Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mierniki instalacji Metrel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 17 Lip 2006 15:32 20037 1090
  • #391 17 Lip 2006 15:32
    bochenek
    Poziom 10  

Hmmm - czyli wypiore na raz więcej niż tylko jedną poszwę? ;) :)
    A powiedzcie mi czy Media Markt to dobry pomysl? Bo czytałem że na markety wychodzą kiszka produkty. Więc skoro nie MM to gdzie szukać dobrego produktu?

Pozdrawiam

• Mierniki instalacji Metrel
  • #392 17 Lip 2006 16:22
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Ja tam nie wiem i osobiście w to nie wierzę :? Wiem tylko że na Polskę wychodzą gorsze produkty. Na ten przykład w Polsce Bosch WFL1200 to standardowa pralka -kilka przycisków, jedno pokrętło i 600 obr./min . W Niemczech ta podstawowa wersja też ma kilka przycisków i jedno pokrętło, ale obrotów ma 1400 8O

• #393 17 Lip 2006 17:32
    Volfram
    Poziom 12  

Sklep nie dla idiotow?Hmmm.Na poczatku poszperaj w internecie i po innych sklepach,zeby porownac ceny,bo w tej kwestii moze byc roznie.Wiem to,bo chcialem tam kupic mojego aeg lavamat.W mm chcieli za niego...2000 pln + koszty wniesienia + koszty transportu.Do tego mialem czekac dwa miechy.Zaraz potem pojechalem do "gosposi"-Identiko pralka za 1600 zl z wniesieniem transportem zainstalowaniem,i jeszcze goscie mi programy omowili :D .Na pralke czekalem..2 dni[sprowadzana z hurtowni].Wiec pierwsze poszukaj gdzie indziej.POlecam poszukac w malych,przydroznych sklepikach z agd.

• #394 17 Lip 2006 20:30
    bochenek
    Poziom 10  

Oki już pamiętam konkretny model. BEKO WMD 23580T. W MM znalazłem ją za 999,00 zł 5lat gwarancji ...
    Znalazłem jeszcze taki sam model ale bez T czy on się różni tylko wyświetlaczem?
    A te obroty wystarczy 800?

Co Wy na to?

Pozdrawiam

• #395 17 Lip 2006 21:19
    Volfram
    Poziom 12  

:arrow: bochenek

Tak,800 obr calkowicie Ci wystarczy.Ta predkosc calkiem skutecznie suszy pranie.

Jesli chodzi o roznice miedzy pralkami-NAJPEWNIEJ oprocz braku wyswietlacza nie rozni sie niczym od modelu bez "t".Powtarzam-najpewniej[wysnute na podstawie szperania w opisach wielu innych pralek]

edit: http://www.pralki.pl/beko/ <---- Tutaj sa obie :> I

• #396 17 Lip 2006 23:59
    bochenek
    Poziom 10  

Dzięki za linka :)
    Wyszukałem że ta bez T ma 16 programów a ta z T ma ich 20.
    Jednak wydaje mi się że to pierdoła bo kto używa tylu programów ;)

Jeszcze pewnie będę łaził ale na 80% zdecyduje się na BEKO WMD 23580
    Na pewno napisze co i jak :)

• #397 18 Lip 2006 00:23
    skryn
    Admin grupy AGD

bochenek napisał:
    na 80% zdecyduje się na BEKO WMD 23580
    Na pewno napisze co i jak :)

Uważaj na blokady transportowe. Potrafią się wkęcić/wyłamać zbiornik, tak, że robią spustoszenie zbiornika- a wtedy wielka dziura i problem z naprawą gwarancyjną.
    Najlepiej samemu pilotować transport i od razu sprawdzić działanie pralki po przywiezieniu do domu, żeby nie było niedomówień w stylu: "Nie zdjął Pan blokad transportowych, wobec powyższego nie uznajemy zasadności roszczeń gwarancyjnych" :D

• Mierniki instalacji Metrel
  • #398 18 Lip 2006 23:31
    bochenek
    Poziom 10  

Dzięki za uwagę. Będę pilnie sprawdzał co Panowie robią :)

• #399 19 Lip 2006 00:53
    Jurek2805
    Poziom 20  

Volfram napisał:
    Sklep nie dla idiotow?Hmmm.Na poczatku poszperaj w internecie i po innych sklepach,zeby porownac ceny,bo w tej kwestii moze byc roznie.Wiem to,bo chcialem tam kupic mojego aeg lavamat.W mm chcieli za niego...2000 pln + koszty wniesienia + koszty transportu.Do tego mialem czekac dwa miechy.Zaraz potem pojechalem do "gosposi"-Identiko pralka za 1600 zl z wniesieniem transportem zainstalowaniem,i jeszcze goscie mi programy omowili :D .Na pralke czekalem..2 dni[sprowadzana z hurtowni].Wiec pierwsze poszukaj gdzie indziej.POlecam poszukac w malych,przydroznych sklepikach z agd.

Volfram z tym tez nie do końca. Ot sieć sklepów dla idiotów bierze duże partie i sprzedaje je jak im akurat pasuje z duzymi upustami. Twoja 50610 była dwa - trzy miesiące wczesniej gdzieś w okolicach 1500-1600zł. Widać mieli resztki z wiekszej partii. Normalne, że policzyli sobie "jak za zboże" za sprowadzenie 1 egzemplarza, bo oni zarabiają na masówce tzn. kupują kilkaset egzemplarzy jakiegoś modelu na pniu i rzucają w Polskę. Dzięki temu niektóre modele są kilka stówek tańsze. Zresztą tak jest ze wszystkim. Jeden model w cenie ekstra a inny juz w takiej cenie, że się czapka na głowie obraca. Wszystko polega na wyrobieniu w ludziach opinii, ze u nich wszystko najtańsze. Przy sprowadzeniu na zamówienie odmówić nie mogą, ale robią wszystko, żeby im się zwróciło z naddatkiem. Ich polityka cenowa jest odgórnie ustalona i pewnikiem gdyby facet ze sklepu w mieście R. naliczył zbyt małą marżę wyleciałby z roboty. Klient sie nie liczy. Liczy się zysk.
    Ja za transport i wniesienie nie zapłaciłem ani grosza. Gostki z MM za równowartość dwóch piw ekstra wszystko zamontowali (oczywiscie pod moim bacznym okiem, ja tylko przykładałem waserwagę i pilnowałem - mi się po prostu nie chciało dźwigać tego złomu).
    Szkoda, że wczesniej nie wiedziałem żeś krajan, bo dałbym Ci namiary na kilka sklepów z AEG na naszym podwórku. Ale ceny raczej w tych granicach, cudów nie ma.
    P.S.
    "Gosposia" to przypadkiem nie w okolicach Saletynów?

Dodano po 24 [minuty]:

skryn napisał:

Najlepiej samemu pilotować transport i od razu sprawdzić działanie pralki po przywiezieniu do domu, żeby nie było niedomówień w stylu: "Nie zdjął Pan blokad transportowych, wobec powyższego nie uznajemy zasadności roszczeń gwarancyjnych" :D

Na to też jest metoda. Gwarancje podpisujemy później. Od momentu przekazania zakupionej rzeczy sprzedawcę obowiązuje rękojmia. Nikt nas nie zmusi do podpisania gwarancji w momencie wydania rzeczy. A to gwarancja dopiero szczegółowo określa "co i jak". Spokojnie sprawdzamy, czy sprzet działa. Mając dowód zakupu w ręku gwarancję możemy podpisać chyba do roku czasu od chwili sprzedaży. Nie dajmy się robić w konia. Niech nam sprzedawca udowadnia w sądzie, że blokady zostały źle usuniete. Dlatego czasem sprzedawcy tak usilnie zabiegają o podpisanie gwarancji od razu. Zdejmuje z nich to odpowiedzialność, która przechodzi na producenta.

Oczywiście nie pisze tego pod katem robienia kogokolwiek w konia. Po prostu za nasze ciężko zarobione pieniądze, coś się należy. Zobaczcie jak z tym jest w "białych krajach". W Niemczech udowodnic klientowi, że źle obsługiwał sprzet jest prawie niemożliwe. Tam sprzet się psuje i nikt nie bedzie udowadniał, że to wina kupującego, naprawia sie go do skutku lub wymienia bo:
    1. Wstyd dla firmy (nawet chińskiej, bo ta musi być przynajmniej chwilę na rynku, zeby opchnąć najgorszy szmelc)
    2. Sprzedawca jest przegrany
    3. Procesy są kosztowne
    4. Rynek tak nasycony i konkurencja tak wielka, ze nawet jeden wnerwiony pieniacz potrafi spowodować spadek sprzedaży o np. 0,5%. A 0,5% to konkretne pieniądze.

No chyba, że ktoś np. pralke podpali.

• #400 19 Lip 2006 08:14
    bochenek
    Poziom 10  

Muszę przyznać, że pierwszy raz kupuję coś śledząc opinie i rady na forum poświęconym danemu tematowi. Do eksperta jeszcze mi daleko ale widzę że z każdego postu bardzo dużo wiadomości jestem wstanie uzyskać i na pewno wykorzystam je przy zakupie i instalacji naszej (mojej i mojej myszeńki) praleczki.

Pozdrówki

• #401 19 Lip 2006 12:33
    Jurek2805
    Poziom 20  

Bochenek poproś o pokazanie tej 5-letniej karty gwarancyjnej i na spokojnie sobie przeczytaj, czy nie ma jakichś kruczków. Wysprawdzaj wszystko. Nie ma sie co śpieszyć. Jeden -dwa dni Cie nie zbawią, a sprzetu jest teraz tyle na rynku, że za 1 kilo PLN spokojnie coś wybierzesz. W końcu pralka to nie atomowy okręt podwodny.
    Do niektórych modeli mozna dokupić dodatkowy okres ważności gwarancji, czyli to standartowego 2 letniego okresu dokupić sobie mozna 1,2 lub 3 lata.
    I jeszcze jedno. Nie łudźmy się, że sprzęt nam będzie pracował bezawaryjnie do końca życia.
    Czasy starych i niezawodnych aparatów Leica, Kineskopów Trinitrona i magnetofonów NAGRA należą do przeszłości. To se ne vrati jak mówią Czesi.Takie czasy.

• #402 19 Lip 2006 21:57
    predator2000
    Poziom 9  

Co sądzicie o pralce SAMSUNG model B1245AV ?

• #403 19 Lip 2006 22:59
    bochenek
    Poziom 10  

więc tak...
    Gwarancję daje samo Beko po wypełnieniu ankiety i przesłaniu jej na adres firmy oto zasady: http://www.beko.com.pl/Promocje,162.html

Natomiast co do reszty jak najbardziej się zgadzam. Zanim kupię tą pralkę jeszcze prześledzę kilka razy Wasze wypowiedzi odwiedzę strony producentów, poczytam co znajdę innego, popytam znajomych zobaczę do instrukcji i gwarancji itp. i dopiero kupie pralkę.
    Że będę miał tą pralkę do końca życia też się nie łudzę... Niech na początek wystarczy młodym którzy zaczynają wspólne życie... Jak się spierniczy po 5 latach to mam nadzieję że wymienimy na nową i na taką na którą warto wydać więcej...

predator2000 napisał:

Jak dla mnie niestety za duża i za droga. Wiadomo że każdy dobiera do potrzeb... Wiem że na forum jest dużo speców którzy powiedzą znacznie więcej niż ja z amatorskiego punktu widzenia...

