Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy kupić 2008?

eit 08 Kwi 2008 22:21 2808 186
    AxelNext
    Poziom 38  
    ela18 napisał:
    dlaczego?
    No dobra, z tych dwóch co podałaś wybierz PowerShot A650 IS bo w porównaniu z PowerShot SX100 IS ma wizjer i uchylny i obracalny wyświetlacz LCD.
    Jednak ze względu na cenę wybrałbym A720 IS który niczym specjalnym nie różni się od podanych przez Ciebie modeli Canon'a.
    A i tak wybór należy do Ciebie :D
  • OptexOptex
    Kosiarz*
    Poziom 14  
    Jak to nie... różnią się zasadniczo rozmiarem fizycznym matrycy. 1:1,7 to zdecydowanie nie jest to samo, co 1:2,5. Szumy przy dużych iso będą mniejsze, ogólna jakość zdjęć rówież będzie większa. Różnice są też w ogniskowych i jasnościach obiektywu. Dla zupełnych laików jest to bez różnicy, ale... pod pojęciem amator nie musi się już kryć określenie totalna lama.
    megapol
    Poziom 12  
    Co sądzicie o canon ixus 70 i 75. Czy warto ???
    POZDRAWIAM
    Rafal999
    Poziom 10  
    Axelakis, OK,

czyli porownując Canon PowerShot A570 IS z Samsungiem L730 zdecydowanie canon.

ale gdybym wziął jeszcze pod uwage, np.
    Nikon Coolpix L11
    Nikon Coolpix L12
    Olympus FE-210
    Olympus FE-290 (ten szczególnie wpadł mi w oko)
    Panasonic Lumix DMC FX 12

Lepszy canon czy któryś z tych co wymieniłem??

Sory, że zawracam głowę ale nie za bardzo sie na tym znam a chciałbym kupić najlepszy aparat (oczywiście względem posiadanych pieniędzy na ten cel czyli jak wcześniej pisałem 350-450 zł)
    AxelNext
    Poziom 38  
    Kosiarz masz rację, A650 IS jest technicznie lepszy od A720 IS i SX100 IS, ale i dużo droższy.
    Dla normalnego użytkownika, amatora wszystkie te trzy aparaty będą na podobnym poziomie, a jeśli interesujesz się fotografiką to zapewne wiesz że mając dobry aparat trzeba jeszcze wiedzieć jak go wykorzystać. To że ktoś ma w ręce super mega aparat to nie znaczy że będzie robił super fotki. Dobry fotograf zrobi dobre zdjęcie każdym aparatem. Prawie.
    Co do szumów to w każdym aparacie powyżej ISO 400 występują szumy, mniejsze lub większe, ale występują.
    Jeśli kogoś stać to może sobie nawet kupić lustrzankę za 5 tyś. tylko po co ? jeśli ma zamiar robić fotki u cioci na imieninach.
    Trzeba dobrać aparat do własnych potrzeb i tyle w tym temacie.

Rafal999 napisał:
    ale gdybym wziął jeszcze pod uwage, np.
    Nikon Coolpix L11
    Nikon Coolpix L12
    Olympus FE-210
    Olympus FE-290 (ten szczególnie wpadł mi w oko)
    Panasonic Lumix DMC FX 12
    Co do Olympus'a i Panasonic'a to się nie wypowiadam bo nie znam tych aparatów. Jeśli chodzi o Nikon Coolpix to odpuść sobie serię Coolpix.
    Miałem Nikon Coolpix L10 i strasznie zawiodłem się na tym aparacie, zdjęcia były beznadziejne.
    Zwróć uwagę także na rodzaj zasilania, akumulatorków do aparatów.
    Rafal999
    Poziom 10  
    no to mam dylemat. może ktoś wie coś na temat tego olympus'a?? (szczególnie interesuje mnie Olympus FE-290)
    AxelNext
    Poziom 38  
    Rafal999 napisał:
    interesuje mnie Olympus FE-290
    Z tego co widzę to zoom optyczny tylko x4 i brak stabilizacji obrazu.
    Canon A570 IS moim zdaniem jest lepszy. Poza tym nie lubię aparatów zasilanych stałymi akumulatorkami.
    Rafal999
    Poziom 10  
    ale canon tez ma zoom optyczny x4

