niestety w marketach specjalnie się z nim nie patyczkują. Pzdr.
    olka22
    Level 11  
    dzięki, pewnie się przejadę i zobaczę, tylko te tłumy mnie przerażają, ni i nie wiadomo ile chętnych będzie na te pralki i czy się załapię:D

Mam zwrócić uwagę na jakieś zarysowania i coś jeszcze???
    Jurek2805
    Level 21  
    Przyłączam się do zdania rectosei. Brać jak najbardziej. Cena bardzo dobra. Za różnice w cenie kupisz sobie choćby proszków do prania na rok albo dwa.
    Oprócz zwrócenia uwagi z zewnątrz czy nie jest poobijana, porysowana zwróć uwagę na to czy:
    -czy drzwiczki są w porządku (uchwyt otwarcia zamka nie jest gdzieś nadłamany, czy zawiasy dźwigni OK) - kilka pralek z ułamanym uchwytem w sklepach widziałem.
    -czy wyposażenie (wąż doprowadzający, filtr - sitko, papiery itp.) jest zgodne z tym w co instrukcji.
    -otwórz klapkę od filtra pompy na dole i sprawdź czy jest wkręcony - widziałem pralkę na ekspozycji z wykręconym filtrem - ktoś sobie ukradł.
    rectosei
    Level 14  
    Jurek2805 wrote:
    Przyłączam się do zdania rectosei. Brać jak najbardziej. Cena bardzo dobra. Za różnice w cenie kupisz sobie choćby proszków do prania na rok albo dwa.
    Oprócz zwrócenia uwagi z zewnątrz czy nie jest poobijana, porysowana zwróć uwagę na to czy:
    -czy drzwiczki są w porządku (uchwyt otwarcia zamka nie jest gdzieś nadłamany, czy zawiasy dźwigni OK) - kilka pralek z ułamanym uchwytem w sklepach widziałem.
    -czy wyposażenie (wąż doprowadzający, filtr - sitko, papiery itp.) jest zgodne z tym w co instrukcji.
    -otwórz klapkę od filtra pompy na dole i sprawdź czy jest wkręcony - widziałem pralkę na ekspozycji z wykręconym filtrem - ktoś sobie ukradł.

A ponadto, po raz drugi poogladaj pralkę, jak Ci ją przywiozą do domu. Moją otrzymałem owiniętą byle jak tylko folią, bez żadnego styropianu, sam byłem zdziwiony że jej nie obtłukli po drodze. Kazałem kierowcy poczekać przy mnie aż sprzęt pooglądam i dopiero wtedy podpisałem, że "odebrałem sprzęt bez uszkodzeń". Markety (wbrew szumnym zapowiedziom w reklamach) nie zawsze traktują klienta poważnie.
    rectosei
    Level 14  
    Tomek665 wrote:
    Rozważam zakup pralki:
    http://www.allegro.pl/item158564370_gorenje_pralka_ze_stalowa_obudowa_.html
    Co o niej sądzicie?
    Może ktoś wie jakie ma obroty wirowania?
    nie mogę znaleźć na necie nic o tym modelu.

Masz tu co prawda po francusku, ale myslę że się połapiesz. Jak co to przetłumaczę. :)
    Gorenje WA 922 E
    Caractéristiques Principales
    Marque: Gorenje

EAN: 3838942155659

1/2 Charge: non

Automatique: Oui

Capacité de Chargement en Kg: 5 kg

Classe Energétique: B

Consommation d'Eau en Litres à 60 °: 56

Consommation Energétique en kWh à 60 °: 1.15

Construction: Pose Libre

Départ Différé: Non

Efficacité Essorage: D

Efficacité Lavage: B

Fonction Séchage: Non

Hauteur en cm: 85 cm

Intégré: Non

Largeur en cm: 60 cm

Matériel de la Cuve: Inox

Niveau Sonore en db: 59 dB

Nombre de Tours/Minute: 900 trs/min

Profondeur en cm: 60 cm

Thermostat: oui

Type de Capacité: Capacité Variable Automatique

Type de Chargement: Chargement Frontal
    Tomek665
    Level 28  
    Dzięki rectosei.
    Po francusku nie kumam ale wszystko jasne :)
    Nie wiem z czego tak na prawdę jest zrobiona jej obudowa ale myślę że jest lepsza od zwykłej stali malowanej jedną warstwą lakieru (sorry farby).
    rectosei
    Level 14  
    Tomek665 wrote:
    Dzięki rectosei.
    Nie wiem z czego tak na prawdę jest zrobiona jej obudowa ale myślę że jest lepsza od zwykłej stali malowanej jedną warstwą lakieru (sorry farby).

