Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje o pralkach firmy Beko.

modlinp 01 Gru 2006 16:29 17022 1090
  • #961 01 Gru 2006 16:29
    musiur
    Poziom 10  

Jurek2805 napisał:
    emer napisał:

Wyswietla wszystko - w zalezności co tam jej zadajesz za program i opcje, podaje i sugeruje jaki max wkład w danej chwili mozna zapodac, ile wody zuzyje ...

Ale przecież człowiek nie stoi cały czas przed pralką i jej nie podziwia podczas prania. Na początek pocieszy oko,a potem po prostu sie wrzuca pranie wsypuje proszek i zamyka drzwiczki. Wyjmujesz pranie po jakimś czasie i po sprawie.

Jak mial pralke , a nagle jej nie ma , to wierz mi bedzie przy niej stal.znam to z autopsji.

• #962 01 Gru 2006 18:00
    Jurek2805
    Poziom 20  

Musiur wklej jeszcze raz link do stronki "www.zadowolenie" bo się nie otwiera.

• #964 01 Gru 2006 18:37
    emer
    Poziom 19  

Troszke Was nie rozumiem ...

A dlaczego nie miałbym miec pełnej informacji o programie, ile wody zużyje, ile moge w danym programie + dane opcje włozyć prania, dokładny czas kiedy ma zacząć prać, kiedy ma skończyć. Dlaczego nie miałbym sobie dodatkowo zaprogramowac moje "własne" cztery programy?
    A po co Wam kurde w samochodzie obrotomierz? a po co w lepszych modelach sa komputery pokazujące spalanie w danym momencie, srednie spalanie, ile przejade do końca paliwa itd ... Przecież teoretycznie wystarczyłby szybkosciomierz i pare innych podstawowych lampek informacyjnych. A jednak robi sie cos więcej niz to, co niby wystarczyłoby ...
    Powracając do pralki - czy Wy pamietacie ile każdy program moze np mieć max wsadu? Możecie pamietać - OK. Ale który z Was zapamieta to, ze każdy program moze mieć jeszcze dodatkowo kilka różnych opcji prania - np wieksza ilość wody, dodatkowe płukanie, odplamianie, "łatwe prasowanie" i w kazdych tych opcjach z jednym danym programie pralka zmienia swoje mozliwości maksymalnego wsadu - bywa ze mozna dac 1kg, a czasem faktycznie 4.5kg. Każdy kupując pralke która ma np max 4.5kg wali do niej ile ma prania bo przecież max 4.5kg i mysli ze ewent tylko jakis tam program moze mniej przyjmowac i często pralka jest przeładowywana. A efekt? Efekt to źle wyprane ubranie, moze podniszczone, moze pogniecione - ogólne niezadowolenie z pralki...
    Nie mówiąc o szybszym zużyciu łozysk i innych mechanicznych podzespołów ...

Ja tam wolałbym miec pełną informacje na wyświetlaczu ...
    Oczywiście jest jeszcze sprawa że im więcej mozliwości, elektroniki - tym większa mozliwość psucia sie. Ale to juz inna bajka ...
    Ja tam jestem otwarty na wszelkie nowatorstwo i próbe unowoczesniania - nawet ... pralki ;)

• #965 02 Gru 2006 00:19
    Jurek2805
    Poziom 20  

Ależ rozumiem emer. Masz racje na tej zasadzie wszystko zatrzymałoby się na etapie kijanki i strumienia. Chcesz mieć takie informacje - kupujesz taki model. Pozostaje jeszcze pytanie na ile te informacje podawane na pralce są dokładne i zgodne z rzeczywistością.
    A co do wagi prania, to np. 4,5 - 5kg suchej bielizny to naprawdę cała góra. Ważyłeś kiedyś? Mówię oczywiście o bawełnie, bo już przy syntetykach waga wkładu zmniejsza się znacznie, a przy wełnie i delikatnych to w ogóle jeden sweter i do widzenia.

• #966 02 Gru 2006 13:13
    pimel
    Poziom 10  

WITAM WSZYSTKICH !!!
    Padła mi Candy , chodziła parę ładnych lat , ale się rozsypała. Gdyby nie najlepsze opinie o obecnych produktach tej firmy pewnie bym poszukiwał pralki tej samej marki. Po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na Electroluxa( ładowana z góry podobnie jak Candy). Ponieważ na rynku jest wiele modeli zrobiłem wstępną selekcję( użyteczność, cena). wszyskie mają podobne funcje, niektóre więcej niektóre mniej , wyswietlacz i inne bajery, potrzebuje fachowej i rzetelnej porady na którą się zdecydować. Która jest najbardziej sprawdzona .
    Moje typy :
    EWT 1012
    EWT 1015
    EWT 1016
    EWT 1026
    EWT 10420
    EWT 812
    Jak widać jest tego pare sztuk i mam dylemat na którą się zdecydować.
    Dzięki za konkretne podpowiedzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

• #967 02 Gru 2006 15:17
    rectosei
    Poziom 14  

pimel napisał:

Moje typy :
    EWT 1012
    EWT 1015
    EWT 1016
    EWT 1026
    EWT 10420
    EWT 812

Wiesz już na tyle dokładnie co i za ile chcesz, że w zasadzie wybór będzie polegał na tym, że weźmiesz tę która bardziej Ci się spodoba i którą kupisz w najkorzystniejszej cenie dla Ciebie. Elektroluxy to w sumie niezły sprzęt, więc myślę że na którykolwiek model się zdecydujesz będziesz zadowolony. Pozdr. :)

• #968 02 Gru 2006 23:18
    Jurek2805
    Poziom 20  

pimel napisał:
    WITAM WSZYSTKICH !!!
    Moje typy :
    EWT 1012
    EWT 1015
    EWT 1016
    EWT 1026
    EWT 10420
    EWT 812

W MM: Electrolux EWT 1316 z 1300 obrotów, 5kg za 1499,- PLN (program 30 min, obuwie, wybór temperatury i inne bajery).W tej samej cenie AEG 47280 z 1200 obrotów ale 5,5 kg. Wyświetlacze LED. Oglądnij sobie. Ceny wg mnie atrakcyjne w stosunku do klasy tych pralek. Naprawdę różnica o 200-300 obrotów więcej, swoje robi. Chyba, że od bardziej suchych rzeczy ważniejszy jest wyświetlacz LCD.
    Z podanych przez Ciebie wszystkie (za wyjątkiem 812) maja 1000 obr.
    EWT 812 ma tylko 850 obrotów. Pomyśl o tym jeśli kupujesz pralkę na kilka dobrych lat.

• #969 03 Gru 2006 22:13
    CrazyII
    Poziom 2  

jakiś czas temu pisałem o planach zakupu pralko-suszarki Bosh, jednak dokumentacje w sklepie i info, ze na suszenie prania pralko-suszarka potrzebuje ok.67l. przy 2,5 kg prania, dałem sobie spokój z pralko-suszarką! Teraz wybór padł na pralke Siemens ok40cm
    Biore pod uwage dwa modele:
    - WXSP 1241 PL
    - WS 12x460 PL

Czekam na porady który model wybrać?
    Dziękuje

• #970 03 Gru 2006 23:56
    emer
    Poziom 19  

Ten piewrszy model jest ze starszej oferty i rózni sie w stosunku do WS12X460PL: nieco wiecej wody uzywa, nieco wiecej "konsumuje" pradu, troszeczke glosniejszy, nie ma np prog 15min (troche bajer, ale ja używam go). Pozatym jest to oczywiście bardzo dobra pralka ...
    Ja mam WS12X460PL - jestem zadowolony, choć po glowie caly czas mi chodzi jeszcze Ariston AQSD 129 i jej 5lat gwarancji .... ;)

Aha - "winny" jestem jeszcze może dokończenia tej mojej sprawy z reklamowaniem czy moja pralka wiruje z 1200obr/min ...
    Pan serwisant wymienil mi kompletnie elektronike i sprawdzil obroty na "sucho" - tzn zablokowal drzwi, wlozyl miernik z gumową kręcącą sie końcówką i docisnąl do tylnej ścianki bębna. Podczas wirowania miernik pokazal nawet troche wiecej niż 1200obr ... I chyba faktycznie teraz pranie jest nieco suchsze po wirowaniu ...

• #971 04 Gru 2006 02:01
    Jurek2805
    Poziom 20  

CrazyII napisał:
    jakiś czas temu pisałem o planach zakupu pralko-suszarki Bosh, jednak dokumentacje w sklepie i info, ze na suszenie prania pralko-suszarka potrzebuje ok.67l. przy 2,5 kg prania, dałem sobie spokój z pralko-suszarką!

Nic się nie odzywałem, bo myślałem, że już się zdecydowałeś na pralko-suszarkę i to już przesądzone. Mają to ustrojstwo znajomi i z suszenia korzystają rzadko ze względu właśnie na ekonomię (mimo iż należy do osób raczej majętnych). Poza tym cykle suszenia też nie są błyskawiczne i to nie hjest wcale taka wygoda jakby się wydawało. Gdzieś zobaczyli i się napalili. Tak, że wielkiej wygody z tym nie mają.
    Ja wolałbym w tych pieniądzach postawić na wyższe obroty.

• #972 04 Gru 2006 10:02
    mkoz
    Poziom 10  

Witam.

Nie chciałem zakładać nowego wątku, ponieważ w tym od dawna toczy się dyskusja na temat wyboru pralek, a ja właśnie stoję przed takim dylematem.
    Przeczytałem cały wątek i na jego podstawie wysnułęm trochę wniosków.

Zdecydowałem się już na to, że musi to być pralka która daje możliwość przedłużenia gwarancji do 5lat, a więc pozostaje Beko, Amica, Indesit/Ariston oraz AEG/Electrolux/Zanussi.
    Nie do końca zdecydowałem się czy będzie to pralka slim czy ładowana od góry - raczej nie chcę pełnogabarytowej.
    Proszę o opinię kogoś kto ma porównanie (np. pracowników serwisu), która z wymienionych firm w segmencie slim lub górnoładowanych zapewni mi w miarę cichą i stabilną pracę zarówno przy praniu jak i przy wirowaniu? To kryterium jest dla mnie równie ważne jak jakość prania i niezawodność sprzętu :-)
    Mój budżet to maks. około 1500zł.

Pozdrawiam i liczę na konstruktywne odpowiedzi.

• #973 04 Gru 2006 11:34
    CrazyII
    Poziom 2  

Dziękuje za porady. Generalnie wybór padł na WS 12 x 460 PL, zamówiona została. Teraz pozostaje czekać na dostawe. .....a potem juz prać, prać.... pewnie przez pierwsze kilka dni bedzie to jak telewizor;) Dziękuje raz jeszcze za pomoc na forum, gdyż przeczytałem cały watek od początku i bardzo pomógł przy wyborze pralki. Pozdrawiam

• #974 04 Gru 2006 14:42
    Jurek2805
    Poziom 20  

mkoz napisał:
    Witam.
    która z wymienionych firm w segmencie slim lub górnoładowanych zapewni mi w miarę cichą i stabilną pracę zarówno przy praniu jak i przy wirowaniu? To kryterium jest dla mnie równie ważne jak jakość prania i niezawodność sprzętu :-)

Jesli najważniejsza jest dla Ciebie cicha praca to poszukaj modeli Aristona z zastosowaną technologią SUPERSILENT.

• #975 04 Gru 2006 14:52
    emer
    Poziom 19  

Jeżeli chodzi o ciche pranie to można polecic jeszcze SLIM Gorenje 43121 z 1200obr - wg danych 53/68 to jest najciszej w pralkach wąskich ...

CrazyII - mam nadzieje na kontakt z Toba i ewent porównanie pracy i czasów działania Twojej WS12X460PL z pracą mojej. Zobaczymy czy niektóre mnie interesujące parametry będziemy miec takie same - np czas rzeczywisty wirowania, wskazania czasu na wyświetlaczu ...
    Nie zapomnij o nas tutaj i czasem odejdź od ... tego "telewizora" i napisz coś tutaj ... :D

• #976 04 Gru 2006 19:13
    musiur
    Poziom 10  

Chodzil ktos moze po sklepach i orientowal sie w cenach?gdzie jakie korzystne raty?Drugie pytanie co zrobic ze stara pralka?

• #977 05 Gru 2006 13:21
    manofanhour
    Poziom 11  

W Euro RTV-AGD i Avansie masz w pelni 0% raty, wystarczy ze wplacisz zdaje sie 25% i nie musisz miec nawet zaswiadczenia w pracy (sam skorzystalem z tego w Avansie i rzeczywiscie jak mowia tak robia).
    Stara pralke ma obowiazek przyjac od ciebie sklep w ktorym kupujesz nowa (przyjac a nie zabrac ja od ciebie z domu wiec jest problem w przypadku sklepow internetowych). Dodatkowo firma ktora obsluguje u Ciebie odpady tez powinna miec na to rozwiazanie, bylebys nie poszedl z tym na smietnik.
    Inne, mniej oficjalne rozwiazanie to znalez jakis panow z wozkiem, ktorzy zyja ze zlomowania roznych rzeczy i im powierzyc tenze odpad - to rowniez sprawdzone przeze mnie rozwiazanie :)

• #978 05 Gru 2006 16:53
    Jurek2805
    Poziom 20  

manofanhour napisał:

Inne, mniej oficjalne rozwiazanie to znalez jakis panow z wozkiem, ktorzy zyja ze zlomowania roznych rzeczy i im powierzyc tenze odpad - to rowniez sprawdzone przeze mnie rozwiazanie :)

Czasem takie wysłużone pralki biorą "złote rączki" na części.

• #979 06 Gru 2006 10:15
    mr6319
    Poziom 12  

Witam wszystkich pralkowiczów!!!
    Chciałem się podzielić z wami swoimi pierwszymi spostrzeżeniami co do Praleczki Elektrolux EWS 1250. Tak jak pisałem kilka postów wyżej praleczkę zamówiłem w : centrumagdrtv w Gdyni. Miałem troszkę oporów bo stronka sklepu daje troszkę do życzenia. Jednak obawy były niepotrzebne. Kontakt wspaniały, pralka na czas. Tak więc wczoraj wieczorem podłączyłem ją do zaworku i gniazdeczka. Na początek wybór języka na wyświetlaczu: proste i przyjemne (duży wybór krajów). Po czym oczom moim ukazały się piękne polskie literki. Sam wyświetlacz bardzo czytelny i dobrze podświetlony. Wielki plus. Następnie wybór programu: tutaj pole do popisu olbrzymie. Po nastawieniu praleczka zapytała o prędkość wirowania? Ustawiłem na max(1200). Pokazał się czas prania 1h 45min. No i zaczęła. Patrzyliśmy na nią jak w telewizorek. (ktoś wyżej o tym pisał). Cichutko i elegancko. Po jakimś czasie zauważyliśmy, że czas płynie w niej troszkę szybciej. Jak się okazało pralka mierzy ilość prania i odpowiednio skraca czas. Na początku pokazuje czas maximum. Cały cykl przeszedł praktycznie bez większego echa. No i zaczęła wirować. Najpierw powoli, troszkę ospale, potem coraz szybciej, aż wreszcie weszła na max. Nie skakała jak poprzednia po całej łazience tylko stała i wirowała. Po zakończeniu wyświetlacz pokazał:Koniec prania - otwórz drzwi. Całość potwierdzona dźwiękiem. Gdy wyjęliśmy pranie - zdziwienie nasze przeszło wszelkie granice. Takiego prawie suchego i czystego prania nie widzieliśmy już ładnych kilka lat. A zapach od dolanego płynu po prostu boski. Tak więc polecam wszystkim. Ludzie kupujcie bo warto. Dodam że wcześniej praliśmy w praleczce Polar Rosa - szczerze mówiąc w ostatnich latach koszmar.
    Pozdrawiam wszystkich.

