Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 18 Oct 2006 12:04 34695 1090
e-mierniki
    Oliwia111
    Level 11  
    Pozdrawiam kolegę z klubu a może raczej fanklubu Boscha:) i kolegę Jurka2805. Nie ukrywam,że opinie z forum przekonały mnie do tego zakupu. Co prawda sprzedawca usiłował najpierw delikatnie ujmując "wcisnąć" mi Indesita (argument, że jest bardzo chętnie kupowany nie przekonał mnie a wręcz zniechęcił do sprzedawcy) na kolejny ogień poszedł Whirpool z 6 zmysłem...a ja tylko spokojnie czekałam a potem oznajmiłam,że chcę Boscha albo Simensa :D Pozdrawiam
  • e-mierniki
    Jurek2805
    Level 21  
    Oliwia111 wrote:
    Co prawda sprzedawca usiłował najpierw delikatnie ujmując "wcisnąć" mi Indesita (argument, że jest bardzo chętnie kupowany nie przekonał mnie a wręcz zniechęcił do sprzedawcy) na kolejny ogień poszedł Whirpool z 6 zmysłem...a ja tylko spokojnie czekałam a potem oznajmiłam,że chcę Boscha albo Simensa :D Pozdrawiam

To bardzo wymowne z tym Indesitem i Whirpoolem. Z reguły starają się wcisnąć to co im najgorzej schodzi albo to, czego maja najwięcej na magazynie. Trzeba ich postawić pod ścianą i wtedy miękną.
    Choć zdarzają się wyjatki. Dobrych parę lat temu w sklepie (nie) dla idiotów facet sam zaproponował znajomej AEG, chociaż był to ostatni egzempalarz na stanie. Pralka do dziś ma sie zupełnie dobrze.
  • e-mierniki
    Oliwia111
    Level 11  
    Jasne są ludzie i ludziska...dotyczy to także sprzedawców. Zdarzają się oczywiście uczciwi. Mogę się z wami podzielić jeszcze jednym spostrzeżeniem. Mianowicie zaobserwowałam totalny brak podastawowej wiedzy na temat sprzedawanych produktów (w domyśle pralek) u pracowników większych sieci handlowych. Wygladało to mniej więcej na tej zasadzie, że w obrebie jednego sklepu dwóch pracowników podawało zupełnie inne, czasami wykluczające się informacje. Dobrze,że znalazłam forum :lol: :lol:
    rectosei
    Level 14  
    Oliwia111 wrote:
    Jasne są ludzie i ludziska...dotyczy to także sprzedawców. Zdarzają się oczywiście uczciwi. Mogę się z wami podzielić jeszcze jednym spostrzeżeniem. Mianowicie zaobserwowałam totalny brak podastawowej wiedzy na temat sprzedawanych produktów (w domyśle pralek) u pracowników większych sieci handlowych. Wygladało to mniej więcej na tej zasadzie, że w obrebie jednego sklepu dwóch pracowników podawało zupełnie inne, czasami wykluczające się informacje. Dobrze,że znalazłam forum :lol: :lol:

Też spotkałem sie z tym problemem przy kupnie mojej pralki. Nie wiem czy sprzedawcy - szczególnie w dużych sieciach handlowych - wogóle orientują się w oferowanym asortymencie. Podejrzewam, że wielu nie przeglądnęło nawet katalogu producenta. Mnie też próbowano kiedyś namówić na Polara ("Bo klientki naprawdę sobie chwalą. A polskie produkty to zawsze solidniej robione niż te z zachodu" - wypowiedź autentycznie usluszana w jednym ze sklepów. Tylko nie wiem czy facet sam z siebie robił idiotę czy taki ma styl handlowania.) Pzdr.
    Oliwia111
    Level 11  
    Może oni tak ich szkolą?! Pozdrawiam
    emer
    Level 19  
    A mnie Pani-fachowiec w sklepie AGD w Oświęcimiu starala sie przekonać że TYLKO Beko i wręcz obrazila że zasugerwalem jej ze to badziewna firma ...
    Ponieważ dyskusja zmierzala do nikąd i pani sie zawziela - musialem uzyć dziwnych argumentów w stylu "od turka nie bede kupowal", "że tam jest islam" i "jestem z LPR i tylko z katolickiego kraju kupuje" ...

pomoglo - popatrzyla na mnie i odczepila sie .... :D
    (ofkorzzz nie jestem z LPR .... :D)

edit: jeżeli to niżej to do mnie, to sorki Szefie - więcejjuzniebede ....
    ale kurde przypomnialo mi sie (wczoraj to bylo) i nie potrafilem sie oprzeć ... ;)
    User removed account
    Level 1  
    zico22
    Level 2  
    Witam wszystkich! mam podobny problem z wyborem pralki, po wielu przemyśleniach i lektórach zdecydowałem się ma Siemensa MW 14E460PL,ale cena troche za wysoka.Postanowiłem jeszcze troche poczekać może przed świętami coś stanieje, ale dzisiaj zobaczyłem na wyprzedaży Gorenje WA 63100 za 1259 zł. Stąd moje pytanie do znawców tematu czy warto płacić około 600 zł za Siemensa ktory ma 400obr/min więcej? Dzięki za wszelkie przemyślenia i wskazówki.
    Jurek2805
    Level 21  
    Wszystko zależy od pojemności portfela, czego pierzesz najwięcej i która Ci się bardziej podoba.
    Ja bym wziął Gorenje. WA 63100 ma 1000 obr. a to w zupełności wystarczy nawet do bawełny. Owszem 1400 obr. miła rzecz, ale różnica w cenie znaczna. W zasadzie wyższe obroty docenia się właśnie na czystej bawełnie i rzeczach trzymających wodę (np grube rzeczy - kurtki bawełniane z domieszką syntetyku). Na syntetyki i półsyntetyki 800- 1000 obr. wystarcza w zupełności. A wełny i jedwabiu i tak nie wirujesz, albo (jesli można - bo producent zezwala) na najniższych obrotach, korzystając z opcji delikatnego wirowania.
    To oczywiście moje prywatne zdanie. Do świąt kawał czasu i możesz się nie doczekać takiej promocji jaką byś chciał spotkać. 1259,- zł to bardzo dobra cena za w miare solidną pralkę z opcjami dodatkowymi. Przyznam szczerze, że ostatnio nie widziałem w takich pieniądzach nic ciekawego.
    Albo byle co, albo zupełne prościuchy.
    P.S.
    Zdradź gdzie taka promocja, bo tu dobrzy ludzie też sobie ostrzą zęby na jakąś uczciwą pralke 1000 obr. w rozsądnych pieniądzach. :wink:[img[/img]
    zico22
    Level 2  
    Widziałem Gorenie 63100 w Mix Electronic w Bielsku Białej.
    Oliwia111
    Level 11  
    Upsss przepraszam moderatora:) już się nie powtórzy.
    Quote:
    Tutaj nie rozmawiamy o handlujących, tylko o "wrażenia artystyczne" z posiadanego sprzętu, ewentualnie linki do sklepów!
    Jurek2805
    Level 21  
    Niemniej jednak wiedza jak nie dać się zrobić w przysłowiowego "konia" przy zakupie pralki też może być przydatna dla forumowiczów i pomóc przy wyborze i nabyciu.
    Ale w jednym racja. Co za dużo to niezdrowo. Człowiek się czasem zagalopuje...
    michal84
    Level 2  
    Witam
    Która z tych pralek jest lepsza bosch 1667 czy bosch 16260?
    Obydwie pralki są w podobnej cenie.
    Pozdrawiam
    mleczbat
    Level 2  
    byle nie w sklepach typu media markt - w internecie można kupić o kilkaset złotych taniej! :!:
    Jurek2805
    Level 21  
    michal84 wrote:
    Witam
    Pozdrawiam