Sam jestem ciekaw, bo nie widziałem nigdy takiej pralki. Tak mi się zdaje, że to nie był model oferowany w Polsce, więc powstaje istotne pytanie o ewentualne naprawy i części zamienne. Warto rozważyć, czy opłaca się kupować używaną pralkę w zasadzie w ciemno, czy lepiej rozglądnąć się za czymś nowym? Pzdr.
    raton laveur
    Level 19  
    Tomek665 wrote:
    Rozważam zakup pralki:
    http://www.allegro.pl/item158564370_gorenje_pralka_ze_stalowa_obudowa_.html
    Co o niej sądzicie?
    Może ktoś wie jakie ma obroty wirowania?
    nie mogę znaleźć na necie nic o tym modelu.

Szescioletnia Miele kupilbym bez wahania, ale szescioletnie Gorenje...hmmm, no nie wiem; marka ma opinie solidnej i malo awaryjnej, ale na pralke sredniej klasy 6 lat to juz troche jest, moze pochodzic jeszcze drugie szesc, a moze tez pasc juz po roku, cena wyjsciowa atrakcyjna, ale z drugiej strony, jesli wyszloby tylko na rok, to nie tak tanio. Jesli robicie duzo pran w tygodniu, to raczej bym ci odradzal. W dodatku te informacje na Allegro sa niezbyt solidne, nie koresponduja z charakterystyka techniczna podana przez rectosela, klasa energetyczna to B, a nie jak podaja A, opcji 1/2 ladunku nie ma, tylko automatyczne dobieranie ilosci wody do wielkosci ladunku, stwierdzenie "mozliwosc prania w 1/2 ilosci wody, to duza oszczednosc!" jest co najmniej niescisle, bo wyglada, jakby mozliwe bylo pranie pelnego ladunku w 1/2 ilosci wody, co jest przeciez niemozliwe, a 2 prania na 1/2 ladunku ZAWSZE I W KAZDEJ PRALCE wyjda drozej niz jedno z ladunkiem pelnym. Obroty wirowania 900/min., nie jest to zbyt wystarczajace, juz troche dlugo schnie, jesli np. uzywasz suszarki elektrycznej, to optymalne jest 1200/min. Obudowa z inoxu w srebrzystym kolorze, czyli stali nierdzewnej, takiej jak stalowe zlewozmywaki. Emalia nie odpryskuje, ale trzeba uwazac na zarysowania, i ciagle wycierac do sucha, bo po zaschnieciu widoczna jest najmniejsza kropelka wody. Podzwon tez do serwisow naprawczych od pralek i popytaj, czy znaja ten model i jak z czesciami w razie awarii, czy sa w ogole dostepne i w jakich cenach.

Do Jurka - dzieki za odpowiedz w sprawie proszkow w tabletkach. Widac to sprawa rynku, we Francji sa juz od ok. 9 lat i powoli wypieraja proszki klasyczne...
    Jurek2805
    Level 21  
    rectosei wrote:
    Tomek665 wrote:
    Dzięki rectosei.

Sam jestem ciekaw, bo nie widziałem nigdy takiej pralki. Tak mi się zdaje, że to nie był model oferowany w Polsce, więc powstaje istotne pytanie o ewentualne naprawy i części zamienne. Warto rozważyć, czy opłaca się kupować używaną pralkę w zasadzie w ciemno, czy lepiej rozglądnąć się za czymś nowym? Pzdr.

