Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 28 Cze 2006 21:12 17532 1090
  • #361 28 Cze 2006 21:12
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

bob0505 :arrow: witamy na forum...

A wyczytalem tez o amice ze jak na cene to sie dobrze spisuje. Co myslicie o modelu PCP4512B623 ??

• Arrow Multisolution Day
  • #362 28 Cze 2006 21:29
    bob0505
    Poziom 11  

O AMICE wiem bardzo mało bo jak narazie zajmujemy się BEKO , HOOVER , CANDY , HAIER , INDESIT , ARISTON , SERVIS . W przeszłości obiłem się o BRANDTa i jak dlamnie to miłość prysła jak do wymiany hydrostatu w modelu do zabudowy musiałem pralke rozpołowić i rozebrać na czynniki pierwsze co zajeło pare godzin. Po ściągnięciu pokrywy palca niedało się wcisnąc tak napakowali dla porównania w HOOVERZE zejmuje to niecałe 5min.

• #364 29 Cze 2006 11:27
    Sebastian_SComp
    Poziom 1  

Witam

Mam zamiar zakupić pralkę o glębokości 40-45 cm. Przeglądając poprzednie posty i bazując na Waszych opiniach wybrałem dwa modele:

- AEG 1046EL
    - Siemens 12x460

Bardziej mi sie podoba Siemens ze swoimi funkcjami. Nie znalazlem natomiast szczegółowego opisu pralki AEG - wszystkie funcje pewnie wyjdą dopiero w praniu :) . Tylko w moim mieście nie ma serwisu gwarancyjnego Siemensa - najbliższy serwis to Katowice. Jedni twierdzą, że to przez to, że te pralki są mniej awaryjne i podobno składane w niemczech. Przynakmniej tak informuje napis z tyłu. Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

• #365 29 Cze 2006 12:49
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Bierz tą która się bardziej podoba ;) Ja osobiście wziąłbym Siemensa :)
    Serwis na gwarancji przyjeżdza do Ciebie a po gwarancji nie musisz korzystać z usług serwisu Siemensa. Weźmiesz jakiegoś fachowca tzw. wolnego strzelca który ma dobrą opinię (poczta pantoflowa). Poza tym, te pralki psują się z mniejszą częstotliwością niż Łerpule, Arda i różne wynalazki pana merloniego :yes:

• Arrow Multisolution Day
  • #366 30 Cze 2006 23:51
    Volfram
    Poziom 12  

MOJA RECENZJA PRALKI EAG LAVAMAT 50610

Witam.Od 2 dni mam u siebie pralke EAG lavamat 50610.I jak narazie jestem z niej bardzo zadowolony.Pralka troche kosztuje-1600 pln[w rzeszowskiej "gosposi" naprzecieko KWP] z wniesieniem i zdjeciem tych slynnych blokad :P .Ale sadze,ze oplacilo sie tyle za nia dac.Pralka w obsludze prosta jak cep.Nie ma milionow bajerow-i bardzo dobrze,nic nie powinno sie psuc.Oprocz programatora sa tylko najpotrzebniejsze funkcje sterowane guzikami: Pranie szybkie,slynna regulacja obrotow :D ,dodatkowe plukanie,opoznienie prania i..tyle.NIC wiecej nikomu z Was nie bedzie do szczescia potrzebne :P .Z poczatku powatpiewalem w pralke,bo prala prawie ze na sucho.Wody przy praniu nie bylo wogole widac,ani w bebnie,ani na ciuchach.Jednak zadziwila mnie skutecznosc prania-pierze super.Swietnie rowniez plucze-Nie zaluje sobie wody do plukania,i ma opcje dodatkowe plukanie.Bardzo dobrze.A 500 mnie po prostu W******A swoim pseudo plukaniem.Trafialo mnie od sliskicgh ciuchow i swedzacej skory,musialem smigac z butelkami...Jesli ktos z Was jest alergikiem,lub ma nadwrazliwosc na proszek-Bardzo polecam lavamata.Pieknie wiruje-rozpedza sie powolutku,jesli pranie zle sie ulozy,robi pare podejsc do wirowania.Jest w porownaniu do A 500 z silnikiem indukcyjnym dosyc glosna,ale rozpedzajacy sie do wirowania silnik brzmi pieknie.Pralka ma kupe czerwonych kontrolek,ktore w nocy wygladaj jak panel kontrolny reaktora atomowego[powaga].Mozna sie niezle przestraszyc,wchodzac noca do toalety...Bardzo dobrze wiruje-Chodniczki lazienkowe po wywirowaniu na 1000 obr mozna polozyc na podlodze,bo sa tylko lekko wilgotne,to samo reszta ciuchow.Wirujemy na 1k obr-wcale nie gniecie ubran!Pralka troche wieksza niz starsze automaty.Jeszzce nie zagladalem do srodka,wiec nie wiem,jaka jest jej konstrukcja-ponoc wszystko z metalu,rozkrecalne.Pierze dosc dlugo[programy od 40 do 130 min],ale kazdy program da sie skrocic przyciskiem o polowe.Ogolem-pralka jak narazie[:|] bardzo fajna-polecam.

Huh,ale sie rospisalem,ale tym wywodem chce pomoc osobom zastanawiajacym sie nad kupnem lavamata.Pozdrawiam,Konrad
    .

• #367 01 Lip 2006 04:16
    Jurek2805
    Poziom 20  

Volfram ty tu gadu gadu lavamat super, a nic nie mówisz jak ciotki przekonałeś, że tysiąc obrotów to nie bomba jądrowa :wink: :)

• #368 01 Lip 2006 11:04
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Jurek2805 napisał:
    bleblebleble że tysiąc obrotów to nie bomba jądrowa :wink: :)

Pewnie same się przekonały ;)
    Ciotki i babcie to pewno mają stare dinozaury co to układają pranie i od razu srrrrruuu... na najwyższe obroty :lol: A nowy Lavamat to wiruje mniej więcej tak jak na rysunku

Informacje o pralkach firmy Beko.

To jest charakterystyka od innej pralki ale tak to mniej więcej wygląda :ok:

• #369 01 Lip 2006 11:26
    rommulus
    Poziom 11  

cześć Wszystkim! Miałem kiedyś Amikę tą z pochyłym bębnem i powtarzam Wszystkim , kupujcie wszystko oprucz AMIKI!!!!!!!!!!!
    Teraz mam CANDYCTY 1046 i sobie bardzo chwalę. Pozdr!!!!

• #370 01 Lip 2006 14:36
    gabec
    Poziom 12  

mlody_elektronik napisał:
    WItam !!

Mialem do dzis pralke ARDO T60. (Ladowana od góry, plytka bo ma 40cm glebokosci).

Pracowala od 13 lat. Cos kolo tego nie pamietam dokladnie.

Odradzam tą pralke kazdemu. Nawet najgorszemu wrogowi bym jej nie polecil. PO ok 4 latach wygilea sie oska bebna. Spowodowalo to rozwalenie obu łożysk. Beben pordzewial tak ze na wylot. Ale postanowilem ja wtedy naprawic. Wspawalem nowe czesci bebna wstawilem nowe lozyska i wyprostowalem os bebna. Pracowala tak rok czasu. I znowu sie powyginalo i lozyska poszly. Chcialem Naprawic ale sroba mocujaca beben sie zapiekla i nei szlo. Wiec pracowala tak do dzis na rozwalonych lozyskach. Az dzis poszedl programator, gralka, polowa czojników. Postanowilem kupic nowa.

Co mi polecacie ?? Musi byc wytrzymala aby tak z 10-15lat przepracowala bez usterek. Musi byc wmiare cicha bo po tych latach tej pralki i jej glosnosci (nie sklame jak napisze 120dB) mam juz dosc. Musi byc plytka bo taka mam lazienke. Max glebokosc 50cm.

Przczytalem tremat i AEG i ELECTROLUX polecacie. Ale ich ceny sa spore.

Jak myslicie oplaca sie kupic pralke BEKO za 800zl i ja pozniej wymienic ?? Wytrzyma chociaz 5lat ??

Czy odrazu wywalic 1600-1800zl na AEG czy electroluxa ??

Co sadzicie o pralkach HAIER ??

Ja z doswiadczenia polecilbym Amice, sam mam PCP4510B623. 5 lat gwarancji za rozsadna cene. Dobrze pierze, nie biega po lazience, nie budzi umarlych z grobu. Jak dla mnie jest narazie super.

• #371 01 Lip 2006 16:03
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

JEstem na 90% zdecydowany na PCP4512B623 amica. We wtorek ide kupic.

Ale pojawily sie glosny rommulus ze nie nadaja sie te pralki.

bob0505 :arrow:
    O hooverze narazie dajmy sobie spokoj bo kosztuje tyle co AEG a przedzej wziol bym aeg...

• #372 01 Lip 2006 20:50
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

mlody_elektronik :arrow: Bo te Amiki to rzeczywiście felerne pralki :? Ale mają tak prostą konstrukcję że od biedy sam naprawisz, a jak nie- to części zamienne i serwis nie będą drogie :sm9:

• #373 02 Lip 2006 13:24
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

Wypatrzylem pralke Electrolux EWS 1001 ok 70zl drozsza od amiki a napewno lepsza (wniskujac po przeczytaniu tematu).

Nie pamietam aby cos bylo o pralkach LG moze ktos wie cos o nich ??

• #374 02 Lip 2006 13:56
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

mlody_elektronik napisał:

Nie pamietam aby cos bylo o pralkach LG moze ktos wie cos o nich ??

Rzadko je naprawiam- dla mnie OK

• #375 04 Lip 2006 12:37
    center78
    Poziom 10  

Gdzie na forum można znaleść instrukcje obsługi /po polsku/ do pralki AEG LAVAMAT 50610 lub 60610?

• #376 04 Lip 2006 20:05
    Volfram
    Poziom 12  

Up:Sam jej szukalem,ale na forum jej chyba nigdzie niema :| .Ale mam pralke 50610 i moge udzelic ci jakichs informacji zaczerpnietych z instrukcji na priv.Sprobuj sciagnac instrukcje do innego modelu lavamata-NAJPEWNIEJ wszystkie obsluguje sie tak samo.

• #379 09 Lip 2006 17:47
    Volfram
    Poziom 12  

Witam.Zajrzalem dzis pod sliczna obudowe mojego lavamata 50610 i moim oczom ukazal sie nie napawajacy optymizmem widok.Pralka w srodku wyglada na konstrukcje dosyc tandetna.Zbiornik wykonany z carbonaru-mialem nadzieje ,ze bedzie metalowy.Najbardziej jednak martwi mnie sprawa amortyzacji zbiornika.Carbonarowy zbiornik podwieszony jest na metalowych sprezynach-Za jakis czas to sie na 100% przetrze.Dolne amortyzatory sa po prostu tragiczne.Zamocowane do zbironika za pomoca plastikowych srub.Same trzonki amortyzatorow rowniez wykonane sa z bardzo watlego plastiku-calosc wygina sie podczas popychania zbiornika reka.Caly amortyzator to na oko straszliwa lipa.Rowniez mocowanie paska nie jest zadowalajace-Pasek nie jest NICZYM zabezpieczony przez spadnieciem :| .Nie wiem,jakim cudem on jeszcze jest na swoim miejscu.Kolo pasowe zbiornika nie ma zadnego rowka ani karbowania,jest zupelnie gladkie i na nie jest nalozony dosyc waski pasek.W ardo mialem taki row na kole,ze pasek nie mial prawa wypasc-a tu bede sie od dzis bal wirowac... .Jesli to ma byc jedna z lepszych pralek na rynku,to sytuacja jakosciowa na nim musi byc przerazajaca.Widze wyrazna roznice miedzy ardo a lawamatem-W ardo byl sam metal,wytrzymala prawie 15 lat bez naprawy...a tu,sam plastik...,moge wrzucic zdjecia wnetrz obu pralek.Czy takie wykonanie to normalka?Czy te amortyzatory nie strzela mi po roku uzytkowania?Nie jestem w tej dziedzinie ekspertem,ale ten caly plastik mnie przeraza :|

Konrad.

• #380 09 Lip 2006 21:38
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Volfram napisał:
    Witam.Zajrzalem dzis pod sliczna obudowe mojego lavamata 50610 i moim oczom ukazal sie nie napawajacy optymizmem widok.Pralka w srodku wyglada na konstrukcje dosyc tandetna.Zbiornik wykonany z carbonaru-mialem nadzieje ,ze bedzie metalowy.Najbardziej jednak martwi mnie sprawa amortyzacji zbiornika.(1)Carbonarowy zbiornik podwieszony jest na metalowych sprezynach-Za jakis czas to sie na 100% przetrze.(2)Dolne amortyzatory sa po prostu tragiczne.Zamocowane do zbironika za pomoca plastikowych srub.Same trzonki amortyzatorow rowniez wykonane sa z bardzo watlego plastiku-calosc wygina sie podczas popychania zbiornika reka.Caly amortyzator to na oko straszliwa lipa.Rowniez mocowanie paska nie jest zadowalajace-(3)Pasek nie jest NICZYM zabezpieczony przez spadnieciem :| .Nie wiem,jakim cudem on jeszcze jest na swoim miejscu.Kolo pasowe zbiornika nie ma zadnego rowka ani karbowania,jest zupelnie gladkie i na nie jest nalozony dosyc waski pasek.W ardo mialem taki row na kole,ze pasek nie mial prawa wypasc-a tu bede sie od dzis bal wirowac... .Jesli to ma byc jedna z lepszych pralek na rynku,to sytuacja jakosciowa na nim musi byc przerazajaca.Widze wyrazna roznice miedzy ardo a lawamatem-W ardo byl sam metal,wytrzymala prawie 15 lat bez naprawy...a tu,sam plastik...,moge wrzucic zdjecia wnetrz obu pralek.Czy takie wykonanie to normalka?Czy te amortyzatory nie strzela mi po roku uzytkowania?Nie jestem w tej dziedzinie ekspertem,ale ten caly plastik mnie przeraza :|

Konrad.

(1) :arrow: Nic się nie przetrze! W tych pralkach zbiorniki wytrzymują zazwyczaj do końca żywota pralki. Czasami plastik może się stopić przy załączeniu grzałki bez wody, ale to z winy klienta który zmostkował jej bezpiecznik. A poza tym przy sprawnej pralce nie ma prawa się włączyć grzałka bez wody.

(2) :arrow: Fakt, wyglądają tragicznie ale bardzo rzadko padają. Stare olejowe padały częściej.

(3) :arrow: Jak żadne koło nie jest scentrowane to nie ma prawa spaść pasek! W starych Siemensach też są identyczne jak w Twoim Lavamacie koła i paski. I te owe stare Siemensy pracują po 25 lat bez wymiany czy też ponownego zakładania paska.

A tak poza nawiasem- zwróciłeś uwagę na kulturę pracy swojej pralki? Pewnie nie :( Bo nie masz porównania. Ja mam porównanie. Od czasu do czasu użytkuję pralkę Łerpul AWM247. Owy Łerpul też ma silnik komutatorowy. Silnik w tym Łerpulu świszczy i piszczy jak startujący odrzutowiec- pralka chodzi jak helikopter! Za to AEG też tam czasem pogwizduje ale robi to o 9/10 ciszej niż Łerpul ;)

• #381 10 Lip 2006 18:19
    tom.jak
    Poziom 18  

Czytam i czytam i mam coraz większy mętlik w głowie. W tej chwili już nie wiem co mam kupić. Każdy ma inne rady i inne doświadczenia- a ja używam (właściwie to żona) pralki TAMAT wyprodukowanej Czechosłowacji (to nie pomyłka) w 1984 roku. Pralka miała 2 (słownie dwie) awarie - opalił się przewód grzałki i uszkodził się amortyzator tłumiący bębna. A pralka miała co robić przez swój żywot (mam trójkę dzieci prawie w jednym wieku). Sprzęt do dzisiaj pracuje, już co prawda rdza go zjadła z zewnątrz ale reszta jest sprawna. Więc powiedzcie mi jaki sprzęt wytrzyma 22 lata pracy praktycznie bez poważniejszych awarii.
    Nie wiem czy znajdę obecnie sprzęt który mnie zadowoli.

• #382 10 Lip 2006 20:19
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

tom.jak napisał:
    Więc powiedzcie mi jaki sprzęt wytrzyma 22 lata pracy praktycznie bez poważniejszych awarii.

Tyle to chyba tylko MIELE wytrzyma ;) Cena troszkę wyższa :?

• #383 11 Lip 2006 11:33
    Łukasz8547
    Poziom 2  

WItam, a jak jest z pralkiami Beko ?

• #384 11 Lip 2006 15:18
    Jurek2805
    Poziom 20  

tom.jak napisał:
    Każdy ma inne rady i inne doświadczenia- a ja używam (właściwie to żona) pralki TAMAT wyprodukowanej Czechosłowacji (to nie pomyłka) w 1984 roku. Pralka miała 2 (słownie dwie) awarie - opalił się przewód grzałki i uszkodził się amortyzator tłumiący bębna. A pralka miała co robić przez swój żywot (mam trójkę dzieci prawie w jednym wieku). Sprzęt do dzisiaj pracuje, już co prawda rdza go zjadła z zewnątrz ale reszta jest sprawna. Więc powiedzcie mi jaki sprzęt wytrzyma 22 lata pracy praktycznie bez poważniejszych awarii.
    Nie wiem czy znajdę obecnie sprzęt który mnie zadowoli.

Wiesz takiego czechosłowackiegoTAMATA miała tez moja siostra. Dostała go jeszcze w sklepie dla nowożeńców. Była tak felerna, (kilka napraw w ciągu roku+ zalanie mieszkania) że pozbyła jej się po 2 latach użytkowania. Wtedy nie było z tym problemu, bo na rynku nie było nic. Jeszcze na tym zarobiła. Zależy od egzemplarza.

• #385 11 Lip 2006 16:29
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Ten stary Tatramat... to był prawdziwy sprzęt :( Takich pralek już dzisiaj nie produkują. Łożyskowanie tej pralki jest już legendą! (koledzy z branży wiedzą o czym mówię ;))

• #386 11 Lip 2006 20:04
    Jurek2805
    Poziom 20  

I wygląd miała super (jak na tamte czasy). Przywozili ją też pracujący w Czechosłowacji na kontrakcie. PSBIO to był ichniejszy wynalazek, czy jakaś licencja?

• #387 11 Lip 2006 21:11
    skryn
    Admin grupy AGD

Łukasz8547 napisał:
    WItam, a jak jest z pralkiami Beko ?

Ano tak, że mają pełną pięcioletnią gwarancję. O szczegóły pytaj sprzedawcę.
    PS 663S BIO napisał:
    Ja mam porównanie. Od czasu do czasu użytkuję pralkę Łerpul AWM247. Owy Łerpul też ma silnik komutatorowy. Silnik w tym Łerpulu świszczy i piszczy jak startujący odrzutowiec- pralka chodzi jak helikopter! Za to AEG też tam czasem pogwizduje ale robi to o 9/10 ciszej niż Łerpul ;)

Co to jest Łerpul, bo jakoś nie mogę utrafić takiego sprzętu? :|

• #388 13 Lip 2006 12:58
    lewar81
    Poziom 16  

skryn napisał:

Co to jest Łerpul, bo jakoś nie mogę utrafić takiego sprzętu? :|

Tak sarkatycznie nasz forumowy fachowiec od pralek(nie mylić z flachowiec :wink:) PS 663S BIO określa markę Whirpool.

• #389 17 Lip 2006 08:20
    bochenek
    Poziom 10  

Witam serdecznie!

Od jakiegoś czasu śledzę to forum jako gość z uwagi, iż planuje kupić pralkę. Wczoraj zabrałem swoje kochanie i oglądałem parę modeli. Moje szczęście było przekonane, co do, Indesita ale widzę, że pojechaliście po nim bardzo w związku, z czym pomysł upadł.
    Kolejne coś, co mi wpadło w oczy to Bako tylko nie pamiętam modelu. Zastanawiam się tylko czy pralka 3,5kg wystarcza na dwie osoby a pewnie w jakiejś przyszłości na 2 i pół ;) które to pół będzie brudzić za nas dwoje i jeszcze trochę ;) W każdym razie pralka zaciekawiła mnie bo była stosunkowo tania. Zdaje sobie sprawę, że to, co tanie nie koniecznie dobre, ale jesteśmy młodzi dopiero zaczynamy i liczy się każdy grosz. Dodatkowo 5 lat gwarancji...

Proszę pomóżcie mało się na tym znam.
    Pozdrawiam

• #390 17 Lip 2006 12:49
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

U mnie w domu kiedyś przy czterech osobach pracowała pralka na 3 kg :!: Włączana była co drugi dzień raz dziennie ;) No ale małych dzieci nie było. Beko -fakt, co tanie to nie dobre. Ale za pięć lat gwarancji można zgrzeszyć, tym bardziej jeśli dla kogoś każdy grosz się liczy ;)

PS
    A te "pół" to może nawet brudzić za czterech :lol: