Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy kupić 2008?

04 Mar 2008 11:10 2697 186
  • Poziom 17  
    Poprzednie posty.

Witam

Rozglądam się za jakimś kompaktem.
    Rozważam któregoś cannona.
    Czy te nowe Canony A5xx- A7xx mają nadal problemy z błędem E18 ?
    Czy Cannon zrobił coś z tym problemem w nowszych modelach ?
    Miałem pare lat temu Cannon A75. Świetny aparat, zdjęcia super, ustawienia manualne ok gdyby nie błąd E18 i aparat musiałem sprzedać na częsci (działał tylko rok). U kolegi w A70 było podobnie. Naprawa się nie opłacała.
    Poza tym słyszałem o wielu takich przypadkach i po tym zraziłem się do Canonów. Mam nadzieję, że poprawili swoje produkty przez te parę lat jeśli chodzi o ta awaryjność związaną z E18 ?
    Dodam, że moje i kolegi E18 nie było związane z żadnymi upadkami itd. Pojawiały sie nagle i bez powodu.
  • OptexOptex
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No i EOS400D w domciu. Nie będę się rozpisywał, bo na razie jeszcze nie "rozkminiłem" go do końca (jak to mawia młodzież), ale po zmianie w menu na język polski, prawdę mówiąc ustawienia robi się intuicyjnie. No i co mnie poraziło. Zielone oczy mojej żonki na fotografi. Przejrzałem wszystkie poprzednie. Takiego realizmu nie znalazłem. :idea:
  • OptexOptex
  • Poziom 18  
    eit napisał:
    Czy te nowe Canony A5xx- A7xx mają nadal problemy z błędem E18 ?
    Czy Cannon zrobił coś z tym problemem w nowszych modelach ?

Dodam, że moje i kolegi E18 nie było związane z żadnymi upadkami itd. Pojawiały sie nagle i bez powodu.

Awaria obiektywu jest najczestszą usterką we wszystkich kompaktach z wysuwanym obiektywem.

Najczęstszą przyczyna - upadek, bądź uderzenie, zahaczenie wysunietym obiektywem o ścianę, mebel etc... Jeżeli usterka wystapila samoczynnie, to nie ma problemu z jej naprawą w ramach gwarancji.

Po okresie gwarancyjnym żadna naprawa cyfraka nie jest tania.

W nowszych modelach przede wszystkim kultura pracy mechanizmu wysuwania obiektywu jest duzo lepsza. A70,85,etc... wydawały niezbyt przyjemne dla ucha dźwieki, co oczywiscie nie wpływałow zaden sposob na efekty pracy aparatu,w postaci fotek, bo te, napewno byly udane (w porownaniu do innych kompaktow z tej półki ) .
  • Poziom 2  
    Mam zamiar kupić jakiś kompakt polecają mi w sklepie canona 590IS (za około 650żł) i olympusa fe-310 (za 550 zł) jak ktoś może mi doradzić co wybrać czy zrezygnowac wogóle z w/w modeli i brać co innego w cenie do 650 żł to bede wdzięczny za rade
  • Poziom 18  
    adam0202 napisał:
    canona 590IS (za około 650żł) i olympusa fe-310 (za 550 zł)

Obydwa ww. aparaty maja jedną cechę wspólną - są kompaktami

(jednak bardzo różniącymi się).
  • Poziom 12  
    prosze poszukac w tym temacie w starszych odpowiedziach na pewno znajdzie pan cos lepszego a tanszego . pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Witam. Mam 400zl na aparat cyfrowy, może to nie za dużo ale myślę ze ktoś mi pomoże i zakup będzie udany. Nie mam nie wiadomo jakich wymagań ale jak wiadomo ze każde chce kupić coś najlepszego w danym przedziale cenowym. Dobrze jak by miał funkcje nagrywania filmów w rozdzielczości około 640x480. Smile

Myślałem nad takimi zestawami, ale szczerze mówiąc to jestem w dziedzinie aparatów gorzej jak zielony. Smile

http://www.allegro.pl/item316295139_fuji_7_mlnpxl_3xzoom_aku_lad_torba_nowy_gwar_od_ss.html

http://www.allegro.pl/item319890824_samsung_s750_2gb_lad_4k_aku_etui_statyw_raty_.html

Czy jest w ogole sens inwestować w taki sprzęt?
  • Specjalista AGD
    Mam s850 od ponad roku, zero problemów, dobre makro, hałaśliwy zoom, pełen manual z którego można sporo wyciągnąć, stabilizacja to fikcja, zdjęcia ostre do bólu, na 37 cali lcd nie oderwiesz wzroku od ekranu, przeżył pustynie i plaże :), canon A530, który działa w rodzinie to w porównaniu z nim kopciuszek
  • Poziom 18  
    Czytając ten watek natknąłem sie na dwa aparaty mianowicie Canona A560 oraz A720. Jeśli chodzi o jakość w porównaniu do ceny to który opłaca sie bardziej kupić? Czy one dużo sie od siebie różnią? Ponieważ czytam ich opcje i widzę tylko 1Mpx więcej w A720 i trochę większy zoom optyczny. Czy są miedzy nimi bardzo duże różnice oprócz ceny i tych które wymieniłem?
  • Poziom 12  
    colcolcol napisał:
    Mam s850 od ponad roku, zero problemów, dobre makro, hałaśliwy zoom, pełen manual z którego można sporo wyciągnąć, stabilizacja to fikcja, zdjęcia ostre do bólu, na 37 cali lcd nie oderwiesz wzroku od ekranu, przeżył pustynie i plaże :), canon A530, który działa w rodzinie to w porównaniu z nim kopciuszek

musialo sie naprawde udac z tym samsungiem , bo jak czasami jestem w carrefourze na spozywce i ogladam te aparaty to nie wiem czy jestem dziale z zabawkami czy z rtv .

co do roznicy miedzy canonami

latwo sprawdzic roznice w opcjach np na ceneo.pl wybieramy 2 modele dajemy porownaj i prosze widzimy wszystkie roznice .

ale takie gruntowne roznice miedzy tymi modelami to na pewno
    w canoncie a720 IS optyczna stabilizacja obrazu w a560 wogole brak
    makro ostrzy w canonie niby od 1cm ( bedzie to pewnei od jakis 3 ) a w a560 w danych mamy ze ostrzy od 5 cm

oczywiscie wiekszy zoom no ale to juz wspomniane
    wyzsza cena .

i takie male podsumowanie mysle ze a720IS duzo lepiej wprowadzi kazdegow swiat fotografii niz a560 czy samsung s750-850

pozdrawiam
  • Poziom 18  
    colcolcol napisał:
    canon A530, który działa w rodzinie to w porównaniu z nim kopciuszek

No coż, zalezy kto obsluguje aparat, bo sam raczej nie robi zdjec....

W górnej części aparatu jest takie okrągłe pokrętło :) wystarczy trochę wiedzy w tematyce foto żeby z A530 wyciagnac niezle fotki.

Jezeli "trzaska" sie tylko w trybie auto to nie ma sensu wydawac wiekszych $.
  • Poziom 18  
    Mój wybór padł jednak chyba na a560. Z dwóch powodów. :)
    -niższa cena chociaż gdyby różnica pomiedzy a560 a a720 była dużo większa był bym skłonny wydac na niego to parę zł więcej
    -aparat jest mi potrzebny do robienia zdjęć a nie zabawy z ustawieniami i różnego rodzaju bajerami.

Jednym słowem jeśli zechcę rozwinać swoja pasje z fotografia pomyśle nad czymś innym a jak narazie nie interesuje mnie tryb manualny.
  • Poziom 18  
    mefiu2580 napisał:
    Mój wybór padł jednak chyba na a560. Z dwóch powodów. :)
    -niższa cena chociaż gdyby różnica pomiedzy a560 a a720 była dużo większa był bym skłonny wydac na niego to parę zł więcej
    -aparat jest mi potrzebny do robienia zdjęć a nie zabawy z ustawieniami i różnego rodzaju bajerami.

Jednym słowem jeśli zechcę rozwinać swoja pasje z fotografia pomyśle nad czymś innym a jak narazie nie interesuje mnie tryb manualny.

Widze, ze nie bardzo 'czujesz' o co chodzi...

Jesli wystarczy Ci tryb auto i tematyka, nie potrzebujesz manuala, to po co Ci Canon z serii A, pstrykajac nim jak małpką nie wykorzystasz jego walorów.
  • Poziom 18  
    Chodzi mi po prostu o aparat który w tej cenie zrobi przyzwoite zdjęcia. :) No to mam kupić A720 i nie korzystać z trybu manual? To chyba mija się z celem.
  • Poziom 18  
    mefiu2580 napisał:
    Chodzi mi po prostu o aparat który w tej cenie zrobi przyzwoite zdjęcia. :) No to mam kupić A720 i nie korzystać z trybu manual? To chyba mija się z celem.

Znam kilka osob, ktore uwazaja, ze zdjecia z telefonu Sony Ericsson K... sa niezłe.

Chodzi o to, że kupujac Canona z serii A masz mozliwosc oprocz trybu auto do korzystania z opcji manualnych, bez ktorych pewnych zdjec po prostu nie wykona się dobrze.

Ktoś pisał na forum otrybie makro, jeden aparat ostrzy z 1cm, inny z 5cm... teoretycznie z 1cm jest lepiej, ale jak sie to ma w praktyce? Zeby zrobic niezłą fotkę w trybie makro potrzeba dobrego, równomiernego oswietlenia (bynajmniej nie z flash'a), czesto statywu, ustawienia głębi ostrości... Zakładajac teoretycznie, ze chce ktos wykonac fotkę leżacej monety, wykorzystuje tryb auto, podsuwa obiektyw ok. 1 cm od monety, co znaczy, że przysłania sprzętem obiekt, wydłuża się automatycznie czas, podbija iso, jesli jeszcze zdjecie pstryka z "ręki" to co moze z tego wyjsc...

Jesli nie zamierzasz z manuala korzystac to moze lepiej wyszukać dobry automat, chociaz w dzisiejszej cenie w jakiej sa A560 trudno bedzie znalezc taniej małpkę Olympusa, czy Sony... byc moze A460 wystarczy(ok.300zl.)

Jesli pozostaniesz przy serii A, to pomiedzy A560 a A720is jest takze model A570is, A580, A590is.
  • Poziom 18  
    tak szczerze mówiąc to już sie pogubiłem. :/ Co jest nie tak ze zamiast a560 mi proponujesz mi inny aparat? Uważasz ze seria A Canona to za dużo jak dla mnie?
  • Specjalista AGD
    mefiu2580 napisał:
    Chodzi mi po prostu o aparat który w tej cenie zrobi przyzwoite zdjęcia. :) .

W dzisiejszych czasach zdjęcia oglądamy w większości na monitorze albo na telewizorku i tu niestety jakieś znaczenie ma ilość tak wyśmiewanych pikseli i matryca, do zrobienia fotki i pozytywu 15x10 cm wystarczy Sony Ericsson K...naprawdę suuuper efekt.
    Tu wydaje mi się leży główny problem kupujących aparat do : wszystkiego, a tak się nie da :(
    W pozostałych kwestiach zgadzam się z przedmówcami.
    test samsunga
    http://digiarena.zive.cz/default.aspx?article=4197
  • Poziom 18  
    colcolcol napisał:
    mefiu2580 napisał:
    Chodzi mi po prostu o aparat który w tej cenie zrobi przyzwoite zdjęcia. :) .

W dzisiejszych czasach zdjęcia oglądamy w większości na monitorze albo na telewizorku i tu niestety jakieś znaczenie ma ilość tak wyśmiewanych pikseli i matryca,

Pozwolę sobie na polemikę, a jako, ze nie mam zbyt duzo czasu to wklejam tekst:

Są dwa podstawowe parametry opisujące matrycę aparatu. To wielkość i rodzaj sensora oraz rozdzielczość, czyli liczba pikseli w matrycy. Dla jakości wykonywanych zdjęć ważniejsza jest wielkość fizyczna sensora.

Trzeba podkreślić, że aparaty z dużymi matrycami (np. lustrzanki) wykonują zdjęcia zdecydowanie lepszej jakości niż na przykład aparaty kompaktowe, z niewielkim sensorem, ale dużą rozdzielczością. Powodem są zakłócenia, które powstają w wyniku upakowania dużej liczby pikseli na niewielkiej powierzchni matrycy.

Przed dokonaniem wyboru, jaką rozdzielczość ma mieć nasz aparat warto zastanowić się, w jakiej formie będziemy oglądali nasze zdjęcia. Jeśli planujemy robić to wyłącznie w formie elektronicznej i oglądać je na monitorze komputera lub ekranie telewizora to każdy z dostępnych obecnie na rynku aparatów spełni nasze oczekiwania. W praktyce nie produkuje się już aparatów o matrycy mniejszej niż 5 megapikseli, a taka umożliwia nam także wykonanie odbitek bardzo dobrej jakości.

Jeżeli chcemy drukować zdjęcia musimy pamiętać, że od liczby pikseli zależy format dobrej jakości odbitek. Im większa matryca, tym większe odbitki jesteśmy w stanie zrobić. Przykładowo, do wykonania dużych odbitek 10 x 25 cm wystarczy matryca 7 megapikseli. Pamiętajmy, że większa matryca oznacza wzrost ceny aparatu, więc przed zakupem określmy swoje potrzeby, żeby niepotrzebnie nie przepłacić.

Jesli chodzi o ofertę podana powyżej, nie chcialbym komentować czyjejs oferty, natomiast moja sugestia:

sklep (sprzedawca) powinien wyraźnie i konkretnie wyartykuować ofertę:

- karta pamieci 1GB Kingston mini sd lub sd -zaleznie od stanu magazynowego(?) - to mozna przeboleć

- ładowarka (jaka? marka, specyfikacja?) Ładowarki kosztują od kilku do kilkuset zł. wiec czego kupujacy ma sie spodziewac?

- 4 akumulatorki 2700mAh - jakie (?) - japońskie SANYO 2700mAh, a może GP, czy jednak "super aku" Maxxcell, FiF, itp... za kilka zl?

Odnosnie A560 - moim zdaniem w tej cenie dobry wybór.

Ponieważ mowi sie w temacie o matrycy, a w ogole nie padl temat optyki, to widze, ze jestesmy jeszcze nieco 'w lesie'.
  • Poziom 18  
    mefiu2580 napisał:
    Co do ładowarki to sie dowiedziałem ze jest to nie zbyc ciekawa propozycja i kupiłem bez ładowarki i akumulatorków. Kupie na innej aukcji.
    np. tu. http://www.allegro.pl/item319282845_markowy_zestaw_gp_ladowarka_kb01_aa_aaa_express.html

Jesli moge cos doradzić:

Kup sobie ładowarkę z mikroprocesorem, która bedzie ladowac niezbyt duzym pradem, ale tez zeby nie trzeba bylo czekac tydzien na naladowanie aku (np. stara, poczciwa MW8168 - funkcja rozladowania, automatyczne przejscie w ladowanie, rozpoznanie naladowania).

Podana przez Ciebie ladowarka ma w komplecie aku AA 1300mAh - do cyfraka to za malo. Rozumiem, ze aku te beda sluzyc w innym sprzecie, a zakupione razem z aparatem AA 2700mAh beda docelowym zrodlem zasilania.

Nie wiem czy zajrzales do specyfikacji ladowarki - aku AA o poj. 1800mAh - ładuje w 25h; 2100mAh ładuje w 34h (!!!), a co dopiero 2700...
    Diody nie wskazują stanu naładowania, ale po prostu zapalaja się i wyłączają po włączeniu/wyłączeniu zasilania.
  • Poziom 18  
    To dobrze ze od razu jej nie kupiłem. :) A co powiesz na ta? http://www.allegro.pl/item323197642_nie_kupuj_tej_ladowarki_nie_ogladaj_tej_aukcji.html

http://www.allegro.pl/item319575942_ladowarka_procesor_mexxcell_aa_aaa_4x3800_od_ss.html

Nie mam już zbyt dużo kasy i chodzi mi o czymś jak najtańszym. :) Ale jeśli te nie sa dobre to kupię MW8168 i jakieś akumulatorki do niej.

A tak nawiasem mówiąc to do aparatu są dołączone akumulatorki? Bo z tego co pamiętam to było napisane ze baterie. :)
  • Poziom 18  
    mefiu2580 napisał:

A tak nawiasem mówiąc to do aparatu są dołączone akumulatorki? Bo z tego co pamiętam to było napisane ze baterie. :)

2 baterie alkaliczne firmy Panasonic - w aparacie nie pochodzą długo, lepiej je włozyc do pilota TV lub tp. przynajmniej bedzie z nich pozytek :).

Odnosnie ładowarki:

jesli kupisz tanią, to bedziesz musial obliczac czas ladowania i w sumie nigdy nie bedziesz pewny czy aku sa naładowane.
    Ładowarki procesorowe sa drozsze, ale przyjemniejsze w obsłudze, MW8168 to jedna z tanszych ofert, nie jest szczytem techniki, ale na domowe potrzeby jest wystarczjaca (bardzo czesto kupowana przez fotoamatorow).

