Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 26 Lip 2006 19:07 26313 1090
    radarek23
    Poziom 10  
    A ja chciałem się zapytac jak to jest faktycznie z tą 5-letnią gwarancją na BEKO. Czy jest ktoś kto taką gwarancje uzyskał ? Bo jak zapytałem się uroczej pani w małym sklepiku to powiedziała że oni to takich pralek z 5-letmią gwarancją to nie mieli . Może ona była niedoinformowana albo to tylko na niektore modele jest ta gwarancja..... hm
    Czy po poprostu wystarczy tą ankiete wypełnić ze strony BEKO , wysłać im i juz jest pięcioletnia gwarancja.
  • SterControlSterControl
    balans
    Poziom 11  
    Mogę potwierdzić, trochę to trwało ale dostałem potwierdzenie gwarancji na 5 lat. Co z realizacją to czas pokaże, mam nadzieję, że zbyt szybko nie będę musiał sprawdzać tego w praktyce. Pralka na razie spisuje się bez najmniejszego problemu. Oczywiście BEKO.
  • SterControlSterControl
    Tomek.K.
    Poziom 11  
    radarek23 napisał:
    A ja chciałem się zapytac jak to jest faktycznie z tą 5-letnią gwarancją na BEKO. Czy jest ktoś kto taką gwarancje uzyskał ? Bo jak zapytałem się uroczej pani w małym sklepiku to powiedziała że oni to takich pralek z 5-letmią gwarancją to nie mieli . Może ona była niedoinformowana albo to tylko na niektore modele jest ta gwarancja..... hm
    Czy po po prostu wystarczy tą ankiete wypełnić ze strony BEKO , wysłać im i juz jest pięcioletnia gwarancja.

Przecież wszystko jest na stronie producenta wraz z numerem telefonu na dole strony i wymienione są modele, których dotyczy ta promocja. :)
    http://www.beko.com.pl/Promocje,162.html
    rectosei
    Poziom 14  
    Witam! Od jakiegoś czasu zamierzamy kupić nową pralkę (teść zabiera swoją Amicę i się wyprowadza :) i w związku z tym pojawił się oczywiście dylemat. Na pewno zamierzamy kupić pralkę ładowaną od góry (ze względu na układ łazienki) a pod uwagę bierzemy dwa modele:

Bosch 16150PL za 1360 zł
    Whirpool AWE6315 za 1180 zł

Osobiście skłaniałbym się ku Boschowi bo moi rodzice mają w domu od paru lat Siemensa (to w sumie to samo) SIWAMAT i jest super ale Whirpool jest trochę tańszy. Wiadomo, cena gra rolę. W związku z tym proszę o ewentulane uwagi i sugestie na temat tych dwóch sprzętów. Pzdr.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Ten Bosch to wynalazek francuzów -Brandt :evil: Prawdziwy Bosch ma panel z przodu pod kątem. A tak poza tym z tych dwóch to ani jedna ani druga :( Oba badziewia po jednych pieniądzach :?
    rectosei
    Poziom 14  
    Dlaczego tak uważasz? Chodzi o jakość podzespołów?
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    rectosei napisał:
    Dlaczego tak uważasz? Chodzi o jakość podzespołów?

Podzespoły te same. Chodzi o konstrukcję (debilna!) i jakość wykonania (poniżej dna).
    rectosei
    Poziom 14  
    Czyli raczej skłaniać się ku modelom ładowanym od frontu? Trochę mnie zmartwiłeś, bo nastawiliśmy się już na ładowaną od góry a tu czytamy, żeby dać sobie lepiej z nimi spokój... :((((
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Ładowane od góry Electrolux i AEG
    Ładowane od przodu Siemens i Bosch
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Rectosei - a może pomyślisz o ładowanej od przodu małogabarytówce takiej, o głębokości ok. 45cm (są i 40 cm). Zawsze coś na niej ustawisz np. kosz na bieliznę, jakąś lekką łazienkową etażerkę albo np. poukładane ręczniki. Dzieki temu uzyskasz duzo miejsca.
    Ja też mam małą łazienkę i wydawało mi się, że muszę być przywiązany do górnoładowanych jak chłop do ziemi. Kupiłem ładowaną od przodu (wsad te mniejsze modele mają od. 4 do 5kg w zależności od marki i modelu) jakoś dziwnie sie zmieściła i jeszcze kilka cm zostało. A zadecydował przypadek. Wcześniejsza górnoładowana pleśniała i była na wykończeniu (taki uroczy model - "kwitły" pojemniki na proszki i gumowy fartuch). W końcu żona sie zdenerwowała i zaryzykowaliśmy. Z wygodą użytkowania nie ma problemu, bo teraz wszystkie (chyba) pralki mają otwierane drzwiczki na całą szerokość (wbrew pozorom w małej łazience to bardzo ułatwia życie).
    W każdym razie rozpatrz taką ewentualność. Zmierz dokładnie miejsce na pralkę.

Pozdrawiam serdecznie
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Fakt, niektóre sprzęty jakością nie grzeszą ale pleśnienie zasobnika proszku to wina użytkownika. A w instrukcji pisali żeby szorować starą szczoteczką do zębów raz na pół roku. No ale po co? Zamknąć pokrywę i nie widać! Pewnie... :?
    rectosei
    Poziom 14  
    Jurek2805 napisał:
    Rectosei - a może pomyślisz o ładowanej od przodu małogabarytówce takiej, o głębokości ok. 45cm (są i 40 cm). Zawsze coś na niej ustawisz np. kosz na bieliznę, jakąś lekką łazienkową etażerkę albo np. poukładane ręczniki. Dzieki temu uzyskasz duzo miejsca.
    Ja też mam małą łazienkę i wydawało mi się, że muszę być przywiązany do górnoładowanych jak chłop do ziemi. Kupiłem ładowaną od przodu (wsad te mniejsze modele mają od. 4 do 5kg w zależności od marki i modelu) jakoś dziwnie sie zmieściła i jeszcze kilka cm zostało. A zadecydował przypadek. Wcześniejsza górnoładowana pleśniała i była na wykończeniu (taki uroczy model - "kwitły" pojemniki na proszki i gumowy fartuch). W końcu żona sie zdenerwowała i zaryzykowaliśmy. Z wygodą użytkowania nie ma problemu, bo teraz wszystkie (chyba) pralki mają otwierane drzwiczki na całą szerokość (wbrew pozorom w małej łazience to bardzo ułatwia życie).
    W każdym razie rozpatrz taką ewentualność. Zmierz dokładnie miejsce na pralkę.

Pozdrawiam serdecznie

No właśnie zmierzyłem łazienkę i pralkę (wąską) i rzeczywiście wyszło całkiem zachęcająco. Wymiary jak ładowanej od góry a funkcjonalność dużo lepsza. Myślę, że pasowałaby idealnie. Nawet ładowność to (w Boschu) 4,5 kg, wić nie jest to tak mało. Dziękuję za cenną wskazówkę i pozdrawiam serdecznie!
    Jurek2805
    Poziom 21  
    PS 663S BIO napisał:
    Fakt, niektóre sprzęty jakością nie grzeszą ale pleśnienie zasobnika proszku to wina użytkownika. A w instrukcji pisali żeby szorować starą szczoteczką do zębów raz na pół roku. No ale po co? Zamknąć pokrywę i nie widać! Pewnie... :?

Nie, nie PS BIO niefrasobliwego brudasa ze mnie nie zrobisz.
    Napisałem o pleśnieniu zasobników do proszku i fartucha. Może po każdym praniu miałem to robić? I jeszcze trzy zdrowaśki odmawiać?:D A pokrywa była zawsze uchylona albo otwarta. Co dwa tygodnie trzeba było wszystko traktować "domestosem". Po tygodniu i tak wyłaziło. Najśmieszniejsze jest to, że stara Diana nawet nie pomyślała o zapleśnieniu pomimo o wiele dłuższego okresu użytkowania.

P.S.
    Może to przez brak jonów srebra?:D

Dodano po 14 [minuty]:

rectosei napisał:

No właśnie zmierzyłem łazienkę i pralkę (wąską) i rzeczywiście wyszło całkiem zachęcająco. Wymiary jak ładowanej od góry a funkcjonalność dużo lepsza. Myślę, że pasowałaby idealnie. Nawet ładowność to (w Boschu) 4,5 kg, wić nie jest to tak mało. Dziękuję za cenną wskazówkę i pozdrawiam serdecznie!

Tylko zostaw sobie trochę luzu.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Leje się rozcieńczony płyn i czyści się szczoteczką do zębów. I wcale nie napisałem że po każdym praniu.
    99% klientów:
    -kładzie na pralkach mokre tkaniny
    -zamyka drzwi zaraz po praniu
    -przypadkiem oblewa pralkę wodą, rozpuszczalnikiem, lakierem do paznokci
    -kopie pralki (kto bogatemu zabroni?)
    -szoruje pralki ostrymi zmywakami i proszkami ściernymi
    -nie stosuje się do instrukcji obsługi

U mnie w domu mają miejsce tylko trzeci i ostatni z wymienionych procederów :?

PS
    Niemcy dbają o swój sprzęt, dlatego pralki z zachodniego szrota tak dobrze wyglądają. No ale polak ma w *upie, lepiej zwalić winę na producenta. A o tym że kupił najtańsze g**** to już wogóle się zapomina, ale narzekać najłatwiej :(
    rectosei
    Poziom 14  
    Panowie, a taki model Bosch (wąski): Bosch WFC 1667PL. Widziałem taki w Auchan za 1295,00 (ostatni). Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tą pralką?
    gabec
    Poziom 12  
    rectosei napisał:
    Panowie, a taki model Bosch (wąski): Bosch WFC 1667PL. Widziałem taki w Auchan za 1295,00 (ostatni). Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tą pralką?

no dobra, a jak sie miewala Amica tescia, moze Ty bys sobie kupil pralke tej firmy? PCP4510B623. Poki co przez ostatnie chyba 3-4 miesiace odkad ja kupilem nic sie nie dzieje. Ostatnio testowalem glosnosc (robilem pranie po 23 i zaden z sasiadow sie nie skarzyl). Dokupilem dodatkowa gwarancje tak ze mam jej w sumie 5 lat a jak sie potem cos zepsuje to jak pisal BIO budowa jest prosta jak but i sam ja bede w stanie naprawic.
    rectosei
    Poziom 14  
    gabec napisał:
    rectosei napisał:

no dobra, a jak sie miewala Amica tescia, moze Ty bys sobie kupil pralke tej firmy? PCP4510B623. Poki co przez ostatnie chyba 3-4 miesiace odkad ja kupilem nic sie nie dzieje. Ostatnio testowalem glosnosc (robilem pranie po 23 i zaden z sasiadow sie nie skarzyl). Dokupilem dodatkowa gwarancje tak ze mam jej w sumie 5 lat a jak sie potem cos zepsuje to jak pisal BIO budowa jest prosta jak but i sam ja bede w stanie naprawic.

Nie chcę żadnej pralki Amici: 4 razy naprawiana w ciągu ostatniego pół roku: wszystkie elementy, które padły są produkcji włoskiej.
    MTE
    Poziom 1  
    Cześć
    chciałbym zapytać o zbiorniki z polipropylenu czy jest to dobry materiał na zbiornik?
    Interesuje mnie pralka BEKO WMD 54500 a ona ma właśnie taki zbiornik.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Większość współczesnych pralek ma takie zbiorniki. Jeśli użytkownik szybko reaguje na zwiększony hałas w czasie wirowania i nie mostkuje we własnym zakresie bezpieczników grzałek to taki zbiornik jest bardzo wytrzymały. A już na pewno bardziej niż zbiornik emaliowany (co to za kretyński wymysł! kiedyś konstruktorzy nie myśleli). Zbiornik plastikowy dobrze tłumi hałas i izoluje ciepło.
    mlody_elektronik
    Poziom 27  
    Kupilem a amice nie dawno dokaldnie model PCP4580B623 ma juz ok 3 tyg. Pracuje dosc duzo. Pierze ladnie. NIestety juz padlo podswietlanie wyswietlacza. Pracuje normalnie ale nie swieci sie tak ladnie... :( Maja teraz wymienic caly modół bo gwara jest...
    Scania
    Poziom 14  
    Whirpool AWE 9725,szósty zmysł i pełna elektronika.Ładowana od góry.Nigdy więcej.Kupiłem rok temu.W czasie wirowania nawet przy obrotach 800 na minutę odgłosy podobne do pracy młota pneumatycznego.Serwis mówi, że ten typ tak ma.Brak słów a kosztowała 2000 zł.
    paki78
    Poziom 1  
    Witam. Mam dylemat co kupic ELECTROLUXA 1026 czy AEG 48380. Dzieki za pomoc
    Volfram
    Poziom 12  
    Witam ponownie :D .Chyba mam problem,ale może raczej "widzimisię" związane z moja nową aeg.Oto,gdy pralka na powolnych obrotach zaczyna i kończy wirowanie,całych "układem piorącym"[tak to sie chyba zwie],strasznie rzuca.Pralka sie nie ruszy ani o milimetr,ale cały fartuch skręca sie i wygina.Dzieje sie tak jednak tylko gdy pralka zaczyna lub kończy wirowanie,przez ok 3 sec.Ten typ ta ma,czy to powod do reklamowania maszyny?I jeszcze jedno-kiedy przyciągam bęben w stronę obudowy[ruszam nim],to o wiele łatwiej jest mi nim poruszać od strony pompy,niż od strony szufladki-Czy to może byc rozregulowany amortyzator?Zdjąłem tylną ściankę pralki[mam nadzieje,ze nie straciłem w ten sposób gwarancji :| ]amortyzator jest caly.Tak wiec-ten typ tak ma,czy ja reklamować?
    amciek
    Poziom 2  
    Witam!

Zamierzam zabudowac pralke w kuchni.

Poprosze o jakies ogolne opinie czy to nie jest poroniony pomysl jesli chodiz o strone techniczna i o porade ktory model z ponizszych wybrac

Electrolux EWI 1235
    lub
    BOSCH WFLI 2440 EU
    lub
    ARISTON LBE 129 X

dzieki!
    ciacho_m
    Poziom 10  
    Witam,
    co powiecie na pralkę Polar PDP 1019/P ? Własnie zastanawiam się nad jej kupnem, jeszcze myśle nad Mastercook PFDA 133IP lub BEKO WM5508.
    Polar ma dużą przewagę, ponieważ miałem polara ponad 10 lat i naprawy nie były nigdy drogie i kłopotliwe i wszystko można załatwić na miejscu. Ale troszkę się już wysłużył i przydałaby się nowa praleczka.
    Zastanawiam się też nad pralkami innych producentów, ale wybór jest tak ogromny że głowa boli od tego poszukiwania. Proszę o doradzenie która pralka mogłaby posłużyć najdłużej.
    jozgaw
    Poziom 15  
    ciacho_m dobrze się zastanów nad kupnem Polara, bo jak ktoś zauważył z prawdziwego Polara zostala tylko nazwa. Ja mam polara PDP 685 (wąska) i jeszcze na gwarancji dwa razy wymieniane łożyska i tak co trochę trzeba wymieniać - wymieniam już sam łożyska - bo gdybym dalej wzywał serwis to by mnie puścili z torbami. Po wymianie w serwisie łożyska wytrzymały dosłownie dwa miesiące. A jak sam wymieniłem pierwsze wytrzymały rok adrugie dwa lata ale już się proszą o wymianę. Kupiłem bo wiedziałem że Polar to nie do zdarcia (był ale z czasów PRL) ale teraz? Zawiodłem się. Też się noszę z zamiarem kupna nowej pralki, bo już mam dość tej wymiany łożysk. Tylko im dłużej czytam to forum to tracę oriętację jakiej firmy wybrać. Acha i jeszcze jedno kto kupi Polara niech odrazu założy przekaźnik na zasilanie grzałki, bo inaczej spalą się styki w programatorze (tak jak w mojej).
    pozdrawiam
    Simpatico
    Poziom 2  
    NAPRAWDĘ WARTO PRZECZYTAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!

