Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie CB radio i antenę do niego kupić 2012?

Epic 22 Maj 2012 12:47 6453 417
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany
    w santiago masz też regulację pochylenia anteny
  • PCBway
    psalmopoeus
    Poziom 9  
    no właśnie nie bardzo jest tylko krzyżak tak zwany do góry przykręca się antene w prawo odchodzi wtyk do kabla i to wszystko
    Kazik52945
    Poziom 9  
    Witam serdecznie!
    Koledzy jeżdżę wieloma różnymi samochodami w dosyć dalekie trasy więc potrzebuje jakiegoś ręczniaka bo nie mam możliwości we wszystkich zamontowania radia...
    Oczywiście chciałbym to zrobić jak najmniejszym kosztem.
    Możecie podać jakieś przykłady zestawów, które są warte polecenia??
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany
    proponuję ręczniak +as100 na magnesie lub sirio omega27,wszystko zależy od kwoty

Dodano po 3 [minuty]:

co do ręczniaków to alan lub intek,,wszystko zależy od budżetu Twojego
    Kazik52945
    Poziom 9  
    a masz jakąś propozycję, co do tego ręczniaka?
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany
    Intek 520/510 lub alan 42
  • PCBway
    Pinio007
    Poziom 11  
    Lub ewentualnie poszukaj używki np. starego maxona, co się zwie alan 38, ale na znanym portalu aukcyjnym nie ma niestety :wink:
    psalmopoeus
    Poziom 9  
    jeszcze takie pytanko orientuje sie ktoś ile pinów w grószce ma president jackson 1 co to znaczy że antena bądź też radio jest spięciowe czy antena santiago1200 musi mieć podłączoną mase czy nie zastanawiam się nad zamontowaniem anteny santiago 1200 na ramieniu lusterka ale masa jest tam podobno nie za dobra jednostką ma być jackson1

Dodano po 3 [minuty]:

zna ktoś może wymiary tego radyjka
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany
    WYMIARY (mm):
    szerokość 200,
    wysokość 60,
    głębokość 260.
    ilość pinów jak się nie mylę 4
    każda antena najlepiej pracuje jak ma masę,śmiało montuj ss1200 na uchwyt lusterkowy
    jacksony były 5 i 6 bandowe,czyli 5 lub 6-czterdziestek
    psalmopoeus
    Poziom 9  
    ok jackson już zamontowany faktycznie dość duże to radło jest pięć band z tego co widze tylko musze jakoś do anteny podprowadzić mase bo na tym lusterku jak zmierzyłem nie ma jej wogóle chociaż koleś od którego kupowałem radio powiedział że antena ss1200 jest anteną spięciową tak samo radio samo w sobie jest radiem spięciowym i nie jest potrzebna masa sprawdzić jeszcze jako tako nie moge bo zabrakło mi wtyku jednego do anteny widocznie gdzieś sie zapodział dopiero po wekendzie bede w stanie coś zrobić aha jeszcze odnośnie zasilania można podłączyć to pod instalacje od zapalniczki nie bedzie się sprzęgać z pracą silnika czy może lepiej poprowadzić kable prosto od akumulatora
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany
    lepiej jest bezpośrednio pod akumulator,chodz u mnie jack pracuje podpięty pod akumulator w 2aucie i niema problemu,stare radia są lepiej wykonane i mają lepsze filtry
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany
    wystarczy fd,,lub ewentulanie densei 2002 lub2023
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    caber
    Poziom 17  
    Z tego co podałeś to w cenie 250 zł najlepiej kupić M-TECH LEGEND II + antena SIRIO ML 145 lub HUSTLER IC 100. Nic lepszego w zestawie z anteną w tej cenie nie znajdziesz , pozdrawiam .
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda
    fri napisał:
    jaki zestaw najlepszy:
    - M-TECH LEGEND II + antena WILLSON (95cm)
    - M-TECH LEGEND II + ANTENA HUSTTLER (99 cm)
    - M-TECH LEGEND II + ANTENA SUNKER CB 115/ ML145 (145 cm)
    - M-TECH LEGEND II + antena YOSAN (72 cm)

ewentualnie może kupić samo radio + antenę:
    ANTENA CB TITANIUM 7000 MAGNETYCZNA (72cm)

Wszystkie to szrot.

Moderowany przez Olek II:

Dlaczego?, https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1277702.html

bc211
    Poziom 30  
    A ja się mijam z gościem pytam czy mnie słyszy, bo akurat mT-L2 pożyczyłem a on na to, że ma takie tylko droższe i że jego radio ma taką modulację - mówię: to sprawdźmy w FM-ie a on na to, że nie może...i się krzywo patrzył na mnie :roll:
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    NBA79
    Poziom 10  
    Po prawie rocznej przygodzie z moim pierwszym radiem m-tech legend II i Poznaniu jego wszystkich zalet i mankamentów, międzyczasie zmianie, auta zdecydowałem się kupić unidena 68 XL. Pierwsze wrażenie - niebo do nocy. Ale to jeszcze opiszę.

