Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje o pralkach firmy Beko.

01 Sty 2006 14:16 27438 1090
  • Poziom 14  
    Poprzednie posty.

Ja mam pytanie dotyczące pralek firmy beko jak one sie sprawują. może ktoś miał z nimi do czynienia.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 11  
    Witam.
    Choć pierwszy raz tutaj piszę to nie pierwszy raz odwiedzam to forum.
    Przed 2 miesiącami stanąłem również przed pytaniem jaką pralkę kupić i to forum nakierowało mnie - choć mętlik miałem straszny. Mój wybór padł na AEG Lavamat 52610 (1700zł) choć do końca zastanawiałem się nad Elektroluxem z pochyłym bębnem (nie pamiętam modelu) ....
    Panel prosty i przejrzysty a co za tym idzie łatwa obsługa (nie ma setki migoczących lampek i tuzina gałek do przekręcania). Praca jest cicha (może oprócz wirowania - gdy słychać świst - ale co ponoć jest cechą normalną przy tych silnikach). Nie mam mowy o ,,chodzeniu " przy wirowaniu (1200 obrotów) - drgania są minimalne.
    I tak jak powiedział <<aztec>> napis Made in Germany po otwarciu drzwi pralki to nie tani chwyt marketingowy - ostatnio przechodziłem się po sklepie i widziałem praleczki AEG (płytkie) nie sygnowane już napisem Elektrolux z napisem Made in Italy a ich wykonanie, materiały zastosowane i wygląd to jest ZGROZA !!! Może i one mają te same ,,flaki" ale obu pralek NIE DA SIĘ PORÓWNAĆ !!! Czy Elektrolux chce zniszczyć markę AEG ??!
    Ps. nie wiem dlaczego większość sprzedawców próbowała mi wcisnąć Wirpula ....
    Pozdro.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    mam aeg 1245"płytką''dodam że wykonanie włoszczyzna.używam dopiero 2lata i zero problemów.ps.wszystkie electroluxy są wykonane we włoszech-oprucz ewc 1350.a z aeg oryginały to pełno gabarytowe.płytkie to wykonanie włochy tak jak electrolux np.ews 1021,1221 i starsze ews 1020,1044,1045. a topy"od góry"ładowane robione są we francji tj.aeg i electrolux.na dzień dzisiejszy mój typ to gorenje.są naprawde warte zaqpu.dobrą opinie u mnie mają też pralki beko.dodam że z sprzętem agd przebywam ciągle-jestem sprzedawcą.nikt mi nie "pomaga"który sprzęt jest ok.zawsze staram sie żetelnie doradzić.nie wciskam ludziom lipy!podstawa to żetelność! i obiektywizm.ja też qpuje różne produkty i nie chciałbym mieć kiepskiego sprzętu za worek pieniędzy.pozdro.
  • Poziom 1  
    To może mała ankieta. Jakich firm mamy pralkę i ile czesu oraz awarie.
    Bez modelu.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie....
    Jeszcze może słowo przestrogi dla ,,naiwnych" odwiedzających to forum (takich jak ja).... Użytkownik <<swietymikołaj>> (proszę przeczytać jego post) musi pół dnia spędzać biedaczysko na telefonowaniu po sklepach internetowych - bo to albo boryka się z problemem zakupu pralki (patrz wyżej) a to z problemem zakupu telewizora patrz: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1398-0-asc-510.html a sądząc po ilości postów jeszcze 2 razy musiał telefonować bo się z czymś borykał .... Może jak by wiedział, że w telefonie jest funkcja ponownego wybierania to nie musiał by ciągle wykręcać tego samego nr do tego samego sklepu internetowego (gość nawet formułki nie zmienił :D)
    Ps. Ciągłe wydzwanianie do samego siebie może być objawem poważnej choroby więc Życzę Zdrowia ŚNIĘTYMIKOŁAJU HAHAH
    Pozdro.
  • Poziom 16  
    Odpowiem na post dot.pralek Beko.
    Więc cena tych pralek jest bardzo niska w zw.z czym kuszą ceną-jednak
    nie dajcie się zwieść ceną dużo gorzej jest z jakością,sprzedaję je od 5 lat
    jako pralki budżetowe,moje zdanie jest takie 4 lata to max potem problemy-natomiast pocieszające są ceny częsci zamiennych.
    koledzy stara zasada-jakość/cena.

pozdrawiam

Marek
  • Poziom 10  
    Jak upiłęm Candy 1,5 roku temu. W sklepie powiedzieli mi że jest to włoska forma, a sama pralka to to samo co liebher (z Austri chyba) tylko że składany w Rosji no i przez to tańszy. Ale jak do tej pory jestem bardzo zadowolony, a piorę często.
  • Poziom 12  
    teodoor napisał:
    Witam ponownie....
    Jeszcze może słowo przestrogi dla ,,naiwnych" odwiedzających to forum (takich jak ja).... Użytkownik <<swietymikołaj>> (proszę przeczytać jego post) musi pół dnia spędzać biedaczysko na telefonowaniu po sklepach internetowych - bo to albo boryka się z problemem zakupu pralki (patrz wyżej) a to z problemem zakupu telewizora patrz: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1398-0-asc-510.html a sądząc po ilości postów jeszcze 2 razy musiał telefonować bo się z czymś borykał .... Może jak by wiedział, że w telefonie jest funkcja ponownego wybierania to nie musiał by ciągle wykręcać tego samego nr do tego samego sklepu internetowego (gość nawet formułki nie zmienił :D)
    Ps. Ciągłe wydzwanianie do samego siebie może być objawem poważnej choroby więc Życzę Zdrowia ŚNIĘTYMIKOŁAJU HAHAH
    Pozdro.

Dokładnie !!! I na dodatek zawsze tam kupuje o 200zł taniej niż w MM ! Uwaga to Ściemniacz !!!
  • Poziom 13  
    Sumarycznie kazdy na forum mowi co innego - jedni mowia, ze Whirlpool ekstra, drudzy ze nie - gdyby tak sluchac porad to czlowiek nic by nie kupil :) W koncu wybralem Electrolux 1346 Timeline (ladowana od gory) i zobaczymy jak sie bedzie sprawowac. Jak narazie to wykonanie OK, doczepic sie nie mam do czego. Moglem wziazc AEG Lavamat 48380, ale w sumie to bardzo podobna pralka, wiec wg mnie nie bylo sensu dokladac.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 11  
    Kupiłem 5 lat temu pralkę Whirlpool AWM 248-800 za nieco ponad 1600 zł. Była głośna i coś zgrzytało przy wirowaniu. Wewnątrz bębna był półmetrowy drut, jak od ogrodzenia, który łomotał przez pół roku, dopóki nie wyjął go serwisant przy okazji pierwszej naprawy. Obecnie wyrobiły się łożyska i oś bębna, naprawa byłaby droższa niż cała pralka i mam to urządzenie z głowy. Może technicznie jest zaawansowana, jednak z niezawodnością kiepsko. Kupię coś innego po przeczytaniu opinii.
  • Poziom 31  
    Więc:

Ja chciałem kupować Aristona ale broń boże już tego nie zrobię :!:
    W tych pralkach nagminnie padają pamięci w modułach i bez przerwy się coś w nich pali tak jak napisał ktoś wyżej :?

Nie zamierzam w najbliższym czasie kupować pralki (rozmyśliłem się) ale gdybym miał teraz kupować mó wybór padłby na Boscha serii WAA (prostota obsługi) lub wąskiego Siemensa z 1200 obrotami
    Przypominam że Bosch i Siemens mają te same flaki ( tak jak Ariston i Indesit)

A co do AEG to tylko z napisem "Made in Germay" :!: Inne to nic nie warte g**** :wink:
  • Poziom 1  
    Absolutnie nie kupujcie żadnej pralki Samsunga. Skusiłam się na typ F1245, ale po przetestowaniu dwóch oddałam z powrotem do sklepu. Wyglądają pięknie i mają super funkcje, ale są bardzo głośne, walą
    i chodzą!!! Facet z serwisu Samsunga dziwił się, że mam w ogóle jakieś oczekiwania od sprzętu za około 2 tys. Wściekłam się i zrobiłam awanturę. Na szczęście zakup był na raty, więc szybko odstąpiłam
    od umowy kredytowej (można w ciągu 10 dni) i pralka wróciła do sklepu. Niestety pozostał problem co teraz kupiś, bo starą pralkę już oddałam
    i nie wiem co dalej? Zaprzyjaźniony serwisant powiedział mi, że nie jest
    w stanie nic doradzić, bo teraz wszystko robią dziadostwo, aby tylko wytrzymało gwarancję. I co teraz?
  • Poziom 31  
    Niestety zaprzyjaźniony serwisant ma rację, ale coś wybrać trzeba :D

Ja bym doradził Bosch, Siemens (to te same pralki) lub AEG
    A za to broń boże Whirlpool, Ardo, Brandt, Amica :!:

PS jeśli ktoś dysponuje 2tys. zł to może sobie spokojnie pozwolić na AEG "Made in Germany"

jeszcze nie słyszałem złego słowa na temat tych pralek :wink:

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><
    EDIT

aha i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa :!:
    po zakupie następnej pralki należy:
    zdjąć blokady transportowe i USTAWIĆ pralkę na czterech nóżkach :D :D :D

PS ja miałem okazję widzieć od środka pralkę Big Wasch na 7,5 kg
    kable niechlujnie porozwieszane jak łańcuchy na choince, węże poplątane dotykają silnika 8O no dosłownie nic w tej pralce nie jest na swoim miejscu :|
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Cytat:

PS ja miałem okazję widzieć od środka pralkę Big Wasch na 7,5 kg
    kable niechlujnie porozwieszane jak łańcuchy na choince, węże poplątane dotykają silnika no dosłownie nic w tej pralce nie jest na swoim miejscu.

Wypisz wymaluj obraz Rzeczpospolitej :D
    Ale czego w końcu się spodziewać po pralce.
    Co do Samsunga to po zastanowieniu też doszedłem do wniosku, że jest to zbyt ładne ( wybajerowane ) urządzenie żeby miało prać.
    Szkoda tylko, że za 2k PLN tak trudno kupić coś sensownego.
    Cholerny postęp z tą ko(s)miczną technologią.
    Nowe pralki po 4 latach faktycznie wyglądają jakby miały pięćdziesiąt a my dalej jesteśmy na Ziemi.
    To a`propos filmu "Kontakt" :D

Pozdrawiam
    Przemo

P.S.
    Dorwałem pralkę PS 663S BIO na chodzie i chyba w nią zainwestuję kilka złotych.
    Może zanim się rozpadnie coś się wyjaśni w kwestii nowego sprzętu.
  • Poziom 1  
    Witam.Stoję przed koniecznością kupna pierwszej w życiu pralki.W związku z tym proszę o poradę jaką pralkę tzn. jakiej firmy i jaki model godny jest z uwagi na cenę, jakość i niezawodność.Z powodu nie największej powierzchni łazienki muszę postawić w niej pralkę o głębokości do 40cm,ładowaną od przodu.Wdzięczny będę za każdą pomoc i wszelkie uwagi.
    Pozdrawiam _Cinek
  • Poziom 27  
    ja bym polecal Boscha albo Siemensa, sam uzywam Boscha od 8 lat w domu jest 5 osob, w tym 4 facetow, pralka chodzi na okraglo prawie i zadnego klopotu :)
  • Poziom 10  
    Witam
    Co sądzicie o pralkach Samsung?
  • Poziom 10  
    Witam, zamierzam kupić pierwszą PRALECZKĘ (oczywiście dobrą!) i nie wiem czy lepiej kupić jakiegoś elektroluxa wkładanego od góry czy np. Gorenje? Najbardziej zależy mi na bezawaryjności...
  • Poziom 19  
    mediamarkt - promocja AEG Lavamat 1246EL z 2690 na 1390 ...
    Napewno dobra cena, dobra pralka ....
  • Poziom 2  
    Mam Samsunga B1045 na 6 kg i chodzi ładnie, cicho i pierze ekstra super bajer za niewygórowaną cenę ale z oceną niezawodnosci poczekac trzeba .. parę lat.
  • Poziom 10  
    Chcialbym poznac wasze opinie na temat pralki Siemens WM 08A160 i czy to dobry zakup?
  • Poziom 31  
    pralka Siemens to ogólnie dobry zakup, niezależnie od modelu

co prawda nie jest to ta dawna jakość sprzętów z zachodu ale na pewno jest lepszy od tych wszystich ArdoMerlonich i Whirlpool'ów :wink:
  • Poziom 31  
    Aristony :wink:
    te z obrazkiem "super silent" na panelu :D

ale nie warto ich kupować :?
    naprawdę nie warto kupować cichego sprzętu z którym co chwila psuje się elektronika :|

a koszta są niemałe :wink:
  • Poziom 10  
    wiem wiem ;) żadnej elektroniki ! Mi tam na niej nie zależy. Najbardziej zależy mi na bez awaryjności, czyli braku wizyt panów pt. usterka. To jest dopiero ...

Dodano po 7 [minuty]:

Czy electroluxy wkładane od góry można uznać za bezawaryjne i dobrą jakość? ... jakoś najbardziej mi podchodzą i chyba zdecyduję się na tego typu model, ale zależy mi na opinii fachowców, którzy naprawiają praleczki..
  • Poziom 1  
  • Poziom 31  
    Małgoś :arrow: brać tą prakę i nie zastanawiać się ani chwili dłużej, będzie w porzo :wink:
  • Poziom 12  
    Stoję przed wyborem między dwoma pralkami, mianowicie Candy CNL 125 a Electrolux EWF 1060. Statystyczki i cena przemawia za Candy (jest tańsza o 100zł i w sumie w każdym porównaniu lepsza). Natomiast za Electroluxem przemawia marka i jedynie to iż ma włącznik czasowy ustawiany na 4 lub 8 godzin. Candy ma mniejsza głębokość (54cm a nie 60cm), mniej zyżywa wody w cyklu, 1200 obrotów (electrolux tylko 1000), "porządniej" wykonany wybór programów, przyjemniejszy wybór prędkości wirowania (szerszy zakres niż w electroluxie), drzwiczki otwierane 180*, a electrolux tylko 90*, no i w sumie jest sporo ładniejsza, no i tańsza o 100zł. Tylko nie wiem jak spisuje się ta firma. Pomożecie ? Bo ja jestem zdecydowany raczej na to Candy, ale czekam na rozstrzygający głos.

PS - liczą się tylko te 2 pralki, nie pytajcie dlaczego ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki bardzo za info! No to już wiem co kupię :D !!!