Akurat dokopałem się do prospektu z polską ofertą Gorenje sprzed chyba pięciu - sześciu lat. Są tam nastepujące modele:
    WA 25S
    WA 22S oba topowe z serii SIMPLE&LOGICAL o wyglądzie zupełnie innym od oferowanej, o zupełnie innym panelu sterowania (cztery kolorowe przyciski na przodzie blatu).

oraz
    WA 1422
    WA 1221
    WA 821
    WA 503

Wszystkie są lakierowane na biało. Jak wynika ze zdjęć rozkład panelu sterowania zblizony do oferowanej WA 922E mają trzy pierwsze. Różnią się szczegółami dot. liczby obrotów oraz wyłączeniem wirówki, dodatkowym płukaniem, izolacja akustyczną, zuzyciem wody i energii el..
    Wspólne cechy czterech wymienionych modeli:

Wsad 5kg suchej bielizny
    system prysznic
    bęben i zbiornik z blachy nierdzewnej
    amortyzatory hydrauliczne
    zabezpieczanie przed przelaniem się wody
    Otwieranie drzwiczek lewo/prawo
    3 komorowy dozownik
    3 różne rytmy prania
    nóżki do regulacji wysokości
    program wełna

Sądzę, że ta pralka to może być prywatny import. I teraz uwaga. pomimo szacunku jakim darzę Gorenje sześcioletni sprzęt może byc już znacznie wyeksploatowany. Mógł prać raz na tydzień ale równie dobrze trzy razy dziennie. Niedawno moja znajoma była zmuszona w Gorenje właśnie pięcio-sześcioletniej wymienić programator (to druga awaria pralki). Akurat uzywała jej w czasie kiedy miała małe dziecko przy czteroosobowej rodzinie. W związku z tym obciążenie pralki było znaczne. Jest to naturalna kolej rzeczy i dotyczy wszystkich pralek, nawet Miele.
    W związku z tym kupując sprzet uzywany poszukłabym oferty na pralkę do której sprzedający daje gwarancję przynajmniej sześciomiesięczną albo roczna (nie dwutygodniową rozruchową bo to śmiech). Są tacy którzy sprzedają używane sprowadzane pralki solidnych firm (BOSCH, SIEMENS, AEG, PRIVILEG) po przeglądzie, wymianie zużytych elementów i dają taką gwarancję.
    Jak widać z oferty minimalna cena za tą Gorenje to 450,- zł. Ta kwota też piechotą nie chodzi.

P.S.
    Jeśli chodzi o szczegóły radzę też zapytać bezpośrednio sprzedającego.
    magdagt
    Level 2  
    Witam!!
    Jestem zainteresowana kupnem pralki. Po przeczytaniu forum wytypowałam z mężem te dwie pralki:
    -GORENJE WS 43100
    -Gorenje WS 43121

WS43121 jest nieco droższa ale ma więcej obrotów i system sprawdzania czystości wody. Czy warto za to dopłacać??

Na pralkę chcemy przeznaczyć koło 1500 zł. Czy to dobry wybór?? Czy może ktoś mógłby polecić coś innego?? Zależy nam, aby pralka była typu slim! -mamy mała łazienkę.
    Jurek2805
    Level 21  
    magdagt wrote:
    Witam!!
    Jestem zainteresowana kupnem pralki. Po przeczytaniu forum wytypowałam z mężem te dwie pralki:
    -GORENJE WS 43100
    -Gorenje WS 43121

WS43121 jest nieco droższa ale ma więcej obrotów i system sprawdzania czystości wody. Czy warto za to dopłacać??

Na pralkę chcemy przeznaczyć koło 1500 zł. Czy to dobry wybór?? Czy może ktoś mógłby polecić coś innego?? Zależy nam, aby pralka była typu slim! -mamy mała łazienkę.

Obie z tej samej linii exclusive. Oprócz opisanych przez Ciebie różnic 43121 jest cichsza przy praniu: 54dB (43100 odpowiednio 55dB) i ma poza tym Aqua stop.
    Wg mnie 1200 obrotów to dobra rzecz.
    Wybór należy do Ciebie.
    olka22
    Level 11  
    A ja kupilam dziś pralkę siemens WS12X460 za 1599 zł. , juto przywiozą i wtedny zaczynam pranie:D

Dzięki za wasze rady, kolezanka tez ma taką samą już pół roku i jest zadowolona.
    Jak ją przetestuję to napiszę, hej
    rectosei
    Level 14  
    piotr102 wrote:
    Ja mam polara i jest OK

Ale jakiego Polara? Stary BIO czy "nowy" Polar-Whirpool? Podaj model i konkretne wrażenia z eksploatacji, a nie takie nic niemówiące ogólniki.
    emer
    Level 19  
    Użytkownicy Siemens WS 12X460PL łączcie sie .... :D

Ale tak na poważnie - jestem zainteresowny porównaniem wirowania, czy skraca sobie czas przy końcu cyklu (tzn przy wirowaniu) i czy macie wrażenie że mimo dania 1200obr czasem wydaje sie że nie osiąga tej prędkości ....