EDIT:

na 99,5 % jestem zdecydowany na canona. wprawdzie jego design mnie nie powala, ale w końcu kupuje go do robienia zdjęć a nie postawienia na półce.
  • OptexOptex
    Rafal999
    Poziom 10  
    nie no, jestem już przekonany do canona. jutro go zamawiam, poleccie mi tylko jakiś sklep (osobiście zastanawiałem się nad torres.pl)
    AxelNext
    Poziom 38  
    Rafal999 napisał:
    poleccie mi tylko jakiś sklep (osobiście zastanawiałem się nad torres.pl)
    Na www.torres.pl Canon A570IS kosztuje 460 zł. + przesyłka z Białegostoku :D
    W Lublinie masz dwa salony FOTOJOKER w których Canon A570IS kosztuje 477 zł. http://www.e-fotojoker.pl/
    Tylko ciekawe dlaczego w gazetce promocyjnej jest cena 555 zł. :?: :|
    Rafal999
    Poziom 10  
    do lublina to ja mam jeszcze 50 km, więc nie opłaca mi się jechać, a przesyłka 19.50, na torres przesyłka 20 więc aparat wychodzi 16,50 taniej na torres, a w dodatku na ceneo torres.pl ma 7 razy więcej opinii od fotojoker (99,5% to pozytywne).

Aparat zamówiony!
    marandi
    Poziom 2  
    Witam!
    Pomóżcie rozwiązać dylemat Fuji 9600 czy Panasonic FZ18?
    Obecnie mam Sony DSC-W1, ale marzę o czymś lepszym. Brakuje mi w nim głównie szerszego kąta.
    Cena Fuji 990zł, Panasonica mogę mieć za niecałe 1300zł.

Zalezy mi na dobrych zdjeciach w pomieszczeniach, przy słabym świetle. Chciałbym mieć w miarę dobre programy tematyczne (głównie dla męża, który nie lubi bawić się w ustawianie czasów i przysłon). Czy Fuji robi ładne zdjecia w programach tematycznych? Boję się nieostrych zdjeć, ale kusi mnie niską ceną.

Na korzyść Panasonica przemawia stabilizacja, wykrywanie twarzy, gdyz często robimy zdjecia pamiątkowe. Lubię też zatrzymywać moje dziecko w ruchu..
    Co wybrać?
    Menciu
    Poziom 15  
    weź Fuji. Mój znajomy go ma, widziałem co potrafi ta hybryda i muszę przyznać, że to jeden z lepszych aparatów w tej cenie, jeśli nie najlepszy. Ja bym się nie zastanawiał ani chwili.
    Proponuję poczytać jeszcze komentarze użytkowników na jego temat, i może to cię utwierdzi w tym wyborze http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/104344_komentarze/
    marandi
    Poziom 2  
    No właśnie czytałam, że Fuji robi nieostre zdjęcia przy większych zbliżeniach, o zmroku i w pomieszczeniach - duże szumy i to mnie zniechęca.
    marandi
    Poziom 2  
    Tak, myślałam nad tym Canonem, ale zauważyłam że on nie ma dobrych opinii (cena nie jest równa jakosci).

Trzymałam w sklepie w rękach zarówno Fuji jak i Panasonica. Fuji wydaje mi się trochę za duży, a Panasonic za drogi...
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Mam od niedawna DMX FZ-18, po za widocznym ziarnem od din800 w górę, to nie mogę nic złego o nim powiedzieć. Zaś kumpel ma akurat Fuji 9600 i porównywalne fotki wychodzą prawie identecznie z lekką przewaga na plus dla Panasonica.
    przemo5996
    Poziom 10  
    potrzebuje kupić aparat cyfrowy do 400 zł i nie wiem co wybrać jestem początkującym i wiadomo ,że za takie pieniądze nie można spodziewać sie czegoś wspaniałego. Może ktoś mi coś doradzić z góry dziękuję za pomoc
    grzegorz kk
    Poziom 13  
    bierz Fuji S9600 albo fuji S100 już powoli wchodzi na rynek. Jest opinia o nim na ceneo. A co do poprzednika Fuji S9600 zapraszam na www.fuji.pl można zobaczyć co można wycisnąć z tego aparaciku. Bierz panasa jeśli chcesz robić fotki w ISO 100 i ani wyżej bo powyżej ma za bardzo agresywne odszumianie.
    ukp
    Poziom 1  
    A jak wygląda sprawa z tanimi modelami HP??
    MEDIASHOP
    Poziom 18  
    MARCIN.SLASK napisał:
    Mam od niedawna DMX FZ-18, po za widocznym ziarnem od din800 w górę, to nie mogę nic złego o nim powiedzieć. Zaś kumpel ma akurat Fuji 9600 i porównywalne fotki wychodzą prawie identecznie z lekką przewaga na plus dla Panasonica.

Ciekawe co na te testy powiedzieliby zaawansowani fotoamatorzy...

Zyczę udanych fotek
    Madman07
    Poziom 19  
    Mam ok 1000-1200zł na aparat. Jestem amatorem, ale możliwe, ze się zainteresuje bardziej fotografią, jak będe miał aparat.

Powinna być w nim stabilizacja obrazu (optyczna), 4 paluszki AA (podobno szybciej się ładuje lampa), duży zoom, redukcja czerwonych oczu w locie, matryca z 6 megapikseli. Przydałaby się możliwość nagrywania filmów.

Myślałem nad Canon S5, przypadł mi do gustu design. Jakoś dziwnie wyglądają dla mnie wszelkie Olympusy, Sony i inne. Mogę go mieć za 900-1000zł.

Co wy na to?
    grzegorz kk
    Poziom 13  
    Witam.
    Po długich przeglądach forum postanowiłem zakup lustra i mam dylemat, czy warto dopłacać do Pentax K10 D czy kupić Pentaxa K100D super w dualkicie?. lepiej dopłacić do puszki?, czy do szkiełek?. Ewentualnie VS Nikon? D80.
    Pozdrawiam.
    kriskolo
    Poziom 12  
    Witam
    Panowie co sądzicie o aparacie BENQ P860?
    tylko nie piszcie krótko "szajs" - proszę o dłuższe wypowiedzi na temat parametrów. I najważniejsze - czy stabilizacja obrazu w tym aparacie działa?
    Evunia
    Poziom 11  
    WITAM!
    Zastanawiam się nad zakupem aparatu CANON S5 IS. Co o nim myslicie.
    Uwiielbiam robić zdjęcia, potrzebuję takiego aparatu do przestrzeni (krajobrazy) jak i do zdjęć z bliska (przyroda) no i oczywiście zdjęcia z jakiś imprez (pomieszczenia zamknięte) ;)
    Chciałam kupić lustrzankę, ale mi odradzili, ponieważ nigdy się czymś takim nie posługiwałam - hmmm... no ale w końcu aby sie czyms posługiwać, to trzeba kiedyś w końcu zacząć hehe
    Nie jestem profesjonalistą.
    Czy ten byłby dobrym wyborem?
    Madman07
    Poziom 19  
    Evunia - ja jutro prawdopodobnie będę miał S5, więc będę mógł opowiedzieć o wrażeniach (ewentualnie podesłać jakieś fotki) :D
    Evunia
    Poziom 11  
    Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie info, no i fotki też :)
    Madman07
    Poziom 19  
    Kupiłem S5 IS za 1140 zł. Do zestawu dorzucono mi kartę 4GB, ładny, duży pokrowiec, oraz ładowarkę z 4 akumulatorkami 2700mAh NiMH.
    Pierwsze wrażenia:

- aparat jest mniejszy, niż na wszelkich zdjęciach w necie,
    - trochę ciężki,
    - stabilizacja działa super,
    - szybko się włącza i robi zdjęcia,
    - filmy są cudowne, tak jak i dźwięk,
    - zoom działa szybko,
    - czasami gubi ostrość, ale tylko przy dużych zbliżeniach bez trybu Makro,
    - intuicyjna obsługa,
    - sygnał dźwiękowy i napis, gdy scena wymaga użycia lampy błyskowej,
    - wyświetlanie zdjęć na TV działa ok,
    - przesył zdjęć do komputera w miarę szybki,
    - dekielek z obiektywu często sam spada,
    - po pierwszych 6H używania akumulatorki padły, więc siedzą teraz w ładowarce,

Jak coś jeszcze potrzeba, to pytać :-)

Zdjęcia:

Zdjęcie IMG_0028.jpg ma kompresję średnią, drugie minimalną.

http://www.sendspace.com/file/6n03w6

http://www.sendspace.com/file/z1mc06

Do moderatorów/administratorów.
    Zdjęcia mają ok. 5MB, więc niemożliwe było ich załadowanie poprzez mechanizm forum.