Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 05 Lis 2006 21:24 26688 1090
    Pitusiek
    Poziom 2  
    Jak obiecałem podzielę się wrażeniami po kupnie pralki slim BOSCH WLF 20260 PL z 1000 obr. >> http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=652 . Mam ją ponad 2 tygodnie i jestem już po prawie 10-ciu praniach.
    Miałem ją kupić w którymś ze sklepów internetowych za ok. 1470 zł ale znalazłem sklep "normalny" gdzie była po 1550 zł.
    Stylistyka pralki jest spokojna bez ekstrawagancji, wszystko dobrze spasowane.
    Najbardziej cieszy mnie że mogę zmieniać temperaturę w pełnym zakresie co 10°C, rzadko w której (współczesnej) pralce da się ustawić 50°C czy 70°C.
    Większość programów jest dość krótkich (tak mi się wydaje), np. Bawełna ustawiona na 60C trwa 1h 6m.
    Pobieranie i odpompowywanie wody jest bardzo ciche, pranie średnio ciche, przy wirowaniu pralka wydaje z siebie dźwięk wpierw podobny do rozpędzającego się silnika samolotu a potem świst - myślę że na średnim poziomie głośności. Wirowałem dość trudne rzeczy dla pralek np: 2x po kocu i raz 3 pary grubych spodni dżinsowych - obyło się bez wibracji i stukotów, pralka nie przesunęła się nawet o milimetr. Pewną niedogodnością jest całkowite wyjęcie szufladki na proszek dla jej umycia, trzeba wpierw bardzo mocno nacisnąć w dół wkład by móc wysunąć szufladę - aż się boję że coś może pęknąć. Czynność tą na szczęście wykonuje się rzadko.
    Nim kupiłem model WLF 20260 PL zastanawiałem się nad minimalnie droższym WLX 16460 PL >> http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=653 z 800 obr. (mój 1000 obr.) z dużym wyświetlaczem (widać od razu wszystkie parametry), przyciskami sensorowymi, nieco innymi programami i wg podanych parametrów cichszym o 4 db - dla piorących w nocy to ważny argument.
    Ostatecznie wybrałem boscha WLF 20260 PL bo obawiałem się że po gwarancji ew. wymiana elektroniki w tej drugiej będzie droższa (może się mylę), no i miała 200 obr. mniej a na WLX 20460 PL (1000 obr.) szkoda mi było kasy.
  • SterControlSterControl
    krisnow1
    Poziom 1  
    Witam
    Mam pytanie o pralki samsunga, a zwłaszcza chodzi mi o system Silver Nano? Wiem, że samsungi nie cieszą się najlepszą opinią ale jestem zaciekawiony to coś lepiej pierze? Czy ktoś może mi powiedzieć jak się to użytkuje, czy jest jakiś lepszy efekt prania? Czy lepiej zainwestować w coś ciekawszego.
    Kriss44
    Poziom 1  
    Mam ochotę kupić sobie pralkę AEG Lavamat 74730 i badam jej możliwości. MOże ktoś posiada wiedzę, ile trwa w tej pralce średnio 1 cykl prania. Czy w ogóle w pralkach AEG długość cyklu prania jest zbliżona. Czy to się jednak diametralnie różni. Od czego to zależy? Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat. Pozdrwiam
    Jurek2805
    Poziom 21  
    krisnow1 napisał:
    Witam
    Mam pytanie o pralki samsunga, a zwłaszcza chodzi mi o system Silver Nano? Wiem, że samsungi nie cieszą się najlepszą opinią ale jestem zaciekawiony to coś lepiej pierze? Czy ktoś może mi powiedzieć jak się to użytkuje, czy jest jakiś lepszy efekt prania?

Z tym "silver nano", to nie chodzi o lepszy efekt prania, tylko o antybakteryjne działanie jonów srebra, co to niby mają hamować rozwój bakterii w pranej bieliźnie. Piszą jeszcze, że dzięki temu można prać w niskich temperaturach bo bakterie giną w wyższych. Jeszcze coś było o miesięcznej ochronie przed rozwojem drobnoustrojów. Mnie osobiście to mało przekonuje.
    Ale ktoś tu wcześniej miał Samsunga i może sie wypowiedzieć jak się to sprawdza w praktyce. Tylko, ze do tego to by trzeba było bieliznę pod mikroskopem badać...
  • SterControlSterControl
    emer
    Poziom 19  
    Taka mala uwaga co do pralek nowej generacji (myśle że i w poprzednich) Siemens i Bosch - w szufladzie, tak gdzie jest uchwyt do jej wyciągania, jest po prostu otwór od dolu. Gdy zasloni sie go np ręka w trakcie czy to prania, czy odpompowywania, czy wirowania - jest ciszej .... Taka mala rzecz, a gdyby firma zrobila ten uchwyt zamknięty - prawdopodobnie od razu 1dB mniej byloby ....
    klient1
    Poziom 10  
    Witam i mam gorącą prośbę, jeśli ktoś może mi pomóc w wyborze pralki będę bardzo wdzięczna.Czytając wypowiedzi zorientowałam się której pralki nie powinnam kupować. Wcześniej zainteresowana byłam pralką Siver Nano Samsunga,ta pralka mnie "kręci" bo to zabija bakterie,usuwa zapachy,ja bardzo lubię sterylność,no marzenie.Ale zaczęłam się zastanawiać jak będzie wyglądać sprawa serwisu,co ile te płytki ze srebra trzeba wymieniać i ile to kosztuje???Czy Samsungi to pralki awaryjne???Same znaki zapytania.
    Natomiast po lekturze raczej wnikliwej portalu www.elektroda.pl i odwiedzeniu kilku hurtowni i sklepów (w tych placówkach każdy poleca co innego) .Prawie dokonałam wyboru ??? Nie ukrywam że mam lekki mentlik w głowie.

1.Elektrolux(nie pamiętam symboli ale chyba coś tam pralka informuje)
    2.AEG 1246 EL(też nie wiem czy to produkt firmy AEG już po połączeniu z Elektroluxem czy przed)
    3.AEG Elektrolux(też symboli nie pamiętam)
    i jeszcze na 100% nie zrezygnowałam z tej Silver Nano,tak jak pisałam "kręci" mnie ta sterylność,ale to może tylko taki gadżecik który po np.roku przestanie działać,
    Natomiast mam konkretne potrzeby odnośnie pralki mianowicie:
    potrzebny mi jest program do gotowania bielizny,ręczników,pościeli
    95° C( w tygodniu 3 takie prania moja stara pralka wykonuje,preferuję rzeczy białe bawełniane a one wymagają solidnego gotowania)
    Delikatne pranie ręczne do codziennych przepierek
    Możliwość dodatkowego płukania,w każdym praniu włączam dodatkowo płukanie,bez tego skóra mnie szczypie,swędzi moje dzieci też narzekają.
    Inne programy to pewnie standard we wszystkich pralkach.
    Dodam tylko że różnica w cenie 200-300 zł nie stanowi jakiejś przeszkody,jestem oszczędna ale oszczędność nie zawsze sie opłaca.

Będę wdzięczna za każdą wiarygodną poradę,i za nią teraz dziękuję[/i]
    emer
    Poziom 19  
    @klient

Pralki nowej generacji Boscha, Siemensa i Aristona mają akredytacje (czy jakoś to tam sie nazywa) róznych znanych firm odzieżowych wlasnie w zakresie prania delikatnych rzeczy (np Triumph czy welna). Nie chce zachwalać, ale faktycznie Bosch i Siemens ma chyba najwięcej specjalnych programów.
    A jeżeli chodzi o gotowanie czy plukanie to chyba nie problem w nowoczesnych pralkacj dzisiejszych (choć niektóre maja faktycznie 95 a niektore 90st) - a np Gorenje 43121 (jako jedyny SLIM) ma czujnik czystości wody i bedzie Ci plukal az bedzie czysta woda (oprocz tego ze masz mozliwość ręcznego ustawienia plukania normalnego i podwojnego i potrojnego)
    klient1
    Poziom 10  
    Dzieki emer za rady.
    Już znam symbole pralek które ewentualnie wchodzą w grę,a wiec
    AEG Elektrolux 62610
    AEG Elektrolux 52610
    AEG Lavamat 1246 EL,ponieważ bardzo dużo dobrych opinii przeczytałam o tej ostatniej pralce,ona wysuwa się na pierwsze miejsce,ale, jest pewne ale
    jest to pralka małogabarytowa składana we Włoszech,a one są ponoć bardziej awaryjne.
    Którą wybrać??? Mam dylemat.Dziękuję za każde życzliwe serce!!!
    emer
    Poziom 19  
    hmmmm ... przedewszytskim zdecyduj sie czy gleboka na 60 czy 40-45 ....
    aaaas
    Poziom 10  
    Ktora pralke warto kupic SIEMENS WS 10F260PL czy Bosch WLX20460PL? Ewentualnie, czy jest cos jeszcze godnego polecenia w tej cenie.? Pralka musi byc mała - 40cm szerokości.

Pozdrawiam
    Tomek
    klient1
    Poziom 10  
    Wymiary nie mają większego znaczenia chodzi o super praleczkę, taką niezawodną(o ile takie istnieją),chodzi o to żeby nie tracić ani zdrowia,ani czasu ani pieniedzy na serwisy i mieć sprzęt który spełnia oczekiwania(chodzi o efekty prania)
    Dzięki za rady!
    rectosei
    Poziom 14  
    klient1 napisał:
    Wymiary nie mają większego znaczenia chodzi o super praleczkę, taką niezawodną(o ile takie istnieją),chodzi o to żeby nie tracić ani zdrowia,ani czasu ani pieniedzy na serwisy i mieć sprzęt który spełnia oczekiwania(chodzi o efekty prania)
    Dzięki za rady!

Super praleczka + niezawodna + nietracenie czasu na serwisy = MIELE.
    Reszta to zawsze bedzie pewien kompromis. Pzdr.
    klient1
    Poziom 10  
    Dzięki rectosei!
    Tak,tak Miele,ale za te pieniadze można mieć dwie EAG Elektrolux i też prawdopodobnie dobre.Ja sięgam na półkę AEG,wyżej to trochę za wysoko.
    Sklepy są zapchane towarem tylko problem co wybrać żeby nie żałować.
    Dzięki,dzięki..
    emer
    Poziom 19  
    Miele ....
    Hmmmm, ja zastanowilbym sie czy kupic pralke 3x droższą na ok 20lat, czy lepiej wymienic co 7lat (3x7=21lat) na nowsze generacje ...
    Oczywiście z drugiej strony prawie że gwarancja bezawaryjności, ale .... a jeżeli mi coś padnie w Miele po powiedzmy 5 latach? Jakie będą koszty naprawy Miele ....
    rectosei
    Poziom 14  
    emer napisał:
    Miele ....
    Hmmmm, ja zastanowilbym sie czy kupic pralke 3x droższą na ok 20lat, czy lepiej wymienic co 7lat (3x7=21lat) na nowsze generacje ...
    Oczywiście z drugiej strony prawie że gwarancja bezawaryjności, ale .... a jeżeli mi coś padnie w Miele po powiedzmy 5 latach? Jakie będą koszty naprawy Miele ....

No, ja też nie chciałabym widzieć reakcji człowieka, któremu Miele z kilka tys.zł. zepsuła się po 5 latach :) A poza tym ja też nie chciałbym mieć przez 20 lat tej samej pralki. Wszystko kwestia własnego wyboru, potrzeb no i oczywiście zasobności portfela.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    klient1 napisał:
    Wymiary nie mają większego znaczenia

To może ta 62610? Więcej wsadu i jeszcze z Norymbergii. Za niedługo już takich nie będzie.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Widzieliście nowe Electroluxy Inspire EWF 10470W (1000 obr.) i EWF 12470W (1200 obr.) z serii Time Manager? Obie 6 kg wsadu!
    Ceny w miarę dość przystępne jak za nowość.
    Pierwsza 1549,- w Avansie, druga w MM za 1699,-.
    Do Avansu rzucili wczoraj.
    Może rzecz godna uwagi?

Oprócz tego pięciokilogramowe Electroluxy Intuition (tańsza linia) EWF 1140W za 1349,- i 10240( ta z wyświetlaczem) za 1449,-Obie pięciokilogramówki z 1000 obr.
    misiek2k2
    Poziom 2  
    Witam wszystkich forumowiczów!

Otóż podobnie jak wielu z Was stoję przed dylematem zakupu pralki... Spośród konkretnych modeli upatrzyłem sobie Bosch WLX20460PL:) Już byłem prawie zdecydowany (znalazłem za 1589zł...), ale... wyczytałem że Amica daje gwarancję 5 lat na określone modele... m.in. PCP5512B623 za 1255zł...

I teraz zastanawiam się czy nie lepiej kupić polski produkt za ponad 300zł mniej a za to z dłuższą gwarancją... W dodatku obroty większe bo 1200... Amica może nie ma dobrej renomy, ale przecież świadomie by się w bagno nie pakowali... Z tego co wyczytałem w tym wątku to chyba część podzespołów jest MADE BY SIEMENS...

Poproszę o poradę, bo już mnie to wszystko skołowało... Niby Bosch powinien być bardziej niezawodny (w dodatku MADY IN GERMANY), ale jednak świadomość posiadania 5 letniej gwarancji robi swoje... Zastanawiam się jeszcze nad modelem Boscha z 800 obr... Czy dla zwykłego "pracza" to wystarczy??? A może jednak Amica i 5 lat spokoju???

Bardzo proszę o poradę i być może jakiś serwisant udzielający się na forum dołoży swoją cegiełkę do mojego wyboru:)

Z góry dzięki i pozdrawiam
    rectosei
    Poziom 14  
    misiek2k2 napisał:
    Witam wszystkich forumowiczów!

Otóż podobnie jak wielu z Was stoję przed dylematem zakupu pralki... Spośród konkretnych modeli upatrzyłem sobie Bosch WLX20460PL:) Już byłem prawie zdecydowany (znalazłem za 1589zł...), ale... wyczytałem że Amica daje gwarancję 5 lat na określone modele... m.in. PCP5512B623 za 1255zł...

I teraz zastanawiam się czy nie lepiej kupić polski produkt za ponad 300zł mniej a za to z dłuższą gwarancją... W dodatku obroty większe bo 1200... Amica może nie ma dobrej renomy, ale przecież świadomie by się w bagno nie pakowali... Z tego co wyczytałem w tym wątku to chyba część podzespołów jest MADE BY SIEMENS...

Poproszę o poradę, bo już mnie to wszystko skołowało... Niby Bosch powinien być bardziej niezawodny (w dodatku MADY IN GERMANY), ale jednak świadomość posiadania 5 letniej gwarancji robi swoje... Zastanawiam się jeszcze nad modelem Boscha z 800 obr... Czy dla zwykłego "pracza" to wystarczy??? A może jednak Amica i 5 lat spokoju???

Bardzo proszę o poradę i być może jakiś serwisant udzielający się na forum dołoży swoją cegiełkę do mojego wyboru:)

Z góry dzięki i pozdrawiam

Wybór należy do Ciebie, ale mimo wszystkich zachęt gwarancyjnych Amiki, osobiście polecałbym jednak Boscha. Ja mam 4,5 kg model 800 obrotów i jestem zadowolony z efektów codziennego prania i wirowania. Na pewno większe obroty przydadzą się zimą podczas prania np. kurtek. Nie przekonują mnie podzespoły w Amikach - zauważyłem u znajomych, którym ten sprzęt nawalił elementy Made in Italy, a to już nie najlepsza rekomendacja. Zaznaczam, że nie były to najnowsze modele, więc teraz mogło się już coś zmienić na plus. Pzdr.
    misiek2k2
    Poziom 2  
    Dzięki...

No właśnie... Bo może te nowe pralki Amiki nie są wcale aż takie złe... Może ktoś kupował ostatnio pralkę tej firmy i się podzieli spostrzeżeniami... Bo podzwoniłem po znajomych i co Amika, to inne odczucia... Np. jedni w ciągu 2-letniego okresu użytkowania wzywali serwis chyba z 5 razy, gdy inni przez 3 lata użytkowania nie ruszyli praktycznie nic...

Mimo wszystko skłaniałbym się jednak do Boscha i to chyba modelu 800 obrotów... Do zwykłego prania chyba wystarczy:)

Dziękuję za odpowiedz i czekam na opinie użytkowników/serwisantów amiki:)

Pzdr
    superson
    Poziom 2  
    Witam.Na tym forum jjestem nowy i tylko dlatego sie zarejestrowałem aby zaczerpnąć wiedzy cz warto kupić ten model pralki SIEMENS WM 08A260...Jest to pralka którą znalazłem w promocji w sieci ASTRO...Czy z promocji lepiej nie kupować?Pralka przeceniona jest z 1749zł na 1359zł.Proszę o radę i pozdrawiam.
    emer
    Poziom 19  
    Uważam ze 1200 obr jest jak najbardziej potrzebne i przydaje sie - wyżej można obejść sie ...
    superson
    Poziom 2  
    Ten model SIEMENS WM 08A260 ma 800obr/min...czy między 800 a 1000 jest wielka różnica?Jezeli chodzi o pralki firmy simens za te 1300zł chyba to jest dobry wybór bo w sklepie taka pralka kosztuje 1700zł...czy moze się mylę?

Pozdrawiam.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    emer napisał:
    Uważam ze 1200 obr jest jak najbardziej potrzebne i przydaje sie - wyżej można obejść sie ...

Mi się 1200 obrotów się też bardzo przydaje. Nie widzę żadnych widocznych oznak np. szybszego zużywania się pranych rzeczy. Na początku trochę się obawiałem przełączyć na maxa. Oczywiście z założeniem, że na najwyższych obrotach wiruję tylko to co wolno. Z prasowaniem też nie mam problemów. Żelazko z dobrą parą plus deska z metalizowanym pokrowcem (za 10-20 złotych) i po sprawie. Na początku też bardzo ostrożnie stosowałem maksymalna prędkość. Teraz cała bawełna i półsyntetyki idą na 1200. Natomiast uważam, że 1400 czy 1600 obrotów to też musi być fajna rzecz. Może następną sprawię sobie właśnie z takimi obrotami. Dziesięć lat temu, kiedy 800 było u nas uważane za szybkie obroty wydawało się, że 1000 czy 1200 obr. jest niepotrzebne. Po prostu lepsze jest wrogiem dobrego.
    Inna rzecz, że ocena skuteczności wirowania to też indywidualna sprawa każdego użytkownika. Jeden powie, że mu 500 obr. wystarczy do życia, drugi z 1200 będzie niezadowolony i kupi suszarkę.
    Powiem tylko tyle, że teraz gdybym miał możliwość wyboru, nie wziąłbym 800, bo się za bardzo przyzwyczaiłem do dobrego. Ale to moja osobista opinia.
    klient1
    Poziom 10  
    Wielkie dzięki Jurek za rzeczową poradę.
    Już mi sie pralki zaczynają śnić w nocy,niedobrze,oj niedobrze!
    Muszę jak najszybciej podjąć decyzję i mieć spokój,ale zwlekam licząc na przedświąteczne wyprzedaże,ale pewnie te na które celuję nie będą w promocji.Za zaoszczędzone ewentualnie pieniądze można przecież na święta sprawić komuś radość.
    Wielkie dzięki i pozdrawiam!
    emer
    Poziom 19  
    No ja tez jestem "zepsuty" juz ok 7lat temu obrotami 1200 i tez nie kupiłbym pralki poniżej ....
    No i własnie mój wybór zaweził sie do kupna 1200 ...
    A że nie ma SLIM pralek powyżej 1200, to i tak nie miałem wyboru - a wybór jednak padł raczej konserwatywny, tzn niemiecki wybór - Siemens.

Nie wiem dlaczego w ostatnich wątkach wybory ewent padały na Boscha, a nie np Siemensa - Siemens uchodzi mimo wszystko za nieco lepszy produkt koncernu BSH , choć ostatni SLIM Boscha IMO jest ładniejszy ...

Ale oczywiście nie chce tak bezkrytycznie polecac to co ja wybrałem ...

Moje kryteria wyboru i decyzje były takie :

- dobra opinia o niezawodności (BSH, AEG i Gorenje)
    - praktyczna możliwość opóźnienia prania
    - solidne i ładne wykonanie, oczywiście w miare optycznych zewn oględzin (BSH i AEG- solidność, Ariston - wygląd i innowacyjność)
    - funkcjonalność, praktyczność i innowacyjność oprogramowania (Hoover, Gorenje + dodatkowy czujnik czystości wody, BSH, a Ariston-wygląd)
    - innowacyjność i wykonanie solidne bębna (BSH asymetryczność zabieraków, Gorenje -skręcenie zabieraków i w związku z tym efekt przemieszczania prania))
    - cichość prania (cichy silnik Ariston, no i Gorenje i BSH)
    - gwarancja (Ariston 5lat po wykupieniu dodatkowej gwary za 160zł)

Po przemyśleniu wszystkich za i przeciw wybrałem Siemens WS12X460PL - choć gdyby była w sprzedaży Gorenje WS43121 to nie wiem ...
    No i w ostatniej chwili pojawił sie piękny SLIM Ariston AQSD129 ...
    Jurek2805
    Poziom 21  
    klient1 napisał:
    ale pewnie te na które celuję nie będą w promocji.

Jeżeli to te trzy modele, które podałeś to raczej też bym nie liczył. Może ten ostatni to jeszcze.
    Ale to nie są modele na promocje. Także nie dla tych którzy podniecają się nowoczesnym designem i okrągłościami.
    winotu
    Poziom 1  
    Witam
    Wraz z żoną mamy zamiar zakupić swoją pierwszą w życiu pralkę na którą, ze względu na inne pilne wydatki, planujemy przeznaczyć jedynie 1000-1200zł. Interesują nas modele posiadające 1200 obrotów bo rok temu zakupiliśmy taką dla mojej mamy i przekonaliśmy się, że w momencie, gdy ma się problem z miejscem do suszenia to taka prędkość jest bardzo przydatna. Budżet nie jest duży więc i pralki nie mogą być najbardziej chwalonych na tym forum producentów (Bosch, Siemens, AEG, Gorenje). Z tańszych producentów zachęcające są oferty firm Amica oraz Beko które przy zakupach wybranych modeli jeszcze w tym roku dają 5letnią pełną gwarancję. W tym momencie zainteresowałem się następującymi modelami:
    - Amica PCP5512B623 - która w sklepach internetowych kosztuje około 1200zł (http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/79985)
    - Beko WMD 25121 T - o podobnych parametrach ale bez wyświetlacza, którą do końca listopada można zakupić w sklepie Domar Bydgoszcz za 999zł a w sklepach internetowych najtaniej za około 1200zł (http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/109700)

Trochę się naczytałem na tym forum, że pralki Amica są awaryjne, ale wspomniana wcześniej kupiona rok temu dla mamy Amica PC4512B425 sprawuje się bez zarzutu i wszyscy łącznie z nami są z niej zadowoleni. O Beko na forum za wiele nie pisze i jedyne co wychwyciłem to to, że ma kiepski serwis. Nie miałem z tą marką do czynienia ale od dwóch użytkowników tej marki słyszałem że są z niej zadowoleni.

Może mi ktoś doradzi którą z tych pralek wybrać (może ktoś ma któryś z tych modeli)?
    A może mam rozważyć zakup podobnego ceną i parametrami modelu u któregoś z konkurentów tej marki?
    Z góry dziękuję za pomoc
    misiek2k2
    Poziom 2  
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4845519

Widze ze jestes z Olsztyna to zapytaj się tego sprzedawcy jakie pralki ma ci do zaoferowania... Z tego co wyczytałem to mają sklep internetowy VIDEO-LUX http://www.videolux.pl/ w Olsztynie... Mają dużo aukcji pralek wiec nie bedziesz musial placic za wysylke a konkretna pralke pewnie ci sprowadza...

A ktora, to ci nie poradze bo tez mialem problem... Zdecydowalem sie na Boscha ale niestety duzo drozszy... Jakbym mial wybierac miedzy Beko a Amica - wziałbym tą drugą... Ale na pralkach sie nie znam, tylko tyle co czytam na tym forum:)

Pzdr