BTW - mam taki swój sposób na ... większą ilość wody w praniu niż se sama pralka naważy - mozna nieco oszukać elektronike, aby wzięła se więcej wody do prania ... :D Nie jakiś wielki patent, ale ...
    I to chyba nie tylko w Siemensach ;)
    Jurek2805
    Level 21  
    rectosei wrote:
    piotr102 wrote:
    Ja mam polara i jest OK

Ale jakiego Polara? Stary BIO czy "nowy" Polar-Whirpool? Podaj model i konkretne wrażenia z eksploatacji, a nie takie nic niemówiące ogólniki.

A może o garderobę chodzi? :wink:
    raton laveur
    Level 19  
    emer wrote:
    Użytkownicy Siemens WS 12X460PL łączcie sie .... :D

(ciach)
    BTW - mam taki swój sposób na ... większą ilość wody w praniu niż se sama pralka naważy - mozna nieco oszukać elektronike, aby wzięła se więcej wody do prania ... :D Nie jakiś wielki patent, ale ...
    I to chyba nie tylko w Siemensach ;)

Ja tez tak robie czasem-chyba w ten sam sposob co ty?-a mianowicie naprzod nastawiam na program pioracy w duzej ilosci wody, jak np. Delikatne/Jedwab lub Welna, czekam, az pralka skonczy brac wode, i wtedy daje na Stop, a potem wybieram wlasciwy program, np. Bawelna 40°, i normalnie wlaczam. Zaobserwowalem, ze pralka nie wypuszcza wtedy nadmiaru wody po rozpoczeciu programu Bawelna, natomiast w przypadku odwrotnym, tzn. przestawieniu np. z Bawelna na Welna, automatycznie dobiera wode. Pozdrawiam
    emer
    Level 19  
    Kurde ... :D
    No ja troszke inaczej - zalączam ten wlaściwy program, w którym mam zamiar prać i na chwile pozwalam nabrac troche wody (bez przesady), wylączam i zalączam jeszcze raz. Pralka "mysli" ze ma więcej wagowo prania i bierze odpowiednio wiecej wody ....
    Moze nie odkrywcze, ale .... ;)
    raton laveur
    Level 19  
    emer wrote:
    Kurde ... :D
    No ja troszke inaczej - zalączam ten wlaściwy program, w którym mam zamiar prać i na chwile pozwalam nabrac troche wody (bez przesady), wylączam i zalączam jeszcze raz. Pralka "mysli" ze ma więcej wagowo prania i bierze odpowiednio wiecej wody ....
    Moze nie odkrywcze, ale .... ;)

Tez dobre, dzieki za podpowiedz, sprobuje w ten sposob. :D
    Mysle, ze twoj sposob jest lepszy, bo jesli pralka "mysli", ze bielizny jest wiecej, to pozniej , logicznie biorac, plucze tez w wiekszej ilosci wody? Moj "trick" dotyczy na pewno wylacznie wody do prania, plukanie leci juz standardowo do programu Bawelna.:DPozdrawiam
    emer
    Level 19  
    @ raton laveur
    dzieki - wiesz za co .... ;)

Może jeszcze dodam, że rzeczy do prania już wlozone są - tak że ta "pierwsza" woda niejako podwyższa cięzar tych rzeczy ....
    raton laveur
    Level 19  
    emer wrote:
    (...)
    Może jeszcze dodam, że rzeczy do prania już wlozone są - tak że ta "pierwsza" woda niejako podwyższa cięzar tych rzeczy ....

