Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 10 Sie 2006 22:04 23046 1090
    Krist0
    Poziom 23  
    Witam.

rectosei napisał:
    Panowie, a taki model Bosch (wąski): Bosch WFC 1667PL. ......... Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tą pralką?

Praleczka na medal. Polecam !!!!!.

Pozdrawiam :).
  • Relpol przekaźniki
    Jurek2805
    Poziom 21  
    ciacho_m napisał:
    Czyli jozgaw odradzasz polara. A co powiecie na tego mastercooka lub beko a moze amice, na którą dają dość długą gwarancję przynajmniej na blachy: 2 lata gwarancji na cały wyrób
    7 lat gwarancji na perforację obudowy
    10 lat gwarancji na perforację bębna. Może ten model amica PCP5510B623.
    Szukałem także siemensa i bosha, ale nie znalazłem produkowanych gdzie indziej niż w Polsce (chodzi mi o pralkę o głębokości od 50cm).

Chyba wyjdzie na to, że kupię praleczkę na chybił trafił i co bedzie to bedzie, może się akurat poszczęści i trafi dobrze wykonany model :)

Pralki Polar są robione na Słowacji pod Popradem i z dawnym Polarem ma wspólną tylko nazwę pod którą Whirpool (który przejął Polara) sprzedaje swoje tańsze konstrukcje.
    We wczesniejszych postach względnie dobrą opinią specjalistów cieszyły się Mastercooki. Poszukaj w tym topiku wcześniej.
    Jeszcze jedno.
    10 lat gwarancji na perforację bębna to wg mnie chyba jakieś nieporozumienie.
    Po pierwsze bęben z samej natury rzeczy jest perforowany :D, a po drugie to tani i nic nie warty chwyt reklamowy dzieki któremu możemy się dowiedzieć , że producent (sprzedawca) traktuje nas jak kretynów. To tak jakby kupić samochód np. w wersji sedan a w gwarancji pisało, że przez dziesięć lat nie zrobi się z niego kabriolet.
    Co do bogactwa oferty: przeczytaj ten wątek dokładnie, a bedziesz miał jaka taką wiedzę przynajmniej czego unikać jak ognia.
    Simpatico
    Poziom 2  
    Witam i witam CIacho_m

10 lat gwarancji na bęben w przypadku tanich firm ( pralek ) to czysta fikcja. To zwykły prosty chwyt aby podświadomie zmusić klientów do kupna ich produktu.

JUZ TŁUMACZĘ DLACZEGO.

Otóż, szanowni koledzy i koleżanki bęben jest wykonany z blachy ze szlachetnej stali nierdzewnej lub ocynkowany, czyli blacha z pewnością wytrzyma nawet 15 lat. UKRYTY PROBLEM JEST GDZIE INDZIEJ.

PO PIERWSZE
    Mianowicie grubość blachy użytej do wykonania bębna, jak pisałem w mojej wcześniejszej wypowiedzi uważam że ma to znaczenie, im grubsza blacha tym lepsza, pozwoli to zachować symetrię bębna na długie lata.

PO DRUGIE B. ISTOTNE

Chodzi o piastę lub piasty w których mocowane są łożyska. Jeżeli w taniej pralce w której dano gwarancję na bęben 10 lat będzie uszkodzone łożysko ( co jest częstą awarią w tanich pralkach - np. w mojej poprzedniej ) i ta awaria uszkodzi piastę . To możemy bęben wyrzucić na śmietnik. PRODUCENT NIE DAŁ GWARANCJI NA USZKODZENIE PIAST ale tylko na perforację blachy, która i tak wyrzyma 15 lat.

SCENKA RODZAJOWA ( HIPOTETYCZNIE )

Klient - " Proszę Pana nie kręci mi się bęben w pralce "

Technik - " No tak.....przykro mi uszkodzone łozysko uszkodziło piastę w
    bębnie i bęben jest do wymiany to kosztuje......."

