Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 23 Wrz 2006 14:42 10263 1090
  • #631 23 Wrz 2006 14:42
    Snooze
    Poziom 11  

PS 663S BIO napisał:
    Ja bym przepłacił za bajer. Ładnie to wygląda i praktyczne bardzo ;)
    LG są OK. Nienajgorsze. Na razie mało tego do naprawiania :?

Nie rozumiem tego ja bym przeplacil za bajer :)) tzn za droga jest czy co ?:P Generalnie polecasz ?

• #632 23 Wrz 2006 14:59
    asiorr1
    Poziom 9  

Witam wlasnie z zona wstepnie zdecydowalismy sie na pralke Ariston AQXD 129
    Podobno ciesza sie mala awaryjnoscia i cicha praca. Zastanawia mnie tylko konstrukcja tej pralki a wlasciwie drzwiczek na ktorych tak naprawde jest osadzony programator i wyswietlacz. Czy to nie jest zle rozwiazanie??
    Ma ktos z Was jakies doswiadczenia mile badz nie z tym modelem?
    W za dwa dni mamy ja zamowic i bede wdzieczny za jakiekolwiek opinie.

• #633 23 Wrz 2006 15:40
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Snooze napisał:

Nie rozumiem tego ja bym przeplacil za bajer :)) tzn za droga jest czy co ?:P Generalnie polecasz ?

To pierwsze było do dzudi :)

asiorr1
    :arrow: To są nowe modele, tych pralek ludzie jeszcze mało mają w domach :?

• #634 23 Wrz 2006 16:00
    Jurek2805
    Poziom 20  

dzudi napisał:

wiec 1016 czy bajerancki 1346 ? (przeplacac za bajer)

Bajer jak bajer ale model 1346 ma o 300 obr. więcej. A to już nie świecidełko, tylko praktyczna różnica.
    Wyświetlacz LCD jak słusznie napisał PS BIO też nie służy tylko polepszeniu wyglądu ale ma ułatwiać obsługę. W końcu pralkę kupuje się na dobrych kilka lat (OBY).
    Ale to Twój wybór i przede wszystkim TWOJE PIENIĄDZE.

• #635 23 Wrz 2006 18:52
    dzudi
    Poziom 10  

czyli rozumiem, ze warto dolozyc 400 zl !!! (taka roznica w cenie)

kupic EWT 1346 ;)

tak wnioskuje, z Waszych wypowiedzi, a "bajery" sa naprawde uzyteczne ?

• #636 23 Wrz 2006 21:55
    Jurek2805
    Poziom 20  

dzudi napisał:
    czyli rozumiem, ze warto dolozyc 400 zl !!! (taka roznica w cenie)

Warto nie warto. Jeden wydaje tyle codzień na obiad, drugi musi klepać za to nędzę przez miesiąc. I to o niczym nie świadczy.

Popatrz np. na Ceneo albo w Skąpcu (tylko dla orientacji oczywiście). Są sklepy, gdzie ta różnica wynosi o wiele mniej. Może w sklepie gdzie chcesz kupić 1016 mają w jakiejś promocji i stąd taka róznica. Doradzam spokój i chłodna kalkulację oraz sprawdzenie cen w innych sklepach. Na pewno 1346 będzie Ci się bardziej podobać, bo jest troche bardziej "wypasiona", ma ten wyświetlacz, zużywa o trzy litry wody mniej na cykl i ma 300 obrotów więcej. Z drugiej strony to tylko pralka. Takie czasy.
    To tak jak z kupowaniem samochodu z klimą albo elektrycznymi szybami poduszkami czy bez. Dla jednego niezbędne dla drugiego szczegół bez znaczenia.
    A jak za tydzień będzie jakaś promocja i cena spadnie np. o 300 zł, to co? Rzucisz się z okna?
    To ty masz być zadowolona.

P.S.
    Nie wiem o jaki sklep chodzi, ale w tych spoza sieci można się potargować. Takich pralek nikt nie kupuje ciężarówkami.

• #637 24 Wrz 2006 01:42
    prohu
    Poziom 2  

Witam
    Mam zamiar kupić praleczkę tylko jakoś nie mogę się zdecydować którą wybrać

1.Siemens WM 12E460 PL
    2.Bosch maxx 6 WAE 24460PL
    3.AEG LAVAMAT 62610

Z opisów wynika że 1 i 2 to to samo a cena inna?
    Zasadniczo zależy mi na 6 kg pojemności, dobrym płukaniu (małe dzidzi w domku się pojawiło) 1200 obr. możliwości opóźnionego startu, blokada klawiszy też może się przydać jak dzidzia trochę dorośnie. Jeżeli jest coś innego godnego polecenia to będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam

• #638 24 Wrz 2006 10:59
    rectosei
    Poziom 14  

prohu napisał:
    Witam

1.Siemens WM 12E460 PL
    3.AEG LAVAMAT 62610

Zasadniczo zależy mi na 6 kg pojemności, dobrym płukaniu (małe dzidzi w domku się pojawiło) 1200 obr. możliwości opóźnionego startu, blokada klawiszy też może się przydać jak dzidzia trochę dorośnie. Jeżeli jest coś innego godnego polecenia to będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam

Z tego co wiem to Siemens i Bosch różnią się kilkoma programami, a cała reszta to niemal to samo. Kwestia gustu. Ale sprzęt wybrałeś fajny :) Też mam Boscha i jest :spoko:

• #639 24 Wrz 2006 11:14
    Usunięty
  • #640 24 Wrz 2006 11:43
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

dexter31 napisał:
    Witam!
    Parę dni temu po 10 latach pracy padła mi pralka Ariston AD10 EU. Przez ten czas wymieniłem w niej bęben, łożyska kilka razy i taśmę w pilocie;) Generalnie bardzo fajna pralka. Polecam;)
    Teraz przyszedł czas na zakup nowej. W kręgu moich zainteresowań znalazły się pralki Ariston:
    -AVL 95 EX
    -AVL 95
    -AVL 89
    -AVL 82
    Co byście polecili z tych czterech? A jeżeli nie te to co innego, dobrego na tej półce cenowej by się znalazło?

W nowych Aristonach padają elektronki. Te pralki to tykające bomby. W tej klasie cenowej mieści się Zanussi/Electrolux/AEG, Siemens/Bosch, Gorenje i Amica. Ale ta ostatnia tylko w ostatecznej desperacji ;)

prohu :arrow: Tak jak pisze rectosei wszystkie OK :spoko: Wybierz tą która bardziej cieszy oko :sm9:

• #641 24 Wrz 2006 12:51
    Usunięty
  • #642 24 Wrz 2006 13:59
    spox5
    Poziom 13  

dexter31 napisał:

(...) małe koszty użytkowania, pojemność 5kg, równomierny rozkład prania w bębnie, porządne płukanie, krótki czas prania;)

takie rzeczy to tylko w erze ;)

ja po okolo 2 tygodniach zastanawiania, zamówiłem pralke Gorenje WA63100 jutro przyjdzie, niestety w domu już mnie nie bedzie (wyjazd do akademika) więc nie powiem jak się sprawuje, ale jak wrócę i posprawdzam wszystko to dam na 100% znać

Pozdrawiam...

• #643 24 Wrz 2006 15:10
    prohu
    Poziom 2  

rectosei napisał:

Z tego co wiem to Siemens i Bosch różnią się kilkoma programami, a cała reszta to niemal to samo. Kwestia gustu. Ale sprzęt wybrałeś fajny :) Też mam Boscha i jest :spoko:

Dzięki za utwierdzenie w wyborze.
    Ja osobiście skłaniam się do AEG ale żonce podoba się duży wyświetlacz w Simensie i Boschce. Zobaczymy co wygra:)

• #644 24 Wrz 2006 16:51
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Noo, w standardzie tego nie będzie, ale w funkcjach dodatkowych to i owszem. Funkcje o które pytasz mają wszystkie modele w/w firm. Jaką ja polecam? Na ten przykład Boscha WFO, Siemensa WME ;)

• #645 25 Wrz 2006 14:43
    wolfsheim
    Poziom 10  

prohu napisał:
    Witam

1.Siemens WM 12E460 PL
    3.AEG LAVAMAT 62610

Pozdrawiam

Hej!

