Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie CB radio i antenę do niego kupić 2010?

05 Jan 2010 22:42 7716 513
  • Level 2  
    Poprzednie posty.

Witam wszystkich, mam taki problem, obecnie używam radia Yosan JC 2204 + sirio ml-145 i nie jestem za bardzo zadowolony z tego zestawu, wiec postanawiam zakupić Unidena 520XL , czytając setki postów wybrałem 11 anten które są wg mnie takie w miarę, pomóżcie mi wybrać najlepszą nich mianowicie: (kolejność jest przypadkowa), lub może macie inna propozycje w antenach montowanych na stałe w dachu nie dłuższe niż 120cm ??

1) LEMM AT 900
    2) SIRIO Carbonium 27
    3) SIRIO Titanium 1200
    4) SIRIO Omega 27
    5) SIRIO Turbo 1000
    6) SIRIO Turbo 800
    7) SIRIO Performer 600
    8) SIRIO Snake 27
    9) SIRIO Delta 27
    10) President Indiana
    11) President Gamma

z góry dzięki za pomoc:)
  • HelukabelHelukabel
  • Level 11  
    Witam! Mam problem w wyborze cb radia. Cena to max do 250zł to ma być moje pierwsze radio więc na początek za tą sumę powinno mi starczyć. Radia używał bym w domu. Proszę was o pomoc. Pozdrawiam Marcin
  • Moderator
    Przeniosłem z "Inne". Proszę czytać opisy działów.
  • HelukabelHelukabel
  • Level 16  
    TTi 880 i 881 omijaj, shit nad shity, może Unidena 520 znajdziesz w tej cenie
  • Level 2  
    Kamil1987 wrote:
    TTi 880 i 881 omijaj, shit nad shity,

A mógłbyś jakoś bardziej pogłębić się w tę myśl ?? Ja już rok użytkuje TTi TCB 880 i jakiśch niedociągnięć nie zauważyłem ... Tak czytam i to forum i wiele innych fór o cb i nie wiem co wy tak widzicie w tych "nowych" presidentach ... drogie to ... śmiało można stwierdzić że jak "stary" president był dobrą marką tak "nowy" to kompletny niewypał jest... ale dobra. Chcąc mieć naprawde porządne radio to musisz kupić Alana: 18, 28 lub 87 bądź też "starego" presidenta i nie starego, że jest używany, roczny tylko takiego bez procków i innych zbędnych bajerów no chyba że masz troche mniej zasobny portfel i szukasz radia użytkowego to alan 102, onwa mk3 jest w sam raz. Zaraz pewnie zostane zjechany przez wyznawców presidenta no ale trudno :P
  • Level 34  
    Skoro nie zauważyłeś niedociągnięć, to znaczy, że nie czujesz sprzętu i tyle.

Porównaj sobie wykonanie wewnątrz urządzeń Uniden (President), a Alan, Intek, i ten tti...

Porównaj jakość zastosowanych podzespołów, potencjometrów, itd.

Nie chodzi też o wyznawców President-a, ale jaka kultura montażu i jakość elementów panuje w owym.

Skąd te wciąż "padające" VCO w Alan-ach..? Nie wspomnę już o idiotycznie zamontowanych żarówkach podświetlających LCD w modelach 78 i 48 plus...
  • Level 9  
    Witam kolegów.
    Dzisiaj mam pytanko jaką antenkę polecacie do Unidena 520, rozglądalem sie troche ale tych anten jest tyle, że masakra, co proponujecie?. Chciałbym kupić jakąś krótką, żebym ją nie musiał rozkręceć przy wjeżdżaniu do garażu. Zastanawiam się nad Presidenta Florida. Proszę o wasze opinie i spostrzeżenia.
  • Level 17  
    Kolego opinii na temat anten do unidena 520 czy 510 jest wiele i bardzo wyczerpujące. Jest taka funkcja "szukaj" a na pewno wiele postów o takiej tematyce znajdziesz.
  • Level 11  
    witam
    potrzebuje zestaw CB ktory moglbym latwo i szybko przekladac miedzy dwoma autami tani i dobry poniewaz pracuje jako kierowca i woze ludzi za granice... cb mialo by byc do busa opel vivaro lub osobowki dlatego tez antena wydaje mi sie najlepsza na magnes i tu wyczytalem ze dobra jest antena SIRIO ML-145, jesli chodzi o radio to wyczytalem ze dobre jest TTI TCB-770. calosc zestawu by mnie wyniosla ok 300zl i w tej cenie chcialbym sie zmiescic - czy jest to dobry zestaw? czy mozna kupic cos lepszego w tej cenie, ewentualnie ile bym musial dolozyc na dobry zestaw jest ten by byl za slaby? z gory dziekuje za pomoc:)
  • Level 11  
    Antena - ML-145 jak najbardziej.
    Radio - polecam ALAN 42 multi jako w pełni mobilne, bez problemu przekładasz je z mobila do mobila, gdyż nie montuje się go w żaden sposób. Jest to radio nasobne (przenośne), a po wpięciu adaptera (w ukompletowaniu) masz wtyczkę do gniazda zapalniczki i gniazdo do podłączenia anteny. Całe radio jest wtedy w gruszce, niczego nie montujesz. Cena około 300 zł. Sprawuje się nieźle.
  • Level 11  
    aha... to w takim razie moge uzyc tez do tej anteny radia przenosnego cobra hh33 ktore dostalem z ameryki tylko musialbym je przestroic pewnie ? bo ten alan 42 multi jest za drogi... tamtego tti 770 idzie na allegro za 150zl wyrwac czyli za polowe tego alana:)
  • Level 11  
    Do dowolnego radia CB możesz używać dowolnej anteny, byle była na pasmo 27MHz, czyli każdej do CB. Zwykle jest tak, że im dłuższa antena, tym lepiej pracuje. ML-ki są dobrymi antenami, jeśli nie przeszkadza Ci długość 1,5 m.

Dodano po 6 [minuty]:

Wracając natomiast do radia, to weź pod uwagę, że cena radia zwykle odzwierciedla jego wartość. Można zanegować tą tezę twierdząc, że ceny Presidentów przewyższają ich wartość względem innych produktów i płaci się tylko za markę. Zgadzam się z tym, jednak ludzie płacą tą cenę za te radia i nie są to pojedyncze przypadki, więc chyba jednak radia te są tej ceny warte. Jeśli jakieś radio kosztuje 150 zł, to nie spodziewaj się po nim rewelacji. Podejrzewam, że po pewnym czasie będziesz chciał je zmienić na coś lepszego, potem na jeszcze lepsze... w efekcie będzie Cię to kosztowało więcej, niż od razu kupno czegoś dobrego.
  • Level 14  
    Panowie, ta cała dyskusja (jedna z najdłuższych na Elektrodzie) jest trochę bez sensu.
    Sam się w tym temacie wypowiadałem, ale nawet ja nie mogę się tych wypowiedzi doszukać.

Nikt nieobeznany ze sprzętem CB i tak nie zdecyduje się na nic po takiej ilości sprzecznych informacji.

Dodatkowo, nawet najlepsze radio może się okazać niewypałem (bo nie i już) - wiem coś o tym, bo przerzuciłem wiele. Na przykład nie wiem dlaczego, ale nie lubię większości Prezydentów (poza Jacksonem i Grantem (oczywiście starymi), które uważam za idealne.)

Ewidentnie ustalono, że nowy sprzęt jest o kilka klas gorszy od swoich odpowiedników z przed lat. Może faktycznie te Prezydenty wypadają trochę lepiej (na przykład nie 4 klasy a dwie niżej). Tak, bez zagłębiania się pod obudowę - trzymają 4W mocy, są bardziej ergonomiczne, trwalsze.

Może jakiś ranking ( tak nowych jak i używanych)?
    Wytypować kilka i głosować?

Żeby nie było, że off, to podam mój jedyny nowy typ INTEK110.
    Zaskoczył mnie w nim obwód wejściowy.
  • Level 11  
    Moim typem jest President Harry III ASC
    Pozytywnie zaskoczyło mnie w nim dobrze moim zdaniem działające ASC bez potrzeby jego "poprawiania" w serwisie, jak to miało miejsce w poprzednich modelach. Miałem kiedyś Harryego II i sprzedałem go równie szybko jak kupiłem. Harryego III mam od kilku tygodni i zamierzam jeszcze długo przy nim pozostać.
  • Level 15  
    placek179 wrote:
    Witam kolegów.
    Dzisiaj mam pytanko jaką antenkę polecacie do Unidena 520, rozglądalem sie troche ale tych anten jest tyle, że masakra, co proponujecie?. Chciałbym kupić jakąś krótką, żebym ją nie musiał rozkręceć przy wjeżdżaniu do garażu. Zastanawiam się nad Presidenta Florida. Proszę o wasze opinie i spostrzeżenia.