Odnosnie akumulatorków:

jesli kupisz Max..... lub tp. to nie oczekuj zbyt wiele. Teoretycznie sa mocne, ale glowna ich zaleta to po prostu niska cena...
    Do cyfraka najlepiej cos od 2500 mAh w gore, z markowych polecam Duracell, GP, Energizer, Sanyo, Ansmann, niektóre modele Pentagram...

Są to tylko moje prywatne sugestie, wybrac musisz sam.

Jesli zakupiles aparat to zapytaj sprzedawcy czy posiada inne akcesoria, byc moze wybierzesz cos ciekawego,w jednej przesylce zawsze wyjdzie taniej.
  • Poziom 18  
    mefiu2580 napisał:
    masz moze te akumulatorki i ładowarkę? To by mi taniej wysyłka wyszła. :)

Szefowa ma nieco inna politykę; na niektore modele aparatow daje najnizsza cenę w PL, w takim przypadku jednak akcesoria są nieco droższe.
    Jesli kupujesz na allegro to np. qbok - u nich dostaniesz wszystko.

Swoją drogą przez kilka tygodni w okolicy ferii mielismy zestawy z modelem A560 w najtanszych cenach, wiec w cenie 399,00 mozna bylo zakupic A560 (komplet producenta) + SD 1GB Kingston + ładowarka + 2 x AA Energizer 2500 + pokrowiec.

Szły jak ciepłe bułeczki :)

Na allegro bylo nieco drozej, ale tez niezle sie ten model sprzedawal np.
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=304465230

swoją drogą ładowarka też nie w moim guście tam była :)
  • Poziom 18  
    No to torszkę za późno sie obudziłem. :) Ale i tak myślę ze nie przepłaciłem aż tak dużo. :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Panowie, który obiektyw wybrać:
    Sigma 28-300 f/3,5-6,3 DG Macro C/AF
    Sigma 70-300 f/4.0-5.6 APO DG Macro
    Canon EF 75-300 mm f/4-5.6 III USM
    Raczej szukam teleobiektywu (makro mile widziane). Prawdę mówiąc najlepiej odpowiada mi pierwszy obiektyw. Chcę kupić nową optykę, jednak nie chciałbym przekroczyć 1200zł. Prawdę mówią, to max.
  • Poziom 24  
    Witam.
    W najbliższym czasie szykuje sie do zakupu aparatu cyfrowego, wybrałem kilka hybryd w cenie do 1000 złotych. zakup planuje zrobić za około 3-4 tygodnie. Moje propozycje to:
    1. Panasonic Lumix DMC-FZ8
    klik
    2. Canon PowerShot SX100 IS
    klik
    3. Fujifilm FinePix S8000fd
    klik
    4. Sony CyberShot DSC-H9
    klik
    5. Sony CyberShot DSC-H7
    klik
    6. Olympus SP-560 UZ
    klik

Jeśli znacie jakiś lepszy model w tej cenie to możecie śmiało proponować i komentować te które ja proponuje.

Pozdrawiam i Wesołego Alleluja.
  • Poziom 13  
    Ja bym dopisał do tych ultrazoomów jeszcze
    Fuji S9600
    Fuji S6500
    A wyciąłbym Sony H9, Fuji S8000 wybrałeś najbardziej niepoprawny(e) model(e) ze wszystkich wachlarzy dostępnych w fuji jakie lepsze od tego modelu podałem u góry.

Canon nie znam więc się nie wypowiem.
    Olympus SP560 UZ wyciągnięty zoom ale poczytaj sobie test pt: "Wielka trójka"
    Trzymałem go (macałem :D) w sklepie nie najgorzej idą mu fotki.

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6591

Lumixy z tego co wiem to szumią od ISO200 wzwyż i to konkretnie więc jak go kupisz musisz się nastawic na niskie ISO.Z powodu za bardzo agresywnego odszumiania.

Podsumowanie w cenie do tysiąca złotych ja bym wybrał do nauki foto fuji S6500. A jeśli dołożyc 200-400 zł~ z osprzętem już do fuji to wybrałbym Fuji S9600.

Używke można wyrwac już za 900 zł.(wada jego brak stabilizacji obrazu)
    Reszta to już większośc tylko z pozytywnymi opiniami się spotykam.
    http://allegro.pl/item329164832_fuji_finepix_s6500_512mb_tora_baterie_ladaowarka.html