Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 02 Feb 2006 22:05 35382 1090
SterControl
    PS 663S BIO
    Level 31  
    Quote:
    mniej zyżywa wody

nie zwracaj na to uwagi, to tylko kilka litrów różnicy
    dzisiaj wszystkie pralki odwalają podobny cykl prania (tzn.pranie+dwa płukania i tyle)
    a poza tym oszczędność liczy się na ilości wody pobieranej do prania, bo im mniej wody w czasie prania tym grzałka ma mniej do roboty :wink:
    a na pewno te pralki są w klasie A więc co za różnica :D
    i na pewno skóra będzie cię swędziała od źle wypłukanego prania więc na zużycie wody nie warto zwracać uwagi :wink:

Quote:
    Candy ma mniejsza głębokość (54cm a nie 60cm),

tylko 6 cm, nawet nie zauważysz :D

Quote:
    drzwiczki otwierane 180*, a electrolux tylko 90*

to tylko pierdoła do mydlenia oczu
    w praktyce nikt nie otwiera drzwi na tyle żeby dziesięciu chłopa wlazło do pralki :D

Quote:
    1200 obrotów (electrolux tylko 1000)

przy 800 obr. pranie wychodzi mocno pogniecione 8O

Quote:
    (szerszy zakres niż w electroluxie)

użytkownicy pralek przez cały okres używania pralki używają tylko jednej prędkości (maksymalnej lub minimalnej)
    zakładam że ty tak samo będziesz robił :wink:

Quote:
    "porządniej" wykonany wybór programów

użytkownicy zazwyczaj używają tylko jednego programu do prania wszystkiego :D

Quote:
    Natomiast za Electroluxem przemawia marka i jedynie to iż ma włącznik czasowy ustawiany na 4 lub 8 godzin

no widzisz :D już jedna zaleta :D
    co prawda to tylko pierdoła do mydlenia oczu której i tak nikt nie używa (tylko stuknięci fanatycy :wink:)

Quote:
    cena przemawia za Candy (jest tańsza o 100zł

te 100zł ci się zwróci, mniejsza częstotliwość napraw :wink:

Quote:
    cena przemawia za Candy (jest tańsza o 100zł i w sumie w każdym porównaniu lepsza

pfffffffffffff, też coś :?
    jeśli chodzi o naprawy (miałem kilka razy przyjemność :evil:) to ta pralka jest gorsza :evil:

jednak użytkownikowi nie zależy na łatwości obsługi technicznej :wink:

to by było na tyle mojego wywodu :D
    przemyślcie to sobie wszyscy którzy chcą kupić pralkę :wink:
  • SterControl
    Marcin T
    Level 12  
    Z tym "porządniejszym" wykonaniem wyboru programu prania nie chodziło mi o liczbe programów, a jedynie o "pokrętełko" do wyboru programy. O ile w Candy jest zrobione bardziej elegancko i przejrzyście, to w electroluxie dodatkowo na minus jest to pokrętełko jakby obluzowane i troszke "lata". Tak, to kolejny szczególik , ale troszke się ich uzbierało a jak wiemy diabeł tkwi w szczegółach :)

W każdym bądź razie dzięki za pomoc. Niestety mogę je sobie tylko pooglądać i postudiować do woli bo użyć ich nie mam jak. A jak wiemy, produkt jest wart dopiero tyle ile pokaże nam w praktyce :)
    ewka
    Level 2  
    Kupiłam Gorenje WS 43100. Jestem nieco rozczarowana "dokładnością" wykonania. Szufladka na proszek ma jakąs dziwną szczelinę, w którą wchodzi proszek. Panel nieco odstaje od pralki z prawej strony. Obawiam sie,że temperatura prania jaką deklaruje producent bardzo odbiega od tej ukazującej się na wyświetlaczu.Woda po wypraniu w programie jogging była zupełnie zimna (a miała mieć temp. 40 stopni). Zupełnie tego nie rozumiem. A ponadto (w moim odczuciu) - podczas wypompowywania wody pralka jest za głośna.
    PS 663S BIO
    Level 31  
    niektóre pralki dopuszczają zimnej wody pod koniec prania celem schłodzenia kąpieli piorącej, aby tkaniny nie doznały szoku termicznego :wink:

stare pralki Gorenje pracują do dzisiaj i mają po 30 lat, z nowymi też jest nienajgorzej :D
  • SterControl
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    mnble,
    po pierwsze: jako nowy użytkownik, wstrzymaj się na razie z krytyką wypowiedzi, poniewaz to jeszcze mniej pomaga koledze w wyborze pralki, niż pisanie n/t rozwijania gospodarki. Pisząc w ten sposób, próbuję wykreować pewne podejście u kolegów do sprawy zakupu sprzętu i lekko wpłynąć na ich decyzję, lub przynajmniej dać do myślenia.
    Ty myślisz, że Bosch, Indesit itd. się nie psuje? Wszystko się psuje, różnica jest tylko w cenie części (nie zawsze, ale w przewadze). Znajomy wymienił już trzecią pralkę LG, z powodu jakiejś, powtarzającej się, wady produkcyjnej (sorry, nie pamiętam). Kolego, jeden sprzęt ma takie wady, drugi inne, a Ty , jako laik (cyt.), jeszcze mniej wnosisz swoją wypowiedzią do tematu nagłówka, niż ja i inni koledzy.
    W sprawie awaryjnosci, niepodważalnym autorytetem jest kolega Elektryk2000, który serwisuje ten sprzęt, więc jego wypowiedź to jest meritum sprawy. Ja te rzeczy robię tylko okazyjnie i głównie znajomym, jednak wypowiadam się swoim doswiadczeniem użytkownika, ponieważ do tego służy FORUM.
    Z szacunkiem, pozdrawiam.
    Mirek D
    Level 15  
    Polecam absolutnie whirlpool. Swego czasu pracowałem w serwisie i przewineło mi się przez moje ręce wiele setek pralek chyba wszystkich firm europejskich. Stworzyłem swego rodzaju ranking (pomijam ceny bo nie zawsze adekwatne do jakości)
    1. elektroluks, miele (nawet 20-25 lat bez awarii)
    2. whirlpool (10 do 15 lat bez awarii posiadam ok 15-letnią)
    3. pralki niemieckich firm bosch, bauknecht, simens
    4. włoskie (nie polecam, nie tylko moje zdanie, kolega z serwisu Mario siedział w temacie wiele lat i nieparlamentarnie o nich się wyrażał)

życzę udanych zakupów.
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    Muszę się zdecydowanie zgodzić w sprawie pralek firmy Miele, są na prawdę długowieczne, kolega taką pralkę kiedyś przywiózł z wystawki z zerwanym paskiem. Dziś ma chyba z 20 lat i jest w 100% bezawaryjna, nie ma na niej również śladu rdzy (jak w Polarach po 2 latach :)).
    Jeżeli chodzi o włoski sprzęt, w 1993 roku moja rodzina kupiła Ardo A 400, jeszcze produkowane w Italii, z napsami po włosku i angielsku, w naszym kraju wtedy nie znane, dopiero pokazały się w sklepach. Pralka była w cenie Polara (mniej - więcej). Oprała trójkę małych dzieci i dwie rodziny, chodziła codziennie i działa do dziś. NIGDY NIC się w niej nie zepsuło, nie ma śladu rdzy. Natomiast opinie na temat późniejszego Ardo, są raczej kiepskie, tak mówią moi znajomi, którzy posiadają ten sprzęt.
    korchez
    Level 1  
    Witam wszystkich :-) Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy warto kupić pralkę Electroluxa EWF 1255? Czy za te pieniądze warto kupić coś innego? Zależy mi żeby się nie psuła i miała dużo programów tematycznych :-)
    brudy102
    Level 11  
    Witam wszystkich, którzy są przed zakupem i boli ich głowa ;-)

Nie dalej jak w XI'05 też miałem pralkowy dylemat. Jednak dzięki temu serwisowi oraz podobnym serwisom obcojęzycznym oraz wykonanemu przeze mnie wywiadowi telefonicznemu po różnych serwisach AGD w kilku miastach Polski, mój wybór padł na AEG. Kupiłem model górnoładowany Lavamat 48380. Oto opis zalet i wad jakie do tej pory zaobserwowałem:

+ kompaktowe wymiary (zajmuje bardzo mało miejsca 40x60 cm, nie trzeba się schylać by zajrzeć do wnętrza bębna, po pracy może pozostać otwarta do osuszenia i nie zabiera więcej miejsca)

+ spory ciężar własny (pralka stoi tam gdzie ma stać zawsze)

+ komfortowa obsługa (układ i czytelność przełączników lepszy niż w bliźniaczym Electroluxie EWT1346, ustawienia indywidualne, powiadamianie dźwiękiem o zakończeniu prania)

+ wydajne i przemyślane programy pracy (dzięki temu zużywa mniej detergentów, mniej wody do ich wypłukiwania)

+ relatywnie niskie zużycie prądu (nie wiem z czego to może wynikać, być może mniejsze opory elementów mechanicznych)

+ stosunkowo cicha praca (słychać gdy wiruje w zakresie od 800 rpm w górę oraz gdy powiadamia)

+ estetyczny, dyskretny a przy tym atrakcyjny wygląd (podoba się każdej kobiecie, pasuje do każdej łazienki)

+ bardzo dobre warunki gwarancji (standardowo 2 lata, ale warto wykupić dodatkowe 3 za około dwie stówy tutaj <http://www.agdom.pl>)

- relatywnie wysoka cena (ok. 2200 zł + koszt dodatkowej gwarancji, wyższa niż bliźniaczych Electroluxów)

- niezbyt dokładny montaż blach jak za taką cenę (ten model AEG powstaje w fabryce francuskiej, ponoć w tej samej fabryce składane są też Miele..., egz. rodem z Norynbergii w Polsce są nie do zdobycia!)

Poza tym od stycznia pojawiają się informacje, że AEG z Norynbergii zostanie przeniesione do Polski (nie wiem gdzie) więc w razie czego z częściami nie będzie kłopotu ;-) A tak naprawdę to za 5 lat kupię nową pralkę. Czy ponownie zdecydowałbym się na AEG? Tak.

Jeśli to komuś pomogło w dokonaniu wyboru to bardzo się cieszę :D
    ma3ek
    Level 11  
    Witam. Poczytałem już troszke o pralkach, na tym i na innych forach.
    Szukam pralki o głębokości max 45 cm. Na początku miałem zamiar sprawić sobie Ariston'a AVSF109 (taką) ze względu na to, że zależy mi bardzo na ciszy. Jednak po przeczytaniu wielu negatywnych wypowiedzi o tej marce zacząłem się zastanawiać nad Bosch'em albo Samsung'iem. Konkretnie nad tymi modelami:
    - Bosch WFC 2067 PL (link),
    - Samsung F 1245 AV (link).
    Którą z tych pralek polecacie?

Ponieważ oba modele posiadają swoje tańsze odpowiedniki z mniejszą ilością obrotów (Bosch i Samsung), więc one również wchodzą w grę.
    Krop
    Level 17  
    Witam.

Mam wrażenie że to wszystko już wielokrotnie na elektrodzie było :). Tak jak w elektronice prym wiodą Chiny tak w AGD Włochy. Okap Amiki jest ok bo nie produkuje go Amica. Robią go zakłady Merloniego we Włoszech podobnie jak Aristona Indesita Smega i cholera wie co jeszcze. Super Niemieckiego Bosha i tak składają Turcy, Rosjanie i Polacy z dwoma paszportami. Moim zdaniem sprawdź jakość poszczególnych serwisów w twoim mieście bo jakby co to z nimi będziesz się użerał w przypadku usterki. Długa gwarancja to ważny atut tylko przeczytaj wszystko drobnym druczkiem abyś z podziwu nie wyszedł że 7 lat to i owszem ale tylko na wtyczke :)
    Jeśli chodzi o wyświetlacz to bajer choć pomocny na początku użytkowania. Wirowanie powyżej 1000 obr/min chyba też bajer. Po paru latach handlu w tej branży chyba na każdą firmę znalazł bym zarówno coś za jak i przeciw choć w pełni zgadzam się z rankingiem stworzonym przez kol. MIRKA D Napewno Miele jest klasą dla siebie i tak przy okazji na tą marke mam najlepszą marżę :).

Pozdrawiam
    PS 663S BIO
    Level 31  
    Samsungi to wynalazki :wink:
    takie jest moje odczucie :?

lepiej Boscha
    trochę zdziadział ale na pewno lepszy od tych ArdoMerlonich czy innych Whirlpooli :wink:
    Marcin T
    Level 12  
    Broń boże ! Z amic tylko kuchnie i okapy --- przed resztą się wystrzegaj !
    kraks3
    Level 11  
    Candy CSBL 85 jest o.k. Cena porównywalna z polskimi a jakość i estetyka nieporównanie lepsza
    dlugas1982
    Level 11  
    Quote:

może pan rozwinąć tą kwestię dokładniej?
    jakieś argumenty

Quote:
    Candy CSBL 85 jest o.k. Cena porównywalna z polskimi a jakość i estetyka nieporównanie lepsza

tylko ta candy jak sie niemyle kosztuje grubo ponad 500zł więcej od tej amici z promocji a to niemało

dzieki za odpowiedzi

mnie przekonuje do AMICI promocyjna cena (899zł to bardzo mało z apralkę slim)
    no i te 36 kg proszku za free :D
    PS 663S BIO
    Level 31  
    dlugas1982 wrote:
    Quote:

może pan rozwinąć tą kwestię dokładniej?
    jakieś argumenty

Z tymi pralkami od początku były same problemy, najczęściej padała elektronika
    Ja bym wyrobu z tej firmy dla siebie nie kupił :?

Quote:

Tylko że tej Candy już 5 lat nie produkują :D Tylko czasami można ją zobaczyć na starych wystawkach :wink:

a tak poza nawiasem:
    nie porównuj starych pralek co mają po 25 lat do nowych bo to nie na miejscu :?
    dlugas1982
    Level 11  
    już ją kupilem
    skusiła mnie promocja (cena szczególnie :) )

strasznie udupiłem za tą kasę ?
    PS 663S BIO
    Level 31  
    dlugas1982 :arrow: kolego po co zadajesz pytania skoro i tak robisz jak uważasz :cry:

Za taką kasę to można kupić taką pralkę :|
    A nuż trochę pochodzi :wink:
    dlugas1982
    Level 11  
    Quote:
    dlugas1982 Arrow kolego po co zadajesz pytania skoro i tak robisz jak uważasz Crying or Very sad

myslałem że niekupię jej tak szybko, ale było ich 5 na stanie więc mnie przyparło i kupiłem

Quote:
    Za taką kasę to można kupić taką pralkę Neutral
    A nuż trochę pochodzi Wink

tak samo myślę niestety
    liczę na szczęście że pochodzi bez większych usterek

co zrobić -kasy mam mało na chwilę obecną, miejsca mało a pralki slimy cholernie drogie więc muszę jechać po najmniejszej lini oporu

dzięki za zainteresowanie tematem
    pozdrawiam
    będę ją bacznie obserwował
    User removed account
    User removed account  
    robertsieradzki
    Level 11  
    Amica? Chyba żartujesz daj spokuj z tego typu sprzętami .Może w Mongolii by uwierzyli że to dobry sprzęt. Pranie zasadnicze 1,5 h , projektanci to bez wątpienia emeryci po 70lat. Czasami wiruje ,czasami nie nie wiadomo dlaczego wszystko sprawdzasz jest dobrze ale coś zawsze dolega.Można dostać ...
    No musiałem się wyżyć , sorry fani amici
    User removed account
    User removed account  
    Libra73
    Level 2  
    Proszę o poradę, którą z poniższych pralek najlepiej kupić:

AEG Lavamat 45050
    Elektrolux EWT 1012
    Bosch WOT 20350 BY

Ewentualnie jaką w cenie do 2000 PLN ładowaną od góry? 1000 obrotów wystarczy.

Zależy mi przede wszystkim na jej długiej żywotności.

Dzięki i pozdrawiam! :D
    PS 663S BIO
    Level 31  
    Jeśli zależy Ci na ciszy to Electrolux odpada :wink:

a co do żywotności to nikt tu nie jest prorokiem :? wszystkie pralki są w tej kwestii jednakowe :|
    pb71
    Level 11  
    Witam.
    Jaki programator-elektroniczny czy mechaniczny.
    Jeżeli elektorniczny to jakie modele pralek.
    Jeżeli mechaniczny to jakie modele pralek.
    Dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam.
    PS 663S BIO
    Level 31  
    pb71 wrote:
    Witam.
    Jaki programator-elektroniczny czy mechaniczny.
    Jeżeli elektorniczny to jakie modele pralek.
    Jeżeli mechaniczny to jakie modele pralek.
    Dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

1.Pralek z programatorami mechanicznymi nie produkują od kilku lat :D
    2.Bosch, Siemens, Aeg i wszystko rodem z zachodu :wink:
    3.Patrz pkt.1 :wink:
    pb71
    Level 11  
    Dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałem że nie produkują pralek z mechanicznym programatorem.
    Pozdrawiam.
    Duda-0205
    Level 11  
    Spróbuję jeszcze raz napisać . Zamierzam kupić pralkę od góry ładowaną. Waham sie między jakimś modelem pralek Elektroluxa a pralką firmy HOOver( podoba mi sie model HOOver Top VIsion HTV 913 ) ten model Hoovera oglądałam w 2 sklepach i mimo wzmocnionych alumniniowych zawiasów pokrywa chyba jest w nich żle wywazona bo opada- bez wsypanego do pojemnika proszku. Sprzedawcy informują że to sa dobre pralki bo firma Hoover ma dobre pralki przemysłowe natomiast nie znaja odpowiedzi na temat pralek do uzytku domowego poniewaz firma hoover jest dopiero od dwoch lat na rynku. Chwalą tez elektroluxy. sama juz nie wiem chciałabym mieć pralke niezawodna w miare ekonomiczną. Obawiam sie że ponieważ sa one nafaszerowane elektronika moga być wadliwe i w naprawie dość drogie. No cóż moja 17 letnia pralka Polska DIana już przecieka , ma wyrobione łozyska i lada moment przestanie dziłać . MOże mi ktoś udzieli odpowiedzi jaką więć wybrać a może postawić na inną firme ?