• #980 06 Gru 2006 11:14
    emer
    Poziom 19  

Nooo prosze .... :D

W jakim poście wyżej pisałem żeby nie naprawiac starych gratów, ale sobie fundnąc nową - szczególnie po jakiejs archaicznie starej jest efekt własnie TAKI murowany. Czystość, "suchość" i piekny zapach wypranych rzeczy powala .... :)

• #981 06 Gru 2006 13:08
    mr6319
    Poziom 12  

Ale dopóki człowiek tego nie doświadczy, to sobie niezdaje z tego sprawy. Mnie wynik prania powalił. Stałem i wąchałem jak dziecko.

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

mkoz napisał:

Cytat:
    Zdecydowałem się już na to, że musi to być pralka która daje możliwość przedłużenia gwarancji do 5lat, a więc pozostaje Beko, Amica, Indesit/Ariston oraz AEG/Electrolux/Zanussi.

Elektrolux nie sprzedaje już przedłużeń gwarancji. Z tego co się dowiedziałem to jest rozważana jakaś zmiana, ale jeszcze nikt nie mówi co to ma być.

• #982 06 Gru 2006 13:37
    mkoz
    Poziom 10  

To mnie zaskoczyłeś...
    Sprawdzę to jeszcze, ale jeśli tak, to wybór mi się zawęża. Koniecznie chcę 5 lat - wiem, że Electrolux, AEG może dać większą pewność niezawodności niż np. Amica, ale po 2 latach jak coś pójdzie, to bez gwarancji będę ostro bulił w przypadku lepszej firmy...
    Wolę zapłacić za przedłużenie gwarancji i miec spokój. A ryzyko, że, np. Amica psuje się szybciej niż inna firma - no coż - coś za coś.

mr6319 napisał:
    Ale dopóki człowiek tego nie doświadczy, to sobie niezdaje z tego sprawy. Mnie wynik prania powalił. Stałem i wąchałem jak dziecko.

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

mkoz napisał:
    Cytat:

Elektrolux nie sprzedaje już przedłużeń gwarancji. Z tego co się dowiedziałem to jest rozważana jakaś zmiana, ale jeszcze nikt nie mówi co to ma być.

• #983 06 Gru 2006 13:45
    lewar81
    Poziom 16  

mr6319 przepraszam za off topic, ale warto abyś swoją opinię umieścił na skapiec.pl i ceneo.pl aby większe grono mogło skorzystać z Twoich wrażeń.

• #984 06 Gru 2006 13:55
    mr6319
    Poziom 12  

Lewar81 napisał:

Cytat:
    mr6319 przepraszam za off topic, ale warto abyś swoją opinię umieścił na skapiec.pl i ceneo.pl aby większe grono mogło skorzystać z Twoich wrażeń.

Da się zrobić!

• #985 06 Gru 2006 14:54
    Jurek2805
    Poziom 20  

lewar81 napisał:

Spokojnie, niech jeszcze sobie trochę popierze i się pozachwyca. :wink:

• #986 06 Gru 2006 16:37
    DamianRTV
    Poziom 27  

kochani SORKI ze nie na temat ale jak mam zrobic by mi sie w moich postach , ten temat nie występował , bo chce juz ten temat nie sledzic - może raz posta napisałem i jak daje ze chce przestać sledzic ten temat a on mi cały czas wyskakuje ze go śledzę - acha z boku po lewej mam wykrzyknik a w innych postach normalna karteczkę pomarańczową

proszę moderatorow o usuniecie tego mojego zamieszania DZIĘKUJĘ i przepraszam
    ps.Damian

• #987 08 Gru 2006 10:20
    mkoz
    Poziom 10  

Przeanalizowałem oferty w pobliskich sklepach i po zdecydowaniu się na pralkę w wersji krótkiej - do 45cm, mając na uwadze 5-letnią gwarancję bądź możliwość przedłuzenia gwarancji do 5 lat, zastanawiam się nad:
    - Ariston AVSF 109 - (tu najbardziej odpowiada mi cichy silnik - tak przynajmniej wynika z opinii)
    - Indesit WISL 105 - (dobra cena i możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat)
    - Indesit WISE 107 - (to samo co poprzednia tylko sterowanie elektroniczne z wyświetlaczem - nie wiem czy to wszystko lepsze od sterowania mechanicznego jeśli chodzi o żywotność)
    - Amica PCP 4510B623 - (tu mi odpowiada gwarancja 5-letnia w standardzie, no i dostępność ew. części do naprawy jak i ich koszt po gwarancji)
    - BEKO WMD 23520T (tania pralka, ktoś na forum wspominał, że być może BEKO schodzi z tych samych taśm produkcyjnych co montowany w Turcji BOSCH)

Mógłby ktoś się ustosunkować do tych propozycji i ewentualnie skorygować błędne spostrzeżenia? :-)
    Proszę też powiedzieć, czy to że pralka jest mniejsza gabarytowa wpłynie w jakimś stopniu na jej żywotność i kulturę pracy?

P.S. Grupa Electrolux już nie oferuje możliwośći przedłużania gwarancji, zatem potwierdzam to o czym ktoś już wcześniej wspomniał. Przez to z moich rozważań odpadły pralki z tej grupy.

• #988 08 Gru 2006 11:59
    mr6319
    Poziom 12  

Ludzie jestem już po trzech praniach. Teraz dopiero życie nabrało koloru...!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodano po 19 [minuty]:

Cytat:
    filutek 2006.07.24 04:49
    po 28latach bezawaryjnej eksploatacji pralki "bio663 automat" zachciało mi się kupić pralkę nowoczesną, kupiłem... nazywa się " beko".i zaczęło się. po dwóch miesiącach wymiana modułu sterującego, program zawiesza się przeciętnie, co trzecie pranie. pranie- to za dużo powiedziane, źle płucze- nie można nastawić dodatkowego płukania, zużywa za dużo wody. ciągle wykruszają się i odkręcają płytki chodnikowe użyte jako balast. podczas jednej z wizyt serwisanta zauważyłem, że niedługo przetrą się uszy, wykonanej z marnej jakości tworzywa, obudowy bębna i całość spadnie na posadzkę. dwa lata 6 napraw! poprostu- zachodni bubel.

Cytat:
    xyz 2006.07.24 11:47
    o ile wiem BEKO to firma turecka, wiec jakosć pozostawia wiele do zyczenia

Cytat:
    Arçelik A.Ş., jeden z 5 największych producentów sprzętu AGD w Europie, w roku 2004 wyprodukował łącznie 7.5 miliona produktów w obrębie 4 głównych grup produktowych. Ta działająca na rynku już ponad 50 lat firma planuje do końca 2005 r. zwiększyć wartość sprzedaży swoich produktów do kwoty 3 miliardów Euro.
    Firma posiada 8 fabryk w Turcji i Rumunii gdzie produkuje pralki, lodówki, zmywarki, kuchenki, odkurzacze, silniki i sprężarki.

Cytat:
    pracownik agd
    pracuje w dziale agd w pewnym sklepie i nie polecam zdecydowanie:

pralek: ardo(najczęściej reklamowana), candy(rdzewieją, ciekną), polar(ciekną, padają programatory), whirpool(zalerzy jaki model, lipne programatory), AMICA(padają programatory bardzo często!),

lodówek: candy(rdza!!), polar(ciekną), amica(stare modele, nowe są ok),

polecić mogę:

pralki: miele, BAUKNECHT, elekcrolux, ariston, indesit(dobre, ale bez rewelacji), brandt, LG, Samsung(ale jak padną to jest kłopot ), Bosch(jak padnie programator to 1/2 ceny pralki, ale padają bardzo rzadko)

• #989 08 Gru 2006 17:25
    majk1983
    Poziom 2  

witam i mam pytanie

jestem przed zakupem pralki , jako ze sie na tym nie znam to mam pytanie do znawców.

czy warto kupić pralke która w sklepie AVANS jest w promocyjnej cenie ?
    czy nie jest to tzw. sprzet drugiej jakosci ?
    dodam ze jest to pralka AMICA . model podam wieczorem.

prosze o szybka odpowiedz dzieki =]]

• #990 08 Gru 2006 17:51
    emer
    Poziom 19  

podaje szybko odpowiedż - tzn ..... wieczorem :D