Ten drugi (162600) to nowszy model i chyba bardziej zaawansowany. Ma bardziej wielofunkcyjny wyświetlacz i jest "oszczędniejsza" tzn. w cyklu 60 stopni zużywa o 4 litry wody mniej i 0,09 kWh energii mniej.
    Jest natomiast wg danych producenta ciut głosniejsza (o 2-3 dB). Ponadto ta pierwsza (1667) ma możliwość skracania wszystkich programów. Z ta drugą nie wiadomo - producent nie podaje, ale to nie znaczy,ze nie ma takiej możliwości. Po prostu nie pisze w opisie technicznym.
    Trzeba sprawdzić.
    Ilość maksymalnych obrotów mają tą samą tj 800.
    16260 ma zakres obrotów 500-800, a 1667 600-800 ( w tym modelu zmiana obrotów za pomocą pokrętła).
    rectosei
    Level 14  
    Jurek2805 wrote:
    michal84 wrote:
    Witam
    Pozdrawiam

Ten drugi (162600) to nowszy model i chyba bardziej zaawansowany. Ma bardziej wielofunkcyjny wyświetlacz i jest "oszczędniejsza" tzn. w cyklu 60 stopni zużywa o 4 litry wody mniej i 0,09 kWh energii mniej. Jest natomiast wg danych producenta ciut głosniejsza (o 2-3 dB). Ponadto ta pierwsza (1667) ma możliwość skracania wszystkich programów. Z ta drugą nie wiadomo - producent nie podaje, ale to nie znaczy,ze nie ma takiej możliwości. Po prostu nie pisze w opisie technicznym.
    Trzeba sprawdzić.
    Ilość maksymalnych obrotów mają tą samą tj 800. 16260 ma zakres obrotów 500-800, a 1667 600-800 ( w tym modelu zmiana obrotów za pomocą pokrętła).

Zastanawiłem się pomiędzy tymi własnie pralkami ale kupiłem WFC1667PL . Powód prosty - dużo niższa cena (1200 zł, ostatnia z ekspozycji). 16260 to, jak zauważył Jurek2805, nowsza produkcja, choć nie wiem czy warto się o nią zabijać jeśli okazyjnie można kupić model troche wcześniejszy. Ale i tak obydwa modele są naprawdę fajne :)
    emer
    Level 19  
    Hmmm... Ja własciwie zdecydowałem sie na niedostepną SLIM Gorenje WS 43121, choc ciągle jeszcze zerkam na dostepną Siemens WS12X460PL ...

Mam wątpliwości troche - mam wrażenie że chyba Siemens ma nieco lepsze dostepne programy - chodzi m.inn. o mozliwość obniżenia z 60 na 50 stopni programu de facto na 60st (wspominał juz ktos o takiej możliwości w jakims Boschu - a w tej SLIM tez tak jest bo dzwoniłem do Siemens).
    Jedno co mnie trzyma za Gorenje - głośnośc a właściwie cichość.
    Gorenje pranie 54 wirow 68 a Siemens pranie 55 wirow 72. Te dane a szczególnie wirowanie to jest naprawde duża różnica ... Czy tylko aby napewno tak jest? Czy to nie jakiś chwyt marketingowy? Gorenje wycisza jednak swoje obudowy i nawet od dołu pralka jest zamknieta ...
    Aha - w Siemensie można ustawiać opóźnienie startu co 1h do 19h, a w Gorenje co 1/2h do 2h i potem co 1h do 24h (czy lepiej w Gorenje)

Kurde ... Panowie - pomóżcie, która byście wybrali mając je tylko do wyboru .... :?:
    Jurek2805
    Level 21  
    rectosei wrote:

Zastanawiłem się pomiędzy tymi własnie pralkami ale kupiłem WFC1667PL . Powód prosty - dużo niższa cena (1200 zł, ostatnia z ekspozycji). 16260 to, jak zauważył Jurek2805, nowsza produkcja, choć nie wiem czy warto się o nią zabijać jeśli okazyjnie można kupić model troche wcześniejszy. Ale i tak obydwa modele są naprawdę fajne :)

Wg mnie jeśli jest duża różnica w cenie, to nie ma sensu przepłacać za "nowość" i kilka bajerów na wyświetlaczu. W sumie to jeden grzyb, a "oszczędności" w zużyciu wody i energii to groszowe sprawy dla polepszenia samopoczucia.

Emer a jaka jest różnica w cenie pomiędzy Gorenje a Siemensem? Bo sprawa skoków ustawiania opóźnionego startu to wierz mi sprawa zupełnie marginalna. Nawet jeśli korzystasz z tej opcji, to chyba nie musisz nastawiać co do minuty. To jest dobre, jeśli masz pranie i załadujesz sobie wieczorem zeby rano wyprała, jeśli masz taryfę nocną, albo korzystasz z namaczania z programowanym czasem. Wtedy patrzysz na oko i programujesz w godzinach.
    A wyprzedzenie 19 czy 24 godziny to wybacz, bez sensu. Ciekaw jestem, czy ktokolwiek dawał takie opóźnienie, bo i po co?
    Głośność zależy jak kto jak mierzył. To bardzo subiektywna sprawa. Jednemu wydaje się, że pralka chodzi cichutko (bo ma np. porównanie do starej pralki która waliła jak młot pneumatyczny), drugi o wrażliwych uszach będzie mówił, że jest głośna jak odrzutowiec.
    emer
    Level 19  
    około 200-300zł droższa jest Siemens ...
    Własnie czesto pierzemy w nocy i dla nas wazne jest opóźnienie czasu i cichość prania (blokowisko) - oczywiście opóxnienie 19-24h jest niepotrzebne, ale co 1/2h moze sie niby przydać w jakiejs konkretnej sytuacji ...
    Bardziej mi zależy na tej cichości prania i wirowania - i tu własnie mam wątpliwości. Nie zawsze liczby - a szczególnie podawane przez producenta - moga byc miarodajne ...
    Jurek2805
    Level 21  
    emer wrote:
    Własnie czesto pierzemy w nocy i dla nas wazne jest opóźnienie czasu i cichość prania (blokowisko) - oczywiście opóxnienie 19-24h jest niepotrzebne, ale co 1/2h moze sie niby przydać w jakiejs konkretnej sytuacji ...
    Bardziej mi zależy na tej cichości prania i wirowania - i tu własnie mam wątpliwości. Nie zawsze liczby - a szczególnie podawane przez producenta - moga byc miarodajne ...

Sam bym miał dylemat jak w bajce Mickiewicza "osiołkowi w żłoby dano...".
    Obie pralki to ta sama półka. Na korzyść Siemensa to, że jednak Made in Germany, na minus, że droższa. Gorenje teoretycznie cichsza i tańsza oraz dokładniejsze programowanie (np. mnie bez różnicy, ale dla Ciebie może mieć znaczenie).
    Siemens ma ponadto (jak piszą w opisie tech.) mozliwość skracania wszystkich programów - nie wiadomo jak w Gorenje.
    Naprawdę trudno wskazać która.
    Bierz tą, która Ci się bardziej podoba.
    rectosei
    Level 14  
    emer wrote:

Jesli chodzi o hałas generowany przez pralki, to w większości przypadków są już one naprawdę ciche. W zasadzie najbardziej uporczywy jest gwizd wirowania, samo pranie to naprawdę nie przeszkadza. Ja ostatnio prałem po północy (a też mieszkam w bloku) moim Boschem i rano żadnych skarg nie usłuszałem od sąsiadów :) Nie wiem jak wypada w takiej próbie Gorenje ale wielkich różnic nie powinno być. To nie to co TAMAT 500, jaki mieli kiedyś moi rodzice - na pralce trzeba było podczas wirowania siedzieć żeby nie wyskoczyła z łazienki a ryk był przy tym taki jak przy 8000 obrotów a nie 500 :))))
    emer
    Level 19  
    Ja piore od paru lat raczej nocą i moją Candy 126plus (1200obr/min) by my self wyciszyłem - kupiłem maty wygłuszające i obkleiłem od srodka gdzie sie dało .... :D Coś tam pomogło - skarg nie ma ale przy kupnie teraz nowej chce na to zwrócić szczególna uwage. Oczywiście szczególnie wirowanie jest głośniejsze, ale też praca pompy jest czasem uciążliwa - a gdzies czytałem że w Gorenje ją słychac mocno, ale podejrzewam że i innych pralkach jest podobnie ...
    Gdyby człowiek po prostu miał mozliwość zobaczyc i usłyszeć gdy one piorą ...
    Hmmm... - może usterkowość, dostepność części, koszty napraw byłyby przyczynkiem do wyboru ...

EDIT: no tak .... czujnik czystości wody - Gorenje TAK, Siemens NIE.
    Siemens pisze ze "Wszystkie programy skrócone czasowo" - ale nie ma opcji skracania kazdego programu, po prostu kazdy program jest jakby sam w sobie skrócony. Natomiast Gorenje ma oprócz danego programu mozliwość skracania go poprzez uruchomienia takiej opcji (przyciska sie guzik "skrócenie programu")

No i kurde wygląda że Gorenje lepsze?
    pablo82
    Level 11  
    Macie może jakieś informacje na temat pralki LG WD-10150NUP http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=2&modelCategoryId=060405&categoryId=060405&parentId=0604&modelCodeDisplay=WD-10150NUP&model=NOTHING# - cena w sklepach internetowych to ok. 1200zł. Na papierze wygląda ok., choć martwi mnie zużycie wody na poziomie 55 l - uważacie, że to dużo? Jest bez technologii Direct Drive. Jaką macie opinie na temat pralek LG ? Dorównują poziomem np. Electroluxowi, czy to może klasa Amiki, o której w serwisach podobno mówią, że się jej nie naprawia tylko wystawia na śmietnik? Może ktoś ma w domu pralkę LG i mógłby podzielić się informocjami na ten temat, bo trudno cokolwiek o nich się dowiedzieć ?
    Riesen77
    Level 2  
    Witam,

podobnie jak wiekszosc tutaj dreczy mnie problem wyboru pralki. Wymagania to ladowanie z przodu i glebokosc 40 lub 45 cm.
    Zainteresowala mnie pralka Hoover HNS 9125 NEXTRA
    ,
    http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/59169
    ktora wyroznia sposrod innych to, iz mimo malych wymiarow posiada beben na 5kg wsadu a takze ciekawe krotkie programy prania.

Co mnie wstrzymuje to niezbyt pochlebne opinie na temat pralek Candy, ktore naleza do tej samej "stajni" co Hoover. Poza tym kompeltnie brak opinii o Hoverze.

Czy mogliby Panstwo wypowiedziec sie na temat pralek Hoovera i na tremat wyboru? Moze cos innego nie do odrzucenia?

Dziekuje i pozdrawiam
    Riesen77
    emer
    Level 19  
    prawde powiedziawszy też dzisiaj zwróciłem uwage na tą pralke i mnie troche zaintrygowała ...
    Wyglada nieźle, programy i możliwoścci b.duze ...
    Ale ciekawe jak z je cichościa prania i wirowania, czy ma tzw prysznic tj przepompowywanie wody z detergentem z dołu bębna i wlewanie z góry czy z boku na pranie ...
    Pozatym jak z awaryjnością ...
    Może ktoś coś wie o tych pralkach?
    PS 663S BIO
    Level 31  
    Ja bym nie brał Hoovera bo to zwykłe Candy. I za zwykłą Candy zapłacę 1500zł a za Hoovera 3000zł :lol:
    Hoover to sprzęt dla naiwnych którzy lubią świecidełka ;)
    Riesen77
    Level 2  
    PS 663S BIO, co do ceny to nie masz racji. Ten Hoover o ktorym pisze kosztuje 1680 zl.
    Na swiecidelkach mi nie zalezy, pralka ma byc funkcjonalna a nie bajerancka.
    Bede wdzieczny za kolejne opinie nt. Hoover HNS 9125 NEXTRA
    oraz o innych godnych polecenia "slimow".

Pozdrawiam
    Riesen77
    emer
    Level 19  
    W tym topicu, a nawet w ostatnich podstronach jest dużo o SLIMach (nawiasem mówiąc to m.inn. i ja duzo o nich pisze ;)). I mysle ze o najlepszych obecnych na naszym polskim rynku ...
    A modele topowe SLIM w poszczególnych markach i chyba godnych zauważenia i wziecia pod uwage (wg mojej kolejności brania pod uwage do kupienia ... ;)) są to:

- Gorenje WS43121 ładna, niezłe opinie jeżeli chodzi o opinie serwisantów, model 2004 (ale to nie wada - mozliwe że ewent wady usuniete) baaaardzo dobrze wyposażona w programy, mozliwośc skracania najważniejszych programów, 1200obr, czujnik czystości wody (jedyna), 4-4.5kg, specjalnie wyciszona 54/68

- Siemens WS12X460PL świetne opinie o marce (ale nowośc ofercie, więc brak opinii o awaryjności), 1200obr, programami nieco wg mnie ustepuje Gorenje (choc jest mozliwość obniżenia temp z 60st na 50st), nie ma opcji skracania programów (ale jest progr 15min - wg mnie bajer, i niby zastepujący szybki program jakiś do syntetyków 40st), 4.5kg, cichośc bardzo dobra 55/72

- Bosch WLX20460PL model 2006, to co Siemens, ale nieco inny design i 1000obr (nie ma modelu z 1200), 55/70 (bo nie ma 1200obr ;))

- LG WD-12390ND świetny pomysł bezpośredniego napedu na bęben - a więc silnik bezszczotkowy, brak przeniesienia napędu, pasków, mniej bebechów, a więc mniej awaryjna (teoria na razie - nowość i w związku z tym brak opinii), model 2006 (UWAGA - była już taka pralka model chyba 2003, a więc moze ta ma cos tam poprawione technologicznie a nie tylko design) no i CICHA 53/68, (bez wyciszeń, tzn mat wygłuszających), programy wg mnie troche uboższe niz Gorenje i Siemens, no i opóźnienie czasu prania dopiero od 3h (dla mnie to wada - ja potrzebuje od przynajmniej 1h), w mojej opinii najładniejsza .... Kupiłbym ją, ale ze względu na brak doświadczenia chyba LG w pralnictwie, oraz brak opinii na nowość direct drive (DD - bezpośredni napęd), oraz nieco gorsze programy niż w Siemens i Gorenje - odpuściłem ja sobie ...

- AEG 1246EL 1200obr, świetne opinie, bardzo dobre programy, moze nieco przestarzały design, minus ze wzgledu na połączenie z Electrolux (prawdopodobnie teraz bedzie nieco gorsze wykonanie - teoria oczywiście), no i troooche głośniejsza 57/73. Niemniej bardzo ceniona przez serwisantów i uzytkowników (też ze wzgledu na jej obecność na rynku juz pare lat)

- Hoover HNS 9125 1200obr, baaardzo ładna (najładniejsza ?), najlepsze programy i ich mnogość, rózne rodzaje skróconych programów, ustawianie rzeczywistego czasu (a więc programowanie rzeczywistego czasu początku prania lub zakończenia), UWAGA - 5kg, ale ... produkcja Italia, połączenie w europie z Candy (a więc mozliwość gorszego wykonania i jakości...) i brak opinii oraz danych o cichości - ale podobno nie nalezy do najcichszych (nie wiem - może ktoś coś wie...)

Pozatym SLIM są niezłe w ofercie Electroluxa (ale jakoś nie brałem pod uwage), Ariston, Wihrpool - złe opinie serwisantów. A Candy, Beko, Amica i inne sobie odpuściłem ...

Podsumowując - "numero uno" u mnie jest na razie Gorenje, ładna, cicha - prawdopodobnie najcichsza, dobre oprogramowanie, niezłe opinie serwisu, produkowana trzeci rok (se wymysliłem ze usunieto potencjalne wady "wieku dziecięcego"), no i czujnik czystości wody - żadna inna tego nie ma (ale nie jest to pewnie najważniejsze), no i cenowo nawet poniżej 1600zł. Niemniej będzie w Polsce za około 3 tyg ...
    hmmm... Siemens ... - brak programów skróconych (pisze w danych "skrócone programy" - ale to tylko słowa, nie dotyczy tego że są takie jako odrębne programy), ale mozliwość prania w 50st, niezły design (ale pokrętło brzydkie...), jakośc Siemens - ale za to płaci sie więcej 200-300zł od Gorenje (min ponad 1800zł)
    Jeżeli chodzi o oszczędności energii i wody to mniej więcej mają podobne zużycia wody (choć niby Gorenje najlepiej, ale to jest 4-4.5kg) i energii - wiec nie wspominałem o tych danych ...

Wszystko to co napisałem to zlepek moich poszukiwań w interku, wypady do MediaMarkt i oglądanie "na żywo" pralek (oprócz Gorenje - ale inne podobne modele nie Slim), oraz - i tu ukłony dla Sz.Kolegów - czytanie w całości tego topicu i wypowiedzi userów .... :)

Te dwie marki własnie biore w ostatecznym "rozrachunku" przy wyborze ... No i raczej Gorenje - choć "sprawa" nie zamknięta .... :D
    Chce tutaj zaznaczyć ze duuuużą role przy MOIM WYBORZE pralki to jej cichość (piore często nocami) - ktoś, komu nie zależy na tym, moze nieco inaczej spojrzeć na wybór "swojej" pralki i jej priorytety przy wyborze ...

(kurde, ten Hoover ... ale jak u niego z tymi decybelami ...)
    Jurek2805
    Level 21  
    emer wrote:
    - AEG 1246EL 1200obr, świetne opinie, bardzo dobre programy, moze nieco przestarzały design, minus ze wzgledu na połączenie z Electrolux (prawdopodobnie teraz bedzie nieco gorsze wykonanie - teoria oczywiście), no i troooche głośniejsza 57/73. Niemniej bardzo ceniona przez serwisantów i uzytkowników (też ze wzgledu na jej obecność na rynku juz pare lat)

Nie żebym bronił, ale miałem okazje porównać AEG 1246EL z AEG 1045 Timeline - to wcześniejszy model różniący się ilością obrotów (1000 - równorzędna jest 1245 - 1200 obr.). Poza różnicami w wyglądzie (okrągłe a nie kwadratowe klawisze) toczka w toczkę to samo. Wykonanie też. Miejsce produkcji również. A na panelu jest AEG bez Electroluxa.
    AEG miało związki z Electroluxem od dawna.
    marcia77
    Level 11  
    Witajcie

Ja również zastanwiam sie nad wyborem pralki mam dwa typy ARISTONAQSF109 http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=8152&IDP=14
    i wspomniany juz tu Hoover Nextra http://www.topmarket.pl/pralki/HOOVER_HNS_9125_NEXTRA.php
    Jak narazie stneło na pralce hoovera ,ale ariston bardziej mi sie podoba i jest podobno cicha choc tez wyczytałm opine ,ze jednak nie jest ,az tak cicha .Szkoda ,ze tak mało opini o hooverze.Mnie czas nagli ,bo obecnie zostłam bez pralki .Miałam boscha słuzył 12 lat od roku juz chodził jkos dziwnie sczotki sie zawszieszały ,ale zrobili ,az wkoncu poszł z dymem :cry:
    Bede sledzic to forum moze cos nowego pojawi sie o hoverze .Pozdrawiam wszystkich