Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać: pralka AEG LAVALOGIC 1820 czy Miele?

fidox 08 Mar 2009 18:08 7608 326
    popey111
    Poziom 21  
    AEG LAVAMAT 64840 ciche i oszczędne. mało intuicyjna obsługa

Bosch WAE 24360 PL Siemens WM12E360PL Siemens WM 12E46FPL w miarę głośne ale można gwarancję do pieciu lat bezpłatnie przedłużyć, prosta obsługa, oszczędne

Gorenje WA 63120 - prosta obsługa,oszczędne minusów w sumie brak

Pralki porównywalne :) wybierz co Tobie bardziej odpowiada:)
  • Computer Controls
    JEDD
    Poziom 29  
    Witam. Podłącze sie do tematu. Ogólnie w pralkach to laik jestem. Dlatego licze że mi doradzicie. Poszukuje pralki automatycznej ładowanej od frontu do 1000 PLN. Najlepiej jakby miała 6 kg wsadu i 1000 obrotów na minutę. Co mi doradzicie?

Troche poszperałem i znalazłem takie typy:

http://www.ceneo.pl/1183251

http://www.ceneo.pl/1655428

http://www.ceneo.pl/2078400
  • Computer Controls
    popey111
    Poziom 21  
    Z tych które wymieniłeś to w tym momencie na amikę masz pięć lat gwarancji(sprawdż dokładnie na ich stronie, więc jeżeli z tych trzech to jak dla mnie amika. Pomyśl jeszcze o gorenje WA60109.
    Nasti
    Poziom 10  
    Nasti napisał:
    Witam

Poszukuję nowej pralki. Koszt do 1300 zł. Ładowność ok. 5,5- 6 kg. Wstępnie wybrałem kilka modeli jednak nie wiem czy są dobre- może będzie coś lepszego w tej cenie :) Pralka ma być ładowana przez normalne drzwiczki "od frontu". Wolno stojąca. Będzie stała w łazience. Myślałem nad następującymi firmami: Bosch, Electrolux ewentualnie Siemens.

Wstępnie wybrałem coś takiego:

AEG LAVAMAT 62840

BOSCH WAE 20361

Co sądzicie o tych dwóch modelach?

Poszukałem, poczytałem i chyba zdecyduję się na tego Lavamata 62840.
    Zastanawiam się jeszcze nad Gorenje WA 60129

http://texo.pl/go/_info/?id=2777&&partner_id=25252525&&code=b965da1e366cf8a6a16fea97420cd885

Jest w cenie ok. 1000 zł a specyfikacja bardzo podobno do tego AEG.
    popey111
    Poziom 21  
    Przy porównaniu tych dwóch modeli AEG może więcej:) I jest sporo cichsze od gorenje.
    darekgra
    Poziom 11  
    witam

wie ktoś jaka jest różnica pomiędzy pralkami bosch WAE 24360PL a WAE24361PL??

dzięki za odpowiedź
    Nasti
    Poziom 10  
    popey111 napisał:
    Przy porównaniu tych dwóch modeli AEG może więcej:) I jest sporo cichsze od gorenje.

To warto dorzucić 250 zł do Lavamacika :) ?
    popey111
    Poziom 21  
    darekgra napisał:
    witam

wie ktoś jaka jest różnica pomiędzy pralkami bosch WAE 24360PL a WAE24361PL??

dzięki za odpowiedź

Wiem:)
    Te z jedynką to nowsze serie i mają program do jeansów:)
    borowa67
    Poziom 11  
    Witam Wszystkich serdecznie. Mam pytanie. Jestem użytkownikiem pralki AEG 74850 i jestem z niej zadowolony(4miesiace), ale mój stary Ariston po praniu i wirowaniu na koniec obracał bębnem aby to pranie "rozbic". W AEG mam wrażenie że ta funkcja raz działa a raz nie. Czy ktoś ma jakieś spostrzeżenia jak to jest w pralkach AEG/ Electrolux. Czy zalezy to od programu,czy moze oprogramowanie "głupieje"?
    Z góry dziekuje za odpowiedź.
    xp4
    Poziom 10  
    Tak się zastanawiam między tym AEG LAVAMAT 64840, a Siemens WM 12E46FPL i mam kilka małych pytań:
    1. Która z tych pralek ma więcej programów?
    2. Czym się różni Siemens WM12E46FPL od Siemensa WM12E461PL?
    popey111
    Poziom 21  
    xp4 napisał:
    Tak się zastanawiam między tym AEG LAVAMAT 64840, a Siemens WM 12E46FPL i mam kilka małych pytań:
    1. Która z tych pralek ma więcej programów?
    2. Czym się różni Siemens WM12E46FPL od Siemensa WM12E461PL?

Aeg jest cichsze a siemens głośniejszy co do programów to zerknij na strony producentów ale siemens ma ciekawsze jak dla mnie. A te dwa siemensy różnią się załadunkiem (ten z f ma 6 kg a ten 461 ma 7) dodatkowo ten z f ma ładną wyścigową chorągiewkę na panelu sterowania:)(speedformula) :)
    ulcik211
    Poziom 2  
    Witam!
    Zostało postawione przede mną trudne zadanie a mianowicie wybór pralki, która ma być prezentem ślubnym od rodziców. Rodzice posiadają Boscha która ma okoła 10 lat i była naprawiana bodajże ze 2 razy. Zastanawiam się nad wyborem pralek z firm Bosch i Siemens do ok. 1500 zł czy ktoś mógłby doradzic? Będe wdzięczna za każdą podpowiedź bo do ślubu coraz bliżej ;-)
    wojtaslmp
    Poziom 2  
    Witam

Sprzedawca w sklepie poleca mi pralke LG WD-12490NP. Moze ktos napisc cos na jej temat, czy warto kupic? Czy ewentualnie coś innego w podobnej cenie i o podobnych gabarytach
    zwykły człek
    Poziom 20  
    su napisał:
    od czytania zakręciło mi sie w głowie.....

do rzeczy ,posiadam polar 585 pralka była katowana przez 12 lat! (7 osobowa rodzina ,ja sie brudzę w warsztacie )
    nikt nie dbał o układanie lub nie wkładanie koca itp czego nie poleca producent
    .od pewnego czasu zaczeła lekko przeciekać po czym łożyska nie wytrzymały "smarowania" wodnego i huczą głośniej niż ciągnięta po asfalcie betoniarka.(ju od półrocza ! )ale działa ! nigdy sie nie popsuła.
    szukam następcy .
    i teraz pytanie czy jeszcze można liczyć na jakość tej firmy ?

PS :teściowa ma indesit ,dba o nią do przesady ,nie mam co liczyć na wrzucenie brudnej kurtki czy butów (pierwszy autamat w życiu)po 2 latach problemy z programatorem, zaraz potem urwało sie mocowanie amortyzatora ,raz do czasu nie odpompuje wody i inne pierdoły non stop .........

Więc tak: na jakość firmy Polar już nie możesz liczyć, bo to nic innego jak zubożały pozbawiony czegokolwiek Whirlpool. Co do następcy to skoro masz 7 osobową rodzinę, radziłbym bym coś 7, a na 8 kg. Z dobrych pralek w tym segmencie polecam:
    Mastercook PFD-1284 (8 kg, klasa A+, 1200 obr.)
    Bosch WAE 24462 PL (7 kg, klasa A+, 1200 obr.)
    Mastercook PFD-1277 (7 kg, klasa A, 1200 obr.)

Dodano po 9 [minuty]:

ulcik211 napisał:
    Witam!
    Zostało postawione przede mną trudne zadanie a mianowicie wybór pralki, która ma być prezentem ślubnym od rodziców. Rodzice posiadają Boscha która ma okoła 10 lat i była naprawiana bodajże ze 2 razy. Zastanawiam się nad wyborem pralek z firm Bosch i Siemens do ok. 1500 zł czy ktoś mógłby doradzic? Będe wdzięczna za każdą podpowiedź bo do ślubu coraz bliżej ;-)

No i tu zależy, czy masz dużo ciuchów i czy w najbliższym czasie planujesz dzieci. Zresztą skoro sprawa jest rozwojowa to i tak lepiej mieć zapas kilku kg. Poza tym i tak każda pralka ma automatykę wagową, więc dopasuje Ci wszystkie parametry do załadunku, a od przybytku głowa nie boli. Poza tym w większym bębnie mniej się ciuchy niszczą i są lepiej wypłukane. Reasumując proponuję coś 7 kg, a jakie to proponowałem wyżej.

Dodano po 36 [minuty]:

JEDD napisał:
    Witam. Podłącze sie do tematu. Ogólnie w pralkach to laik jestem. Dlatego licze że mi doradzicie. Poszukuje pralki automatycznej ładowanej od frontu do 1000 PLN. Najlepiej jakby miała 6 kg wsadu i 1000 obrotów na minutę. Co mi doradzicie?

Troche poszperałem i znalazłem takie typy:

http://www.ceneo.pl/1183251

http://www.ceneo.pl/1655428

http://www.ceneo.pl/2078400

W moim mniemaniu wszystko tylko nie Amica, bo przez te 5 lat gwarancji 3 razy ci ją wymieniom po 4 naprawach każdą :). Weź lepiej to Candy lub to Gorenje co pisał popey. Ciężko coś doradzić przy tej kwocie. Lepiej weź coś na raty za większą kwotę - w racie nie poczujesz, a będziesz miał porządny sprzęt.
    ulcik211
    Poziom 2  
    Dziękuje za szybką i pomocną odpowiedź!!
    Jednak przywiązanie do marki robi swoje i wybrana została pralka Boscha :)
    zwykły człek
    Poziom 20  
    ulcik211 napisał:
    Dziękuje za szybką i pomocną odpowiedź!!
    Jednak przywiązanie do marki robi swoje i wybrana została pralka Boscha :)

Szanuję przyzwyczajenia i zwróce Ci tylko na jedno uwagę. Bosch, który Ci podałem pierze bawełnę 60° przez 2h58min przy załadunku 7 kg, żeby osiągnąć klasę A prania z zachowaniem klasy energ. A+. Co ciekawe pralka Mastercooka PFD-1284 pierze ten sam program z zachowaniem tych samych parametrów (a nawet 1 kilo więcej, bo to 8 kg) w czasie 1h20min, więc chyba czasem warto zmienić przyzwyczajenia i zadbać o ciuchy, które trą się w Boschu połowę dłużej :D. Muszę powiedzieć, że nowe pralki tego producenta (nie mówię o tych najtańszych) są naprawdę dobre. Widać, że mocno zainwestowali w ten segment.
    Pozdrawiam.

Dodano po 9 [minuty]:

JEDD napisał:
    A co myślicie o "łyrpulu" :)

http://www.ceneo.pl/271397

Nie jestem zwolennikiem tej marki w żadnej postaci. Podobnie jak Amica od kilku lat nie poczynili żadnych inwestycji w pralkach (oprócz zewnętrznej kosmetyki). Poza tym są kiepskiej jakości, gniją, psują się i piorą tak długo, że gdy pralka kończy masz wrażenie, że musiały ją włączyć chyba służące Kleopatry. Ale jak klient słyszy "szósty zmysł" - pomimo, że to chłam, - to mu kolana miękną i wbija sobie ten zardzewiały nóż w nerkę kupując sobie problemy o podanej przez ciebie nazwie. Ale się rozwinąłem :D! 5pkt od moderatora :D
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    zwykły człek napisał:
    Szanuję przyzwyczajenia i zwróce Ci tylko na jedno uwagę. Bosch, który Ci podałem pierze bawełnę 60° przez 2h58min przy załadunku 7 kg, żeby osiągnąć klasę A prania z zachowaniem klasy energ. A+. Co ciekawe pralka Mastercooka PFD-1284 pierze ten sam program z zachowaniem tych samych parametrów (a nawet 1 kilo więcej, bo to 8 kg) w czasie 1h20min, więc chyba czasem warto zmienić przyzwyczajenia :D, bo nowe pralki tego producenta (nie mówię o tych najtańszych) są naprawdę dobre. Widać, że mocno zainwestowali w ten segment.