President florida jest ok, mam ten zestaw i jestem zadowolony.Jesli cos wiekszego to proponuje Sirio As-100.
  • Level 2  
    Witam
    Dostalem ostatnio takie radyjko CB radio COBRA 19 DX IV ale bez anteny mam prosbe czy moglby mi ktos dobrac jakas antene , przegladalem troche po sklepach i taka by mi odpowiadala Antena CB AS-100 SIRIO, nieznam sie na parametrach ale ma tylko moc max. 50 czy wystarczy dla poczatkujacego ktory nie ma wielkich wymagan ?
    dzieki za pomoc i pozdrawiam
  • Level 10  
    Panowie...prosze o info gdzie mozna kupic Unidena 520.Albo co zamiast niego niego do 350zl mozna kupic?
  • Level 2  
    Jaką antenę zastosować do Harrego III (myślę o krótkiej i nie magnesówce) zestaw będzie zamontowany na Mercedesie okularniku limuzynie
  • Level 10  
    Witam.
    Mam Prośbę czy ktoś by mógł mi polecić jakieś dobre radyjko z antenką aby to dobrze ściągało i wgl. do 400 zł. ?
  • Conditionally unlocked
    antenka jak ma być długa,krótka,montaż jaki,uchwyt,magnes,dziurka?
  • Level 10  
    Najlepiej taka żeby jak najwięcej ściągała.. długa, magnes :)
  • Conditionally unlocked
    Antena santiago1200,president texas,sirio performer turbo5000,Lemm turbo 2001
    co ro radia to;alan28, president herbert,uniden520, president walker
    moim zdaniem najlepsze są radia starego wykonania(mają bardzo dobre filtry)
  • Level 10  
    Dzięki.. O to mi chodziło :)
  • Level 22  
    Ja kupiłem niedawno właśnie za 400 złotych radyjko Alan 100 Plus oraz antenę metrową na magnesie Sirio. Bardzo ładnie odbiera, dobry zasięg i jestem z tego zestawu bardzo zadowolony.
  • Level 10  
    Panowie mam do rozdysponowania 500zl na radiotelefon i nie bardzo wiem gdzie szukac informacji o tym co warto teraz kupic.Fora internetowe na temat cb jakos opustoszały albo ja zle szukam.Zadam pytanie w takim razie tutaj:Jakie CB do 500zł kupic biorąc pod uwage , że:

- mam mało miejsca w aucie wiec powinno byc w miare małe

- zadko jezdze w dalekie trasy i bedzie uzywane sporadycznie

- mam bardzo wrazliwy sluch i bardzo szybko by mnie meczylo cb,ktore zbytnio halasuje

- radio moze byc nowe lub uzywane

Bardzo prosze o pomoc
  • Level 22  
    To w takim razie po co ci CB? Nie rozumiem, same przeszkody-mało miejsca w aucie, będziesz go sporadycznie używał, będzie cię męczyło, to po co wydawać 500zł?
  • Level 2  
    Bardzo proszę o radę mam do wydania 600 zł i chciałbym kupić CB + antenę co kupić i na co podczas kupna zwracać uwagę - proszę o rade , a za dobre rady z góry dziękuję. sprawa pilna !!!!!
  • Level 10  
    Muszę zmienić antenkę (obecnie Alaska na magnesie-wg mnie działa tak sobie). Istotnym,wydaje się fakt, że autko które posiadam ma szklany dach i tylko część dachu z tyłu jest z blachy-ok 40 cm. Jest to autko kombi więc klapa wiadomo jaka :). No jak to w kombi są jeszcze relingi. Pytanie moje jest następujące: gdzie najlepiej zamontować antenę: magnes, uchwyt na tylnej klapie poniżej poziomu dachu, a może na relingu-jest kilka patentów z tym relingiem. Rozumiem że "oldschoolowcy" napiszą :"wierć dziurę", ale sami wiecie, że nie jest to rozwiązanie praktyczne (problem przy sprzedaży autka). Oczywiście długość anteny to 150 minimum-mam na oku kilka, ale tu też liczę na podpowiedź. Moje typy to: magnesówka- President dakota lub President ML, przy montażu na jakimś uchwycie: Sirio 5000 Turbo lub President Texas.A może takie długie też można na magnes wsadzić? Liczę na podpowiedź jak zamontować i którą :)
    Radyjko JFK II.

• Level 31  
    temat wałkowany... :

w takiej sytuacji proponuję na klapę bagażnika, jak najwyżej (najbliżej poziomu dachu).

Marcin
  • Level 10  
    Ja mam ML 150 cm na magnesie 16 cm i przy prędkości 220 km/h się trzymała dachu.

Post był raportowany jako mało przydatny.
    Regulamin pkt. 8.1 . [SP5ANJ]