Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop do ogólnego użytku 2014 - Jaki wybrać?

26 Lis 2012 17:53 4626 411
  • Poziom 8  
    Poprzednie posty.

Witam
    Szukam laptopa w przedziale cenowym 2400-2800zł. Laptop będzie używany do gier, programowania i surfowania po Internecie. Wiem, że w miarę rozsądną propozycją jest Acer V3 571g z i5-3210m, 8gb ram, 750 gb dysk twardy, grafika gt640m. Ale kupiłem go w piątek i niemiłosiernie się grzeje. Temperatury CPU i GPU dochodzą do 100* i kilkakrotnie laptop się sam wyłączał. Planuje go oddać i za te pieniądze kupić innego dokładając ewentualnie jeszcze trochę gotówki.
  • Computer Controls
  • Poziom 28  
    Za 3000zł masz lenovo z i5 3210m i gtx660.
  • Poziom 8  
    2800 to jest ostateczny max.
  • Poziom 11  
    Witam, wg moich obserwacji najlepszym rozwiązaniem , co prawda nie do gier lecz do biura są IBM/Lenovo ThinkPad seria T. Są to jedne z wytrzymalszych laptopów, wyróżniających się dobrą konstrukcją, jak widać na filmie:Link, oczywiście lepiej tak nie robić, aczkolwiek dobrze to wiedzieć( na allegro widziałem że niektórzy zapewniali że na 99% po upadku z biurka będą działać). Ale uwaga zwróćcie uwagę na grafikę, bo Link układy Nvidia, potrafiły się często psuć, więc lepiej wziąć z grafiką Intel.

Chyba najlepiej wziąć poleasingowe, nie są zbyt drogie a i gwarancja czasem jest aż na rok.Poszukajcie na allegro;)

A przy kupnie laptopa dobrze zwrócić uwagę na wady modelu, stan klawiatury, obudowy, baterii, rozdzielczość matrycy,rodzaj matrycy(lepsza matowa do pracy na dworze przy dużym oświetleniu) nagrzewanie się, koszty ewentualnych napraw, hałas oraz wejścia i wyjścia(w zależności do przeznaczenia). Jak już znajdziesz ten który Cię interesuje, to poczytaj o nim na forach i różne recenzje, aby nie kupić byle czego.

Osobiście przymierzam się do kupna Lenovo ThinkPad T400 lub T500 w cenie ok. 1300zł. Z tańszych polecam T60, T61, T61p w cenie ok.600-800zł, ale one maja słabsza grafikę i rozdzielczość więc do gier to słabo. Jednordzeniowych nie brałbym raczej, bo to już trochę przestarzała technologia, ale do internetu chyba powinno wystarczyć.

Pozdrawiam
  • Computer Controls
  • Poziom 20  
    Mości Panowie , widzę że szukacie rozwiązania odwiecznego pytania (he he , znaczy od kiedy laptopy są produkowane - występuje to pytanie) "Jaki laptop kupić warto?" ja jednak ,że od niedawna mam Paviliona 6700 dowiedziałem się o niezbyt przyjaznej kupującemu polityce produkcyjnej producentów wszelkiej maści laptopów. Chodzi im o to ,by laptop nie pochodził dłużej ,niż to obejmuje gwarancja. Niestety , to fakt dotyczący wszystkich producentów. Kto nie wierzy niech poczyta posty ludzi mających kłopoty z tymi komputerami i jak ich zbywają centra obsługi klienta a jak chcą "wydrążyć" serwisy.
    Także polecam nie kupować najnowszych o których nic nie wiadomo poza oczywistą specyfikacją (samo wychwaleniem) . Bo może się okazać że jednak mimo dobrych chęci i ostrożności wpakujemy się w coś co nie da się naprawić permanentnie (znaczy , po naprawie laptop będzie chodził z 5 lat).
  • Poziom 11  
    Racja to wiadomo nie od dziś że sprzęty są robione aby wytrzymały do końca gwarancji i są celowo postarzane, dotyczy to niestety nie tylko laptopów, kiedyś nakręcono o tym film:Link
    Myślę więc ze najlepsze są chyba jeszcze Think Pady Lenovo/ IBM, a nie jakieś inne nawet Lenovo.
    ThinkPady brały udział w 31 lotach kosmicznych, są jakby legendą profesjonalistów.
    Na YouTube jest dużo filmów pokazujących ich wytrzymałość np:Link,Link. Tutaj jest nawet cały dość artykuł o laptopach i Think Padach Link

Nie wiem jak Wy, ale ja jak miałbym kupić jakiegoś laptopa to tylko ThinkPada, ewentualnie Dell'a Latitude.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Co do Dell-a to bym uważał. Przy szukaniu tematów o wadliwych nVidiach (w Pavilionach) natknąłem się na listę komputerów wyposażonych w te felerne chipsety. No niestety Dell-e też tam figurują.
    Także jedynie IBMy - te stare pozostawiają konkurencje bez szans. Reasumując , chcesz się pocieszyć sprzętem z 10 lat to zapłać firmie solennie za taką gwarancję.
  • Poziom 9  
    Mam parę starych laptopów - faktycznie (tfu.. na psa urok, żeby nie zapeszyć) nie ma dużych problemów. Ale taki laptop nie wytrzyma gigantycznej poczty (ściąganej na komputer, segregowanej, z monitami, przydziałami itp - służy do organizacji i kontroli pracy wielu działów) i bardzo dużej ilości danych. niestety szukam laptopa, który da sobie z tym radę i będzie miał matową matrycę - wcale by mi nie przeszkadzała taka matryca, jaka była w starych laptopach, niepotrzebna mi większa rozdzielczość, ani inne bajery :) - ekran jest matowy i byłoby super gdyby nie to, że po miesiącu pracy komputer nie daje rady :(. Co jakiś czas podpytuję się, czy ktoś mógłby mi coś sensownego doradzić, ale jak na razie nie miałam szczęścia :(
    Chcę mieć możliwość podpięcia dysku SSL - co sądzicie o czymś takim: http://mobilq.pl/laptopy/499-hp-probook-6570b-b6p81ea.html
    http://mobilq.pl/laptopy/628-dell-17r-se-7720-i5-8-1000-w7hp1080p.html
    trochę odstrasza mnie cena, ale muszę zlikwidować przynajmniej jeden problem - chęć rozwalenia klawiatury podczas 30sekund odczekiwania na usunięcie jednego e-maila... :(
  • Poziom 11  
    Torbacz, jakie są te stare laptopy? Jak mocny potrzebujesz? Jeśli 2 rdzenie wystarczą to radzę kupić Think Pada t400, t500. Jeśli co mocniejszego to też się znajdzie np. Think Pad 410. Tylko problem jest taki ze 2 rdzeniowe używane można kupić gdzieś za 600-1200 zł, a 4 rdzeniowe kosztują nieco więcej. Oczywiście że mają matową matrycę.
  • Poziom 7  
    proszę o poradę który wybrać dla pociechy dell latitude 110l procesor 1,3 a może dell latitude d600 procesor 1.6 wiem że są to już leciwe sprzęty
  • Poziom 9  
    michail123x - dzięki za odzew :) te "stare" to np. Intel Core(TM)2Duo CPU T5600, 1,83 GHz, 1 GB RAM, albo stacjonarny: Intel Core(TM)2Duo CPU E6550 2,33 GHz, 2 GB RAM a ja potrzebuję czegoś co będzie śmigać przy Outlook Office z +/- 500 maili dziennie w dodatku w 1/5 wpiętymi w kalendarz, monity itp, dodatkowo otwarte kilka arkuszy kalkulacyjnych (zazwyczaj duże i odwołujące się do bazy danych na serwerze) - nie daje się pracować jak tak wszystko zamula! Dostałam zgodę na zakup, budżet do ok. 3,5 tys, ale jak będzie trzeba to wyduszę więcej, bo nie może być tak by mój powolny ludzki umysł musiał czekać na obróbkę danych przez sprzęt - w końcu to tylko office... ;)
  • Poziom 20  
    A czy przypadkiem przepustowość łącza internetowego jest na tyle dobra by tyle maili z taką prędkością obsłużyć? Bo coś czuję że to nie w 100% są winne laptopy/komputery.
    Ja mam w prawdzie nieduże porównanie bo mam dwa laptopy (asus F5z i lenovo 3000C100-składak) ale na łączu kablowego internetu z Vectry inaczej net "biega" jak na modemie 3G huawei E156G z Play którego mam obecnie. Dlatego może kasowanie jak i otwieranie maila nieco czasu zajmuje więcej jeśli jest mniejsza przepustowość realna (upload/download). To można zmierzyć za pomocą strony dsl.cz , klikając w zegar a zaznaczając opcję pod nim.
  • Poziom 2  
    Hey!
    Zastanawiam sie wlasnie nad zakupem laptopa dla rodzicow i posiadam budzet 2000zl. Spedzilem juz kilka godzin na poszukiwaniach laptopa (przegladaniu stron, sklepow, rankingow, elektrody) i przyznam szczerze, ze spotkalem sie juz z wieloma opiniami i mam tylko metlik w glowie.

Generalnie laptop potrzebny jest do:
    - surfowania po sieci
    - ogladania filmow (dobrze jakby bylo wejscie HDMI)
    - kilku gier (w ktorych nie jest wymagana niesamowita grafika)
    - pracy biurowej
    - skype'a / hangout'ow (tutaj rozdzielczosc kamerki bedzie miala znaczenie)
    - fajnie jakby jakis office (nawet 60 dni byl w wersji podstawowej)
    - usb 3.0 w sumie nie jest wymagane

Znalazlem na chwile obecna trzy propozycje:
    - Toshiba Satellite C850-178 Niestety wyczytalem, ze kamerka tutaj to tylko 0.3M pxl
    - Samsung NP350V5C-A03PL
    - Samsung NP300E5A-A03PL

Bede wdzieczny za pomoc w wyborze i ewentualne propozycje innych modeli.
    Serdecznie dziekuje i zycze milego dnia!
  • Poziom 20  
    Ja raz wymieniałem pastę pod chłodzeniem procka ASUS F5V i powiem tak że laptop po tej czynności pracuje szybciej niż mój F5z (który jest o rok nowszy). Do tego rewelacyjnie rozwiązali możliwość wymiany tej pasty ,bo nie trzeba całego laptopa zaraz rozbierać . To oczywiście dobra informacja dla tych co nieco grzebią w elektronice. Tak na przyszłość.
    Co do nowych laptopów to przyznam, że chyba żaden nie jest bezawaryjny i każdy ma jakiś minus. F5V ma kamerkę w klapie obracaną i zależnie od wersji 1.3MPIx . Skype chodzi na nim dobre ale lepiej jak mu zapodać 2GB pamięci. Na office też chodził rewelacyjnie 2000któraś wersja. Na tym komputerze grane z powodzeniem było w SIMS3 , więc mniej wymagające gry będą chodzić. USB2.0 - na każdym dało się coś podłączyć. Minusy takie że oryginalnie był XP oraz brak HDMI.
    http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2007090202
  • Poziom 9  
    do Sebastiana: nie, to nie łącze - na tym łączu chodzą też inne komputery, serwer, monitoring - to jest duży DSL. Żaden inny komp. nie ma tego problemu, ale też żaden nie jest tak załadowany :). Archiwum poczty (i to w dodatku nie jedno) mam na serwerze, bo zajmują 6,44 GB plus 1,6 GB plus 1,8 GB (po zaokrągleniu w dół :))

Dodano po 3 [minuty]:

proszę o opinię: FUJITSU LIFEBOOK NH751 (VFY:NH751MF062PL) za 4tys. plus dysk SSD (ADATA SSD S510 120GB 2,5'' SATA3 6Gb/s (read/write 550/510MB/s) 420 zł. ????

W cenie zamontujemy Pani dysk SSD w zamian 1 dysku SATA I zainstalujemy tam system.

Dysk który zostanie wyciągnięty włożymy do obudowy i będzie służyć jako dysk zewnętrzny.
  • Poziom 20  
    @Torbacz
    To chyba jedynie ci polecam poszukać laptopów z systemami więcej jak 32bitowymi i oczywiście do takich max pamięci RAM. O ile rzeczywiście to nie jest coś z komunikacją laptop/komputer <-> serwer , że się coś tam zatrzymuje.

Najlepiej jakby ktoś z Twoich znajomych miał do przetestowania laptopa z windows 7 64Bit (i takowym prockiem) to Byś Zobaczyła czy "szerszy" system sobie by lepiej poradził. Bo co jeśli wydasz fest kasy na tego laptopa co wyżej (a z opisu nie widać by był idealnym rozwiązaniem Twojego problemu) a okaże się że nadal muli?
  • Poziom 9  
    no właśnie tego się boję :(. Łącze jest OK, podpięłam inny komp pod moją końcówkę LAN - bez problemu, z serwerem komunikuje się bez problemu, serwer ze światem też :) To tylko mój komp :( Pożyczenie lepszego lapka nie wchodzi w rachubę, bo nikt o zdrowych zmysłach nie pozwoli na takie zapakowanie systemu, a i mnie szkoda czasu na konfigurację w lokalnej sieci, intergrację z programami w sieci, instalowanie certyfikatów i inne.
    Z tego powodu szukam podpowiedzi :), a Toshiby trochę się boję - wiadomo może się udać, ale wolę jak najbardziej ograniczyć ryzyko awarii i reklamacji - zazwyczaj to droga przez mękę, a w mojej sytuacji pozbycie się komputera chociaż na jeden dzień roboczy to katastrofa :)
  • Poziom 20  
    Ale twój problem jest specyficzny i nie da się ot tak napisać ten jest dobry a ten się nie nada. Tu trzeba podejść eksperymentalnie do tego. Kilka różnych komputerów podpiętych po kolei (no nie na raz) mających otworzyć pocztę pokazałoby czy sobie któryś z nich poradzi. Bo co jeśli wszystkie niezależnie od systemu (czy 32 czy 64bity) czy windows 7 czy 8ka sobie nie poradzą według Twojego oczekiwania? Co innego komputer do gier gdzie łatwo sprawdzić czy dany chipset graficzny uciągnie skomplikowaną grafikę a co innego zarządzanie pocztą email (czy lotus) gdzie grafika tu nie ma znaczenia jak przepustowość LAN i współpracę jej z prockiem i RAM.
    Najpewniejsze są stare IBMy (nie Lenovo) bo w większości firmach były przeważnie one. Tam się nie liczyła grafika czy duperele a niezawodność i prędkość w komunikacji sieci wewnętrznej.
    Może zapytać warto jakich laptopów czy komputerów używają w wielkich firmach. Po prostu zadzwonić do działu IT w jakiejś dużej firmie. Wtedy by coś bardziej wiedzieli w Twojej sprawie.
  • Poziom 18  
    Witam.
    Chcę kupić lapka do ok. 1300zł. Lapek używany tylko do przeglądania neta, pisania prac w Office i słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Żadnych gier.
    Będzie on pracował na Win 7 32bit.
    Ma być jak najmniej awaryjny i nie mułowaty :)

Na razie za sumę 1150zł wypatrzyłem Lenovo G580:
    Celeron B830 1,8GHz
    4GB Ram
    Dysk 320GB

Czy warto inwestować w coś lepszego?
    I jakie jeszcze lapki polecacie w cenie do 1300zł.
  • Poziom 9  
    Faktycznie, nie pomyślałam, podpytam się, może znajdą czas - z tym zazwyczaj jest kiepsko. Może też uda mi się trafić kogoś takiego na tym forum :)
    dodatkowa trudność tkwi w tym, że normalnie na takim miejscu pracy wykorzystuje się komputer stacjonarny (z takiego zresztą korzystam:), ale chciałam sobie ułatwić życie, bo wychodząc ze swojego pokoju tracę prawą rękę ;) A i tak zostawię sobie stacjonarny, ale już bez poczty, monitów itp., wyczyszczę go trochę i będzie OK.
  • Poziom 28  
    gruby33 napisał:

Czy warto inwestować w coś lepszego?
    I jakie jeszcze lapki polecacie w cenie do 1300zł.

Cześć, poszukaj sobie Dell Latitude E6500, mało awaryjny, seria biznesowa.
    Numer aukcji na alledrogo: 2832951694
  • Poziom 18  
    Niestety jest to używka.
    Zapomniałem napisać. Interesują mnie tylko nowe.
  • Poziom 11  
    Znalazłem taka stronę: Link
    Klikacie na wybrana markę poniżej i macie przykładowe usterki laptopów tej firmy.
    Może komuś się przyda.Ale tam piszą chyba to samo przy wszystkich laptopach.

Ze swojej strony mam też problem, bo chcę kupić laptopa na studia, aby był jeszcze na kilka lat. Wezmę raczej ThinkPada, gdyż mnie najbardziej przekonuje, lecz niestety im nowsze tym gorzej wykonane;(( Chce w miarę nowoczesny sprzęt, więc przymierzam się do zakupu t400, t500, ale nie wiem czy nie wezmę t60, t61p.
    A jak seria R, np. R61?

Bardzo chcę kupić laptopa na lata, niezawodnego, masywnego,z wytrzymała baterią, szybkiego, z mocnymi parametrami, może być oczywiście używany, ale czy to możliwe?

P.S Jak z bateriami w Think Padach, czy też maja liczniki ładowań i starczają na krótko?
  • Poziom 21  
    michail123x napisał:
    Znalazłem taka stronę: Link
    Klikacie na wybrana markę poniżej i macie przykładowe usterki laptopów tej firmy...
    ...
    Bardzo chcę kupić laptopa na lata, niezawodnego, masywnego,z wytrzymała baterią, szybkiego, z mocnymi parametrami, może być oczywiście używany, ale czy to możliwe?

Te "usterki" to tylko tak z przymróżeniem oka należy traktować...
    Co do laptopa na lata...będzie ciężko, tym barziej że także w tym wątku Koledzy pisali(i zgadzam się z nimi) że produkuje się obecnie tak, by laptop ledwo przeżył gwarancję, nic więcej...

pzdr Nix