Witam Wszystkich serdecznie,

Kilka dni temu rozsypała mi się pralka - Whirpool AWG 1036 - po ok 6.5 roku

Po 4 dniach bardzo wnikliwej analizy rynku kupiłem pralkę.
    Spedziłem prawie po 10 godzin dziennie analizjąc rynek. Czytałem opinie na internecie, odwiedzałem sklepy, rozmawiałem ze sprzedawcami, dzwoniłem do serwisów, telefonowałem do techników od napaw, słowem - proszę mi wierzyć - uczniłem wszystko co możliwe aby dowiedzieć się o pralkach, przemyśle AGD, firmach, fabrykach, montowniach.

W tym momencie nie jest istotne co wybralem ( SIEMENS WXTS 1231 BY )
    bardziej ważne jest to czego się dowidziałem - gdybym jeszcze spędził dwa, trzy dni nad sprawdzaniem rynku, myślę że stałbynm się niezłym doradcą " smile ".

Pojawia się czasem pytanie "czy pralka ładowana od góry czy od przodu"

Moja opinia jest taka - To zależy od miejsca w łazience. Wszyscy Ci, którzy nie mają zbyt dużo miejsca, lub chcą wygospodarować więcej przestrzeni powinni myśleć o zakupie pralki ładowanej od góry.
    Podobnie bylo w moim przypadku. Pierwszą pralkę kupiłem od góry ze względu na miejsce. Na upartego mógłbym kupic ładowaną od przodu lecz nie miałbym wygodnej obsługi i łatwego dostepu. Dlatego po bardzo burzliwych bojach zdecydowałem pozostać przy pralce ładowanej od góry.
    Były opinie, że w pralkach ładowanych od góry szybko psują się łożyska
    ( jak w moim przypadku w Whirpool). Uważam że przyczyna tkwi w tym co opisałem w dalszej części czyli w oszczędnej konstrukcji pralki.

GENERALNIE WYBÓR TO:

Ważna jest marka ( firma ) Miele, AEG, Bosh, Siemens, - tu ciekawostka Ariston wypuscil b. dobry model pralki opiszę go za chwilę. Z niższej półki Zanussi ( gupa AEG- Elektrolux ), Candy. Technik odradził mi pralki Whirpool.

Ja skoncentrowałem się na tych firmach, ponieważ one gwarantują jakość.

WAŻNE !!! - Obecnie niektóre firmy przejmują inne koncerny ( fuzje )
    więc podczas rozmowy ze sprzedawcą można się odwiedzieć że, np. polar został wykupiony przez Whirpool, itp.

JAKOŚĆ - Chyba każdemu zależy na kupnie towaru najwyższej jakości
    Po zbadaniu rynku zamierzeniem moim było kupienie pralki z napisem na obudowie " MADE IN GERMANY ". Dlaczego ? no cóż......może ktoś się z tym nie zgodzi ale....wydaje mi się że kontrola jakości i audyt wewnętrzny w firmach na zachodzie chyba jednak bardziej zwraca uwage na szczegóły.

JAKOŚĆ I TECHNOLOGIA - PRZYKŁAD RÓŻNICY

1. Moja poprzednia Whirpool ( o zgrozo ) miała 40 cm szerokości i.........
    TYLKO 3 punkty podparcia - 2 z pzodu i 1 po środu z tyłu. I prosze
    sobie odpowiedzieć jak taka pralka ma zachować stabilność w praniu i
    utzrzymać dobry stan techniczny.

2. Obecna pralka Siemens jest o ok. 4 cm szersza 44 cm i ma pelne 4
    punkty podparcia co daje pewną stabilność. Stoi wyjątkowo stabilnie i
    pewnie

3. BĘBEN - zauważyłem, że w niektórych pralkach blacha bębna jest tak
    miękka jak puszka po napoju, ugina się nieprawdopodobnie.
    W pralce siemens wxts 1231 proszę spróbować ugiąć kciukiem bęben,
    prawie niemożliwe. Czy jest to istotne.....????? Moim zdaniem tak,
    bęben z twadszej i lepszej jakościowo blachy zachowa właściwą
    symetrie i kształt na długie lata po tysiącu odwirowań przy 1000
    obr/min. Proszę też wziąć pod uwagę cieżar bielizny przy praniu oraz
    dodatkowy cieżar wody. Ma znaczenie....hm......chyba jednak tak.

4. Pralka Siemens ma konstrukcję dzięki której łatwiejszy jest dostęp do
    mechaniki ( zdejmowany cały bok, jest na śrubach )

5. Pralka Siemens ma 2 metalowe łożyska, z każdej strony bebna, na
    końcach osi, natomiast w Whirpool było tylko jedno metalowe, bo z
    drugiej strony było łożysko "tarciowe" działające na zasadzie tarcia
    (poślizgu), pierscień z tworzywa.

PERFORACJA BLACH PRALEK

Dobre pralki mają obudowy wykonane z dobrej jakości blachy i są ocynkowane, co zapobiega rdzewienu obudowy, jak to było np. w polskich
    pralkach, starsze mdele Zanussi sprzed 5-7 laty też niestety rdzewieją.
    Nie znam które są cynkowane, ale warto na to zwrócić uwagę

KILKA SŁÓW O PRALCE ARISTON

Jeden z techników ( serwisantów ) zachwalał jeden model pralki ARISTON
    niestety nie pamiętam symbolu. OTÓŻ ta pralka ma silnik bez szczotkowy bardzo cichy, praka chodzi BARDZO cicho, wydaje mi sie że taki silnik jest mniej awaryjny gdyż nie ma szczotek które sie zużywają. Technik polecał ten model, niestety nie mam miejsca na nią w domu.

KILKA SŁÓW O OBROTACH PRALKI.

Używałem do tej pory 1100 obr./min - musze powiedzieć, że to w zupełności wystarczy także pralka z 1100/1200 obr./min z zupełności WYSTARCZY. Szoda przepłacać za 1400 czy 1600 obr./min

KILKA SŁÓW O PROGRAMACH PRALKI

A właściwie o jednym programie. bardzo wygodną rzeczą w pralkach jest tzw. " KRÓTKI PROGRAM" który trwa ok. 15 lub 20 min. Służy doprzeprania głównie przepoconych rzeczy - Idealny na lato.

NIE WARTO przywiązywać szczególnej uwagi bardzo rozbudowanej liczbie programów czy funkcji , jeżeli są to ok. ale jeżeli mamy do wyboru dwie pralki, z czego jedna jest znanej dobrej marki ale ma o 2 - 3 funkcje mniej to zapewniam i tak bedziemy bez nich zadowoleni. Dużo funkcji to
    zwykły "chwyt handlowy" że to super bajer.

KILKA SŁÓW O SERWISIE

Spotkałem się z wypowiedziami, że dorze jest wybrać pralkę z dobrym serwisem. Czy tak jest w istocie................?

Gdy moja Ex-pralka Whirpool przestała działać, zadzwoniłem do serwisu i technika. Podałem mu przyczyny, że poleciało łożysko i zapytałem ile będzie kosztować naprawa. Po wstępnych obliczeniach wyszło, że dwa łożyska do wymiany. oraz ramka nośna, która też będzie wymagała wymiany ( prawdopodobnie teleskopy też ) RAZEM OK. 660 PLN.
    KONKLUZJA jest taka - przy obecnych cenach napraw i przy pralce ktora ma ok. 5 - 6 lat. Naprawa staje się NIEPOŁACALNA, gdyż pochłania ok. 40 % wartości nowej pralki. WNIOSEK z tego - nie opłaca się kupować pralki po Super cenie, bo promocja ( mowa o pralkach z niższej półki ).
    Taka pralka nie daj Boże pochodzi kilka lat i może sie rozsypać. Porównując mój stary Whirpool z obecnym Siemensem to myślę że to cud że Whirpool wytrzymał te 6.5 roku, ponieważ różnica w wykonaniu jest ogromna.

Lepiej kupić coś trochę droższego i "nie inwestować" w naprawy, gdyż nie będą one konieczne.

DLA PRZYKŁADU ( ZAKŁADAMY MOZLIWY SCENARIUSZ )

Kupujemy pralke za 1250 pln. z promocji firmy X. - po 4-5 latach coś sie w niej popsuło i na naprawę wydajemy owe 660 pln. SUMA po naprawie jest taka sama jakbyśmy kupili pralkę za 1900pln. A co bedzie dalej ?????
    A jak znowu coś się popsuje...........za rok lub dwa.

Czy nie lepiej jest mieć komfort na 10 lat bezawaryjnej pracy, a może wiecej. Myślę że tak.

Co pomoże nam serwis kiedy wydamy 40 % wartości pralki ????

Moim zdaniem serwis może mieć dwa zadania.

Pierwsze to wtedy kiedy mamy dobrej jakosci pralkę ale pech że coś się popsuło i musimy naprawić ( pamiętajmy że przy mniejszym prawdopodobieństwie że to wystąpi ).

Drugie zadanie, to robienie pieniędzy na częściach zamiennych, naprawy pralek które maja "tendencję" do awaryjności - I interes się kręci

No cóż, mam nadzieje że być może pomogłem w zorientowaniu się w temacie pralek. Ja ze swej strony bardzo gorąco polecam Siemens wxts 1231, solidna konstrukcja pralki ładowanej od góry, niestety drzwiczki od bębna nie mają mechanizmu " powolnego otwierania " ale do tego można się przyzwycaić. Dla mnie przy wyborze najważniejsze było to, żebym zapomniał o kupnie kolejnej pralki na co najmniej 10 lat. Cena za którą ją kupiłem była b. korzystna jak na pralkę Made in Germany i mającą 1200 obr. min.

Pozdrawiam
    rectosei
    Poziom 14  
    Hm, myślę że post Kolegi wywoła wkrótce ożywioną dyskusję, co na pewno dodatkowo sprawi że wątek będzie jeszcze bardziej ciekawy i uzyteczny przy planowanym przez wielu z nas kupnie pralki. :)
    ciacho_m
    Poziom 10  
    Czyli jozgaw odradzasz polara. A co powiecie na tego mastercooka lub beko a moze amice, na którą dają dość długą gwarancję przynajmniej na blachy: 2 lata gwarancji na cały wyrób
    7 lat gwarancji na perforację obudowy
    10 lat gwarancji na perforację bębna. Może ten model amica PCP5510B623.
    Szukałem także siemensa i bosha, ale nie znalazłem produkowanych gdzie indziej niż w Polsce (chodzi mi o pralkę o głębokości od 50cm).

Chyba wyjdzie na to, że kupię praleczkę na chybił trafił i co bedzie to bedzie, może się akurat poszczęści i trafi dobrze wykonany model :)