Ja widzę, że mocno skrócili czas prania. Nie wiemy czy pranie jest równie dobrze wyprane i wypłukane? Wątpię.
    Nie wiemy czy nie jest bardziej zniszczone? Przypuszczam że tak.
    A mi się wcale nie spieszy. Może prać nawet 7 godzin. Żaden problem.
    zwykły człek
    Poziom 20  
    Jan_Werbinski napisał:
    zwykły człek napisał:
    Szanuję przyzwyczajenia i zwróce Ci tylko na jedno uwagę. Bosch, który Ci podałem pierze bawełnę 60° przez 2h58min przy załadunku 7 kg, żeby osiągnąć klasę A prania z zachowaniem klasy energ. A+. Co ciekawe pralka Mastercooka PFD-1284 pierze ten sam program z zachowaniem tych samych parametrów (a nawet 1 kilo więcej, bo to 8 kg) w czasie 1h20min, więc chyba czasem warto zmienić przyzwyczajenia :D, bo nowe pralki tego producenta (nie mówię o tych najtańszych) są naprawdę dobre. Widać, że mocno zainwestowali w ten segment.

Ja widzę, że mocno skrócili czas prania. Nie wiemy czy pranie jest równie dobrze wyprane i wypłukane? Wątpię.

Janku. Specjalnie napisałem o tych czasach przy programie bawełna 60°, bo przy takim są atestowane pralki, więc nie masz możliwości przekłamania. Zatem skoro na pasku jest klasa A prania, to musi być ono doprane i dobrze wypłukane, więc nie masz w co wątpić!!! Fakt, że Tobie się nie spieszy odnosi sie tylko do Ciebie i ciesze sie, że masz go tyle, ale nie każdy może go mieć tyle co Ty. Ja jak wracam z pracy około 17:00 i mam zrobić 2 prania to sory, ale przy pralce, która pierze 3h jeden cykl, zastał by mnie następny dzień. Poza tym jak już pisałem ciuchy podczas prania się niszczą i jest to nie do podważenia, więc im krócej pierzesz, tym masz je dłużej.
    adam_zg
    Poziom 12  
    zwykły człek napisał:
    Jan_Werbinski napisał:
    zwykły człek napisał:

Janku. Specjalnie napisałem o tych czasach przy programie bawełna 60°, bo przy takim są atestowane pralki, więc nie masz możliwości przekłamania. Zatem skoro na pasku jest klasa A prania, to musi być ono doprane i dobrze wypłukane, więc nie masz w co wątpić!!! Fakt, że Tobie się nie spieszy odnosi sie tylko do Ciebie i ciesze sie, że masz go tyle, ale nie każdy może go mieć tyle co Ty. Ja jak wracam z pracy około 17:00 i mam zrobić 2 prania to sory, ale przy pralce, która pierze 3h jeden cykl, zastał by mnie następny dzień. Poza tym jak już pisałem ciuchy podczas prania się niszczą i jest to nie do podważenia, więc im krócej pierzesz, tym masz je dłużej.

Przychylam się do twojej opinii, widać że mastercook w nowych modelach odrobił lekcję po problemach ze starymi modelami, jeszcze muszą trochę popracować nad głośnością.

Dodano po 2 [minuty]:

Niedługo będę kupował dla siostry pralkę PFD 1066 Mastercooka a wrażeniach napewno napiszę.
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    zwykły człek napisał:

Szanuję przyzwyczajenia i zwróce Ci tylko na jedno uwagę. Bosch, który Ci podałem pierze bawełnę 60° przez 2h58min przy załadunku 7 kg, żeby osiągnąć klasę A prania z zachowaniem klasy energ. A+. Co ciekawe pralka Mastercooka PFD-1284 pierze ten sam program z zachowaniem tych samych parametrów (a nawet 1 kilo więcej, bo to 8 kg) w czasie 1h20min, więc chyba czasem warto zmienić przyzwyczajenia i zadbać o ciuchy, które trą się w Boschu połowę dłużej :D. Muszę powiedzieć, że nowe pralki tego producenta (nie mówię o tych najtańszych) są naprawdę dobre. Widać, że mocno zainwestowali w ten segment.
    Pozdrawiam.

Wymóg klasy prania A raczej jest dość łatwo osiąnać. Różnice w jakości prania są najlepiej widoczne we francuskich i niemieckich testach konsumenckich pralek oraz ich polskich przedrukach. I żadnego przełomu nie widać, praktycznie nic na tym polu się nie zmienia... im dłuższy czas prania tym zazwyczaj lepszy efekt. Piszę "zazywczaj" bo jedynie pralki Miele i modele Bosch /Siemens z górnej półki nieraz osiągnią lepszy rezultat niż konkurencja przy tym samym czasie prania. Jednym słowem... wychodzą dość znacznie poza normy klasy A. (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) Ale i tak nie zawsze... wygrywają w podpunkcie pranie - pamiętam przypadek pewnego modelu pralki Beko, prała max. wsad bawełny dla niej przeznaczony prawie o połowę dłużej niż testowany model Miele, która w ogólnym rozrachunku i wygrała test, ale Beko w tym cząstkowm teście prania bawełny jednak wygrało. I nie pomógł Miele ani bęben softcare ani dopracowane oprogramowanie... brutalna siła czasu prania zwyciężyła.
    Poza tym krótkie programy wiążą się najczęściej ze zredukowaną liczbą płukań np. do dwóch krótkich, z ograniczonym czasem wirowania... + samego prania. A wytyczne klasy A i tak spełnią... teraz nawet największe bardziewia już je spełniają.
    Za wiele korzyści to ja tu nie widzę. Rzeczy nie dość że będą słabo wyprane, to jeszcze marnie wypłukane i mokre.
    Jan_Werbinski ma zupłeną rację.

Aha... jak się chesz spierać co do kwesti płukań... różnica między płukaniem w modelu "x" a "y" potrafi być co najmniej znacząca. To samo w sumie tyczy się pozostałych czynności wykonywanych przez pralkę. Ponownie odsyłam do testów lub przyczytania topiku na ten temat z ubiegłego roku.
    zwykły człek
    Poziom 20  
    Kosiarz* napisał:
    zwykły człek napisał:

Pozdrawiam.

Wymóg klasy prania A raczej jest dość łatwo osiąnać. Różnice w jakości prania są najlepiej widoczne we francuskich i niemieckich testach konsumenckich pralek oraz ich polskich przedrukach. I żadnego przełomu nie widać, praktycznie nic na tym polu się nie zmienia... im dłuższy czas prania tym zazwyczaj lepszy efekt. Piszę "zazywczaj" bo jedynie pralki Miele i modele Bosch /Siemens z górnej półki nieraz osiągnią lepszy rezultat niż konkurencja przy tym samym czasie prania. Jednym słowem... wychodzą dość znacznie poza normy klasy A. (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) Ale i tak nie zawsze... wygrywają w podpunkcie pranie - pamiętam przypadek pewnego modelu pralki Beko, prała max. wsad bawełny dla niej przeznaczony prawie o połowę dłużej niż testowany model Miele, która w ogólnym rozrachunku i wygrała test, ale Beko w tym cząstkowm teście prania bawełny jednak wygrało. I nie pomógł Miele ani bęben softcare ani dopracowane oprogramowanie... brutalna siła czasu prania zwyciężyła.
    Poza tym krótkie programy wiążą się najczęściej ze zredukowaną liczbą płukań np. do dwóch krótkich, z ograniczonym czasem wirowania... + samego prania. A wytyczne klasy A i tak spełnią... teraz nawet największe bardziewia już je spełniają.
    Za wiele korzyści to ja tu nie widzę. Rzeczy nie dość że będą słabo wyprane, to jeszcze marnie wypłukane i mokre.
    Jan_Werbinski ma zupłeną rację.

Aha... jak się chesz spierać co do kwesti płukań... różnica między płukaniem w modelu "x" a "y" potrafi być co najmniej znacząca. To samo w sumie tyczy się pozostałych czynności wykonywanych przez pralkę. Ponownie odsyłam do testów lub przyczytania topiku na ten temat z ubiegłego roku.

Więc tak po kolei: nie sposób się nie zgodzić z kolegą, że brutalna siła czasu prania prowadzi do lepszych efektów, ale im pralka szybciej dopiera do klasy A, tym jest lepsza, bo zawsze można wydłużyć sobie ręcznie cykl prania ustawiając mocno zabrudzony wsad. Np. Bosch ma system POWER WASH i przy 3 kg pierze bodaj że w 42 minuty z zachowaniem klasy prania A. Dla porównania "program codzienny" w Whirlpool'u trwa podobnie bo 45 minut, ale ma klasę prania C. W Mastercook'u masz program OptiA45, który osiąga to samo co Bosch w 45 minut. Wynika z tego, że ta klasa A prania nie jest taka łatwa do zrobienia w krótkim czasie i mało jest marek, które to potrafią. Chętnie poczytam o takich, jak tylko podasz mi, które modele potrafią to zrobić. Napisałeś, że nie widzisz tu za wiele korzyści i że rzeczy nie dość że będą słabo wyprane, to jeszcze marnie wypłukane i mokre. Więc ja mam pytanie do Ciebie na jakiej podstawie tak twierdzisz? Rozumiem, że widziałeś efekty prania tej pralki. Klasę wirowania ma B, co przy 1200 obr. jest normalnym lub jak wolisz rynkowym wynikiem. Nie rozumiem więc dlaczego miałoby być mokre. Zgadzam się natomiast, że w większości przypadków skrócenie czasu prania powoduje spadek skuteczności prania (np. TIME MANAGER w Electrolux'ie), ale nie zawsze. W tym przypadku te czasy wynikają z wprowadzenia specjalnej konstrukcji i ustawienia bębna oraz z zastosowania systemów wspomagania prania, z dodatkowymi pompami, spryskiwaczami itd, czyli ogólnie mówiąc technologią. Co do płukania, to się nie spieram, ale zanim coś się zaneguje proponuje przyjrzeć się bliżej produktowi i jego rozwiązaniom, a potem poddawać pod wątpliwość jego skuteczność. Rozumiem, że gdy firma, która nie jest liderem w danym segmencie nagle robi coś, co ma super parametry, to każdemu się wydaje, że to musi być pewnie kosztem czegoś. Mnie też to zastanowiło i dlatego podrążyłem temat i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że kosztem technologii i przemyślenia tematu. Widać, że chcą się rozwijać i się im udało. Pozdrawiam.
    szumek5837
    Poziom 10  
    witam - czytam i czytam.. i im wiecej informacjitym mniej wiem;\.
    Jednak sa modele ktore; przeszly wstepna selekcje. Jednak dalej juz potrzebuje pomocy odnosnie solidnego slima.. Prosze ustosunkowac sie do tych ponizszych modeli - co wybrac?? Ewentualnie w jakiej kolejnosci - i dlaczego?

1.AEG Lavamat 1246EL
    2.Gorenje WS 43121
    3.Bosch WLF 20261pl
    4.Electrolux EWS 1021
    5.Samsung WF7450NAW

ktora?

z gory wielkie dzieki!
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    zwykły człek napisał:

Np. Bosch ma system POWER WASH i przy 3 kg pierze bodaj że w 42 minuty z zachowaniem klasy prania A.

Tak, program PW całościowo trwa chyba około 60 min, ale nie jest powiedziane, że seria WAE nie osiągnie podobnych rezultatów w tym samym okresie czasu dla prania ~2,5kg bawałeny (max ładowność to 7 kg; a właściwie to 6, do 7kg dostosowany jest chyba tylko silnik, bo pojemność bębna pozostała taka sama, jak we wcześniejszych seriach (max 6kg), dodano jedynie 3d-aquaspar - perforowane zbieraki i tylna ścianka bębna)
    Dodatkowe programy to bardzo często tylko marketing. A zyski z tych innowacyjnych bębnów są praktycznie znikome. Ale każdy producent musi się czymś w topie wyróżnić.
    Druga sprawa... w serii WAS (+odpowiedniki u Siemensa) bęben znacznie zwiększył swoje gabaryty, a ogólne wymiary praki nie zwiększyły się w ogóle. Jak to mówiła cześć serwisantów AGD z forum - w takim razie, to raczej na pewno nie posłuży to trwałości urządzenia.

edit:
    ba... coś sobie przypomniałem - od tego roku program Power Wash 60 jest już dostępny w palkach Bosch/Siemens ze "standardowym" bębnem - dokładnie to serie WAE (Bosch) i WMxE (Siemens) chyba z 2 na końcu go już mają.
    To jakby tylko potwierdza to, że ten niby innowacyjny bęben znany np. z serii WAS Boscha (WMS Siemens) jednak niezawiele daje względem serii bębnów zastosowanych w seriach WAE czy WMxE.
    Cytat:

Dla porównania "program codzienny" w Whirlpool'u trwa podobnie bo 45 minut, ale ma klasę prania C.

Tu już się nie spieram... już od kilku lat pisze się, że produkty Whirpool'a na EU, to w sumie nic ciekawego.

Cytat:
    Klasę wirowania ma B, co przy 1200 obr. jest normalnym lub jak wolisz rynkowym wynikiem. Nie rozumiem więc dlaczego miałoby być mokre.

Przy wirowaniu znowu oprócz rpm. liczy się też czas. A on u pralek różnych producentów potrafi się zmieniać znacząco. Znowu z lektury testów (bada się wtedy ilość wody pozosałej w tkaninach po odwirowaniu) wynika iż różnice są jednak dość znaczące, skoro przykładowo w skali 1-6, pralka "x" otrzymuje za wirowanie np. 2 a "y" - 5. Mimo iż papierowo mają klase wirowania B. User raton laveur może ci to szerzej opisać.

Ale to już szczegół, bo w tym konkretnym przypadku - kilka % w tą czy we w tą..., to dla większości osób jest b. małą różnicą, o ile nie mają szuszarek. Staram ci się jednak powiedzieć, że sama przynależność do danej klasy niewiele jeszcze nie oznacza. Co najwyżej rozgranicza kolejne "generacje" pralek. Choć niewykluczam jeszcze jakiegoś zamieszania w przedziale low-end, tu mnie ewentualnie możesz łatwo złapać, bo nie zwracam na niego uwagi. Zbyt dużo komicznych histori na ten temat słyszałem, w których przykładowo - pralka więcej dni w roku stoi w serwisie niż u właściciela... czy temat uginających się obudów pod ciężarem ręki.

Cytat:
    W tym przypadku te czasy wynikają z wprowadzenia specjalnej konstrukcji i ustawienia bębna oraz z zastosowania systemów wspomagania prania, z dodatkowymi pompami, spryskiwaczami itd, czyli ogólnie mówiąc technologią.

Chodzi ci o ten aktywny aquaspar? Gdzie dodatkowa pompa przez cały czas prania dodatkowo prowadzi natrysk od góry na prane rzeczy? Jeżeli tak, to jest to żadna nowość - u AEG/Electrolux w średnim segmencie to już prawie standard, Gorenje ma to w topie, ale czy daje to jakieś rewelacyjnie, oj nie bardzo. Grawitacyjny 3d aqa-spar u Bosch/Siemens w ostateczności wypada nie gorzej (choć na pewno mniej efektownie), a zaletą tego jest to, że nic tu się nie może popsuć.

Tak czy inaczej, jeżeli sznujący się producent "x" projektuje pralkę np. do segmentu średniego, w którym załóżmy są standardy (wyznaczone przez konkurencję) prania A, zużycia wody A, wirowania B, to nie pozwoli on sobie na wypuszczenie produktu (pralki) nie spełniającego któregoś z tych standardów, bo była by to dla niego rynkowa porażka... chyba że oddawał by je w cenie segmentu niższego (ewentualne różnice najcześciej wynikają z tego powodu, że sklepy/hurtownie mają jeszcze produkty z poprzednich serii - za czasów których owe standardy były trochę słabsze). I tu rozpoczyna się imo gra, bo część producentów wywiąże się ze zobowiązań z nawiązką (opracują produkt na przyszłość, którego z biegiem czasu będą poddawać jedynie typowemu liftingowi - np. dodawanie "bajerów"), a cześć zaprojektuje swoje produkty na styk - tak aby tylko uzyskać określony znaczek. Podobnie jest z innymi segmentami.

Cytat:
    Widać, że chcą się rozwijać i się im udało. Pozdrawiam.

A niech im się udaje, może powstanie większa konkurencja w klasie średniej. Oby jeszcze tylko większa jakość za tym poszła.
    Mimo wszystko - moim zdaniem w tym dziale agd praktycznie nie ma rewolucji, jest tylko powolna ewolucja.
    xp4
    Poziom 10  
    Ehh już miałem dzisiaj zamawiać pralkę Siemens WM 12E46FPL, na którą zdecydowałem się przez te 5lat gwarancji. Lecz gdy Pan sprzedawca w sklepie internetowym poinformował mnie, że takowa gwarancja nie dotyczy sklepów internetowych to ręce mi opadły... mieszkam w okolicach Częstochowy i tutaj nigdzie nie widziałem tej pralki. W takim razie jak mam mieć tą 2letnią gwarancję to wolę kupić AEG LAVAMAT 64840, który jest dużo cichszy i ma lepsze wirowanie... Powiedzcie jak to jest z tą gwarancją bo już mnie te kupno pralki do szału doprowadza...

PS No i już sobie odpowiedziałem na pytanie: "Akcja nie obejmuje urządzeń zakupionych w sklepach internetowych lub za pośrednictwem internetu:. Czyli w takim razie chyba lepszy będzie ten AEG... no chyba, że ten Siemens nawet bez 5cio letniej gwarancji jest wart swojej ceny...
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    Co do tej 5-cio letniej gwarancji - część sklepów, że tak się wyrażę - "murowych" - prowadzi też sklepy internetowe. A wtedy bardzo prawdopodobne jest też to, że przyjmują też zamówienia telefonicznie, a więc w takim przypadku - problem "z zakupem w odpowiednim miejscu" mamy głowy.
    danwal76
    Poziom 1  
    Witam,
    jestem tutaj nowy i musze zadac pytanie ktore pewnie wszystkich "starych" uzytkownikow forum doprowadzi do bialej goroczki
    Jaka pralke kupic???
    dysponuje kwota 2000 pln.
    Interesuje mnie pralka o wsadzie min 6 kg (rodzina 5 osobowa)
    Klasa energetyczna A+
    Najwazniejsze aby pralka wytrzymala okolo 2-3 prania dziennie.

Bardzo dziekuje za ewentualne sugestie w sprawie zakupu.
    poka777
    Poziom 2  
    ponawiam pytanie z przed kilku stron
    Gdzie można się dowiedzieć o rok produkcji pralek Miele???