Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 16 Gru 2006 22:23 25455 1090
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Bierz tą która ma najdłuższą gwarancję. Przynajmniej przez jakiś czas będziesz spał spokojnie.
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
    anxxx
    Poziom 10  
    Witam

mam dylemat z wyborem praleczki :

do finału :D weszły te dwa modele sa w podobnej cenie

- SIEMENS WXLS 1441 PL - czy ona jest made in germany i ma wygłuszona obudowe :?:

- ELECTROLUX EWF 16981 W - w jakim kraju je produkuja , maja wygłuszona obudowe :?:

mam pytanie do znawców tematu :

który bedzie trafniejszy wybór ???

z góry serdecznie dziekuje za pomoc

pozdrawiam Andrzej
    rectosei
    Poziom 14  
    GETomek napisał:
    Witam
    Muszę szybko kupić pralkę- niestety za około 1000 zł. Proszę o pomoc co wybrać. Zdaję sobie sprawę że nie będzie to cud techniki....
    1.Polar pdp 819 -899 zł
    2.Beko 25080- ok 900 zł ponoc 5 lat gwarancji
    3 Mastercook PFD 104- 980 zł wygląda na nowoczesną-może ktoś ma???
    4. Któryś z modeli amici?

Pomóżcie proszę wybrać mniejsze zło...

Z Polara raczej zrezygnuj, Mastercook to też żaden szał. Przy tej cenie zdecydowałbym się na Beko, tym bardziej że mają niezłą gwarancję.
    pablo82
    Poziom 11  
    Cytat:
    Witam
    Muszę szybko kupić pralkę- niestety za około 1000 zł. Proszę o pomoc co wybrać. Zdaję sobie sprawę że nie będzie to cud techniki....
    1.Polar pdp 819 -899 zł

Rozważ Amike PCP5580B623, można ją dostać już za ok. 1000 zł w sklepach internetowych; tylko 800 obrotów, ale za to dużo funkcji (np. krótki program, opóżniony start), wyświetlacz, a co najważniejsze 5 lat gwarnacji, jak kupisz najpóźniej do końca tego roku. Tu masz link do jej parametrów: http://www.amica.com.pl/produkty/data.php?prodID=606&switch_lang=pl . Ja sam kupiłem prawie taką samą pralkę tyle, że typu slim i 1200 obrotów i jak na razie jestem zadowolony. Amika to nie jest mistrz bezawaryjności, wedle większości pogladów, ale za takie pieniądze otrzymuje się dość dużo. Pomyśl nad nią.
    Loud3r
    Poziom 10  
    A jakie masz doświadczenia z tą Amica ?
    Ja osobiście chce kupić PCP4512B623 Comfort Plus.
    Ma chyba naprawde duzo opcji za 1300 zł.
    Moge prosic o rzeczowe argumenty poza tymi za Amica to poskie i musi byc gorsze .
    Moze nie jest :) Jak z glosnoscia i wibracjami ?
    Jesli nie ona to jaka inna w tej cenie ?
    http://www.megamedia.pl/pralka-waska-amica-pcp4512b623.php?off=12
    wyglada zacheciajaco i chyba 5 lat gwarancji mozna ...

Dzieki za podpowiedzi
    GETomek
    Poziom 15  
    Witam
    1.Polar pdp 819 -899 zł

19.12.2006

Kupiłem dziś Mastercook pfd 104 w promocji Euro-RTV_AGD za 980 zł. Pierwsze wrażenie po uruchomieniu-dość głośno pracuje, szczególnie przy wirowaniu- charakterystyczny gwizd.Reszta ok jak na tą cenę oczywiście, stoi stabilnie, zobaczymy ile wytrzyma.....
    romulus5
    Poziom 11  
    Witam,no i moja ardo x 1000 s zakończyła karierę tydzień temu(miałem, cichą nadzieję że to nastąpi w marcu) a więc nie miałem za dużo czasu na szukanie i jeszcze na to wszystko święta.Wcześniej miałem upatrzona taką http://www.euro.com.pl/pralki/lg-wd-10150nup.bhtml ale w sieci neonet udało mi się kupić taką http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=...604&modelCodeDisplay=WD-10390ND&model=NOTHING .Od wczoraj mam ją w domku i kilka prań juz wykonanych.Jak na razie jestem mile zaskoczony-pranie i wirowanie naprawdę cicho bez wibracji a pralka jest o wiele lżejsza od ardo.Najgłśniej pracuje pompka wody ale chyba we wszystkich pralkach są takie same .cena 1599 pln.pozdrawiam
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
    emer
    Poziom 19  
    O kurcze - nareszcie ktos kupił LG z Direct Drive .... :)

Powiedz coś o tym napedzie - tzn czy faktycznie jest znacznie ciszej niż w konwencjonalnych napędach i czy dźwiek tego silnika jest inny, tzn inna modulacja?
    Czy są mniejsze wibracje przy wirowaniu?
    Jurek2805
    Poziom 21  
    A jak z tą nieszczęsną (a może szczęsną :wink:) gwarancją na silnik.
    Prawda li to, że dają aż 10 lat?
    rectosei
    Poziom 14  
    GETomek napisał:

19.12.2006

Kupiłem dziś Mastercook pfd 104 w promocji Euro-RTV_AGD za 980 zł. Pierwsze wrażenie po uruchomieniu-dość głośno pracuje, szczególnie przy wirowaniu- charakterystyczny gwizd.Reszta ok jak na tą cenę oczywiście, stoi stabilnie, zobaczymy ile wytrzyma.....

Nie przejmuj się zbytnio tym gwizdem, taki dźwięk emituje wiekszość współczesnych pralek i jest to niestety normalne, trzeba się z tym oswoić. W każdym razie życze miłego i bezawaryjnego użytkowania nowej praleczki :)
    romulus5
    Poziom 11  
    jeżeli chodzi o pozim chałasu jko całokształt procesu prania zdecydowanie ciszej,modulacja też inna pracy silnika(mam cały czas do porównania ardo-ta miała uciążliwy i piskliwy dzwięk przy praniu i wirowaniu) tu dzwięk jest zdecydowanie niższy(mruczenie kota -hehe) a co do gwarancji to 2 lata na cały produkt z rozszerzeniem na 10 lat na silnik i 7 lat na zbiornik-tak jest napisane w gwarancji
    lewar81
    Poziom 16  
    co do pralki pod blatem to mam podobny problem i znalazłem coś takiego:
    http://www.max24.pl/?a=sklep.view&produkt=13221&pp=ceneo
    ma ona 847mm wysokości i przystawkę do zamontowania pod blatem, nie wiem dokładnie jak go wygląda, ale praleczka ta bardzo mi odpowiada z parametrów technicznych. Inna sprawa jak ma się głębokość pralki, napisali że ma 590mm ale czy da radę dostawić ją do końca do ściany? Czy też wąż dopływowy i odpływowy potrzebują dodatkowych cm? Proszę o opinię.
    emer
    Poziom 19  
    Kurde ... ale znalazłeś ... Uważam ze świetna cena za taka pralke ...

Niektóre pralki maja jakby wystający swój blat z tyłu na ok 3-5cm i on moze stykac sie ze ścianą, ale chyba w Boschach i Siemensach (ja mam Siemensa 40cm) nie ma tak. Teoretycznie mozna dosunąć sie obudową na styk ze sciana, ale praktycznie sa węże odpływ, dopływ, prądowy i chyba musisz liczyc sie że one beda powodowały ze nie da sie aby obudowa dotykała sciany ...
    Najlepiej po prostu zobaczyc tą "swoją" pralke gdzies w sklepie i oblookać dokładnie ...
    lewar81
    Poziom 16  
    przyznam że dość długo szukałem pralki i ta ma nie dość że świetne parametry, jest to bosch!, cena przystępna, to jeszcze można zabudować ją pod blatem co u mnie jest niezbędne ze względu na to że pralka będzie w kuchni, gdyż łazienka u mnie jest proporcji wagonu kolejowego :lol:
    W każdym razie nawet jak ma wystawać to nie za bardzo się przejmuję ponieważ pralka będzie stała jako pierwsza z prawej od narożnika kuchni, zaraz obok kuchenka i dopiero dalej meble kuchenne, co za tym idzie kawałek blatu który będzie na pralce będzie tylko na niej, wiec mogę go dowolnie ustawić (nawet lekki odstęp od ściany i zamaskować to narożną listwą, ale to się jeszcze przemyśli)

BTW, widziałem tą moją praleczkę w MM, jest również bardzo ładna wizualnie, jednak odcień nie jest śnieżnobiały na tle innych, ale taka normalna biel, oczywiście nie jest to też żółć, czy ecrii. :)
    ZOoRK
    Poziom 28  
    Witam

Wiem, że już był temat która firma lepsza itd. ale po przeczytaniu tego tematu jedni wychwalają jedną inni mówią coś innego na ten temat. Po przeczytaniu tego ma się jeden wielki mętlik w głowie. Chciałbym aby ktoś mi pomógł w wyborze pomiędzy tymi trzema pralkami, są to używane, ale nie wiem jak z dostępem do części i która jest bardziej lub mniej awaryjna, oraz jak jest z częściami cenowo. Zacznę w kolejności które mi się podobają i jakie widzę zalety:

1. Gorenje WA162P 2000r. (bardzo mały pobór prądu i wody, bardzo bogata programowo, 1600 obrotów)
    2. LG WD-12150FB 2004r, (7kg wkładu, 1200 obrotów, młodsza o 4 lata od Gorenje)
    3. Indesit WIL123 2006 r. (rocznik, 1200 obrotów)

Pozdrawiam i dziękuję z góry za porady

Przeniosłem z AGD.
    <skryn>
    manofanhour
    Poziom 11  
    taka mala dygresja - kilka postow wczesniej napisalem o ratach 0% w Avansie, no niestety troche sie sfrajerowalem bo okazuje sie ze jak sie wezmie "raty bez odsetek i prowizji" w GE money banku to wliczaja jeszcze obowiazkowe ubezpieczenia, o ktorych nie ma ani slowa w podsumowaniu kredytu ani sprzedawca nawet o nich tez nie pisnal slowem, jest to tylko wpisane maczkiem w umowie o karte kredytowa (bez sprecyzowanej ceny) ktora od razu daja razem z tym kredytem.
    Ostatecznie okazuje sie ze kupujac pralke za 1569 i placac od razu 400PLN pierwszej wplaty, zaplacilem za pralke dodatkowo 50 PLN!
    Radze nosic ze soba wlasny kalkulator do podpisywania takich umow i wszystko na miejscu samemu liczyc.
    Pozostaje przebolec te 50zl, w koncu nauka na wlasnych bledach kosztuje;]
    GETomek
    Poziom 15  
    Nie przejmuj się 50 zł to żaden pieniądz, a od dawna wiadomo że za darmo to można dostać w ......Poprostu trafiłeś na nieuczciwego sprzedawcę. Ja gdy zapytałem jakie są koszty ukryte to odpowiedział że kredyt trzeba ubezpieczyć potem dodał że są to groszowe sprawy.
    Pozdrawiam
    manofanhour
    Poziom 11  
    no nie jest to znowu taki "żaden pieniądz".
    Mimo wszystko na stronie podliczającej kredyt powinno być to umieszczone, zamiast tego jest równie pokazujące że 2+2=5...
    Na pocieszne pozostaje mi fakt że spzęt mimo wszystko jest wart tych pieniędzy - Bosch WLF20260PL :]
    Jurek2805
    Poziom 21  
    ZOoRK napisał:
    Witam

Wiem, że już był temat która firma lepsza itd. ale po przeczytaniu tego tematu jedni wychwalają jedną inni mówią coś innego na ten temat. Po przeczytaniu tego ma się jeden wielki mętlik w głowie. Chciałbym aby ktoś mi pomógł w wyborze pomiędzy tymi trzema pralkami, są to używane, ale nie wiem jak z dostępem do części i która jest bardziej lub mniej awaryjna, oraz jak jest z częściami cenowo. Zacznę w kolejności które mi się podobają i jakie widzę zalety:

1. Gorenje WA162P 2000r. (bardzo mały pobór prądu i wody, bardzo bogata programowo, 1600 obrotów)
    2. LG WD-12150FB 2004r, (7kg wkładu, 1200 obrotów, młodsza o 4 lata od Gorenje)
    3. Indesit WIL123 2006 r. (rocznik, 1200 obrotów)

Pozdrawiam i dziękuję z góry za porady

A jak z pieniędzmi za te pralki? To z Allegro? Gorenje jak rozumiem to używany import z Rajchu? Czy z pewnego źródła i czy sprzedający daje jakąś gwarancję?

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

lewar81 napisał:
    przyznam że dość długo szukałem pralki i ta ma nie dość że świetne parametry, jest to bosch!, cena przystępna, to jeszcze można zabudować ją pod blatem co u mnie jest niezbędne ze względu na to że pralka będzie w kuchni, gdyż łazienka u mnie jest proporcji wagonu kolejowego :lol:
    W każdym razie nawet jak ma wystawać to nie za bardzo się przejmuję ponieważ pralka będzie stała jako pierwsza z prawej od narożnika kuchni, zaraz obok kuchenka i dopiero dalej meble kuchenne, co za tym idzie kawałek blatu który będzie na pralce będzie tylko na niej, wiec mogę go dowolnie ustawić (nawet lekki odstęp od ściany i zamaskować to narożną listwą, ale to się jeszcze przemyśli)

Moja rada: daj jej trochę luzu z tyłu. 1-2 centymetry ponad tylną ściankę (chodzi o wytłoczenie). Nie wiem czego BOSCH z uporem maniaka to tak kretyńsko zrobił ale dosuniecie na ścisk do ściany węża odprowadzającego wodę może w przyszłości skutkować jego uszkodzeniem. Przy odpompowaniu wody zaleje mieszkanie momentalnie.
    Jak pralka będzie wystawać nic się nie stanie.
    Alski1
    Poziom 19  
    Ja mam pralkę AEG i wcale nie polecam. Żeby białe było białe trzeba gotować. A wodę mam bdb, ostatnio nawet odkamieniałem(pralkę). Pompka cyrkulacyjna strasznie huczy i wody płynie tylko cieniutki strumyczek po drzwiach, więc nic on nie daje. Szufladka na proszek też jest zrobiona debilnie, bo pojemnik na płyn jest nisko, a zaraz za nim szparka do której leje się woda do płukania. Więc jeśli mam słabe ciśnienie wody, lub po praniu nie wyczyściłem szufladki i wnętrza do którego się ją wsuwa(co nie zawsze mi się chce) to woda zamiast do szparki leje się do płynu i bierze go do pierwszego płukania. Dlatego zamiast lać płyn do zasobnika, włączam pralkę na samo płukanie po praniu i leję płyn do bębna. I wtedy jest dobrze, ale tylko teoretycznie, bo ostatnio jak tak zrobiłem, to niby na początku było dobrze, ale póżniej wchodzę do pralni(a wtedy akurat prałem wełniany sweter) a na wyświetlaczy jest wskazanie "663"(że niby minut) i woda w pralce się normalnie gotuje!!! Tak z bąbelkami. Byłem na nią taki zły, że wstawiłem do piwnicy i kupiłem General Electric za 500zł otwieraną od góry. Teraz białe jest białe, choć nie mogę go wygotować, bo pralka jest bez grzałki, podłączona do ciepłej i zimnej wody, więc nawet jeśli ustawię na "hot" to max piorę w 50 stopniach. Ale i tak jestem bardzo zadowolony. Strasznie dużo prania się mieści, a płyn leję do agitatora. W ogóle w AEG to pranie trwało m/w 128 min., a teraz 50,60 min. Kupiłem używaną, ale gdy zaznajomiłem się za stroną www.geappliances.com itd. to chciałbym kupić jakiś nowszy model. Może ktoś wie gdzie można nabyć?? Z góry dziękuję za odpowiedź!!
    adameczek7
    Poziom 10  
    Witam

Jestem zmuszony w najblizszych dniach kupic pralke (stara pralka powoli "umiera"). Na pralke przeznaczam do 2 tys zl, nie mam zadnych ograniczen rozmiarowych. Potrzebuje pralke standardowaod boku ladowana ktora bedzie oszczedna, bedzie miala tryb prania recznego no i trwala. Sklaniam sie ku firmom Siemens Bosch i AEG (ostatnio AEG kupilem zmywarke i jestem bardzo zadowolony) Czy moglibyscie jakis dobry model polecic. Z rego co sie zorientowalem to odpowiadalby mi model:

Bosch WAE 24460PL http://www.max24.pl/?a=sklep.view&produkt=13221&pp=ceneo

ale moze znacie jakies lepsze modele. Prosze o pomoc i pozdrawiam
    emer
    Poziom 19  
    Kupiłem niedawno slim Siemens WS12X460PL, ale gdybym dzisiaj kupował to chyba jednak wybrałbym slima Ariston Aqualtis AQSD 129 ...

A gdybym nie miał ograniczeń gabarytowych to AQXD 129 w hoopli za 1635+50= 1685zł
    No i dodatkow kupiłbym przedłużenie gwary u Aristona do 5 lat za 159zł ...

Praleczka nowatorska, wyjatkowo ergonomiczna i bardzo cicha dzieki zastosowanemu silnikowi ....
    k1krist
    Poziom 12  
    Ja zdecydowałem się już na Boscha WAE 24460. W Media markt kosztuje 2200zł, dlatego myślę czy nie zakupić go tu: http://www.max24.pl/?a=sklep.view&produkt=13221&pp=ceneo. W związku z tym mam pytanie. Czy ktoś z Was kupował już w tym sklepie? Trochę strach wpłacać prawie 1700zł w ciemno. A może ktoś wie czy w jakieś innej sieci AGD chodzą te pralki ntaniej niż w MM?
    emer
    Poziom 19  
    Mysle ze nie powinienes bac sie tego sklepu, ale przecież możesz ją kupic za pobraniem ... Nie jest chyba wiele drożej ... Ja tak bym zrobił i 10x zadzwonił jeszcze i upewnił że mają ta pralke i wyslą wtedy kiedy obiecują ;)

Wg mnie te nowe modele Boscha i Siemensa maja wady ....
    Mam jak powiedzialem WS12X460PL siemens slim i widze wady - uwazam że moja pralka rzadko rozpedza sie do 1200 (nie wiem dlaczego, czy brak jej "czasu", czy ma za czuły układ stabilności pralki i nie pozwala na max prędkość), pozatym BRAK JEST MOZLIWOŚCI włozenia czegos w trakcie prania - tzn zaczęlo sie pranie i nie ma możliwości zatrzymania go i włożenia do srodka zapomnianej jeszcze rzeczy, a jedynie od początku - to jest paranoja i chyba ktos zapomniał o tym ...
    W poprzednim modelu była taka mozliwość ...

Mysle że w Boschu jest tak samo, nawet w pełnogabarytowych ...
    adameczek7
    Poziom 10  
    No wlasnie ja tez jestem za tym boschem ale martwia mnie opinie o jakis wadliwych programatorach. A sklepem to bym sie nie martwil. Ten sam sklep wystawia ta pralke na allegro weic masz jeszcze bezpieczniej. ja od zawsze zamawiam w tych sklepach i jak do tej pory wszystko bylo ok.

A moze zamiast boscha siemensa albo AEG. wielu tez poleca Ariston i Indesit ale wogole nie znam tych firm...
    rectosei
    Poziom 14  
    emer napisał:
    Mysle ze nie powinienes bac sie tego sklepu, ale przecież możesz ją kupic za pobraniem ... Nie jest chyba wiele drożej ... Ja tak bym zrobił i 10x zadzwonił jeszcze i upewnił że mają ta pralke i wyslą wtedy kiedy obiecują ;)

Wg mnie te nowe modele Boscha i Siemensa maja wady ....
    Mam jak powiedzialem WS12X460PL siemens slim i widze wady - uwazam że moja pralka rzadko rozpedza sie do 1200 (nie wiem dlaczego, czy brak jej "czasu", czy ma za czuły układ stabilności pralki i nie pozwala na max prędkość), pozatym BRAK JEST MOZLIWOŚCI włozenia czegos w trakcie prania - tzn zaczęlo sie pranie i nie ma możliwości zatrzymania go i włożenia do srodka zapomnianej jeszcze rzeczy, a jedynie od początku - to jest paranoja i chyba ktos zapomniał o tym ...
    W poprzednim modelu była taka mozliwość ...

Mysle że w Boschu jest tak samo, nawet w pełnogabarytowych ...

Jest jeden patent na przerwanie prania i dołożenie czegoś do bębna bez resetu aktualnego programu. Z góry mówię, że nie jest to zbyt inteligentne ale nie ja na to wpadłem. Podaję to tylko jako ciekawostkę. Otóż jeśli chcemy dołożyć coś do już piorącej pralki to wyłączamy ją bezpośrednio z kontaktu, nie ruszając programatora. Po dwóch minutach drzwiczki odblokują się, dokładamy co chcemy, zamykam i ponownie wkładamy wtyczkę do prądu. prgram staruje od momentu, w którym został zatrzymany.
    Alski1
    Poziom 19  
    A, nie zawsze!! Znajoma ma Whirlpool ^th Sense i jak tak zrobiła, to pralka zastartowała od początku. Poza tym, polecam Daewoo otwieraną od góry. Strasznie oszczędna i bez grzałki, a poza tym, w każdej chwili prania bez wyłączania pralki można coś dołóożyć i patrzeć. czy np. się już doprało. Podaję link do jednej z lepszych: www.d-e.pl/?id=produkty&id_rodzaj=4, i jest to model DWF160M i DWF750M. Była to moja poprzednia pralka przed AEG i naprawdę perfekcyjna. Ma nawet program do prania garniturów. A system pęcherzyków powietrza sprawia, że średni kurs prania do białejgo trwa 53min.
    emer
    Poziom 19  
    Wybór masz wyyyjatkowo prosty .... :D
    Jezeli ofkorzz w gre wchodzą tylko te dwie pralki ....
    Ja wybrałbym jednak inną mając doświadczenie teraźniejsze, tzn po kupnie blisko 2 m-ce temu pralki.

@rectosei
    Dzieki za porade, wypróbuje, ale masz racje - chyba tylko tak ...
    adameczek7
    Poziom 10  
    To moze mi poradzisz jaka bys wybral?? i dlaczego nie te co ja wybralem??

a z tych co wybralem to ktora bo dla mnie to nie takie proste.