Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy kupić 2016?

byczynho 01 Mar 2016 16:39 2226 37
  • #31 01 Mar 2016 16:39
    Voromil
    Poziom 6  

Witam wszystkich.
    Z góry pragnę powiedzieć, że jestem kompletnym zerem, jeżeli chodzi o wiedzę na temat aparatów. Nie wiem nawet, jak wyglądają różnice pomiędzy tymi wszystkimi kompaktami, cyfrówkami i lustrzankami, więc jestem typową ofiarą sprzedawców. O ile w sprawie komputerów nie dam sobie wcisnąć badziewia, to pod kątem aparatów niewiele zapewne trzeba, bym żałował swojej decyzji.
    No ale przejdźmy już do rzeczy. Aparatu będę używał głównie w warunkach domowych, do robienia zdjęć książkom i kręcenia vlogów. Nie mogę pozwolić sobie na cenowe szaleństwo, więc poproszę o dwie propozycje. Pierwszą; Aparat budżetowy, który nie rozleci się po roku i nie będzie sprawiał wrażenia ,,Wszystko dobrze, ale w tej cenie mogłoby być chyba lepiej".
    Drugą; Aparat mogący wykreować zdjęcia takowej urody;

Nie wiem, co mogę tutaj jeszcze dodać, gdyż po prostu się na tym nie znam, więc jeżeli potrzebne będzie ,,uzupełnienie", to dostarczę takowego.

• #32 03 Mar 2016 14:47
    paulina_01
    Poziom 9  

a jaki masz konkretnie budżet przewidziany ?

• #33 03 Mar 2016 14:54
    tzok
    Moderator Samochody

Voromil napisał:
    Aparat mogący wykreować zdjęcia takowej urody
    To "zdjęcie" wykreował raczej grafik w Photoshopie niż aparat...

• #34 03 Mar 2016 18:43
    Voromil
    Poziom 6  

Jestem świadom, że zdjęcie było obrabiane. Nie chodzi mi jednak o to, by wyglądało dosłownie, jak to podane za przykład. Sprawa dotyczy raczej tego, jakiej jest ono jakości. No ale powiedzmy, że pokażę drugie, w którym chyba grafik paluchów nie maczał.

Budżet? Myślę, że okolice 600-700 zł mógłbym przeznaczyć na ten cel.

• #35 03 Mar 2016 19:27
    D214d3k
    Poziom 38  

Każdym aparatem zrobisz takie zdjęcia kwestia tylko kawałka statywu aby nie rozmyć i dobrego światła. . Lepiej zoptymalizuj sobie pod dobry obrazek HD. Statyw i światło do filmowania też się przydadzą. Jakaś lampa LED z dużym softboxem. Do książek jeśli traktujesz to poważnie namiot bezcieniowy wtedy łatwo zrobisz zdjęcia "izolowane". Na namiot i światło można wydać kasę lub wykazać się zdolnościami politechnicznymi i zaoszczędzić.
    Unikaj małych matryc o wysokiej rozdzielczości, długich i ciemnych zoomów (np 20x f5.6) bo Ci się nie przydadzą a zaszkodzić mogą bardzo. Przy filmowaniu siebie dobrze sprawdzi się aparat z dużym wywijanym ekranem w tryb "selfie". Do pracy w domu szukaj sprzętu z gniazdkiem zasilania (np USB). Wyjście AV/HDMI też jest wygodne. Bezprzewodowe przesyłanie danych to nie fanaberia. Gniazdko mikrofonu może okazać się niezbędne.
    Jeśli chcesz bardzo konkretną odpowiedź to moim zdaniem wersja minimum z większością potrzebnych rzeczy za około 700 złotych to Nikon COOLPIX S6900. W zasadzie to brakuje mu tylko gniazdka mikrofonu. Wygląda zabawkowo ale nie daj się zwieść :).

• #36 20 Mar 2016 15:47
    MarcelKowal
    Poziom 17  

Witam!
    Temat rzeka, ale jednak spróbuję ;-)
    Szukam aparatu do 1000zł. Mogę wydać 1500zł, ale jeśli naprawdę będzie warto.
    Wcześniej miałem takie aparaty:
    - Canon PowerShot A85 (2004-2009)
    - Panasonic Lumix DMC-TZ4 (od 2009 - 25 tys. zdjęć) - spadło mu się ;-)
    - Sony DSC-H10 - ten mają rodzice, podobają mi się nawet zdjęcia z niego
    Canon miał więcej ręcznych ustawień, ale Panasonic dawał radę w trybie auto (oprócz zdjęć w pomieszczeniach).

WYMAGANIA
    - aparat nowy a nie używka
    - małe wymiary (nie lustrzanka)
    - mała waga, ale nie bez przesady - 100g to chyba za mało, TZ4 był idealny (podobno 245g z baterią) - nie jest to oczywiście priorytetem, byle nie 700g ;)
    - zdjęcia krajobrazów, rodzinne, architektura, impreza, w skrócie wszystko po trochu
    - podstawowe proste ustawienia ręczne - może będę używał może nie
    - zoom najlepiej ok. 10x, ale...
    - ...jasne dobre zdjęcia (widuję w opisach przysłonę ok. f/2.0 i wtedy tylko zoom 5x, wszystkie tak mają? Nie ma większego zoomu optycznego przy takich parametrach?)
    - dobre zdjęcia wewnątrz pomieszczeń
    - przyzwoite makro
    - video 720p/30fps (ale to chyba wszystkie teraz mają) lub lepsze
    - zoom podczas kręcenia filmu - wpadło mi w oczy, że nie wszystkie to mają
    - dużo zdjęć na jednej baterii (powiedzmy 300 wg ichniej normy)

TO MNIE NIE INTERESUJE LUB WRĘCZ NIE CHCĘ
    - wymienne obiektywy
    - duże wymiary typu lustrznka/hybryda/ultrazoom
    - WiFi, NFC, Bluetooth
    - uchylny ekran
    - wyświetlacz dotykowy

Czy wyskakująca lampa błyskowa jest trwała? Wytrzymują takie cuda kilkadziesiąt tysięcy zdjęć?

Z góry dzięki!

• #37 20 Mar 2016 16:58
    D214d3k
    Poziom 38  

Tani + jasny + zoom 10x? Możesz wybrać tylko 2 z 3 w dowolnej konfiguracji :D. Popatrz na Canona G15 i G16. Można dokupić tulejkę i konwerter x1.4 co jest jakimś kompromisem.

• #38 20 Mar 2016 17:56
    MarcelKowal
    Poziom 17  

D214d3k napisał:
    Możesz wybrać tylko 2 z 3 w dowolnej konfiguracji :D.

Dobre :D
    No i dlatego spytałem ;)
    Spodziewałem się odpowiedzi w stylu: "jasny + zoom 10x owszem, ale to 2-3 tys. zł" albo "to niemożliwe w kompaktach".
    Tuleje i konwertery odpadają, nie chcę tego targać. Poza tym 1.4x zwiększy zoom z 5x do 7x (o ile dobrze rozumiem), więc trochę to nie warte zachodu dla mnie.
    G16 jest w sprzedaży i to ciekawa propozycja, dzięki.

A tak z ciekawości: który drogi aparat miałby to, co wymieniłem?
    Wyszukiwarka dpreview nie pozwala wpisać wartości zoom albo nie widzę tego.
    Pozdr.

PS.
    Planowałem dać do naprawy swój TZ4, ale po telefonach do serwisu Panasonica mi się odechciało (cena!), a jak jeszcze zobaczyłem godzinę temu ten model za 160 na alledrogo, to wziąłem sprawy w swoje ręce i kluczem nastawnym "sprawiłem", że obiektyw się wysuwa ;) No i okazało się, że oprócz wygiętych pierścieni nic mu nie jest :spoko: Trochę to ostudzi mój zapał do poszukiwań, ale chyba i tak czas przesiąść się w końcu na coś lepszego.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME