Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać: pralka AEG LAVALOGIC 1820 czy Miele?

fidox 18 Mar 2009 10:19 5907 326
  • #301 18 Mar 2009 10:19
    zwykły człek
    Poziom 20  

danwal76 napisał:
    Witam,
    jestem tutaj nowy i musze zadac pytanie ktore pewnie wszystkich "starych" uzytkownikow forum doprowadzi do bialej goroczki
    Jaka pralke kupic???
    dysponuje kwota 2000 pln.
    Interesuje mnie pralka o wsadzie min 6 kg (rodzina 5 osobowa)
    Klasa energetyczna A+
    Najwazniejsze aby pralka wytrzymala okolo 2-3 prania dziennie.

Bardzo dziekuje za ewentualne sugestie w sprawie zakupu.

Skoro masz 5 osobową rodzinę i robisz aż 2-3 prania dziennie, to radziłbym bym coś 7, a na 8 kg, większy załadunek to mniej prań, a przez to mniejsze zużycia wszystkiego z proszkiem włącznie. Jak już wcześniej pisałem z dobrych pralek w tym segmencie polecam:
    Mastercook PFD-1284 (8 kg, klasa A+, 1200 obr.)
    Bosch WAE 24462 PL (7 kg, klasa A+, 1200 obr.)
    Mastercook PFD-1277 (7 kg, klasa A, 1200 obr.)
    Z tą kasą na pewno się zmieścisz.

Dodano po 10 [minuty]:

nomee napisał:
    Witam, zastanawiam się którą z tych pralek kupić: http://www.ceneo.pl/;015892815-10.htm#productOpinions czy wybrać jednak http://www.ceneo.pl/;015892815-10.htm#productOpinions (mniejszą, jednak bez 5 - letniej gwarancji)

Dodano po 2 [minuty]:

http://www.ceneo.pl/366120

Po pierwsze jak chyba wiele osób na tym forum odradzam Amicę, Indesita i Whirlpoola. Proponuję żebyś napisał/a ile chcesz na pralkę wydać, a wtedy ktoś Ci coś podpowie. Jest też druga ewentualność - poczytaj formum kilka stron do tyłu, bo właściwie wiele już podpowiedzi w tym temacie było.

Dodano po 28 [minuty]:

Kosiarz* napisał:
    Druga sprawa... w serii WAS (+odpowiedniki u Siemensa) bęben znacznie zwiększył swoje gabaryty, a ogólne wymiary praki nie zwiększyły się w ogóle. Jak to mówiła cześć serwisantów AGD z forum - w takim razie, to raczej na pewno nie posłuży to trwałości urządzenia.

Nie widzę większego związku pomiedzy wymiarami pralki i jej trwałością, a skoro "część" serwisantów tak się wypowieda, to proponuję się douczyć.

Cytat:
    Klasę wirowania ma B, co przy 1200 obr. jest normalnym lub jak wolisz rynkowym wynikiem. Nie rozumiem więc dlaczego miałoby być mokre.

Cytat:
    Ale to już szczegół, bo w tym konkretnym przypadku - kilka % w tą czy we w tą..., to dla większości osób jest b. małą różnicą, o ile nie mają szuszarek.

Myślę, że "normalny" klient tego nie zauważy, bo te różnice są jak napisałeś znikome.

Cytat:
    Chodzi ci o ten aktywny aquaspar? Gdzie dodatkowa pompa przez cały czas prania dodatkowo prowadzi natrysk od góry na prane rzeczy? Jeżeli tak, to jest to żadna nowość - u AEG/Electrolux w średnim segmencie to już prawie standard, Gorenje ma to w topie, ale czy daje to jakieś rewelacyjnie, oj nie bardzo. Grawitacyjny 3d aqa-spar u Bosch/Siemens w ostateczności wypada nie gorzej (choć na pewno mniej efektownie), a zaletą tego jest to, że nic tu się nie może popsuć.

Owszem aquaspar (aquaspray bo różnie to różni nazywają) to żadna nowość, choć jak się przyjrzysz jemu samemu to zauważysz, że różnią się one od siebie np. miejscem poboru przez pompę wody, ciśnienia wytwrzanego przez pompę itp., a to już ma znaczenie. Ale jak pisałem to nie wszystko. Ważna jest też konstrukcja bębna, ilość otworów, zbieraków itd.

Cytat:
    Widać, że chcą się rozwijać i się im udało. Pozdrawiam.

Cytat:
    A niech im się udaje, może powstanie większa konkurencja w klasie średniej. Oby jeszcze tylko większa jakość za tym poszła.

Z tego co wiem, to właśnie poszła za tym też jakość, ale to jak zawsze potwierdzi czas i zweryfikuje użytkownik. Mają je już jakiś rok (a 8 kg od chyba 2 lat) i jak do tej pory wszyscy je chwalą i nie spotkałem się żadną sensowną krytyką (oprócz trywialnego "no ale to Mastercook"). Warto jednak zauważyć, że ten Mastercook robi topy dla Boscha, Siemensa, Gorenje i wielu innych znanych w europie producentów. Już samo to powinno skłonić niektórych do przyjrzenia się bliżej, czy przypadkiem nie zainwestowali mocno w jakość i technologię. Jak widac po tym co dzieje się na rynku większość producentów ostatnio sprzedaje ceną. Niestety kosztem jakości i "odchudzenia" sprzętu. Ale nie wszyscy na szczęście chcą iść ta drogą.

• #302 18 Mar 2009 11:11
    tomzing
    Poziom 2  

Witam!
    Śledzę to forum od jakiegoś czasu i chciałabym zapytać o państwa opinie na temat pralek Elektrolux ładowanych od góry.Wiele osób poleca Lavamaty jako dobre produkty,czy pralki typu EWT też są godne polecenia(-to ten sam producent)?Myślę o kupnie EWT 10620.Zastanawiam się ewentualnie nad Boshem-ze względu na długą gwarancję,no i teraz jeszcze niektórzy polecają Mastercook...
    Ważne aby pralka była ładowana od góry ,obroty -wystarczy 1000,energet. najlepiej A,A+,ładowność 5-5,5 kg.

• #303 18 Mar 2009 16:04
    xp4
    Poziom 9  

Niby Świat Konsumenta powinien mieć dobre testy tylko, że nie rozumiem dlaczego w kwietniowym wydaniu 2008r Polar PFL1200 przy cenie ok 1000zł zdobył ocenę 4,1 a w najnowszym tegorocznym wydaniu AEG LAVAMAT 64840 (który mnie interesuje) dostał ocenę 3,5... więc albo coś im te testy nie wychodzą, albo po prostu oceniali w tym roku bardziej rygorystycznie. Chociaż nie powiem bo w tym najnowszym numerze to ten AEG bardzo dobrze wypadł:)

• #304 18 Mar 2009 16:15
    novella
    Poziom 10  

Przez przypadek ostatnio przeczytałam w internecie o najnowszej linii pralek LG. Chciałam więc się z Wami tym podzielić. A mianowicie co myślicie o pralce parowej Direct Drive? Ma podobno również funkcję płukania alergicznego. Do tego klasa energooszczędna i napęd Direct Drive. Co o tym sądzicie? Ja na dzień dzisiejszy jestem przekonana co do niej.

• #305 19 Mar 2009 12:43
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Moja stara pralka Ardo też miała funkcję płukania alergicznego. Po prostu nie oszczędzała wody.
    Płukanie alergiczne, to przeciwieństwo oszczędzania wody. :-)

• #306 20 Mar 2009 00:42
    As Kier
    Poziom 10  

Nawaliła mi wczoraj pralka. Aż dym poszedł.To był Ośmioletni Ariston. Teraz muszę coś kupić. Jutro mam dzień wolny. Mogę jutro zdobyć jakieś 1300 zł. Wolę jednak kupić coś na raty w Euro do 1400 zł.
    założenia:
    Wielkość bez znaczenia.
    Obroty od 1000
    Wsad 5-7 kg (preferowany 6)
    Oszczędna w użytkowaniu.
    Niezawodna

moje typy to:
    AEG-Electrolux Lavamat 60840 /62840/64840

Bosch Maxx6 WAE20160PL / Bosch Maxx for Kids WAE2037KPL /
    Bosch Maxx6 WAE20361PL /Bosch Maxx6 WAE2046MBY

Siemens WM10E360PL

Czy pralki Boscha z serii WAA są warte zainteresowania? A co z Siemiensen WMxA? A jak z Electroluxami? spodobał mi się EWF 12470W, ale przeczytałem, że w niektórych modelach pralek tego producenta nie da się wymienić samego łożyska.
    proszę o pomoć

• #307 20 Mar 2009 08:19
    Tremolo
    Poziom 43  

popey111 napisał:
    swirekadam napisał:
    wielkie dzieki popey111,

zostane przy Siemensie. Tak z ciekawosci czemu w WM 14S741OE pisza 71db, a w Gorenje 73db?
    Pisząna stronie gorenje że wa64143 ma 70 przy wirowaniu i 49przy praniu:)

Zalezy jak mierzyli 71dBA czy 71dB - i czy pomiar z 1 metra czy z 2 metrów. Skorygowane pomiary zgodnie z krzywą słyszenia A są bardziej adekwatne, ale jeśli pralka bardziej szura mniej huczy to przegra w pomiarze A a w pomiarze płaskim wygra.

Gorenje mający z metra 73dB - ma pare decybeli mniej z dwóch metrów - pewnie te 70dB. I tak to już jest z akustyką.

• #308 20 Mar 2009 10:52
    As Kier
    Poziom 10  

chyba zdecyduję się na:
    Siemens WM10E360PL lub AEG-Electrolux Lavamat 62840
    co Wy na to?

• #309 20 Mar 2009 12:31
    WIECH1958
    Poziom 10  

As Kier napisał:
    chyba zdecyduję się na:
    Siemens WM10E360PL lub AEG-Electrolux Lavamat 62840
    co Wy na to?

Witam
    Cztery dni temu żona kupiła sobie Lavamat 62840 za 1250zł,jest dość cicha ma potrzebne programy,dość duża pojemność 6kg.
    Zobaczymy jak się będzie spisywać w przyszłości,ale według tego co tu piszą na forum powinna być dobra.

Miłego dnia życzę.

• #310 20 Mar 2009 14:22
    As Kier
    Poziom 10  

kupiłem Siemensa. Przeważyło 5 lat spokoju + cena 1199 (z wystawy)
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

i jeszcze jedno NIE KUPUJCIE ARISTONÓW!

• #311 20 Mar 2009 16:21
    Jurek2805
    Poziom 20  

tomzing napisał:
    Witam!
    Śledzę to forum od jakiegoś czasu i chciałabym zapytać o państwa opinie na temat pralek Elektrolux ładowanych od góry.Wiele osób poleca Lavamaty jako dobre produkty,czy pralki typu EWT też są godne polecenia(-to ten sam producent)?Myślę o kupnie EWT 10620.Zastanawiam się ewentualnie nad Boshem-ze względu na długą gwarancję,no i teraz jeszcze niektórzy polecają Mastercook...
    Ważne aby pralka była ładowana od góry ,obroty -wystarczy 1000,energet. najlepiej A,A+,ładowność 5-5,5 kg.

Electroluxy są w typie top loading dobre. AEG Lavamat jest to jeden koncern z tym, że AEG jest "lepszą" marką Electroluxa. Wg mnie o górnoładowanym Mastercooku raczej zapomnij. Tylko błagam, nie proś mnie o wyjaśnienie dlaczego, bo był ten temat wałkowany x razy w tym temacie, tylko trzeba się trochę cofnąć w czasie. :wink:

P.S.
    Dobry, to nie znaczy się nie potrafi popsuć. :wink:

Pozdrawiam

• #312 20 Mar 2009 18:14
    lidiaj
    Poziom 2  

a ja ciagle szukam pralki dla mamy, nie kupilam tego Electroluxa, nie bylam pewna .
    Teraz kupilam Bosch WAA 16161PL na gwarancji uzywana tylko dwa razy. Mama jest sama. czy dokonalam dobrego wyboru za 500.00zl

• #313 20 Mar 2009 20:48
    zwykły człek
    Poziom 20  

Tremolo napisał:
    popey111 napisał:
    swirekadam napisał:
    wielkie dzieki popey111,

zostane przy Siemensie. Tak z ciekawosci czemu w WM 14S741OE pisza 71db, a w Gorenje 73db?
    Pisząna stronie gorenje że wa64143 ma 70 przy wirowaniu i 49przy praniu:)

Zalezy jak mierzyli 71dBA czy 71dB - i czy pomiar z 1 metra czy z 2 metrów. Skorygowane pomiary zgodnie z krzywą słyszenia A są bardziej adekwatne, ale jeśli pralka bardziej szura mniej huczy to przegra w pomiarze A a w pomiarze płaskim wygra.

Gorenje mający z metra 73dB - ma pare decybeli mniej z dwóch metrów - pewnie te 70dB. I tak to już jest z akustyką.

Temat niedługo się sam rozwiąże, bo w tym roku wchodzi jednolita ustwa unijna, która będzie ściśle określać sposób pomiaru głośności pralki i każdy producent będzie zobowiązany do umieszczania tej informacji na euroetykiecie.

Dodano po 26 [minuty]:

Jurek2805 napisał:
    tomzing napisał:
    Witam!

Electroluxy są w typie top loading dobre. AEG Lavamat jest to jeden koncern z tym, że AEG jest "lepszą" marką Electroluxa. Wg mnie o górnoładowanym Mastercooku raczej zapomnij. Tylko błagam, nie proś mnie o wyjaśnienie dlaczego, bo był ten temat wałkowany x razy w tym temacie, tylko trzeba się trochę cofnąć w czasie. :wink:

P.S.
    Dobry, to nie znaczy się nie potrafi popsuć. :wink:

Pozdrawiam

A ja tam uważam, że Mastercook ma dobre topy. Wiele ich sprzedałem i jak do tej pory klienci sobie chwalą. Mają dobre parametry i bardzo fajny program OptiA45, który zachowuje skuteczność prania A przy programie, który trwa 45 minut (z zachowaniem indeksu klasy na poziomie 1,03 - jest to najwyższy indeks jak do tej pory). Chętnych do zagłębienia się w temat zapraszam na francuskie lub niemieckie strony z badaniami stowarzyszeń konsumenckich. Raczej nie spotkałem tego u innych producentów, a już na pewno nie za takie pieniądze. Poza tym chyba jako jedyni mają topa 7 kg w klasie A+,A,A, a takigo wyniku nie spotkałem już totalnie nigdzie. Pozdrawiam.

• #314 21 Mar 2009 00:20
    Jurek2805
    Poziom 20  

zwykły człek napisał:

Wiele ich sprzedałem i jak do tej pory klienci sobie chwalą.

Gratuluję. To wiele wyjaśnia.

• #315 22 Mar 2009 19:37
    retwas
    Poziom 9  

Witam Szanownych forumowiczów.
    Cały temat przeczytany, wytypowałem sobie 3 firmy, teraz typuję konkretne modele, ale nie w tym rzecz.
    Muszę kupić pralkę ładowaną od góry, a muszę z powodu który kolejny raz wystąpił, a mianowicie korozja.
    Mało o tym problemie na forum, a mam z rudą doświadczenie.
    Miałem Dianę - zardzewiała klapa i połowa emalii odpadła
    Moja mama miała Zanussi - to samo, kupiła Elektroluxa po 2 latach też zaczyna rdzewieć klapa.
    Teraz mam Whirlpoola AWT 5088/3 , ma 6 lat, klapa w 1/3 zardzewiała, odpadła emalia, mówię sobie- wymienię nowa 150 pln w serwisie.
    A że zaczęło też być słychać łożyska w wolnej chwili postanowiłem ją rozebrać żeby sprawdzić jaki do łożysk dostęp i co się okazało oba boki zardzewiałe od dołu i z tyłu na 10 cm, oczywiście emalia odpadła emalia a miejscami przeżarta blacha na wylot(pralka stoi we wnęce więc nie widać bez wysunięcia).
    Podsumowując koszty wymiany wszystkich blach+ łożyska(ok.500 pln) zapadła uchwała o nabyciu nowej pralki.
    I tu moje pytanie która z firm AEG, Electrolux, Siemens ma porządne zabezpieczenie antykorozyjne, może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z rudą i może coś doradzić.
    A może tylko ja mam takiego pecha(choć przy 4 pralkach ta sama usterka to by musiał być ogromnu pech) , czy może TTTM.
    Czekam na opinie.
    Pozdrawiam

• #316 22 Mar 2009 23:00
    Birkhof
    Poziom 10  

Stary indesit padł i przyszedł czas na zakup na nową pralkę ...

cechy, które są dla mnie ważne:
    - cena do max 1300 PLN
    - otwierana od przodu
    - SLIM
    - wystarczy 1000 obr
    - oszczędność wody
    - klasa energ. A+ ew. A

Z pralki w sumie będzie korzystać jedna osoba kilka razy w tygodniu ...

po przewertowaniu tego forum i licznych innych i oglądnięciu chyba wszystkich pralek większości producentów wyłuskałem takie modele:

Gorenje WS 43100
    Electrolux EWS10470W / EWS10410W / WES10710(tej niestety nie ma w żadnym sklepie)

I czym sam się zdziwiłem przemówiła do mnie Amica AWSN10DA ... dają 5 lat gwarancji .. i ma dużo przydatnych moim zdaniem funkcji ... ale po tym co tu przeczytałem mam trochę mieszane odczucia

Patrzyłem również na Siemensy .. ale przeczytałem, że nie mają funkcji doboru ilości wody do zapełnienia bębna .. a często piorę tylko ręcznik po siłowni, albo koszulkę i spodenki ...

Czy w tej cenie znajdę coś lepszego od zaproponowanych przeze mnie ? A jeśli nie to którą z powyższych wybrać :| ?

Kupno używanej Miele odpada ... nie znam się na pralkach i nie chcę kupić w złym stanie...

Z góry dziękuję za rady i odpowiedzi ...

• #317 23 Mar 2009 12:08
    wyluzowany
    Poziom 9  

prosze o porade w wyborze pralki niestety top (mala pojemnosc lazienki),do 1300 zlotych,solidna z duzym wsadem minimum 6kg (4 dorosle osoby-czeste prania),klasa energetyczna A+,1000 obrotow,bez zbednych bajerow.Ma byc solidna i dlugo mi sluzyc.Podobno niezle sa Elektrolux i AEG.Czy naprawde pralki top musza miec automatyczne pozycjonowanie bebna,jak tutaj wyczytalem na forum(chodzi o tralwosc pralki)?Sprzedawca w sklepie zaoferowal mi Mastercooka PTD-116 za 1300 zlotych-co o tym sadzicie,jesli nie to jaka?

• #318 24 Mar 2009 14:16
    zwykły człek
    Poziom 20  

Jurek2805 napisał:
    zwykły człek napisał:

Wiele ich sprzedałem i jak do tej pory klienci sobie chwalą.

Gratuluję. To wiele wyjaśnia.

Jurek. Po pierwsze chyba oczywiste jest, że nie handluję tylko tą marką. Po drugie i najważniejsze: szkoda, że nie odniosłeś się do tego, co było napisane dalej. No chyba, że po prostu nie miałeś nic do powiedzenia w tej kwestii i to by wiele tłumaczyło. Na przyszłość proponuję więcej faktów i mniej mitów.

Dodano po 27 [minuty]:

wyluzowany napisał:
    prosze o porade w wyborze pralki niestety top (mala pojemnosc lazienki),do 1300 zlotych,solidna z duzym wsadem minimum 6kg (4 dorosle osoby-czeste prania),klasa energetyczna A+,1000 obrotow,bez zbednych bajerow.Ma byc solidna i dlugo mi sluzyc.Podobno niezle sa Elektrolux i AEG.Czy naprawde pralki top musza miec automatyczne pozycjonowanie bebna,jak tutaj wyczytalem na forum(chodzi o tralwosc pralki)?Sprzedawca w sklepie zaoferowal mi Mastercooka PTD-116 za 1300 zlotych-co o tym sadzicie,jesli nie to jaka?

Dobrze jest gdy pralka top ma pozycjonowanie bębna, bo jak pełen załadunek zatrzyma Ci się otworem w dół, to ciężko jest go obrócić, żeby wyciągnąć pranie. W moim mniemaniu PTD-116 to dobry wybór. Dlaczego już pisałem wcześniej, więc jak chcesz to sobie przewiń i doczytaj.

• #319 24 Mar 2009 14:23
    stoban
    Poziom 9  

Witam wszystkich, nie długo będę przeprowadzał się do kawalerki, więc jak można się domyśleć łazienka to będzie raczej mały kącik, dlatego też potrzebuję nie za dużej pralki, raczej ładowanej od przodu, budżet też mam skromny ok 1000 zł, u mnie w mieście ceny takie sobie ale znalazłem całkiem fajny sklep internetowy i na dodatek samemu można podjechać po towar, popytałem w okolicy i są w 100% wiarygodni, a to co znalazłem:
    http://www.maximedia.pl/?c=pralki&p=gorenje_ws_40129
    http://www.maximedia.pl/?c=pralki&p=candy_cs2_125
    Bardzo proszę o opinię ponieważ dużo się naczytałem o AEG Miele itd, ale może ktoś doradzi w sprawie zakupu tańszych modeli. Co do sklepu dla ludzi mieszkających w okolicach siedzib polecam, bo u mnie na takim samym modelu pralki są 300 zł tańsi.

Pozdro.

• #320 24 Mar 2009 15:04
    zwykły człek
    Poziom 20  

Birkhof napisał:
    Stary indesit padł i przyszedł czas na zakup na nową pralkę ...

cechy, które są dla mnie ważne:
    - cena do max 1300 PLN
    - otwierana od przodu
    - SLIM
    - wystarczy 1000 obr
    - oszczędność wody
    - klasa energ. A+ ew. A

Z pralki w sumie będzie korzystać jedna osoba kilka razy w tygodniu ...

po przewertowaniu tego forum i licznych innych i oglądnięciu chyba wszystkich pralek większości producentów wyłuskałem takie modele:

Gorenje WS 43100
    Electrolux EWS10470W / EWS10410W / WES10710(tej niestety nie ma w żadnym sklepie)

I czym sam się zdziwiłem przemówiła do mnie Amica AWSN10DA ... dają 5 lat gwarancji .. i ma dużo przydatnych moim zdaniem funkcji ... ale po tym co tu przeczytałem mam trochę mieszane odczucia

Patrzyłem również na Siemensy .. ale przeczytałem, że nie mają funkcji doboru ilości wody do zapełnienia bębna .. a często piorę tylko ręcznik po siłowni, albo koszulkę i spodenki ...

Czy w tej cenie znajdę coś lepszego od zaproponowanych przeze mnie ? A jeśli nie to którą z powyższych wybrać :| ?

Kupno używanej Miele odpada ... nie znam się na pralkach i nie chcę kupić w złym stanie...

Z góry dziękuję za rady i odpowiedzi ...

Po pierwsze nie daj się nabrać na Amicę. Nie wiem, gdzie poczytałeś o tym Siemens'ie, ale to nie prawda. Mają bardzo dobre SLIMy i pełną automatykę wagową. Jak dla Ciebie to weź sobie WS10X361PL albo WS10X460PL. Parametry dostępne na stronie www.siemens-agd.pl
    Te Electroluxy też są dobre. Gorenje raczej bym pominął. Podsumowując Bosch/Siemens (bo nie wiele się różnią) lub Electrolux. Reszty bym nawet nie rozważał.

Dodano po 20 [minuty]:

stoban napisał:
    Witam wszystkich, nie długo będę przeprowadzał się do kawalerki, więc jak można się domyśleć łazienka to będzie raczej mały kącik, dlatego też potrzebuję nie za dużej pralki, raczej ładowanej od przodu, budżet też mam skromny ok 1000 zł, u mnie w mieście ceny takie sobie ale znalazłem całkiem fajny sklep internetowy i na dodatek samemu można podjechać po towar, popytałem w okolicy i są w 100% wiarygodni, a to co znalazłem:
    http://www.maximedia.pl/?c=pralki&p=gorenje_ws_40129
    http://www.maximedia.pl/?c=pralki&p=candy_cs2_125
    Bardzo proszę o opinię ponieważ dużo się naczytałem o AEG Miele itd, ale może ktoś doradzi w sprawie zakupu tańszych modeli. Co do sklepu dla ludzi mieszkających w okolicach siedzib polecam, bo u mnie na takim samym modelu pralki są 300 zł tańsi.

Pozdro.

Faktycznie ceny mają dobre. A skoro tak, to dorzuć parę złotych i weź sobie tą: http://www.maximedia.pl/?c=pralki_sklep&p=mastercook_ptd_116.. Pisałem już o niej wyżej więc jak chcesz to doczytaj. Dodatkowo wyślij do mastercooka kopię faktury, kopię pierwszej strony karty gwarancyjnej i kupon (można go ze strony ściągnąć), a dostaniesz całkiem dobre żelazko za free.

• #321 24 Mar 2009 15:35
    stoban
    Poziom 9  

Cytat:
    Faktycznie ceny mają dobre. A skoro tak, to dorzuć parę złotych i weź sobie tą: http://www.maximedia.pl/?c=pralki_sklep&p=mastercook_ptd_116.. Pisałem już o niej wyżej więc jak chcesz to doczytaj. Dodatkowo wyślij do mastercooka kopię faktury, kopię pierwszej strony karty gwarancyjnej i kupon (można go ze strony ściągnąć), a dostaniesz całkiem dobre żelazko za free.

Ale czy jeżeli się da nie lepiej wziąć tą ładowaną od frontu można chociaż coś na niej postawić.

• #322 24 Mar 2009 19:54
    retwas
    Poziom 9  

No dobra nie chcieli odpowiezieć czy górnoładowane korodują , to przedstawiam mój wybór a jest to AEG 47330, pojemnik na proszek i silnik indukcyjny przeważyły szalę.

Jeszcze nie kupiłem , więc jakby ktoś miał co do w/w jakieś uwagi to proszę o info , w piątek kupuję no chyba że nie...

• #323 24 Mar 2009 22:32
    Birkhof
    Poziom 10  

Do zwykły człek :

http://www.siemens-agd.pl/?5=WS10X361PL
    tutaj masz ewidentnie napisane :

Automatyczne dopasowanie poziomu wody do załadunku - NIE

I jak wrzucę ręcznik jeden to mi weźmie 40 litrów zamiast 15 np ....

Czemu, mówisz żebym się nie "nabrał na Amicę" ? ... chociaż przez 5 lat nie dołożę 1 zł do niej ... a życie jak życie ... nawet mercedesy się psują .. więc niewykluczone, że Electrolux lub Siemens mi się nie zepsuje po 3 latach ... :|

• #324 24 Mar 2009 22:48
    azatunia
    Poziom 11  

Tak sobie dzisiaj dumałam, może zamiast kupować pralkę warto pomyśleć o pralko-suszarce, jak myślicie?

• #325 25 Mar 2009 01:22
    zwykły człek
    Poziom 20  

Birkhof napisał:
    Do zwykły człek :

http://www.siemens-agd.pl/?5=WS10X361PL
    tutaj masz ewidentnie napisane :

Automatyczne dopasowanie poziomu wody do załadunku - NIE

I jak wrzucę ręcznik jeden to mi weźmie 40 litrów zamiast 15 np ....

Czemu, mówisz żebym się nie "nabrał na Amicę" ? ... chociaż przez 5 lat nie dołożę 1 zł do niej ... a życie jak życie ... nawet mercedesy się psują .. więc niewykluczone, że Electrolux lub Siemens mi się nie zepsuje po 3 latach ... :|

W przeglądzie w cechach produktu masz napisane "Automatyka wagowa". Owszem w specyfikacji technicznej masz zaznaczone "nie", ale to chyba błąd na stronie. Co do Amici to po prostu jest awaryjna i przestarzała technologicznie. Owszem nawet mercedesy się psują, ale jak chcesz sobie kupić coś, co będzie stało w łazience jako mebel w oczekiwaniu na serwis to swój ręcznik będziesz musiał prać raczej ręcznie lub u mamy. Pytasz co kupić więc Ci piszę co wiem. To co Ty z tym potem zrobisz to już Twoja sprawa i kasa. Wydaje mi się, że ciągniesz do tej Amici, bo jest tania. Jak Cie nie stać na Siemensa to, jak pisałem kup Boscha. Jest tańszy i równie dobry.

Dodano po 5 [minuty]:

azatunia napisał:
    Tak sobie dzisiaj dumałam, może zamiast kupować pralkę warto pomyśleć o pralko-suszarce, jak myślicie?

azatunia, masz osobny link, który wyjaśnia wiele w tym temacie. Moje zdnie jak i wielu innych jest takie: kup pralkę i szuszarkę osobno. a najlepiej szuszarkę z funkcją prasowania, a praktycznie w 90% zapomnisz o żelazku. Oczywiście nie wszystko Ci wyprasuje dokładnie i kantów Ci nie zrobi, ale prasowania zostanie Ci naprawdę mało. Pozdrawiam.

• #326 25 Mar 2009 09:06
    Birkhof
    Poziom 10  

Najbardziej do Amici ciągnie mnie 5lat gwarancji .. ale jak mówisz ... faktycznie większość czasu może przestać w oczekiwaniu na serwis i będę prał wtedy ręcznik ręcznie ... :P

Rozmawiałem dzisiaj z chłopakiem ze sklepu e-digi.pl i powiedział, że na moje potrzeby wystarczy mi ten electrolux ews 10410w ... i kosztuje 1050 zł ... i chyba na nią się zdecyduję ... Bosch wyjdzie mnie o około 300 zł drożej ... a budżet mam wprawdzie ograniczony jednak do około 1100 zł.

edit:

Chyba się zdecyduję na Electroluxa 10470w .. Czy ktoś posiada tą praleczkę ?

Edit 2:

Wymyśliłem jeszcze coś innego ...
    http://www.euro.com.pl/pralki/siemens-ws10x460pl.bhtml

Jak zakupie na raty 30x0% to mnie wyjdzie tylko 56 zł miesięcznie ... 5lat gwarancji ... czyli dosłownie o kilka zł miesięcznie więcej niż electrolux .. jedno piwko sobie w miesiącu odmówię .. :P

I czym się różni WS10X461PL od 460 - tki ??

• #327 25 Mar 2009 15:26
    drmartens
    Poziom 1  

Do kolegi zwykły człowiek.
    Nie wiem skąd takie złe doświadczenia z amicą co prawda sam mam amice od miesiąca ale kupiłem między innymi na podstawie opinii znanych mi osób które mają tę markę (min. moja mama) i sobie chwalą. Wcześniej miałem ponad 10 lat whirlpola ładowanego od góry 800 obrotów i generalnie złego słowa nie powiem po 10 latach poszły łożyska (ale to chyba nie jest dziwne), żadnej rdzy itp. Chociaż w komentarzach czytałem, że wszystko tylko nie whirlpol. Znam takich którym electrolux padł po trzech latach i nie nadawał się do naprawy a podobno taki super.
    I tak się zastanawiam co do twoich opinii masz jakieś konkretne argumenty czy Ci się tylko wydaje ?