Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 03 Sep 2006 17:45 34896 1090
Bosch
    Nuratar
    Level 11  
    Witam.

Jako ze czeka mnie niedlugo zakup pralki (pierwszej mojej), wiec z wypiekami czytalem ten temat.
    Ze wzgledu na warunki lokalowe (bardzo mala lazienka), musze trzymac sie ograniczenia glebokosci pralki wynoszacego 40-45 cm (maksimum), zdecydowalem sie tez na model ladowany z przodu (znowu: polki, poleczki, grzejniki i inne takie wiaza mi rece...), cena w okolicach 1500 zl (odrobina wiecej tez moze byc).
    Moj wybor producentow ograniczylem do AEG/Bosch/Siemens (rodziciel wciska mi Indesita, ktorego sam posiada, ale tylko ze wzgledu na to, ze posiada ona program "codzienne pranie"), ale nawet wsrod nich jest 13 roznych modeli spelniajacych moje wymagania (tyle przynajmniej znalazlem), wszystkie w podobnych granicach cenowych. Sa to:
    Bosch WFC 1667PL
    WLF 20260PL
    WLX 20460PL
    WFCX 2061PL
    WFC 2067PL
    WLF 16260PL
    WLX 16460PL
    Siemens WXSP 1061PL
    WXS 1063PL
    WXSP 1241PL (ale to juz granica 2000 zl)
    WXS 836PL
    AEG LAVAMAT 1046EL
    1246EL (o ktorym pare osob sie wypowiadalo)

Uff.

Wymagania jakie stawiam: Ma dzialac i najlepiej klasy energetyczne A+ ;-)
    Nie szukam niczego heavy-duty, o "udzwigu" 6 kg wsadu, stu tysiacach obr. na minute przy wirowaniu itp., potrzeba czegos dla 2 osob, czyli zwyczajne 4,5 kg i do 800/1200 obrotow wystarczy.
    Pozdrawiam i mam nadzieje, ze nie wymagam zbyt wiele.
  • Bosch
    PS 663S BIO
    Level 31  
    Noo, z tych ktore podales mozesz wziasc wszystkie :D
    Wszytskie sa OK, ja dla siebie wzialbym Siemens WXSP

Sorry, dzisiaj wzjatkowo bez polskich znakow :|
    Nuratar
    Level 11  
    PS 663S BIO: Dzieki, wiesz moze cos wiecej o tym modelu? ;-)
    Znalazlem przed chwila cos takiego: http://www.euro.com.pl/pralki/siemens-wxs1063pl.bhtml

zamiast 1900 zl, 1400... tylko gdzie tu moze byc haczyk? Wyprzedaz jakos mi sie kojarzy z pozbywaniem sie bubli (czesto z ukrytymi wadami), albo modeli wystawowych. Moze sie myle?
    PS 663S BIO
    Level 31  
    To jest model którego już nie produkują ;) I sklep się go pozbywa :)
    Ten model jest OK. O ile pamiętam Made In Germany albo Made In Poland. Na pewno nie Turkey :not:
  • Bosch
    Nuratar
    Level 11  
    PS 663S BIO: Dziekuje za informacje.
    Jezeli sie wyzbywaja, to pewnie mozna bedzie troche zbic cene negocjujac ze sprzedawca.

I pytanie na koniec (mam nadzieje, hehe): czy fakt wstrzymania produkcji jakiegos modelu ma dla klienta jakies praktyczne znaczenie? Np. zmniejszona dostepnosc czesci (nie daj boze, tfu, tfu) zamiennych, albo cos podobnego? Na logike biorac, jezeli cos jest dobre, nie poprawia sie tego tylko kontunuuje produkcje. A ze nie wiem jak dlugo ten typ pralki byl na rynku (jezeli dlugo, to gut, jezeli krotko, to moze znaczyc, ze cos w nim bylo nie tak) podchodze do takich wyprzedazy jak pies do jeza. Ostroznie. ;-)
    PS 663S BIO
    Level 31  
    Części zamiennych jak ma nie być to nie będzie :D
    A jak są to będą. Ten model jest bardzo podobny do współczesnych. Różni się tylko detalami i elektroniką ;)
    Jurek2805
    Level 21  
    Nuratar wrote:
    Na logike biorac, jezeli cos jest dobre, nie poprawia sie tego tylko kontunuuje produkcje. A ze nie wiem jak dlugo ten typ pralki byl na rynku (jezeli dlugo, to gut, jezeli krotko, to moze znaczyc, ze cos w nim bylo nie tak) podchodze do takich wyprzedazy jak pies do jeza. Ostroznie. ;-)

Wg mnie, na moją logikę w tym momencie sie mylisz. Słyszałeś kiedys o tzw. "grzechach młodości" ? Właśnie konstrukcje z początku serii mają niedoróbki. To wychodzi "w praniu" .:D
    chakmiro
    Level 1  
    Witam wszystkich.

Jesteśmy przed zakupem nowej pralko-suszarki. Mamy małe mieszkanie a spodziewamy się brzdąca, nie ma za wiele miejsca na suszenie rzeczy. Stąd wybór pralko-suszarki. Mamy na nią plus/minus 2500PLN i jak do tej pory mój wybór ograniczył się do 3 modeli:

-Bosch WVT 1260 EU (czy rzeczywiście klasa energetyczna A??)
    -Electrolux EW 1289W
    -Siemens WXD 1260 EU

Proszę o weryfikacje i opinie. Czy w tej cenie można kupić modele z klasą energetyczną A??
    Nuratar
    Level 11  
    PS 663S BIO: Zaniepokoilem sie, bo brzmi to tak, jakbym kupowal pralke napedzana sila miesni 1000ca chomikow, podgrzewajaca wode zelazkiem z "dusza", z wirowka oparta na systemie wielokrazkow, przekladni i kol zebatych podlaczonych to wiatraka na dachu - to to tez tylko "detaliczne" roznice ;-)

Jurek2805: Z logika jest wszystko ok :-)
    Napisalem w (), ze "jezeli dlugo, to gut, jezeli krotko, to moze znaczyc, ze cos w nim bylo nie tak" - w takim wypadku, krotka seria i wycofanie to "grzech mlodosci: smiertelny, nieuleczalny, pacjenta uspic", a seria dlugozyjaca to oznaka, ze albo im sie trafilo i wszystko jest ok, albo sie udalo uzdrowic ;-)

Ale my tu nie o logice mam przeciez.
    Dzisiaj dokonam jeszcze wywiadu srodowiskowego i poszukam, czy gdzie indziej taniej nie maja.
    rectosei
    Level 14  
    Witam! Muszę się Wam pochwalić - jutro wreszcie przywozimy nową pralkę. :))) Bosch WFC 1667PL, wąska 40 cm, 800 obrotów. Wprawdzie model jest ubiegłoroczny, ale kupiłem go w cenie 1200 zł (ostatnia pralka), więc moim zdaniem cena naprawdę atrakcyjna, choć nowość to nie jest. Najważniejsze dla mnie to to, że jest to Bosch, wymiar taki jak chcieliśmy (mała łazienka), no i cena, do zaakceptowania. Jak tylko jutro będę go miał w łazience i będę po pierwszym praniu zaraz podzielę się spostrzeżeniami. Pzdr.
    predator64
    Level 1  
    Witam. Padła moja pralka Indesit - i już więcej Włocha nie kupię. Zamierzam kupić pralkę Siemensa lub Boscha ale szeroką z wsadem od frontu i składaną w Niemczech (a nie w Polsce lub Turcji) . Proszę o numer modelu, przybliżone ceny i ewentualnie gdzie można taką zdobyć.
    dzięki za info
    Pablo1964
    Moderator
    Zdaje się, że kilka stron wcześniej ten temat był dokładnie omawiany.
    farcaul
    Level 2  
    Cześć!

Chcę kupić pralkę ładowaną od góry, 1000 obrotów, i typy mam następujące:

AEG LAVAMAT 45050
    AEG LAVAMAT 47080
    Electrlolux coś z 101x
    Siemens WXT1050EU - właśnie - czy ten ostatni to ten "stary" projekt Boscha ? Gdzie tu się proszek sypie ? Podoba mi się ten panel z przodu, bo będę miał dostęp do pralki praktycznie tylko z przodu

Pozdrowienia!
    PS 663S BIO
    Level 31  
    farcaul wrote:

Siemens WXT1050EU - właśnie - czy ten ostatni to ten "stary" projekt Boscha ? Gdzie tu się proszek sypie ? Podoba mi się ten panel z przodu, bo będę miał dostęp do pralki praktycznie tylko z przodu

Proszek sypie się na zamknięty bęben :!:
    A ten zasobnik proszku co jest z tyłu, to dla tych, którzy nie wiedzą jak działa pralka automatyczna ;)
    User removed account
    User removed account  
    Nikita_Bennet
    Level 12  
    a ja dalej nie wiem co wybra ;(
    Jurek2805
    Level 21  
    [quote="elektrit"]Żona moja mnie męczy o taką pralke,jakie są pokazywane w reklamach proszków do prania.
    Taką,co występujące na reklamie panie wyciągaja z niej suche i uprasowane.
    Jaki model polecacie? :)[/quote]

To tylko postradziecki model Swietłana, Tatiana albo Łesia po 5 zł za godzinę.:D
    spox5
    Level 13  
    Chciałbym zakupić pralkę, chciałbym się dowiedzieć którą wybrać z tych pralek które poniżej przedstawie i czy warto kupić w tym sklepie internetowym. Jeśli bym zakupił przez internet to póxniej mogą być jakieś problemyz gwarancją?

1. Whirpool AWO/D 4313/P A+ z Systemem Eco-Ball (1000 Obrotów)
    http://www.hoopla.pl/product_info.php/cPath/109_106/products_id/13148
    2. Whirpool AWO/D 4513/P A+ z Systemem Eco-Ball (1200 Obrotów)
    http://www.hoopla.pl/product_info.php/cPath/109_106/products_id/13149
    3. Amica PCP 5512 B 623 z Systemem Aqua Spray, (1200 Obrotów)
    http://www.hoopla.pl/product_info.php/cPath/109_106/products_id/7850
    MixeRaV
    Level 15  
    Witam
    Zdecydowanie polecałbym z powyższych modeli Amicę, gdyż miałem do czynienia z tymi oboma markami pralek.
    PS 663S BIO
    Level 31  
    A tych dwóch pierwszych to się wystrzegaj jak możesz. Jak jak tylko widzę sprzęty tej marki to mi wiązanki przekleństw same z gęby wychodzą :?
    spox5
    Level 13  
    Rozumiem Panowie że macie złe wspomnienia związane z whirpoolem? Wiem że większość z was proponują Bosha lub Siemensa, ale słyszałem, że jak się popsuje to później drogie części są do tych pralek w porównaniu do innych. Jeśli to prawda to darowałbym sobie te dwie marki i chciałbym zakupić coś co będzie w przyszłości tańsze, jeśli chodzi (od pukać) o naprawę. Interesują mnie pralki z ceną do 1400 PLN z wyświetlaczem. Największy dylemat przed zakupem to wybrac firmę, gdy firma wybrana to z porównania z inną firmą np klasą energetyczną lub ilością zużytej wody lub wielkością wsadu jeszcze wiecej mnoży mnie się pytań, i w rezultacie stoi na jednym, KTÓRY MODEL WYBRAĆ? Ma ktoś jakiś sprawdzony model i markę w tych granicach cenowych?
    wolfsheim
    Level 11  
    Hej hej!

Jak większość ludzi tutaj mam pytanie odnośnie kupna nowej pralki. W telegraficznym skrócie historyjka i modele, które mam na oku:

1) Moja 11 letnia też odziedziczona AEG (o pojemności 5 kg, ale z tej super niskiej serii) wyzionęła ducha i otrzymuję w spadku 8 letnią (działającą jak burza i bez zarzutu) pralkę Toploader Whirlpoola moich rodziców. Na 50 prań w roku- będzie długo się trzymać (mam nadzieję). Problem w tym: muszę rodzicom znaleźć nową pralkę.

2) Po wspólnych rozmowach doszliśmy do wniosku, że pralka musi mieć pojemność większą niż 5 kg, ale 7,5 to już trochę za dużo. Więc zatrzymaliśmy się na 6 kilogramach. W tej kategorii mało jest toploaderów, ale to akurat nie jest problem, mamy osobną pralnię, w której miejsca jest na 8 dużych pralek :). Dzisiaj chodziłem po sklepach i znalazłem następujące interesujące nas modele, co o nich sądzicie:

1) Siemens WM08A260PL (6 kg)
    2) Siemens WM14E460PL
    3) Ariston AQXL109 (6 kg)
    4) CANDY CT1496TXT
    5) Samsung WFB125 SILVER NANO
    6) Samsung WFB129 (6kg)
    7) Bosch WAE20460PL (6,5 kg)

3) Więc jeszcze trochę zawężę. Cena może być w granicach 2000 PLN (+/-). Oprócz tego np. Boscha ze względu na złe parametry prania i wirowania sam wykuczam. Zastanawiam się głównie nad Nr. 4 CANDY (normalnie kosztuje 2700 PLN, W K-Koźlu mają ją akurat w promocji ok. 2000 PLN) Ma zbiornik z metalu jak widziałem (co już jest plusem, jest toploaderem (też plus). Moi rodzice mają już i piec i piekarnik Candy i są zadowoleni. Oprócz tego Ariston lub Siemens. Ariston, co to za firma? Te modele wyglądają futurystycznie i mają niezłe parametry, a Siemens- ma niezłe parametry, no to co o nich sądzicie? Zwłaszcza interesuje mnie ta normalnie tak droga Candy.

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc.
    PS 663S BIO
    Level 31  
    spox5 wrote:
    ...chciałbym zakupić coś co będzie w przyszłości tańsze, jeśli chodzi (od pukać) o naprawę.

To jest nierozsądne podejście. Załóżmy że komplet ułożyskowań do Boscha kosztuje 600zł a do Łerpula 250zł. W ciągu 10 lat w Łerpulu łożyska padną 8 razy, a w Boschu 2 razy. Wychodzi na to że na naprawę Łerpula trzeba wydać 2000zł a na naprawę Boscha 1200zł ;)

Dobranoc :lol:
    Volfram
    Level 12  
    :arrow: wolfsheim

Jeśli chodzi o dobrą pralkę na 6 kg,bardzo polecałbym Ci Aeg lavamat 50610,którą sam mam :p .Pralka sprawdza sie ,jest ładowana od przodu,nie ma zbyt wielu bajerów,ale ilość opcji całkowicie wystarcza.Zresztą,kilka stron wcześniej jest moja recenzje tej pralki.