Klient - " Ależ chwila !!!! mam 10 letnią gwarancję na bęben !!!!"

Technik - " Ma Pani 10 letnią gwarancję na blachę bębna a nie na
    uszkodzenie piasty. Uszkodzenie bębna powstało w wyniku
    uszkodzenia łożyska a 10 gwarancja nie obejmuje łożyska
    oraz skutków jego uszkodzenia"

Rozumiecie teraz gdzie piszczy w trawie.........!!!!.
    To jest Zaj............ty chwyt reklamowy ale trzeba czytać pomiędzy wierszami. Jeżeli np. po dwóch latach "poleci" nam łożysko i uszkodzi piastę, na nic nam 10 letnia gwarancja na bęben.

Pozdrawiam

Dodano po 33 [sekundy]:

Witam i witam CIacho_m

10 lat gwarancji na bęben w przypadku tanich firm ( pralek ) to czysta fikcja. To zwykły prosty chwyt aby podświadomie zmusić klientów do kupna ich produktu.

JUZ TŁUMACZĘ DLACZEGO.

Otóż, szanowni koledzy i koleżanki bęben jest wykonany z blachy ze szlachetnej stali nierdzewnej lub ocynkowany, czyli blacha z pewnością wytrzyma nawet 15 lat. UKRYTY PROBLEM JEST GDZIE INDZIEJ.

PO PIERWSZE
    Mianowicie grubość blachy użytej do wykonania bębna, jak pisałem w mojej wcześniejszej wypowiedzi uważam że ma to znaczenie, im grubsza blacha tym lepsza, pozwoli to zachować symetrię bębna na długie lata.

PO DRUGIE B. ISTOTNE

Chodzi o piastę lub piasty w których mocowane są łożyska. Jeżeli w taniej pralce w której dano gwarancję na bęben 10 lat będzie uszkodzone łożysko ( co jest częstą awarią w tanich pralkach - np. w mojej poprzedniej ) i ta awaria uszkodzi piastę . To możemy bęben wyrzucić na śmietnik. PRODUCENT NIE DAŁ GWARANCJI NA USZKODZENIE PIAST ale tylko na perforację blachy, która i tak wyrzyma 15 lat.

SCENKA RODZAJOWA ( HIPOTETYCZNIE )

Klient - " Proszę Pana nie kręci mi się bęben w pralce "

Technik - " No tak.....przykro mi uszkodzone łozysko uszkodziło piastę w
    bębnie i bęben jest do wymiany to kosztuje......."

Klient - " Ależ chwila !!!! mam 10 letnią gwarancję na bęben !!!!"

Technik - " Ma Pani 10 letnią gwarancję na blachę bębna a nie na
    uszkodzenie piasty. Uszkodzenie bębna powstało w wyniku
    uszkodzenia łożyska a 10 gwarancja nie obejmuje łożyska
    oraz skutków jego uszkodzenia"

Rozumiecie teraz gdzie piszczy w trawie.........!!!!.
    To jest Zaj............ty chwyt reklamowy ale trzeba czytać pomiędzy wierszami. Jeżeli np. po dwóch latach "poleci" nam łożysko i uszkodzi piastę, na nic nam 10 letnia gwarancja na bęben.

Pozdrawiam
    michalinka
    Poziom 11  
    proponuję zajrzęc na stronę www.okazje.info.pl. Dowiecie się tam o aktualnych promocjach w supermarketach, ale mają też fajny dział porad!!! POLECAM!!!!!
  • Relpol przekaźniki
    Waldemar Roczek
    Poziom 10  
    Podobnie obdzwoniłem servisy, pytałem sprzedawców ( najmniej wiarygodne opinie), hurtownie z częściami do pralek, forum internetowe i podsumowanie:
    1. Miele ( na to mnie nie stać )
    2. AEG
    3. Siemens.
    4. Cała reszta, ale bez Whirpoola!!!!!
    Wszyscy, z którymi rozmawiałem twierdzili, że tylko made in Germany.
    Nie jestem snobem, ale cos w tym musi być.
    Sąsiad ma magnetowid Panasonica Made in Słowacja i był naprawiany około 5 razy, natomiast mój kupiony w tym samym okresie made in Germany działa od kilku lat bez zarzutu.
    Kupiłem więc AEG 62610. Eksploatuję ją od miesiąca i obserwuję.
    Przejście z bardzo wysłużonej 663 bio po 21 latach !!!!!!!!!!!!! na bardzo cichutką AEG 62610 z elektroniką i światełkami to wielki skok technologiczny. Jednak zdaje sobie sprawę, ze nowa pralka dokończy żywota w terminie szybszym.
    Słyszałem, że produkty z fabryk niemieckich jeżeli nie spełniają wszystkich norm kierowane są do krajów Europy Wsch.
    Jednak, niektóre serwisy nie związane z firmami niemieckimi twierdzą, że są to mity wymyśone przez firmy konkurencyjne.
    Np. pralki produkowane przez Germany , które wysyłanesa do PL,UK, DK i NL to jeden czort.
    Waluś z RPA
    Nikita_Bennet
    Poziom 12  
    rectosei napisał:
    Hm, myślę że post Kolegi wywoła wkrótce ożywioną dyskusję, co na pewno dodatkowo sprawi że wątek będzie jeszcze bardziej ciekawy i uzyteczny przy planowanym przez wielu z nas kupnie pralki. :)

a zebys wiedzial ze tak.
    ja muszę wlasnie kupic pralkę.
    ;)
    @Mike@
    Poziom 15  
    też szukam pralki , polecają Boscha WEA 20460PL ale wydaje mi sie że z niego tylko nazwa pozostała - produkcja pod Łodzią , ciekawy jest Samsung Q1457 AT z wodotryskami ale nigdzie nie mogę znajśc opini na temat tej firmy - ceny podnone ale możliwości i waga wkładu przemawiają za tym drugim
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    @Mike@ napisał:
    też szukam pralki , polecają Boscha WEA 20460PL ale wydaje mi sie że z niego tylko nazwa pozostała - produkcja pod Łodzią , ciekawy jest Samsung Q1457 AT z wodotryskami ale nigdzie nie mogę znajśc opini na temat tej firmy - ceny podnone ale możliwości i waga wkładu przemawiają za tym drugim

Bosch trochę podupadł ale w dalszym ciągu ten sprzęt jest lepszy niż jakieś Indesity, Arda i Łerpule :? Samsunga bym nie brał bo to jakieś durne japońskie wynalazki a z wynalazkami to różnie bywa ;) Ja dla siebie wziąłbym Boscha/Siemensa :)
    @Mike@
    Poziom 15  
    teraz zakup czegokolwiek to loteria więc zdecyduję rano jak zobaczę co w ofercie ma hurtownia - kupiłem lodówkę samsunga , narazie stoi nierozpakowana drugi dzień - myślę że 1900zl nie pójdzie w błoto jak zapłacę za miesiąc , pralke też wezmę do testu na miesiąc - potem kasa albo zamiana
    Jurek2805
    Poziom 21  
    PS 663S BIO napisał:

Bosch trochę podupadł ale w dalszym ciągu ten sprzęt jest lepszy niż jakieś Indesity, Arda i Łerpule :? Samsunga bym nie brał bo to jakieś durne japońskie wynalazki a z wynalazkami to różnie bywa ;) Ja dla siebie wziąłbym Boscha/Siemensa :)

Ba, żeby one jeszcze były japońskie.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Jurek2805 napisał:

Ba, żeby one jeszcze były japońskie.

A jakie one są? Japońskie to tak sobie strzeliłem bo sobie przypomniałem o panu Kim Hyung Gyoona :lol: LG są koreańskie to wiem na pewno. Ale LG to pralki godne polecenia ;)
    zeberko
    Poziom 32  
    Witam w topiku :)
    Jestem po awarii starej Luny (16 lat) :cry: , po lekturze tego topiku oraz już po zakupie pralki.
    Ze względu na topografię łazienki padło na AEG Lavamat 47280, cena 1699 zł, (miał być amplituner KD)
    http://www.hoopla.pl/product_info.php/cPath/109_106/products_id/4336
    Co nie pokoi mnie, to, pomimo, że producent niby polecany, ale ww. model ani razu nie pojawił się w tej dyskusji.
    Po środzie (dostawa pralki) będę mógł więcej napisać.
    Czy istniej (teoretycznie) możliwość otwarcia bębna w trakcie wirowania w pralkach "pakowanych" z góry, biorąc pod uwagę możliwość mechanicznej awarii zamknięcia?
    Z ukłonami
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    zeberko napisał:

http://www.hoopla.pl/product_info.php/cPath/109_106/products_id/4336
    Co nie pokoi mnie, to, pomimo, że producent niby polecany, ale ww. model ani razu nie pojawił się w tej dyskusji.

Kolego, bo to nie o to chodzi abyśmy komuś wybierali model pralki. Zainteresowany niech sam poda kilka modeli a my podpowiemy czy to dobry wybór czy nie. Pralka którą kupiłeś jest OK, to sprzęt dla klientów bardziej ambitnych (nazwa firmy i cena) ;)
    zeberko
    Poziom 32  
    Link był tylko dla podglądu nic nie miał z promocją, po prostu google, sam ją kupiłem gdzie indziej i taniej.
    Dziwne, że cena w real życiu była niższa od tej z cyber przestrzeni.
    Znając siebie i gdybym nie przeczytał tych postów pewnie kupiłbym Polara albo Wirpula, a jest jak jest :)
    Bo nie znając rynku to nazwa Elektroluxa mniej była znana od innych marek.
    Warto było poczytać, a wracając do Luny szkoda – kawał historii, cztery razy łożyska wymieniane, raz programator, raz termostat, raz grzałka, raz fartuch, raz zawias, raz elektro zawory, raz kondensator i wszystko we własnym zakresie.
    Ogólnie pralka działa, ale na wale gdzie są łożyska i symering porobiły się wyżłobienia i cieknie, nowy zestaw naprawczy już nie pomaga, chyba tylko wymiana na nowy bęben.
    amciek
    Poziom 2  
    amciek napisał:
    Witam!

Poprosze o jakies ogolne opinie czy to nie jest poroniony pomysl jesli chodzi o strone techniczna i o porade ktory model z ponizszych wybrac
    Electrolux EWI 1235
    BOSCH WFLI 2440 EU
    ARISTON LBE 129 X

Panowie, czy naprawde nikt nie ma doswiadczen z pralkami do zabudowy?
    Bardzo prosze o info
    AMCIEK
    rectosei
    Poziom 14  
    Wczoraj wracając do domu zaglądnąłem do sklepu, w którym podobno nie ma prawa znaleźć się żaden idiota. Oglądałem oczywiście praleczki, bo choć jestem już zdecydowany (również dzięki Kolegom tutaj) na konkretny model Boscha, to jednak szukam tu i ówdzie naljepszej ceny. Spojrzałem przy okazji na pralki Hoover - z tego co na nich po angielsku pisze mniej więcej zrozumiałem, że chyba to sprzęt wykorzystywany przez rodzinę królewską. Pomyślałem, że to fajnie mieć pralkę, w której swoje majtki pierze także nie kto inny tylko Elżbieta II! :)))) A tak poważnie mówiąć - cena sprzętu dość wysoka, czy ktoś zna te produkty od strony jakościowej i użytkowej? Pzdr.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Hoover=Candy
    Candy=Jakość wyższa od Ardo i Łerpula ale niższa od BSH i Electrolux'a

amciek napisał:

Witam!

Poprosze o jakies ogolne opinie czy to nie jest poroniony pomysl jesli chodzi o strone techniczna i o porade ktory model z ponizszych wybrac
    Electrolux EWI 1235
    BOSCH WFLI 2440 EU
    ARISTON LBE 129 X

Któryś z dwóch pierwszych. Ten ostatni odpada.
    desiderius
    Poziom 10  
    Tylko Bosch. Używam od kilku lat ich sprzętu agd i nie mam żadnych zastrzeżeń. Fakt, że trochę to kosztuje, ale warto...:-)
    arckuss
    Poziom 11  
    Od 2 miesiecy posiadam pralke Hoover 913 jak narazie spisuje sie dobrze.
    Mialem ponad 20 lat pralke Blomberg 500 do dzisiaj jest na chodzie.Po 12 latach pracy zaczalem wymieniac w niej dopiero czesci:takie jak fartuch lozyska czy teleskopy.Spisywala sie bardzo dobrze.Technika idzie do przodu wiec kupilem nowa pralke.Tez najpierw kozystalem z porad jakie sa na stronach internetowych.Wniosek wyszedl taki ze obecni tu doradcy raczej znaja sie na starszych modelach-nowe raczej krytykuja bo ich nie znaja.Po obejrzeniu wiekszosci pralek wybralem tylko 3 firmy wlasnie Siemens, Bosch i Hoover pomijajac firme Miele.One mnie tylko zainteresowaly tzn. solidnoscia wykonania.Jest to wazne -spojrzcie np. na same zawiasy przy drzwiach do kazdej pralki -przewaznie z plastyku,mozna je szybko przez nieuwage wylamac.Programy sa prawie podobne w kazdej pralce .Wiekszosc firm jak zauwazylem montuje te same fartuchy czy uszczelki o tych samych ksztaltach -wiem koopoeracja firm. Niech Ci fachowcy zrobia liste tych pralek oczywiscie nowych ktore sa obecnie na rynku do nabycia ktore sie czesciej psuja czyli jezdrza do klijenta bo sa one jeszcze na gwarancji.Widze ze tylko maja w jednym palcu polara i amike to sie znaja na nich i doradza w mig co sie popsulo w nich. Nie znam dobrze Hoovera jest dopiero na naszym rynku kilka lat. Czas pokaze jak sie bedzie spisywac ta pralka po kilku latach .Wiem ze nie bedzie mi sluzyc tak dlugo jak poprzednio Blomberg.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    arckuss :arrow: Jeśli zarzucasz mi że odradzam niektóre modele tyko dlatego że ich nie znam to się mylisz. Ja jak czegoś nie wiem -to nie piszę. A czasami nawet jak wiem to nie piszę bo mi się nie chce. Oto lista najczęściej naprawianych pralek w czasie gwarancji:
    -Whirlpool
    -Amica
    -Indesit
    -Brandt
    -Ariston
    Są to opinie klientów i kolegów po fachu. Ja osobiście nie pracuję w serwisie gwarancyjnym ale trochę pralek widziałem.
    arckuss
    Poziom 11  
    Nie chcialem tu nikogo urazic,ale to dobrze ze zrobiles taka mala liste tych pralek ,do ktorych najczesciej jezdrza serwisanci.To jest wlasnie porada do tematu"Jaka pralke kupic{nie kupowac}"

Dodano po 28 [minuty]:

Fachowcy napiszcie,ktorej firmy pralki sa njczesciej naprawiane jeszcze na gwarancji ? oto lista pralek na naszym rynku:
    Electrolux
    Mastercook
    AEG
    Ariston
    Amica
    Candy
    Gorenje
    Indesit
    LG
    Bosch
    Siemens
    Whirlpool
    Hoover
    Samsung
    MIELE
    Beko
    Polar
    Fagor
    Ardo
    PS663S BIO podal narazie 5 firm:
    -Whirlpool
    -Amica
    -Indesit
    -Brandt
    -Ariston
    Kto doda do tej listy nastepne firmy?
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Jeszcze dodałbym: Blomberg, ZANUSSI, Daewoo, Smeg i Haier.
    zeberko
    Poziom 32  
    AEG Lavamat 47280 zamontowana i po trzech praniach (cztery dni bez pralki).
    Małe zaskoczenie to inne podejścia dopływu i odpływu wody (odnosząc do Luny) konieczna była przeróbka kanalizacji (umywalka - wanna) jest możliwość zamówienia dłuższego węża odpływu.
    Teraz w łazience można "tańcować".
    Na plus (zresztą wszystko to plusy po cieknącej Lunie) to zmiana wirowania nawet w czasie prania (o ile pozwala na to program) 400, 700, 900, 1200 i w czasie wirowania wchodzi pomału na max ustawionych obrotów i nawet przy 1200 nie trzęsie nią.
    Zresztą o czym tu pisać pralka ma prać i nie robić brzydkich numerów jednym firmom wychodzi to lepiej innym gorzej.
    Wiem, że to zbyt krótko, ale ze względu na specyfikę blokowych łazienek oraz kilka dostępnych funkcji i w stylu jak je realizuje polecam, tylko czy sprzęt przy tych „wodotryskach” jest w stanie popracować z 50% tego, co stara pralka (stara 16 lat) ?
    Dzięki wszystkim z tego topiku.
    ciacho_m
    Poziom 10  
    Witam wszystkich,
    Męcze się nadal z wyborem odpowiedniego modelu pralki, już sterta prania leży:). Ale dziś polecono mi w serwisie model amici Amica PCP5510B623. Chciałbym uzyskać opinie jeszcze od Was. Model ladnie wygląda i funkcji przydatnych ma naprawde sporo. Może ktoś z Was posiada już taką praleczkę?
    Jeszcze polecono mi model siemensaWM 10A260PL no ale siemens to już troche wyższa cena i droższe części.
    Ustosunkujcie się do tego prosze, bo do następnego tygodnia już koniecznie musze coś wybrać :)
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Jest wśród nas zadowolony (na razie) użytownik Amiki. Jak się dokupi do tej pralki 5 lat gwarancji to może być. A po tych pięciu latach niech się dzieje co chce ;)

PS
    No ale Siemens to Siemens, bez dwóch zdań :)
    rectosei
    Poziom 14  
    PS 663S BIO napisał:
    Jest wśród nas zadowolony (na razie) użytownik Amiki. Jak się dokupi do tej pralki 5 lat gwarancji to może być. A po tych pięciu latach niech się dzieje co chce ;)

PS
    No ale Siemens to Siemens, bez dwóch zdań :)

I oczywiście Bosch :)
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    rectosei napisał:

I oczywiście Bosch :)

A Bosch to co? Inne pralki? ;)
    marcipio
    Poziom 10  
    Czy da się jakoś rozpoznac które Siemensy są produkowane w Niemczech a które nie?
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    :?:
    To takie Siemensy wogóle są? :?
    Ja wiem że są Siemensy konstruowane przez BSH (oryginał) i są też Siemensy konstrukcją rodem z francji (jakieś nieporozumienie, komuś w BSH ponownie odbiło) 8O
    Jurek2805
    Poziom 21  
    marcipio napisał:
    Czy da się jakoś rozpoznac które Siemensy są produkowane w Niemczech a które nie?

Jak robione w Niemczech to z tyłu pisze Made in Germany, bo pewnie chcą się tym pochwalić i przez to zwiększyć atrakcyjność.
    Jak produkowana gdzie indziej, to nic nie pisze, choć gdzieś widziałem Siemensa, gdzie było Made in Turkey.