Tak, tak to odebralem, ze juz z bielizna, ja tez od razu wkladalem rzeczy.
    A czy w twoim Siemensie masz mozliwosc otwarcia drzwiczek, aby cos dorzucic, w trakcie programu prania, ale bez jego anulowania (tzn. zeby po ich zamknieciu program nie startowal od poczatku, tylko kontynuowal od punktu, w ktorym przerwano)? W moim Bosch-u WAE 28460 FF zalatwia to guzik START/PAUZA, Miele ma specjalny przycisk do otwierania klapy, ale czytalem wczesniej posty na tym forum, ze nie mozna przerwac i potem kontynuowac programu, i ze ewentualnie mozna probowac z wylaczaniem wtyczki z gniazdka (co na pralki Whirpool zreszta nie dziala), i ciekawi mnie, jak to jest rozwiazane w innych pralkach. Wydaje mi sie, ze Siemens ma modele pralek prawie identyczne z Boschem, dobrze mi sie wydaje?
    emer
    Level 19  
    Niestety ... pisalem wczesniej - w poprzednich modelach Siemens mozna bylo, teraz już nie ... normalnie paranoja ...
    Pozostaje kabel z sieci i symulować brak prądu :(

A tak w ogóle to te "dodanie" wody to tak jakby .... "WODA PLUS" :D
    raton laveur
    Level 19  
    emer wrote:
    Niestety ... pisalem wczesniej - w poprzednich modelach Siemens mozna bylo, teraz już nie ... normalnie paranoja ...
    Pozostaje kabel z sieci i symulować brak prądu :(

A tak w ogóle to te "dodanie" wody to tak jakby .... "WODA PLUS" :D

Uwazaj troche z tym wlaczaniem wtyczki bezposrednio do gniazdka z programem "w trakcie", we wszystkich urzadzeniach elektrycznych istnieje wtedy ryzyko uszkodzenia silnika... Moze juz lepiej nie dokladac, bo pralka nowa, bylby straszny kwas...
    Co do WODY PLUS, to sa rozne kombinacje, np. w mojej Miele sa cztery opcje wody plus do zaprogramowania indywidualnie (oni to chociaz dokladnie opisuja w instrukcji, razem z zuzyciem wody i iloscia plukan na poszczegolnych programach, w przeciwienstwie do instrukcji/ulotki Bosch-a, w ktorej tlumaczenia sa metne i niepelne, i nie wiadomo do konca, jakie opcje sie ma). Leci to mniej wiecej tak (Miele Novotronic W150S-cytuje z pamieci)-guzik HYDRO PLUS:
    1. Dodatkowe plukanie
    2. Wyzszy poziom wody w plukaniu
    3. Wyzszy poziom wody w plukaniu i dodatkowe plukanie
    4. Wyzszy poziom wody w praniu i plukaniu.
    Pozdrawiam
    lewar81
    Level 16  
    Mam pytanko do osób które zakupiły Bosch WAE 24460 PL. W pewnych sklepach wyraźnie napisane jest wyposażenie dodatkowe jako:

Wyposażenie dodatkowe
    - WMZ2420 - pokrywa blaszana umożliwiająca zabudowę pralki pod blatem
    - WMZ2200 - zestaw do stabilnego mocowania pralki do podłogi

Jednak wczoraj po udaniu się do RTVEUROAGD, okazało się że mają tą praleczkę, ale o wyposażeniu dodatkowym ani słowa, Pan który tam rzekomo sie zna na dziale AGD nie przypomina sobie aby kiedykolwiek do Boschów było takie wyposażenie dołączone, poszperałem na necie i zauważyłem że rzeczywiscie na stronie RTVEUROAGD nie ma słowa o wyposażeniu dodatkowym.

Prośba moja to ewentualnie przesłanie mi na maila zdjęć tych dodatków, szukałem szukałem ale nic nie znalazłem, a ponieważ możliwość montażu pod blatem są dla mnie bardzo ważne, proszę o tą chwilę fatygi dla zrobienia zdjęcia i przesłania mi ich na mail. lewar81(malpa)gmail.com z góry pięknie dziękuję
    manofanhour
    Level 11  
    To jest wyposażenie dodatkowe, a nie standardowe, więc nie dostaniesz tego razem z pralką, musisz dokupić, ale gdzie to nie mam pojęcia...