Pozdrawiam

• #404 20 Lip 2006 01:17
    Jurek2805
    Poziom 20  

bochenek napisał:

Że będę miał tą pralkę do końca życia też się nie łudzę... Niech na początek wystarczy młodym którzy zaczynają wspólne życie... Jak się spierniczy po 5 latach to mam nadzieję że wymienimy na nową i na taką na którą warto wydać więcej...
    Pozdrawiam

I to jest według mnie zdrowe podejście do sprawy.

Dodano po 9 [minuty]:

predator2000 napisał:

Montowana ponoć w PRC.

• #405 20 Lip 2006 09:38
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Jurek2805 napisał:

predator2000 napisał:

Montowana ponoć w PRC.

A ja ze swej strony dopowiem:
    nie lubię, nie polecam, durne wynalazki.

;)

bochenek napisał:
    Jak się spierniczy po 5 latach to mam nadzieję że wymienimy na nową i...

To wtedy zadzwonisz po serwis :) Ludzie :!: Nie bójcie się serwisów :( Czasami bardziej opłaca się naprawić jakiś sprzęt za 600zł. Jeśli naprawę wykona dobry fachowiec i zrobi to solidnie to sprzęt może jeszcze długo pochodzić. Lepiej kupić pralkę za 1500zł i w ciągu 10 lat naprawiać ją za 500zł niż co 5 lat kupować pralkę za 1500zł. Ta pierwsza opcja kosztuje 2000zł/10 lat a ta druga 3000zł/10 lat ;)

POLSKA TO NIE ZACHÓD :!::!::!:

• #406 20 Lip 2006 20:15
    Jurek2805
    Poziom 20  

PS 663S BIO napisał:
    Jurek2805 napisał:

predator2000 napisał:

Montowana ponoć w PRC.

A ja ze swej strony dopowiem:
    nie lubię, nie polecam, durne wynalazki.

Dla wyjaśnienia:
    PRC - Poeple's Republic of China czyli Chińska Republika Ludowa.

• #407 20 Lip 2006 21:04
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

No to by się zgadzało.Wynalazca rewolucyjnego systemu Silver Nano Health System pan Kim Hyung Gyoon jest hińczykiem :D

• #408 20 Lip 2006 22:00
    Jurek2805
    Poziom 20  

PS 663S BIO napisał:
    No to by się zgadzało.Wynalazca rewolucyjnego systemu Silver Nano Health System pan Kim Hyung Gyoon jest hińczykiem :D

Czytałem o tym. Rewela.
    Jeszcze jeden podobny system i pralki nie będą potrzebne. I ptasia grypa zostanie wymazana z miedzynarodowego rejestru chorób zakaźnych.

• #409 21 Lip 2006 09:19
    bochenek
    Poziom 10  

[quote="PS 663S BIO"]

Jurek2805 napisał:

bochenek napisał:
    Jak się spierniczy po 5 latach to mam nadzieję że wymienimy na nową i...

To wtedy zadzwonisz po serwis :) Ludzie :!: Nie bójcie się serwisów :( Czasami bardziej opłaca się naprawić jakiś sprzęt za 600zł. Jeśli naprawę wykona dobry fachowiec i zrobi to solidnie to sprzęt może jeszcze długo pochodzić. Lepiej kupić pralkę za 1500zł i w ciągu 10 lat naprawiać ją za 500zł niż co 5 lat kupować pralkę za 1500zł. Ta pierwsza opcja kosztuje 2000zł/10 lat a ta druga 3000zł/10 lat ;)

POLSKA TO NIE ZACHÓD :!::!::!:

Ja nie mówię, że jak mi się skończy gwarancja to ją wyrzucę. Jak już kupię to niech się sprawuje jak najdłużej. A jak się zepsuje to na pewno najpierw skalkuluje koszty naprawy a później będę się zastanawiał nad nową... Na razie jeszcze czeka mnie zakup, który myślę nastąpi za jakieś pół miesiąca...

Pozdrówki

• #410 21 Lip 2006 10:56
    Pablo1964
    Moderator

Witam,
    Moim zdaniem nie trzeba się szczególnie obawiać sprzętu produkowanego w Chinach. Stanowi on ponad połowę nawet markowego sprzętu a jego awaryjność jest przeciętna. Chińczycy, coraz bardziej pewni jakości swych wyrobów, zaczynają produkować i sprzedawać pod własnymi markami. Przykładem jest Haier, który zdominował rynki w Azji, Afryce, Ameryce Pn. i Pd. a obecnie jest w trakcie silnej ekspansji na Europę, w tym Polskę. Opinie użytkowników o tym sprzęcie są raczej pozytywne (ja też mogę pochwalić pralkę i mikrofalówkę, choć na ocenę trwałości jeszcze za wcześnie). Haier jest także dostawcą podzespołów dla firm włoskich: Ariston i Indesit.

Moim zdaniem różnice w jakości się zacierają. Jest na rynku sprzęt dobry, trwały i drogi (przykład: Miele) oraz pozostały (90%), który nie musi pracować 10 lat, w środku zawiera podobne podzespoły niezależnie od marki, również jego jakość jest zbliżona.

• #411 24 Lip 2006 10:47
    niedzio
    Poziom 10  

Witam,
    przeczytałem prawie w całości ten wątek, ale nadal potrzebuję porady:
    Co myślicie o pralce Ariston AVSL 85 (czy czasem 800 obr/min. to nie jest za mało, czy 40 cm to nie jest za "płytka" pralka --> na 100% nie chcę tradycyjnej wielkości 60 cm).

• #413 24 Lip 2006 14:13
    Volfram
    Poziom 12  

:arrow: Pepeck -Witam nowego elektrodowicza.

Chyba chodzi Ci o calgon?Takie temay juz istnieją: www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=253...t=calgon&sid=bd13e1767b037f10f5c1e187faecd33e
    www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=275...t=calgon&sid=bd13e1767b037f10f5c1e187faecd33e

Jesli chodzi o ta kulkę-juz kiedyś o niej czytalem-I jak dla mnie,jesli już sie w to bawić,to lepiej kup magnetyzer montowany na przewodzie dopływowym pralki-Bo jeśli to będzie dzialać,to namagnesowana będzie juz cala woda.Sam rozwżam montaż magnetyzera :lol: .Coż,może to i nic nie daje,ale jak dla mnie warto spróbowac-w końcu dobry magnetyzer kosztuje tyle,co opakowanie clagonu,a kupuje sie raz na cale życie-Poza tym,magnetyzer nie będzie niszczył zimeringow pralki[ nie tak jak calgon]

Ps:Trochę odeszsliśmy od tematu-bo jest tutaj jaką pralkę kupic,ale jesli post naszego nowego usera już tu jest,to odpowiem.

:arrow: Niedzio : 800 obr to wystarcząjaca prędkosc wirowania,pranie nie jest zbyt pogniecione,a dosyc suche-większosć starszych pralek [bez regulacji] miala ~800 obr . A co do tego,czy wąska pralka wystarczy-zależy,na ile osob-Napisz,jak liczna rodzina będzie z pralki kożystac.Możesz też spróbowac kupic pralkę ładowana od góry-wąska,a bęben prawie 5 kg.

Konrad.

• #415 24 Lip 2006 14:48
    niedzio
    Poziom 10  

Pralka będzie docelowo dla 4 osób (na chwilę obecną jest nas 2 + dziecko 2,5 miesiąca).
    Zastanawiam się też nad Electrolux'em (cena sporo wyższa, może i jakość wykonania też).