Konrad.
    arckuss
    Level 12  
    wolfsheim
    Jeszcze wez pod uwage inna firme np Hoover Vision 913 za 1900zl nabedziesz naprawde dobra pralke o dobrych parametrach.
    http://www.kupujemy.pl/items/_pralkahooverhtv913/_/0/_?U=SEH
    Posiadam ja od 2 miesiecy i sprawuje sie naprawde dobrze.
    Wyprodukowana w Angli -solidnie wykonana, ma sporo programow ,wyswietlacz informujacy o przebiegu jej pracy i sygnal dzwiekowy po zakonczeniu prania.Ma 5,5 kg wsadu i 1300 obr.
    Oto strona producenta http://www.hoover.pl/-polecam.
    CANDY CT 1496 TXT jest o podobnych parametrach co Hoover 913
    ale w wykonaniu naprawde odbiega od 913.
    Firma Hoover jako jedyna na świecie ma prawo do umieszczania na swych produktach logo Dworu Królewskiego - Królowej Elżbiety II i jest
    liderem w wielu dziedzinach na rynku amerykańskim.
    wolfsheim
    Level 11  
    Dzięki za odpowiedzi

po tym jak cały wieczór spędziłem na surfowaniu i szukaniu informacji na temat Candy i po tym jak wykreśliłem wszystkie prawie już prze ze mnie napisane pralki postanowiłem, że chyba najrozsądniej będzie kupić pralkę Siemensa albo Boscha. Nie wiem ile w tym prawdy, że należy szukać składanych "po za Europą Wschodnią", ale nawet mój czajnik elektryczny Philipsa, kupiony w Niemczech ma naklejkę MADE IN POLAND, więc globalizacji chyba nie unikniemy.

Okay, więc zostały mi dwie pralki do wyboru:

1) BOSCH WAE24460PL

http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=650

2) SIEMENS WM14E460PL

http://www.siemens-agd.pl/produkty/przeglad_produktow/produkt.php?idproduktu=506

Zauważyłem, że obie potrzebują o wiele mniej wody niż inne, a jednak jestem jakoś przekonany do niemieckich produktów. Jak mówiłem co najmniej 6 kg załadunku, w granicach 2000 Zl.

Jak sądzicie dobry wybór? Ale jak tu do diabła się na jedną zdecydować????
    spox5
    Level 13  
    PS 663S BIO wrote:
    spox5 wrote:
    ...chciałbym zakupić coś co będzie w przyszłości tańsze, jeśli chodzi (od pukać) o naprawę.

To jest nierozsądne podejście. Załóżmy że komplet ułożyskowań do Boscha kosztuje 600zł a do Łerpula 250zł. W ciągu 10 lat w Łerpulu łożyska padną 8 razy, a w Boschu 2 razy. Wychodzi na to że na naprawę Łerpula trzeba wydać 2000zł a na naprawę Boscha 1200zł ;)

To teraz ja już nic nie wiem :cry: gdzie ja kupię porządną pralkę z wyświetlaczem do 1400 PLN dla rodziców? Czuje się rozdeptany :(
    Czytam i czytam i rozsądek mówi kup tanszą bo wyrzucenie nawet tych 600PLN jednorazowo z zaskoczenia to dla mnie większy wydatek, z 250PLN to się jeszcze pogodzę.

Pytanie:

Patrząc na wypowiedzi Łerpul najgorszy, a Bosh Siemens najlepszy.
    Czy isnieje jakaś firma która jest pośrodku, godząc ze sobą jakość oraz koszty naprawy?
    PS 663S BIO
    Level 31  
    spox5 wrote:

Czytam i czytam i rozsądek mówi kup tanszą bo wyrzucenie nawet tych 600PLN jednorazowo z zaskoczenia to dla mnie większy wydatek, z 250PLN to się jeszcze pogodzę.

Tańszą to ja polecam Zanussi i Electrolux. Ceny takie jak Łerpula a wykonanie to niebo i piekło ;) Z tymi pralkami mało problemów jest, a nawet jeżeli to części zamiene tańsze niż do Boscha :)
    09trist4n
    Level 2  
    Witam, mam zamiar kupic w najblizszych liku dniach nowa pralke. W zwiazku z tym iz moje fundusze sa ograniczone rozpatruje tylko dwa ponizsze modele:

EWF 1060 ELECTROLUX
    ZWF 1026 ZANUSSI

Bede bardzo wdzieczy za ulatwienie mi wyboru. Pozdrawiam.