Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 28 Mar 2006 19:38 19038 1090
  • #151 28 Mar 2006 19:38
    jabbar11
    Poziom 2  

No a ja zamowilem te gorenje wa63100.
    Zobaczymy czy to byl dobry wybor, w koncu ile czasu mozna sie zastanawiac. Czytam o tym juz tydzien i jakbym dluzej jeszcze poczytal to juz wogole kupilbym franie :)
    Dzieki za odpowiedz od PS 663S BIO.

Jacek

• SterControl
  • #152 29 Mar 2006 21:21
    Mielcia
    Poziom 1  

Jurek2805, napisz proszę czy tą swoja AEG to masz produkcji niemieckiej czy juz włoskiej ? Pytam....bo trudno mi bedzie kupic niemieckiej, ale jeśli Twoja opinia powstała na podstawie pracy juz tej włoskiej to chyba tez sie zdecyduje na 1246EL

• #153 29 Mar 2006 22:10
    gabec
    Poziom 12  

Zazdrosze, oj jak ja zazdroszcze ludziom ktorzy wchodza do sklepu i kupuja sprzet ktory im sie podoba bez zastanawiania sie czy bedize dobry czy zly.
    Ostanie pytanie, gdyz jutro chce wreszcie zamowic:
    Gorenje WS 43100
    Amica PCP 4510 B 623

Z gory dizekuje za pomoc

• #154 29 Mar 2006 22:58
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

gabec napisał:

Ja mialem ten sam problem ale w koncu zdecydowalem sie na Amice PCP...

Qrczę, ale niezdecydowany jesteś.
    Z tych dwóch weź tą która Ci się bardziej podoba. Amica -bardziej awaryjna ale w końcu 5 lat gwarancji. I wogóle konstrukcja tej pralki jest prosta jak cep i po gwarancji można ją samemu naprawiać.

Gorenje -jakość na wyższym poziomie niż Amica ale nie radzę samodzielnie naprawiać komuś kto nie ma o tym zielonego pojęcia, bo można jeszcze bardziej zniszczyć taki piękny sprzęt.

Więc -decyduj sam. To ma być Twoja pralka.

• #155 30 Mar 2006 03:11
    Jurek2805
    Poziom 20  

Mielcia napisał:
    Jurek2805, napisz proszę czy tą swoja AEG to masz produkcji niemieckiej czy juz włoskiej ? Pytam...bo trudno mi bedzie kupic niemieckiej, ale jeśli Twoja opinia powstała na podstawie pracy juz tej włoskiej to chyba tez sie zdecyduje na 1246EL

Odpisałem na priva :wink:

Pozdrawiam

• #156 31 Mar 2006 00:46
    zdzislaw422
    Poziom 9  

Witam.
    Panowie, mam możliwość kupic używaną pralkę Blomberg Fuzzytronic WA 2350.Rocznik 2003.
    Czy, moze ktokolwiek wie coś o tej pralce? Jeśli tak, to prosze o opinię.
    Dziękuję i pozdrawiam