Znam ten bol i dokladnie to samo 2-3 tygodnie temu tez porownywalem i porownywalem. Doszedlem do tego samego wniosku ze niektore modele Siemensa i Boscha, roznia sie cea, paroma funkcjami, ale ogolnie sa identyczne. Ty jak widze porownywales Siemensa WM 12E460 PL z podobnym Boschem a ja Siemensa WM 14E460 PL, czyli jeden numer wyzej. Zdecydowalem sie w koncu na Siemensa (ok. ja wybieralem, rodzice placili), choc miedzy B a S roznice byly minimalne. Zamowilem go online i w poronaniu z Media Markt zaoszczedzilem wraz z przesylka ok. 300 zlotych. Pierwszy raz zamawialem online cos taaaak duzego i za taka sume. Przyszlo dwa dni po zamowieniu kurierem DHL- super.

A teraz pare slow do AEG. Byla to niegdys super firma, produkowali swoj sprzet w Norymberdze (Nürnberg). W zeszlym roku i w tym chyba bylo glosno na ten temat w Niemczech bo zamkneli ostatni ich zaklad. Gdzie teraz produkuja? Nie mam pojecia, pewno sprzedaja licencje, albo E-Lux decyduje. Na rynku niemieckim AEG miala swego czasu swietna opinie i wiele jej sprzetu bylo. Niestety juz w latach 80 padla, i nagle zmartwychwstala. Niedawno temu zepsula mi sie wlasnie pralka AEG, wyprodukowana jeszcze w Norymberdze, chyba 10 lat miala. Sam mam jeszcze telefon AEG i po dobrych doswiadczeniach kupilem i telewizor AEG, ktory zepsul sie i tutaj uwaga: piec minut po zakupie i podlaczeniu do sieci. Na tym moja dlugoletnia przygoda z firma AEG sie zakonczyla, TV zostal zwrocony, pralka zepsuta zostanie wymieniona na dziedziczonego teraz po rodzicach Whirlpoola a telefon tez zostal wymieniony na Philipsa. Tja, AEG zjechalo na psy. A szkoda.

• #646 25 Wrz 2006 20:20
    Jurek2805
    Poziom 20  

A teraz pare slow do AEG. Byla to niegdys super firma, produkowali swoj sprzet w Norymberdze (Nürnberg). W zeszlym roku i w tym chyba bylo glosno na ten temat w Niemczech bo zamkneli ostatni ich zaklad. Gdzie teraz produkuja? Nie mam pojecia, pewno sprzedaja licencje, albo E-Lux decyduje. Na rynku niemieckim AEG miala swego czasu swietna opinie i wiele jej sprzetu bylo. Niestety juz w latach 80 padla, i nagle zmartwychwstala. Niedawno temu zepsula mi sie wlasnie pralka AEG, wyprodukowana jeszcze w Norymberdze, chyba 10 lat miala. Sam mam jeszcze telefon AEG i po dobrych doswiadczeniach kupilem i telewizor AEG, ktory zepsul sie i tutaj uwaga: piec minut po zakupie i podlaczeniu do sieci. Na tym moja dlugoletnia przygoda z firma AEG sie zakonczyla, TV zostal zwrocony, pralka zepsuta zostanie wymieniona na dziedziczonego teraz po rodzicach Whirlpoola a telefon tez zostal wymieniony na Philipsa. Tja, AEG zjechalo na psy. A szkoda.[/quote]

A przepraszam bardzo co Cię podkusiło, żeby telefon i telewizor AEG kupować? Gdyby wyszły samochody AEG też byś kupił? To tak jakby pić tanią colę z napisem Cabernet sauvignon.
    HP robi niezły osprzet do komputerów ale to nie znaczy, że ich aparaty cyfrowe też są dobre.
    Pralki jeszcze AEG robią niezłe i to sie w tym temacie liczy. Za pięć lat może nikt nie będzie o tej firmie pamiętał, za to powstaną nowe firmy- hybrydy, produkujące jednorazówki z bajerami z okresem żywotności dwa -trzy lata. Swoją drogą dziesięć lat jak na pralkę to niezły wynik. Chciałbym taką mieć.
    A propos Bośka, to też np. narzędzia profesjonalne tej firmy (niebieskie) zjechały na psy. Serwis drogi jak mokre zboże, a psuje się o wiele częściej niż np. osiem - sześć lat temu. I do wyrzucenia. Już się nie naprawia bo jest to nieopłacalne. Te sprzed osmiu lat jeszcze chodzą, kupione dwa lata temu - śmietnik.
    Gdybyśmy się trzymali tylko renomy firmy, to koszty wzrosłyby znacznie.
    Niestety takie czasy nastały.
    Mnie to tez boli, ale nie mam na to wpływu.

• #647 25 Wrz 2006 20:53
    wolfsheim
    Poziom 10  

Jurek2805 napisał:

A przepraszam bardzo co Cię podkusiło, żeby telefon i telewizor AEG kupować? Gdyby wyszły samochody AEG też byś kupił? To tak jakby pić tanią colę z napisem Cabernet sauvignon.
    HP robi niezły osprzet do komputerów ale to nie znaczy, że ich aparaty cyfrowe też są dobre.
    Pralki jeszcze AEG robią niezłe i to sie w tym temacie liczy. Za pięć lat może nikt nie będzie o tej firmie pamiętał, za to powstaną nowe firmy- hybrydy, produkujące jednorazówki z bajerami z okresem żywotności dwa -trzy lata. Swoją drogą dziesięć lat jak na pralkę to niezły wynik. Chciałbym taką mieć.
    A propos Bośka, to też np. narzędzia profesjonalne tej firmy (niebieskie) zjechały na psy. Serwis drogi jak mokre zboże, a psuje się o wiele częściej niż np. osiem - sześć lat temu. I do wyrzucenia. Już się nie naprawia bo jest to nieopłacalne. Te sprzed osmiu lat jeszcze chodzą, kupione dwa lata temu - śmietnik.
    Gdybyśmy się trzymali tylko renomy firmy, to koszty wzrosłyby znacznie.
    Niestety takie czasy nastały.
    Mnie to tez boli, ale nie mam na to wpływu.

AEG mial na prawde niezla renome, wiec czasami kupujac inny sprzet lapiesz sie na tym, ze kupujesz cos ze wzgledu na nazwe.
    Masz pewno racje, ze sprzet teraz zakupiony jakos szybciej sie psuje, czasami wydaje mi sie, ze ogolnie to jest jak rosyjska ruletka. Zalezy na co trafisz. Powinno sie raczej mowic o tym jak bardzo pralka jest eksploatowana i jaka byla jej zywotnosc w takim porownaniu. Jedno pranie na tydzien przez 10 lat to nic w porownaniu z kilkoma praniami w tygodniu przez okres np. 6 lat. Moja ciocia ma chyba 20 letniego Zankera (cudo) taki tween, z osobna wirowka w jednej obudowie, wyglada jak stara zamrazarka, a ze moja ciocia swoje pranie oddaje do pralni a moze raz na 2 tygodnie pierze cos w tej pralce wcale sie nie dziwie, ze tyle lat ja juz ma. To tylko jako przyklad.

• #648 25 Wrz 2006 21:36
    monter61
    Poziom 10  

Witam tak czytam i czytam i coraz wiekszy mętlik w głowie,kupić Bosch WAE20460 czy Siemens WM10E460 PL

• #649 26 Wrz 2006 14:18
    Jurek2805
    Poziom 20  

[quote="wolfsheim"] Powinno sie raczej mowic o tym jak bardzo pralka jest eksploatowana i jaka byla jej zywotnosc w takim porownaniu. Jedno pranie na tydzien przez 10 lat to nic w porownaniu z kilkoma praniami w tygodniu przez okres np. 6 lat. Moja ciocia ma chyba 20 letniego Zankera (cudo) taki tween, z osobna wirowka w jednej obudowie, wyglada jak stara zamrazarka, a ze moja ciocia swoje pranie oddaje do pralni a moze raz na 2 tygodnie pierze cos w tej pralce wcale sie nie dziwie, ze tyle lat ja juz ma. To tylko jako przyklad.[/quote]

Wiesz mój Tato ma Rosę od 12 lat. Wygląda jak nówka. Tyle tylko, że pierze w niej pościel raz na 3 miesiące. Tak więc ona prała wszystkiego ze 40-50 razy. Tato jest samotnym emerytem i wszystko pierze w rękach, bo tak jest oszczędniej. Do tego dochodzi wewnetrzne przekonanie o wielkiej prądożerności i kosztach środków piorących (starsi ludzie tak mają). I można powiedzieć, że ta pralka jest niezawodna. Chociaz ostatnio wystapiła usterka.
    Z drugiej strony sprzętowi brak eksploatacji też nie służy.

• #651 26 Wrz 2006 20:44
    Jurek2805
    Poziom 20  

Moje zdanie, jeśli w tych pieniądzach, za droga. Za 1 kilo PLN w sam raz.
    Tylko 800 obrotów plus duże zużycie wody (55l) w cyklu standartowym. O,5 kg więcej to bajer. Czy ważysz ciuchy przed praniem? Jedyne co ma to wyświetlacz- sprawa trzeciorzędna. Wolałbym jakąś porządną z 1000 obr. bez wyświetlacza.
    Chyba, że się na LG napaliłeś. Poszperaj jeszcze w ofertach. Taraz tego złomu jest naprawdę dużo.

• #652 26 Wrz 2006 21:06
    Snooze
    Poziom 11  

Jurek2805 napisał:
    Moje zdanie, jeśli w tych pieniądzach, za droga.
    Tylko 800 obrotów plus duże zużycie wody. O,5 kg więcej to bajer. Czy ważysz ciuchy przed praniem? Jedyne co ma to wyświetlacz. Wolałbym jakąś porządną z 1000 obr. bez wyświetlacza.

1035 PLN to duzo ? Tak czy siak juz zamowilem ...

• #653 26 Wrz 2006 21:10
    Jurek2805
    Poziom 20  

Nie, za tą kasę bardzo O.K. :D
    W linku który podałeś było 1259,-. Udanego zakupu i niech wypierze wszystkie złe brudy!

• #654 27 Wrz 2006 02:56
    pro_pl
    Poziom 2  

Witam.

Małe pytanko, jeśli do GORENJE WA 63121 (6kg wsadu)
    z cała tą elektroniką wagową, kontrola obciążenia silnika ...
    wcisne na siłę (jak to nieraz czyniłem w starym Ardo A1000 )
    duży koc to pociągnie czy zgłosi błąd i po zawodach,
    dlatego zastanawiam się jeszcze nad ARISTON AQXXF 129 Aqualtis (7.5kg wsadu).

Pozdrawiam.

• #655 27 Wrz 2006 06:35
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

pro_pl napisał:

duży koc to pociągnie czy zgłosi błąd i po zawodach,

Nie, normalnie wypierze. Tylko uważaj żeby producenci się nie dowiedzieli bo Cię za coś powieszą. Często przestrzegają przed przeładowywaniem w instrukcjach :) A ta automatyka w "cieńkich" praleczkach działa tylko na zasadzie 1 i 2. Tzn mały wsad i duży wsad ;)

• #656 27 Wrz 2006 14:03
    pro_pl
    Poziom 2  

PS 663S BIO napisał:
    A ta automatyka w "cieńkich" praleczkach działa tylko na zasadzie 1 i 2. Tzn mały wsad i duży wsad ;)

Dzięki za odp.
    A przez praleczki z "cieńkią" automatyką, mam rozumieć te które podałem za przykład ( i nad zakupem których się zastanawiam),
    czy wszytkie powiedzmy poniżej 3k zł lub 2k zł ;).
    A w tych AEG - Lavamat 62610 czy ELECTROLUX EWF 1255 również jest "głupia" automatyka :?:,
    czyli cała "ściema" na temat automatycznego ważenia wsadu to chwyt marketingowy :?:.

• #657 27 Wrz 2006 18:09
    Volfram
    Poziom 12  

:arrow: pro_pl

Mam pralkę aeg lavamat 50610[to samo co 62610,tylko bez wyświetlacza]-i mogę powiedzieć tyle-ta automatyka wagowa to absolutny kit.Nie ważne,czy naładuje do pralki "butem"[oczywiście robie to niezwykle rzadko ,i nie butem :P],czy wrzucę 10 par zasyfionych skarpetek-poziom wody w bębnie to to samo.Pralka po prostu utrzymuje stały poziom wody w bębnie,nie wydaje mi się,aby ważyła jakoś to pranie.Po prostu dużo ciucha wchłonie dużo wody,kilka skarpetek mniej-a pralka trzyma ten sam jej poziom.To wystarczające,ale nie wydaje mi się,aby była to jakaś automatyka-zwykły hydrostat wystarczy,nie trzeba filozofii...

Konrad

• #658 27 Wrz 2006 22:05
    Jurek2805
    Poziom 20  

Jeszcze jedno. Proponuje za pomocą kalkulatora wyliczyć "oszczędności" związane z poborem wody. Jaka wiadomo na 1 kubik wody przypada 1 tysiąc litrów wody. Ile kosztuje 1 kubik zimnej wody? Przyjmijmy, ze 5 zł. zł. Jakie oszczędności w związku z tym mamy na pralce która w uśrednionym (tj. podanym w instrukcji i w reklamach) cyklu bierze o 10 litrów wody mniej od "nieekonomicznej"?. Licząc, że "nieekonomiczna" pralka bierze 10 litrów wody więcej na jedno pranie przy czestotliwości 2 prań dziennie (to chyba przy niemowlęciu i jeszcze jak używano tetrowych pieluch-ale niech będzie) daje nam 2x10 litrów x365dni=7100 litrów wody, czyli 7,1 kubika rocznie. Pomnozyc przez cenę kubika i mamy zarąbiste oszczędności czyli 35,50 zł rocznie.
    W przypadku jednego prania dziennie kwota wynosi 17,75 zł rocznie.
    Jadę w związku z tym na Seszele za zaoszczędzone pieniądze. Moja oszczędna pralka pralka czyni mnie bogatym. :D

Takie same obliczenia mozna zrobić w przypadku mniejszego poboru wody przez pralke z automatyka wagową.

• #659 28 Wrz 2006 08:56
    angie 76
    Poziom 10  

monter ze szczecina pytał a ja polecam Boscha WAe 20460 z ostatniej oferty sklepu nie dla idiotów jestem zachwycona zresztą co tu porównywać z 13 lernią ARDO ładowaną od góry bo taka była moda.... ta ma wszystko super jedyne co jest in minus to głośny pobór wody ale to kwestia ciśnienia a nie pralki od dnia zakupu wyprałam już chyba z 15 prań w tym zimowe kurtki i parę czystych rzeczy bo nie miałam co .....pozdrawiam ziomka

• #660 28 Wrz 2006 09:16
    Jurek2805
    Poziom 20  

[quote="angie 76"] ta ma wszystko super jedyne co jest in minus to głośny pobór wody ale to kwestia ciśnienia a nie pralki [/quote]

Przyzwyczaisz się, a jak Cię dalej będzie drażnić głosny pobór wody, to przypomnij sobie jak hałas był przy pobieraniu przez stare Polary. Dzisiejszy gwizd przy wirowaniu to muzyka w porównaniu z ówczesnym poborem wody.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME