Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 28 Lis 2006 23:49 26691 1090
    emer
    Poziom 19  
    13-letnia Gracja juz nie jest chyba taką ... gracją ;)

Chyba mimo wszystko powinienes wymienic sobie praleczke na cos nowszego - zdziwisz sie i Twoja żona że pranie moze być bardziej czyste niz do tej pory, no i że po odwirowaniu zamiast schnąć np 1/2 dnia jest suche po np 3 godzinach ...
    Jeszcze troszke plynu do plukania (u mnie ZAWSZE stosujemy) i czyste, pachnące ubranka nie poznasz .... :)
  • SterControlSterControl
    mr6319
    Poziom 12  
    No to się naczytałem. I co - po prostu jestem bardziej głupi niż byłem. Bo żeby na wystawie stała jedna , to nie było by problemu. Ale nie jest aż tak źle. Po przeczytaniu setek postów (nie tylko na tym forum) Doszedłem do kilku wniosków. Wiem już czego niepowinienem, a co raczej byłoby polecane. Stawiam raczej na trzy marki a raczej na dwie: Bosch, Siemens, Elektrolux. Pralka moja raczej powinna mieć 1200 obr., I 40cm głębokości ( choć to nie jest warunek). Pieniądze to do 1700PLN. No i teraz jest dopiero problem.
    Co wybrać? (jaki typ i jaki model?)
    PS.
    Będąc w EuroRTVAgd pan sprzedawca wręcz zbeształ mnie za moje wybory a usilnie próbował wcisnąć mi pralkę marki Ariston. Nie powiem pralka Design ma fajny lecz nie wiem jak u niej z całą resztą?
    Czy ktoś wie na ten temat coś więcej?
    rectosei
    Poziom 14  
    mr6319 napisał:
    No to się naczytałem. I co - po prostu jestem bardziej głupi niż byłem. Bo żeby na wystawie stała jedna , to nie było by problemu. Ale nie jest aż tak źle. Po przeczytaniu setek postów (nie tylko na tym forum) Doszedłem do kilku wniosków. Wiem już czego niepowinienem, a co raczej byłoby polecane. Stawiam raczej na trzy marki a raczej na dwie: Bosch, Siemens, Elektrolux. Pralka moja raczej powinna mieć 1200 obr., I 40cm głębokości ( choć to nie jest warunek). Pieniądze to do 1700PLN. No i teraz jest dopiero problem.
    PS.
    Będąc w EuroRTVAgd pan sprzedawca wręcz zbeształ mnie za moje wybory a usilnie próbował wcisnąć mi pralkę marki Ariston. Nie powiem pralka Design ma fajny lecz nie wiem jak u niej z całą resztą?

Ten sprzedawca wyraźnie foruje jedną markę, może mu lepiej za to płacą. W każdym razie jego opinie grecznie pomiń, bo Ariston to delikatnie mówiąc nie jest najlepszy wybór w odniesieniu do BSH i AEG-Elektrolux. Nie jestem pewien czy ta sieć ma jakieś umowy z dystrybutorem Aristona w Polsce, bo np. mojej znajomej sprzedawca w Euro też usiłował wcisnąć (lodówkę) Aristona, a reszta to była wg niego be. Tak czy inaczej skoncentruj się na kilku modelach/markach, cenę ustaliłeś na 1700 (a tu już coś ciekawego kupisz) i szukaj w okolicznych sklepach najciekawszej oferty, niekoniecznie w dużych sieciach handlowych.
    mr6319
    Poziom 12  
    Tak też właśnie i ja myslałem. Mój sprzedawca w zaprzyjaźnionym sklepie poleca właśnie Bosch, Siemens lub Elektrolux. Tutaj też wiele dobrego naczytałem się na temat Gorenje. Czy są aż tak dobre jak je opisują?
    klient1
    Poziom 10  
    Witam! Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim którzy udzielaja na tej stronie porad, ja szczególnie dziękuję Jurkowi.
    Od około 3 tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką naprawdę super praleczki
    AEG 62610.Od tej pory nie mam żądnego problemu z praniem i suszeniem.
    Spełnia ona moje oczekiwania w 100%.To jest produkt na miarę XXI wieku.
    Efekty pranie są rewelacyjne.Ubrania są czyściutkie,pachnące i prawie suche.Dodam że jak do tej pory nie dodaję żadnych środków zmiękczających.Zapach pozostaje po proszku do prania,podejrzewam że pralka "wydobywa" z tych proszków wszystkie detergenty i środki zapachowe
    i wykorzystuje w procesie prania,czego efektem są właśnie takie rezultaty.
    Polecam wszystkim tą pralkę,naprawdę super!
    lewar81
    Poziom 16  
    mr6319 napisał:
    PS.
    Witam mam podobny problem, ale podjąłem decyzję, najlepiej spełnia moje oczekiwania pralka

BOSCH WAE 22460 PL
    http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/86475_cena/
    klasy to: A+ A B
    6kg wsadu, 1200 obrotów itp,
    Dla mnie ważne było aby można było zabudować ją pod blatem, a ta widzę na dołączane w zestawie specjalne przystawki do tego typu montażu.

Cena to znalazłem z wysyłką kurierem za jakieś 1680zł :) w największej sieci handlowej AGD w naszym kraju żądają około 2300zł,

Kocham internet! :)
  • SterControlSterControl
    mr6319
    Poziom 12  
    Brawo. Ja jeszcze się męczę swoim 10-letnim Polarem - Rosa. Ale już niedługo. Jest tylko jeden problem. Co wybrać...?
    rectosei
    Poziom 14  
    mr6319 napisał:
    Tak też właśnie i ja myslałem. Mój sprzedawca w zaprzyjaźnionym sklepie poleca właśnie Bosch, Siemens lub Elektrolux. Tutaj też wiele dobrego naczytałem się na temat Gorenje. Czy są aż tak dobre jak je opisują?

Są po prostu lepsze na tle konkurencyjnych firm, a to jest argument za, tym bardziej że ceny sprzętu są na zbliżonym poziomie, więc lepiej wybrać coś coś jest choć trochę solidniej wykonane. Nie ma się jednak co łudzić, że pralka pochodzi przez lata całkiem bezawaryjnie, ale niektóre elementy przyjdzie nam po prostu wymieniać rzadziej niż np. w Whirpool-Polar czy sprzęcie produkcji włoskiej. Pozdr.
    mr6319
    Poziom 12  
    A może ktoś zna jakąś stronę z testami pralek?

Dodano po 17 [minuty]:

SIEMENS WS 12X460PL
    BOSCH WAE 24460 PL
    BOSCH WLX 20460 PL
    ELECTROLUX EWS 1250
    ELECTROLUX EWS 1221 TIMELINE
    ELECTROLUX EWF 14470 W

Wybór jest ciężki...
    emer
    Poziom 19  
    chyba testów nie znajdziesz ...

Ja wybrałem Siemensa WS12X460PL - wybór długi i chyba udany ...
    SLIM z 1200obr to jeszcze ewent Gorenje i ... Ariston AQSD129 - wygląd kosmiczny ale na prawde super i nowatorski. Cicha i mozna za 150zł miec w sumie gwarancje 5lat :)
    lewar81
    Poziom 16  
    między tymi Boschami co podałeś różnica jest jedynie w szybkości wirowania co przekłada się na klasy
    20.... - 1000obr - klasa C
    24.... - 1200obr - klasa B

Przelicz sobie czy warto dołożyć różnicę do wyższych obrotów, to kwestia już indywidualna.

Porównywałem tego Siemensa WS12X460PL z Bosch WAE 24460 PL

Cenowo Siemens droższy o około 100-200zł i ma mniejszy wkład o 1,5kg, wiecej znaczących różnic się nie doszukałem, po za lekko innym design.
    mr6319
    Poziom 12  
    Emer, ale czytając kilkanaście postów wyżej zauważyłem, że miałeś z nią jakieś problemy...? Jak to się zakończyło?

Dodano po 34 [minuty]:

w sklepie internetowym: www.centrumagdrtv.pl Elektrolux EWS 1250 jest tylko za 1550PLN. Czy to nie jest zbyt podejrzane? Czy ktoś może tam już coś kupował?
    emer
    Poziom 19  
    Nie mozna porównywać cenowo slim i pełny wymiar - albo potrzebujesz SLIM albo nie ...

Pozatym cena rzecz wzgledna i bywa różna - warto przyczaic gdzie jakąś promocje ...

Co do Siemens albo Bosch - w nowych modelach o dziwo Bosch ma o jedna funkcje więcej , tzn opcja prania z wieksza ilościa wody. Na prawde może byc przydatna.
    No coż ... ale nie ma 1200obr - a ja chciałem jak najwyższe obroty, a SLIMy nie maja więcej niż 1200 ( na razie...)
    No i ja piore od prawie m-ca w siemensie ... ;)

EDIT: No ja czekam na ten piatek - raz Pan serwisant był i teraz mają przyjechać z miernikiem obrotów i nowym modułem czy programatorem. Twierdzą że chyba ten procesor czuwający nad długościa poszczególnych faz prania skraca wirowanie, i w efekcie nie pozwala na osiągnięcie pełnej założonej prędkości i długości wirowania ..
    Pozatym praleczka super - cicho, a mozliwość i opcje programów w pełni mi wystarczające ...
    Jurek2805
    Poziom 21  
    lewar81 napisał:

Dla mnie ważne było aby można było zabudować ją pod blatem, a ta widzę na dołączane w zestawie specjalne przystawki do tego typu montażu.

"Zabudowa" pod blatem to po prostu sprzet ze zdejmowanym blatem u góry, tak, zeby można było ją wsunąć pod blat mebli kuchennych. W standardzie zostaje spory margines. Zdjęcie blatu jest bajecznie proste. Ja tak kupiłem zmywarkę ponad cztery lata temu. Miałem zastosować blachę mocującą u góry, ale wstawiłem tak i już zostało. Blachę trzeba było dokupić, ale wszędzie robili wielkie oczy, kiedy pytałem o ten element, trzeba było sprowadzać itd. Po bokach mam trochę luzu. Oczywiście zmywarka to nie pralka, bo nie ma wibracji. Zobaczysz jak wstawisz i zadecydujesz. Ja radziłbym pozostawić trochę luzu, bo przy wirowaniu pralka jednak generuje większe lub mniejsze drgania o dużej częstotliwości, nawet jak stoi w miejscu. Najlepiej zapytać u jakiegoś stolarza - praktyka, który taki meble montuje. Powie, czy drgania nie rozchyboczą Ci mebelków po pewnym czasie. Jeśli nie planujesz pralki do zabudowy, to pozostawienie zapasu wolnej przestrzeni z boków nie stanowi problemu.
    Tak to u mnie wygląda ze zmywarką i estetycznie kuchnia nie ucierpiała.

P.S. Przepraszam za bałagan w kuchni.
    mr6319
    Poziom 12  
    No to się stało. Zamówiłem właśnie Elektrolux EWS 1250 - w cenie 1550 + 75 przesyłka. W moim sklepie oferowali za 1750, więc chyba się opłaca. Ale żona na to : A jak nie przyślą...?. Dodam że jest to sklep centrumagdrtv z Gdyni.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Jurek2805 napisał:
    W jakiejś reklamie LG kilka dni temu czytałem, że ich silniki Direct Drive w pralkach są objęte 10 letnią gwarancją.

emer napisał:
    [Te 10lat gwary na silnik na naklejce na pralce DD LG jest nieaktualne w Polsce - kiedyś do nich dzwoniłem i powiedziano mi że w Polsce jest 5lat gwarancji na silnik.]

To reklama z "Wysokich obcasów" dodatku do GW z 25.11.06r. :

Nie wiem, trzeba po prostu sprawdzić u nich na stronie albo spojrzeć na gwarancję w sklepie, czy przypadkiem nie łżą.

Dodano po 14 [minuty]:

klient1 napisał:
    Witam! Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim którzy udzielaja na tej stronie porad, ja szczególnie dziękuję Jurkowi.

Ubrania są czyściutkie,pachnące i prawie suche.Dodam że jak do tej pory nie dodaję żadnych środków zmiękczających.Zapach pozostaje po proszku do prania,podejrzewam że pralka "wydobywa" z tych proszków wszystkie detergenty i środki zapachowe
    i wykorzystuje w procesie prania,czego efektem są właśnie takie rezultaty.
    Polecam wszystkim tą pralkę,naprawdę super!

Nie ma za co, niech się dobrze sprawuje.
    Co do płynów do płukania ja bym na Twoim miejscu jednak dodawał. Jest różnica. Jednak rzeczy są bardziej miękkie, łatwiej rozprasować. Płynów jest teraz cała masa w koncentratach, za ok 7-8 zł mozna kupić 1 litrową butelkę, która starcza na dłuugo. W promocjach i dodatkach do proszków wychodzi jeszcze taniej. Zapachów jest tez cała masa. Ja preferuję owocowe zapachy, bo jakieś lawendy to pomyłka. To oczywiście moje prywatne zdanie. I jeszcze jedno płyn nie likwiduje zupełnie zapachu proszku. Inna sprawa,ze niektóre proszki pachną przyjemniej a inne mniej intensywnie.

Dodano po 10 [minuty]:

emer napisał:

Co do Siemens albo Bosch - w nowych modelach o dziwo Bosch ma o jedna funkcje więcej , tzn opcja prania z wieksza ilościa wody. Na prawde może byc przydatna.
    No coż ... ale nie ma 1200obr - a ja chciałem jak najwyższe obroty, a SLIMy nie maja więcej niż 1200 ( na razie...)

Fakt BOSCH się zawziął i w Polsce do 1000 obr. slimy sprzedaje . W większych 1200 to też luksus u BOSCHA.
    lewar81
    Poziom 16  
    mr6319 napisał:
    No to się stało. Zamówiłem właśnie Elektrolux EWS 1250 - w cenie 1550 + 75 przesyłka. W moim sklepie oferowali za 1750, więc chyba się opłaca. Ale żona na to : A jak nie przyślą...?. Dodam że jest to sklep centrumagdrtv z Gdyni.
    na pewno przyślą, ale wiadomo żona boi się że nie rozmawiasz ze sprzedawcą a jedynie pukasz w klawiaturę i z tego ma się wyczarować praleczka :) Rozglądałem się za tą praleczką i najtaniej jak widziałem to 1649zł także conajmniej 100zł jesteś do przodu, bardzo ładnie.
    mr6319
    Poziom 12  
    centrumagdrtv - z Gdyni - czy ktoś zna ten sklep? a może ktoś tam kupował?
    romulus5
    Poziom 11  
    Cholera,cały czas po głowie chodzi mi to LG,czy wszystkie pralki mają DD czy tylko te z wyższej półki
    Jurek2805
    Poziom 21  
    romulus5 napisał:
    Cholera,cały czas po głowie chodzi mi to LG,czy wszystkie pralki mają DD czy tylko te z wyższej półki

Chyba te z symbolem D. Ale głowy nie dam. Najłatwiej po prostu wejść na ich stronę i skontaktować się. To nie boli.
    emer
    Poziom 19  
    LG robi i takie i takie ... Te z DD są droższe ....
    Mnie też chodzila po glowie SLIM z DD ale odpuscilem sobie - brak calkowicie informacji jak sie sprawują, jak z usterkowością i serwisem, czy faktycznie takie ciche, a opóźnianie startu dopiero powyżej 3h ...
    Ale wyglądaja na prawde dobrze i solidnie ...
    Damian.
    Poziom 12  
    A co sądzicie o pralce SAMSUNG WFB-125? Zastanawiam się nad jej kupnem
    mr6319
    Poziom 12  
    Ten Samsung prezentuje się nieźle. Ciekawe tylko jak cała reszta. Chodzi mi o ten bajer :"System Silver Nano (warstwa jonów srebra działająca antybakteryjnie, sterylizująco i odświeżająco na praną odzież)" - czy to nie jest tylko ładnie brzmiące?
    A co do mojego zamówienia na Elektrolux 1250 - to właśnie zmieniłem opcję zapłaty z przelewu na pobranie. Zadzwonili - potwierdzili i powiedzieli, że to nawet lepiej bo mogą zaraz wysłać. Trzeba przyznać, że podoba mi się obsługa w tym sklepiku. Czekam więc na moją praleczkę.

Dodano po 6 [minuty]:

A to recenzja z ceneo:

"WF B 125 AV
    Już panowie którzy przywieźli mi pralkę śmiali się, że to wielki bubel. Myslałem, że pewnie nie mają racji, ale okazało się, że mieli. Pralka strasznie hałasuje - pompa, przy wirowaniu skacze po podłodze i stuka jakby były założone jakieś zużyte łożyska. Właśnie została zabrana do serwisu, szkoda, nowa i od razu zepsuta. Poza tym panel sterowania i możliwości programowania super, ale co z tego jak niesprawna mechanicznie."

Przemyśl więc dobrze...
    Jurek2805
    Poziom 21  
    O Samsungach też było wcześniej w tym topicu. Przyznam, że nie najlepiej, chyba z wyjątkiem jednego posiadacza.
    O silver nano też było. Wg mnie jeśli pierze się systematycznie to nie ma wiekszego sensu. Zamiast takiego bajeru wolałbym mieć 100 obr. więcej, albo np. aquastop.
    emer
    Poziom 19  
    A mnie ciagle chodzi po głowie ARISTON AQSD 129

Wyglada swietnie, nowatorski design, bęben wyzej, cały panel sterowania w drzwiach, pojemnik na proszek i płyn schowany, przebogate i ciekawe sterowanie progr. i opcjami, kompletny wyswietlacz, podwójna szyba, silnik "trófazowy" (baaardzo cichy) i inne nowatorskie pomysły ..

Cenowo tańszy od najdroższych SLIMów. No i za 159 zł 5 lat gwarancji ...
    mr6319
    Poziom 12  
    Emer napisał:
    Cytat:
    A mnie ciagle chodzi po głowie ARISTON AQSD 129

Wygląd ma rzeczywiście odjazd. Ale czy jak cokolwiek nie padnie to nie trzeba będzie całych drzwi wymieniać...?
    emer
    Poziom 19  
    Ogladałem ją ... Drzwi sa "rozbieralne" o ile pamietam ...
    No i jak mówiłem mozna miec 5lat gwary na nia ...
    Wyswietla wszystko - w zalezności co tam jej zadajesz za program i opcje, podaje i sugeruje jaki max wkład w danej chwili mozna zapodac, ile wody zuzyje ...
    Ta schowana szufalada to tez swietny pomysł - czesto najgłosniejsze (oprócz pompy) w pralkach jest "przelatywanie" wody po szufladzie celem pobrania czy to proszku czy płynu, czy po prostu leje wode do bebna - tu bedzie cichutko bo jest ona zakryta drzwiami.
    Beben umieszczony wyzej - więc łatwiejszy dostep. Przeogromny otwór- chyba 35cm. Wszystko bardziej ergonomiczne ...

Po prostu odjazd - taki przeskok w designie i ergonomii w stosunku do innych pralek ....
    CrazyII
    Poziom 2  
    Witam, zastanawiamy sie nad kupnem tej pralko-suszarki Bosch WVT1260EU do bloku. Czy ktoś się z tym spotkał, używał? Czy może jest jakaś godna polecenia inna pralko-suszarka? niestety nie mamy miejsca na osobne urządzenia, co było by rozwiazaniem idealnym. Pozdrawiam
    musiur
    Poziom 10  
    Witam .nie wypowiadam sie, bo mam ten sam problem co ty.moze to:http://www.zadowolenie.pl/index.php?action=info&inf=5201&send=szukaj&category=9
    Jurek2805
    Poziom 21  
    emer napisał:

Wyswietla wszystko - w zalezności co tam jej zadajesz za program i opcje, podaje i sugeruje jaki max wkład w danej chwili mozna zapodac, ile wody zuzyje ...

Ale przecież człowiek nie stoi cały czas przed pralką i jej nie podziwia podczas prania. Na początek pocieszy oko,a potem po prostu sie wrzuca pranie wsypuje proszek i zamyka drzwiczki. Wyjmujesz pranie po jakimś czasie i po sprawie.