• SterControl
  • #157 31 Mar 2006 13:31
    marban
    Poziom 2  

Witam
    Ja przekornie do tematu napiszę jakiej pralki nie należy kupować. Ktoś już wcześniej pisał, aby nie kupować Samsunga F1245 niestety list ten przeczytałem już po zakupie :cry: Pierwsza pralka Samsung F1245AV jaka dotarła do mnie nie zagrzała zbyt długo, po ocenie wizualnej zauważyłem pęknięty blat górny (coś już wzbudziło moje wątpliwości). No, ale może się zdarzyć, błędy w transporcie, czekam jutro ma być egzemplarz bez wad. Następny dzień jest podłączona (elektronika wyświetlacz i ustawianie naprawdę SUPEREK). Pierwsze pranko bez wkładu o`k. Dwie małe kurteczki puchowe (pralka prała ponad 3,5 godziny i niestety nie udało jej się wyważyć wsadu i rozpocząć wirowania. Po ręcznym ułożeniu odwirowała, obroty 800 i już powolutku zaczęła "wędrować". No cóż pomyślałem niedokładnie wypoziomowana, wasserwaga i ustawiam co do milimetra. Następne pranie to bawełna wszystkie opcje full, trzeba praleczkę przetestować (może się mylę, że wędruje, może teraz po wypoziomowaniu na zero będzie już pięknie rozkładać pranko). Pierze, płuka wiruje (coś bardzo głośno pracuje, obiecane 54 db to chyba jak wyłączona z gniazdka, że o "ciumkaniu pompki wypompowującej wodę nie wspomnę), i wreszcie ostatnie wirowanie, obserwuję by czasami nie wyszła zbyt daleko bo kabelek 1,5 m i pasuje na centymetry. 6 minut do końca wirowania pralka wiruje z prędkością około 1000 obr./min a ja zastanawiam się jak ta elektronika przy takich wibracjach wytrzyma 19 lat, tak jak moja poprzednia pralka Mile W429S. Pralka przy 3 minutach do końca cyklu załączyła silnik na 1200 obr./min musiałem trzymać ją by nie wyszła z pomieszczenia, nagle trzask bęben powoli się zatrzymał. Nie minął dzień od dostarczenia pralki do domu, może spadł pasek ? Telefon do sklepu, stwierdzono - niezbędny serwis, zadzwoniłem, zjawił się serwis, pasek owszem padł, ale to nie wszystko urwało się ucho silnika napędowego (stop aluminium), wiadomo też dlaczego tak głośno, silnik tradycyjny szczotkowy. Dzisiaj mija tydzień od zakupu, serwis Samsunga proponował mi naprawę, na co po powyżej opisanych perypetiach nie wyraziłem zgody i gdyby nie ludzie z EURO-AGD do dzisiaj trwałbym w zawieszeniu bez pralki. Jutro Samsung opuści nasze progi, żegnamy go bez smutku. Przestrzegam !! Zwrot pralki pochłonął dużo czasu i niepotrzebnych stresów. Czytajmy i opisujmy podobne wydarzenia!! Klient nasz Pan tylko przed zakupem.

• #158 31 Mar 2006 18:18
    Jurek2805
    Poziom 20  

A w prospekcie SAMSUNG-a F1245AV to kosmiczne cudo.
    Strach pomyśleć co by było po włączeniu reklamowanego Silver Wash. Pewnie eksplozja nuklearna. :wink:

• #159 31 Mar 2006 21:32
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

marban napisał:
    (może się mylę, że wędruje, może teraz po wypoziomowaniu na zero będzie już pięknie rozkładać pranko). Pierze, płuka wiruje (coś bardzo głośno pracuje, obiecane 54 db to chyba jak wyłączona z gniazdka, (1)że o "ciumkaniu pompki wypompowującej wodę nie wspomnę), i wreszcie ostatnie wirowanie, obserwuję by czasami nie wyszła zbyt daleko bo kabelek 1,5 m i pasuje na centymetry. 6 minut do końca wirowania pralka wiruje z prędkością około 1000 obr./min a ja zastanawiam się jak ta elektronika przy takich wibracjach wytrzyma 19 lat, tak jak moja poprzednia pralka Mile W429S. Pralka przy 3 minutach do końca cyklu załączyła silnik na 1200 obr./min (2)musiałem trzymać ją by nie wyszła z pomieszczenia

(1) -> Tego nie da się przeskoczyć, tak musi być.
    (2) -> Ludzie! Proszę Was! Pralki nie poziomuje się poziomicą! Naciska się na każdy róg pralki od góry i pralka nie powinna się kolebać. Poziomica to choćby nawet była poświęcona przez samego biskupa to pralka i tak będzie skakać jeśli będzie chwiejna.

PS
    Nie bronię Samsunga. Od początku mówiłem że to wynalazki, ale skakanie pralki to akurat z winy użytkownika.

marban -> Jaką teraz masz pralkę? Może się pochwalisz swoim cudem.

PS1
    Jak można zamienić MIELE na inną firmę!!!! Za to powinno się iść do więzienia!

• #160 01 Kwi 2006 15:32
    Jurek2805
    Poziom 20  

PS 663S BIO napisał:

(2) -> Ludzie! Proszę Was! Pralki nie poziomuje się poziomicą! Naciska się na każdy róg pralki od góry i pralka nie powinna się kolebać. Poziomica to choćby nawet była poświęcona przez samego biskupa to pralka i tak będzie skakać jeśli będzie chwiejna.

Wypoziomować to wypoziomować. Wydaje mi sie niemożliwe wypoziomowanie czegokolwiek chwiejnego, nie opartego trwale na podłożu we wszystkich czterech punktach. I wg mnie Marban tak zrobił.
    Natomiast są sytuację kiedy pralka wędruje nawet stablinie ustawiona i wypoziomowana. Miałem tak od czasu do czasu z Dianą (sprawną).
    To skakanie SAMSUNGA mogło wynikać z ogromnych wibracji spowodowanych uszkodzeniem potwierdzonym przez serwis.