Teraz pytanie - z dawnego zestawu została mi antena president georgia. Wiem wiem, jest krótka, ma maly zasieg. itd. W takim razie pytanie - jaka antenę polecacie, jeżdżę alfa 147 i chciałbym ja zamontowac na uchwyt. Co będzie najlepszą wypadkową ceny/jakości/wyglądu. Zależy mi, żeby antena była też estetyczna. Budżet do 150 zł.

Z góry dzięki za pomoc.

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    johny222
    Poziom 13  
    Witam.

Proszę o pomoc w wyborze CB radia do auta w kwocie mieszczącej się do 800zł.

Obecnie posiadam antenę Sirtel Santiago 1200 przykręconą na środku dachu, która to w pionie sięga wysokości (wraz z autem) 3,6 metra.
    Radio dotychczas używane pod w/w anteną to Uniden 520XL + Densei 2002 po modyfikacji.
    Mierzony SWR wypada na 1,1.

Czego oczekuje od nowego radia:
    1. Radyjko będzie pracować głównie na AM (czasem FM) i tu potrzebuje dobry odsłuch (szerszy tor na filtrach by nie odcinać sygnałów odstrojonych).
    2. Wstęgi i połówki będą wykorzystywane rzadko (nie jest to priorytet i mogę sie pogodzić z ich brakiem). Takiej funkcji jak ASC nie lubię i nie używam.
    3. Najlepiej by operować kanałami, a nie częstotliwością jak w Lolku.
    4. Preferuje produkty z lat 90-tych, a nie obecnie produkowane posiadające pełno gadżetów i wodotrysków (made in china).

Reasumując potrzebny mi odbiornik cechujący się dobrymi osiągami, czystą modulacją, bardzo czuły i selektywny, posiadający dobre filtry. Zapewniający dobry odbiór bez ciągłego gałkowania.

Czekam na cenne rady i podpowiedzi gdyż jestem wciąż niezdecydowany.
    c2h5oh
    Moderator
    johny222 napisał:
    ...Czego oczekuje od nowego radia:
    ... potrzebuje dobry odsłuch (szerszy tor na filtrach by nie odcinać sygnałów odstrojonych)...

johny222 napisał:

Reasumując potrzebny mi odbiornik cechujący się dobrymi osiągami, czystą modulacją, bardzo czuły i selektywny, posiadający dobre filtry...

Zdecyduj się na coś. Piszesz, że potrzebujesz odbiornika "szerokiego" a po chwili, że ma być selektywny.
    Co to są "dobre filtry"? O które filtry Ci chodzi?
    Jeżeli tak będziesz zadawał pytania to raczej nie oczekuj poważnych odpowiedzi.

p.s. Modulacja jest parametrem opisującym nadajnik. Nie oczekuj, że ktoś Ci poleci jakiś odbiornik cechujący się "czystą modulacją".
    johny222
    Poziom 13  
    Powiem tak President Jackson 1 wycina sygnały odstrojone jak się nie mylę o 1.5-2 khz i to jest dla mnie trochę za wąsko. Chodzi mi tu o odsłuch 19 kanału gdzie radia chińskich producentów nie zawsze są dostrojone w zerach (odsłuch wtedy jest stłumiony).

Filtry - mam na myśli te, które pomogą wyeliminować zakłócenia z silnika (mam common rail w aucie).

Pisząc o modulacji przypomniałem sobie o Cobrze co kiedyś ją pożyczyłem na tydzień i nawet po szybkim podłączeniu czekoladki (Sadelta ME-3) nie dało się tego radia słuchać.
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany
    polecam president jack,modulacja w am bajka,proste w obsłudze,bardzo dobry odbiornik,filtry,posiada też wstęgi,radio ma podstawową 40,ale niektóre egzemplarze mają ich2x40

Proszę poprawić pisownię. /Olek II/
    johny222
    Poziom 13  
    Dzięki za odpowiedź.
    A powiedz mi kolego kajoj6661, który z tych poniższych radioodbiorników (bo chce wybrać z tych trzech) byłby najlepszy do auta:

MIDLAND ALAN 87
    Ilość kanałów: 271 AM/FM/SSB/CW
    Zakres częstotliwości: 25,610 – 28,300 MHz
    Temperatura pracy: -30/+50 °C
    Zasilanie: 13,8 V
    Wymiary zewnętrzne: 60x200x235 mm
    Waga: 2,25 kg
    Selektywność: 70 dB AM/FM 80 dB SSB
    Czułość: 0,5 uV
    Moc wyjściowa: 10 W AM/FM/CW, 25 W SSB
    Modulacja FM: 2 kHz, AM: 85%
    Pasmo przenoszenia: AM/FM 400 Hz ÷ 2,5 kHz
    Impedancja wyjściowa 50 Ohm
    Pobór prądu: 0,6-1,2 A; 4 A (AM/FM), 6 A SSB
    S-metr (wskaźnik wychyłowy sygnału),
    PWR (wskaźnik mocy nadajnika),
    SWR meter (strojenie i pomiar SWR),
    tłumienie modulacji mikrofonu (MIC Gain),
    tłumienie odbieranego sygnału (RF Gain),
    płynna regulacja mocy nadawania (RF Power),
    regulacja częstotliwości +10 kHz +1 kHz (Fine / Coarse),
    sygnał zakończenia nadawania (Roger Beep),
    echo (opcjonalnie),
    przełącznik +10 kHz (dziury).
    ANL

PRESIDENT HERBERT 1
    Ilość kanałów 40
    Rodzaje emisji AM (A3E), FM (F3E)
    Moc wyjściowa 4W
    Selektywność 60dB
    Zasilanie Z zasilacza 13,8 V
    Wejście antenowe SO 239
    Czułość AM/FM 0,4 uV (10 dB S/N)
    Wymiary 180 x 50 x 188 mm
    przełącznik kanałów, regulacja siły głosu, blokada szumów. Cyfrowy wyświetlacz numeru kanału. Wskaźnik siły odbieranego sygnału na diodach LED. Gniazdo do pomiaru modulacji. Regulacja czułości mikrofonu. Regulacja czułości odbiornika. Regulacja barwy tonu przy odbiorze. Sterowanie megafonu (PA). Ogranicznik trzasków. Szybki dostęp do kanału 9 i 19. Ogranicznik szumów. Filtr dla wyższych częstotliwości przy odbiorze "HI-CUT". Pomiar współczynnika fali stojącej (SWR).

PRESIDENT JACK
    Wyświetlacz diodowy , S/RF miarka wychyłkowa:
    - nr. kanału
    Potencjometry:
    - VOLUME , SQ. ,RF GAIN , FINE COARSE , CHANEL , MIC GAIN , PA/SB , NB ANL , FIL/OUTPUT , AM/FM/SSB
    Gniazda :
    - antenowe , mic , pa.sp
    Mikrofon dynamiczny
    Parametry pracy :
    - kanałów 40 (export 80)
    - modulacja FM , AM , SSB
    - moc nadajnika 4 W (export 4W AM/FM i 12W SSB)
    - zasilanie 13.8 V
    - czułość :
    0.25 uV przy S/N=10 dB SSB
    0.5 uV przy S/N=10 dB AM
    1 mV przy S/N=20 dB FM
    - selektywność :
    4,2 kHz/6dB , 7kHz/60dB SSB AM
    7 kHz/6dB , 15kHz/60dB FM
    Zakres 26.965 - 27.405 MHz (wersja export 26.965 - 27.855MHz)
    Wymiary 115x200x40 mm
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany
    87 szeroki jak stodoła odbiornik.
    Herbert nie jest zły jeżeli nie będziesz korzystać z wstęg to polecam,a jeżeli myślisz o wstęgach też to z tych 3modeli jack-a polecam

Ostatni raz proszę poprawić swoje wpisy, na zgodne z regulaminem. Pkt 3.1.13, 3.3. /Olek II/
    des1gner
    Poziom 10  
    witam

Posiadam antenę sirio ml 145 i teraz poszukuję do niej radia tak do 250zł.
    W oko wpadło mi radio CB Omega jednak jest o nim mało informacji w sieci.
    Może ktoś miał/ma i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Ewentualnie jaką wersję wybrać odnośnie filtrów ANL bo słyszałem że są różne generacje II, III, IV ?
    Albo chociaż według rocznika które wypusty były najlepsze.

Pozdrawiam
    Olek II
    Moderator
    des1gner napisał:
    Posiadam antenę sirio ml 145 i teraz poszukuję do niej radia

Nie dopasowuje się anteny do radia, ani radia do anteny. Każde radio będzie współpracowało z każdą anteną.
    des1gner
    Poziom 10  
    To wiem, miało być luźne wprowadzenie do tematu który mnie interesuje.
    Ogólnie rozglądam się za radiem cb. Omega wpadła mi w oko ze względu na cenę i funkcje. Wcześniej miałem Uniden 510xl ale oddałem. Została mi po nim antena, więc siłą rzeczy przyszły nabytek będzie musiał z nią współpracować.