• #416 24 Lip 2006 16:11
    Jurek2805
    Poziom 20  

PepecK napisał:
    Witam
    proszę o radę czy lepiej stosować dodatki typu calgonit czy może zastosować coś takiego:
    http://www.allegro.pl/item114939769_masz_pralke_zaoszczedz_ponad_18_000_zlotych_.html
    czy macie jakieś doświadczenia ze stosowania takich wynalazków?
    pozdrawiam

Wg mnie wystarczy stosować dobre proszki z substancjami zapobiegającymi osiadaniu kamienia. Większość firmowych proszków posiada je w swoim składzie. Należy szukać informacji na opakowaniu. Najczęściej tej informacji towarzyszy rysunek przekreślonej pokrytej kamieniem grzałki.
    Z tego co się orientuję na pewno takie substancje posiadają:
    Ariel, Persil, Visir, Rex, Bonus Tix. Bryza nie ma, bo jest produkowana przez ten sam koncern co Calgon, więc zależy im na sprzedawaniu tego specyfiku.
    Najlepiej wziąć ołówek i przeliczyć, czy opłaca się stosować Calgon i proszek bez zabezpieczenia, czy proszek z substancja zabezpieczającą.

Pzdr

• #417 26 Lip 2006 08:43
    bochenek
    Poziom 10  

Czy magnetyzer naprawdę jest skuteczny na kamień?

• #418 26 Lip 2006 10:00
    PepecK
    Poziom 10  

zaawansowani bywalcy tego forum, zwrócili mi kilka postów wcześniej uwagę, że to nie wątek o calgonicie i magnetyzerach...
    ale skoro już tak się przeze mnie pokręciło, to ja zaproponuje Wam przeprowadzenie doświadczenia, którego "efektami" możemy się tu podzielić.
    pożyczcie od kogoś jakiś super mocny neodymowy magnetyzer - następnie znajdźcie jakiś malutki, mięciutki kamyczek i opaszczie go magnetyzerem.
    obserwujcie uważnie i dajcie tutaj znać po jakim czasie kamyczek zostanie rozłożony na atomy /no bo jakieś tam wstępne sproszkowanie nic nie wnosi, on po prostu musi zniknąć!/
    sądzę że to doświadczenie przekona wszystkich niedowiarków o skuteczności magnetyzerów w zakresie odkamieniania /zmiękczania/ wody.

• #419 26 Lip 2006 11:56
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2847277#2847277
    Brawo :!: Nic dodać nic ująć :!:
    Dobre proszki wystarczą, dają ochronę przed kamieniem, ochronę niektórych części pralki, ochronę przed zatykaniem niektórych kanałów i idealnie czyste pranie ;)
    Wykonam dzisiaj doświadczenie z magnesem ale i tak dalej będę zdania że durne magnetyzery są dla ludzi którym się nudzi w domu :?

• #420 26 Lip 2006 14:47
    Jurek2805
    Poziom 20  

[quote="PS 663S
    Wykonam dzisiaj doświadczenie z magnesem ale i tak dalej będę zdania że durne magnetyzery są dla ludzi którym się nudzi w domu :?[/quote]

Pozostaje jeszcze sprawa filtrów zmiekczających wodę.
    Wg mnie zasada jest prosta zaszkodzić nie zaszkodzi. Ale cudów- niewidów też nie będzie.
    Na Calgonie też jest rekomendacja wiekszości znanych firm produkujących pralki. Bo zmiękcza wodę i to fakt. Ale powielanie się dwukrotne nie ma sensu. Chyba, że ktoś spać nie może. Zresztą zbyt twarda woda to chyba nie jedyny powód psucia się pralek.
    Ja sobie na przykład przeliczyłem stosowanie substancji przeczyszczającej np. zmywarkę. To tak jak ze stosowaniem Calgonu. I wyszło mi na to, że po pięciu latach za pieniądze przeznaczone tylko na kupno tychże (zgodnie z zasadą stosowania opisaną przez producenta - raz na miesiąc) stać mnie będzie na nowy sprzęt. Ja wolę nowy sprzęt po pięciu latach niż dać zarobić koncernowi, który ma marże chyba 1000% na buteleczce żrących specyfików (nie czarujmy sie cudownych eliksirów nie stosują). Robie to rzadziej. Nie dajmy się rzeźbić cwaniakom.