• #161 01 Kwi 2006 21:42
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Jurek2805 napisał:
    Natomiast są sytuację kiedy pralka wędruje nawet stablinie ustawiona i wypoziomowana. Miałem tak od czasu do czasu z Dianą (sprawną)

Pralka Diana to jest przypadek szczególny. Porównywanie Diany do nowej pralki ładowanej od przodu jest nie na miejscu. Te pralki od początku skakały. Wynikało to z trzech punktów podparcia. TEORETYCZNIE pralka nie powinna mieć wtedy problemów ze stabilnością, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej, pralka z tyłu podprata jest na kółeczkach (dość luźno zamontowanych).
    Druga sprawa: małe wymiary. Pralka przylegała do podłoża mniejszą powierzchnią, a to jest nie bez znaczenia.

Trzecia sprawa: Budowa wewnętrzna. Zbiornik tej pralki nie jest podwieszony od góry na sprężynach, tylko podparty od dołu na czterech amortyzatorach. Zbiornik wtedy jest bardziej luźny w kierunkach "przód-tył" co powoduje jego rzucanie przy początkowych obrotach.

Czwarta sprawa: Obudowa. Cała konstrukcja jest bardzo chwiejna. Wszystko to opiera się tylko na podłodze pralki. I w dodatku na tym spoczywa cała konstrukcja pokrywy górnej.

Piąta sprawa: To jest pralka niedigitalna, a to w połączeniu z w/w czynnikami daje efekt skakania sprawnej pralki.

• #162 01 Kwi 2006 22:03
    marban
    Poziom 2  

Jurek2805 napisał:

Cytat:
    Wypoziomować to wypoziomować. Wydaje mi sie niemożliwe wypoziomowanie czegokolwiek chwiejnego, nie opartego trwale na podłożu we wszystkich czterech punktach. I wg mnie Marban tak zrobił.

I w rzeczy samej tak zrobiłem, najpierw by nogi dolegały jak należy, gdy mimo to "tańcowała" poprawiłem z wasserwagą :), dzięki za wcześniejsze wyjaśnienie tej kwestii dla Jurek2805! Milczałem bo testuję nowy nabytek, niestety w EUROAGD byłem ograniczony zakupem związanym z ich ofertą. Zakupiłem pralkę Ariston AQXL109 AQUALTIS, pracuje cichuteńko (silnik trójfazowy+regulacja falownikiem), wirowanie o`k, pralka posiada specjalny program do prania ubrań puchowych, brak kłopotu z nieskończonym wyważaniem wsadu, bęben przestronny, ciuchy swobodnie mogą się "kotłować". A tak na koniec, szkoda, że "ciumkanie" pompki nie odjechało razem z uszkodzonym Samsungiem. :D

• #163 02 Kwi 2006 01:24
    Jurek2805
    Poziom 20  

PS 663S BIO napisał:
    Jurek2805 napisał:
    Natomiast są sytuację kiedy pralka wędruje nawet stablinie ustawiona i wypoziomowana. Miałem tak od czasu do czasu z Dianą (sprawną)

Pralka Diana to jest przypadek szczególny. Porównywanie Diany do nowej pralki ładowanej od przodu jest nie na miejscu.

Próbowałem sobie z nią poradzić w ten sposób, że pod kółka tylne i przednie podparcie podkładałem kawałki grubej (1,5cm) i twardej gumy wyciętej z pasa transmisyjnego. Niestety po opuszczeniu przedniej nóżki i zablokowaniu, co kilka prań musiałem ją "parkować" na nowo. Ale była to praleczka bardzo sympatyczna.
    A co do pralek ładowanych od przodu i produkowanych w tamtych czasach, to sprawnym Wiatkom tańce (a raczej kozaczoki) się też zdarzały. Wiem, bo moja znajoma mało z tego powodu nie dostała zawału.

Sorki za offtopic, ale Diankę wspominam z sentymentem i nie mogłem się powstrzymać.

• #164 02 Kwi 2006 08:19
    sebokuc
    Poziom 12  

witam.
    czy warto kupic AEG LAVAMAT 50610 ?
    cena: 1500zł
    a może lepiej electrolux?

czy nastapila fuzja aeg z electrolux?
    dlaczego?

• #165 02 Kwi 2006 09:47
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

sebokuc napisał:
    witam.
    czy warto kupic AEG LAVAMAT 50610 ?
    cena: 1500zł
    a może lepiej electrolux?

czy nastapila fuzja aeg z electrolux?
    dlaczego?

1.Jak zastanawiasz się pomiędzy AEG i Electrolux to lepiej to pierwsze.
    2.Tak.
    3.Nie wiem.

Sprzęt AEG po fuzji z Electrolux to już nie jest ten sam AEG co kiedyś, niestety...
    Ale w dalszym ciągu ten sprzęt jest lepszy od niektórych _innych sprzętów_

PS
    Tak poza nawiasem:
    Wiatka to też jest przypadek szczególny. Te pralki mają fartuch z takiej czarnej, grubej i sztywnej gumy i to jest powodem ich skakania. Znajomi mieli Wiatkę, wymieniłem w niej fartuch na nowy bardziej miękki i skakanie jak ręką odjął! Aż dziw bierze że oni tak 16 lat prali!

• #166 02 Kwi 2006 11:11
    sebokuc
    Poziom 12  

BOSCH CZY AEG? PODOBNO BOSCH ROBIONY WE WROCłAWIU A AEG GDZIE?
    DZIEKUJE

• #167 02 Kwi 2006 16:09
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Bosch robiony w Łodzi a AEG Bóg wie gdzie...

• #168 03 Kwi 2006 11:16
    sebokuc
    Poziom 12  

PROSZE O POMOC FACHOWCÓW, SERWISANTÓW I SPRZEDAWCÓW.
    CO WYBRAĆ I DLACZEGO?

1) BOSCH WFO 1663
    2) AEG-ELECTROLUX LAVAMAT 1246EL
    3) AEG LAVAMAT 50610

CENY SĄ PODOBNE.
    NA CO ZWRACAĆ UWAGE PRZY ZAKUPIE.

• #169 03 Kwi 2006 13:08
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

NO DOBRA. SPRZEDAWCĄ NIE JESTEM ALE PRALKI NAPRAWIAM NIE OD DZISIAJ I MOGĘ COŚ NIECOŚ NA TEN TEMAT POWIEDZIEĆ. ODPUŚĆ SOBIE BOSCHA Z ŁODZI. KIEDYŚ ZŁOMOWAŁEM PRALKĘ WFA2070 PO 6 LATACH EKSPLOATACJI. PADŁY: SILNIK I MODUŁ (jak padnie jedno to drugie też i to jest normane), ŁOŻYSKA NA BĘBNIE, POMPA A OBUDOWA BYŁA ZARDZEWIAŁA JAK W MALUCHU. AHA! I KIEDYŚ WCZEŚNIEJ BYŁ TAM WYMIENIANY PROGRAMATOR ( przeze mnie) WIĘC TO CHYBA DUŻO JAK NA TE 6 LAT CZYŻ NIE?

A z AEG wybierz 1246EL bo ma więcej obrotów. Aha! I broń boże nie pytaj sprzedawców w sklepie o nic! To najgorsze co można zrobić.

AHA! I WYŁĄCZ CAPSLOOK!

• #170 03 Kwi 2006 13:46
    sebokuc
    Poziom 12  

dziekuje (zglaszam pkt:) )

przepraszam, czyli z tych 3 opcji wybrac AEG-Electrolux
    1246EL ?
    tak myślalem, ze Bosch z Łodzi jest gorszy niestety

a awaryjnosc i serwisowanie AEG jak wypada cenowo?

• #171 03 Kwi 2006 14:41
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

Córka posiada już piąty rok AEG LAVAMAT 41270 (pionowy wsad). Pralka jest eksploatowana na "ostro", praktycznie codziennie (małe dzieci) a czasem nawet dwa razy dziennie. Odpukać, ale poza czyszczeniem odstojnika (rutynowa czynność użytkownika) pralka pracuje bezusterkowo. Uważam AEG za solidną firmę.

• #172 03 Kwi 2006 16:39
    sebokuc
    Poziom 12  

Electrolux jest największym na świecie producentem urządzeń gospodarstwa domowego. W ofercie są się m.in.: chłodziarko-zamrażarki, pralki, kuchenki, odkurzacze, piły łańcuchowe i kosiarki do trawy. W 2003 roku wartość sprzedaży Grupy Electrolux wyniosła 124 miliardy koron szwedzkich. Grupa zatrudniała wówczas 77 tys. pracowników. Każdego roku klienci z ponad 150 krajów kupują ponad 55 milionów urządzeń użytku domowego i profesjonalnego.

W skład Grupy Electrolux wchodzą takie znane marki, jak: AEG, Electrolux, Zanussi, Frigidaire, Eureka i Husqvarna.

http://www.biznespolska.pl/gazeta/article.php?contentID=103140

• #173 05 Kwi 2006 11:47
    leszelka
    Poziom 16  

Widze że na tym forum rządzą zwolennicy niemieckiej technologii więc pewnie szybko zostanę zakrzyczany, ale napisze czego dowiedzialem sie ostatnio od fachowców także ze sklepu sprzedającego części AGD.
    Otóż z popularniejszych marek są dwie firmy produkujące pralki wysokiej
    jakości: elektrolux oraz ariston, m.in. jako jedyne stosują ocynkowane blachy przez co obudowy teoretycznie nie powinny rdzewiec.
    Ariston to notabene ten sam koncern ktory produkuje indesity, ktore są już jednak sredniakami jezeli chodzi o jakosc.
    Ale wracając do tematu - jeżeli chodzi o dostępność oraz cene cześci i koszt napraw to w tym temacie na dole lokuja się 3 firmy: elektrolux, bosch oraz siemens, ktore w zasadzie nie wypuszczaja czesci poza autoryzowany serwis przez co i czesi i naprawy w szczegolności te pogwarancyjne sa drogie. Notabene z kilka źrodeł potwierdziło mi iż 2
    wspomniane na koncu niemieckie firmy to obecnie juz nie ta jakosc co kilka lat temu - pozostała dobrze postrzegana marka ale z jakością obecnie bywa różnie.
    W kategorii naprawy najwyzej lokuja sie nastepujace firmy: ariston, whirlpool, indesit, polar - łatwa dostępność części, ceny umiarkowane, choć ceny części do nowych polarów nie róznią sie obecnie od pozostałych firm z tej grupy.
    Dodam takze iż spotkałem się z oceną iz elektroluxy są niezawodne ale tylko w wypadku lodowek a nie pralek. Zetknąłem sie także ze złymi opiniami na temat candy. Ponoć w sumie Amiki nie są też takie najgorsze biorąc pod uwagę ich cenę.
    Pozdrawiam

• #174 05 Kwi 2006 14:45
    sebokuc
    Poziom 12  

moze masz racje
    w takim razie co poradzilbys za 1500zł?
    bo ja po ostatnich badaniach wybralbym AEG jakiekolwiek

• #175 05 Kwi 2006 14:59
    leszelka
    Poziom 16  

Ja wybrałem whirlpool, m.in. dlatego że jest po prostu ładniutki. Szukałem w tej kategorii co i Ty tzn. do 1500 zł, poza tym ładowane od przodu i 40 cm głębokości. Miałem dylemat właściwie miedzy whirlpoolem a indesitem. Cena niemal identyczna ale whirlpool bardziej podobał się żonie... :-)
    Jak się sprawdzi "w praniu" zobaczymy.

• #176 05 Kwi 2006 15:10
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Brrrrrrrrrr... Jak widzę Łerpula to mnie trzepie jak po gorzale za 15,- 8=O
    I części też nie są wcale takie tanie. Niejeden gość który miał przez 35 lat oryginalnego Polara po zakupie nowego "Polara" dostał zawału jak usłyszał te ceny! No w końcu teraz wszystko dyktuje Łerpul :wink:

• #177 05 Kwi 2006 22:59
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #178 06 Kwi 2006 00:22
    Jurek2805
    Poziom 20  

PS 663S BIO napisał:
    Niejeden gość który miał przez 35 lat oryginalnego Polara po zakupie nowego "Polara" dostał zawału jak usłyszał te ceny! No w końcu teraz wszystko dyktuje Łerpul :wink:

Bo Polar to teraz zemsta Słowaków za to, że ukradliśmy im Janosika.
    Teraz to góralska produkcja powstająca w cieniu Tatr Wysokich pod Popradem. I góralskim zwyczajem łoją ceprów z Polski aż miło.:D

• #179 06 Kwi 2006 11:08
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #180 06 Kwi 2006 11:35
    leszelka
    Poziom 16  

Piszcie jaśniej proszę! To polar jest teraz robiony na Słowacji?
    Zarówno pralki jak i lodówki?