Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić 2008? - kontynuacja

desdee 08 Lut 2008 20:04 17526 1030
    hydroboy
    Poziom 10  
    No i o to mi chodziło.Dziękuję Raton(ale widzisz zapłaciłeś za 1400 a uzywasz 1200 i właśnie tego chcę uniknąć-funkcji i bajerów które kosztują a są nieuzywane)
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
    raton laveur
    Poziom 19  
    hydroboy napisał:
    No i o to mi chodziło.Dziękuję Raton(ale widzisz zapłaciłeś za 1400 a uzywasz 1200 i właśnie tego chcę uniknąć-funkcji i bajerów które kosztują a są nieuzywane)

Dla scislosci: w tym konkretnym przypadku nie zaplacilem, bo to byl model z ekspozycji, koniec serii, wiec spuscili mi z ceny 100 euro i kosztowal przez to tyle samo co model z 1200 obrotow, ktory nie mial opcji WODA PLUS (a mnie bardzo na tej opcji zalezalo, nie kupilbym pralki bez niej). Ale rozumiem, o co Ci chodzi :D tez uwazam, ze nie ma sensu specjalnie doplacac za funkcje, ktorych nie bedzie sie uzywac.
    Aha, i dla uzupelnienia, odradzam Bosche z serii WAA i Gorenje z serii WA5xxxx, bo wg mnie,mimo ze firmy solidne, te serie akurat naleza do niezbyt udanych. Pozdrawiam :D
    mir.mar
    Poziom 13  
    raton laveur napisał:
    hydroboy napisał:
    (...) Czy istnieje na rynku praleczka która jest nieprzeładowana elektoniką bajerami światełkami a ma trwałą mechanikę i efekty prania są zadowalające?CZy możecie na coś wskazać?:idea:

Jesli szukasz solidnej, dobrze pioracej bazowej pralki bez wodotryskow i o nie za wielkiej szybkosci wirowania, to moim zdaniem niezla bylaby Gorenje WA63100 (osobiscie wyswietlacz uwazam za niezbedny, bardzo ulatwia zycie). (...)

osobiscie tez tak uwazam, ale kolega hydroboy chcialby tylko wrzucic pranie na 1 program i po uplywie pewnego czasu wyciagnac i powiesic... ;-)

wiec raczej wa63100 bedzie zbyt wypasiona [ma wyswietlacz oraz duzo programow i funkcji dodatkowych]...
    i pewnie wystarczy mu wa61101 - jest naprawde bazowa - ponizej porownanie obu pralek ze strony producenta:
    http://www.gorenje.pl/default.asp?id=15038&aid=9864&aID1=6368
    w opisie nie dodano ze wa63100 posiada jeszcze funkcje "namaczanie"
    [w sklepach internetowych wa63100 kosztuje ok. 1200 zl, a wa61101 ok. 1000 zl]
    zatem, niech sam oceni czy za dodatkowe ok. 200 zl warto miec w przyszlosci mozliwosc skorzystania rowniez z innych programow/funkcji, ktore za jakis czas moga okazac sie potrzebne, choc teraz nie widzi takiej potrzeby...
    Alski1
    Poziom 19  
    A ja jestem bardzo zadowolony z mojego Boscha wyżej wspomnianego. Jedyny mankament to długi czas prania po dodaniu "AllergyCare".

Persil, czemu nie polecasz Miele z mechanicznymi programatorami?

Cytat:
    A tak serio to nikt u nas nie ma czasu ani miejsca aby składować i roździelać odzieży aby tylko zgadzała się temperatura prania ok.40 stop.No nie wiem jak inni to robią.Piorą po kilogramie?

? Ja wyrzucam wszystkie rzeczy z kosza na pralnię w każdy wtorek i czwartek i sortuję. Np. ręczniki, ścierki i białe koszulki gotuję. Skarpetki, majtki i pozostałe białę piorę w temp. HOT. I czerwone, i zielone, i różne kolory też oddzielam od siebie. A potem dzielę według tkaniny. Typu wełna, syntetyki i bawełna. I piorę, na odpowiednim programie. Suszę te same wsady. Nic nie dodaję ani odejmuję.

Aha. U nas tylko pralki Nexxt 1000 series mają pojemność 9 kilo. Moja jest na 7. Suszarka na 9.
    Persil Color
    Poziom 16  
    Eee, ja sobie nie przypominam, żebym odradzał Miele z mechanicznymi programatorami. Sam nawet kiedyś myślałem, żeby taką kupić do prania szmat i ubrań roboczych. Podejrzenie, że pisałem po pijaku nie wchodzi w rachubę, bo nie piję ;). Może chodzi Ci o zdjęcia wrzucone przez PS 663S BIO ("które kupić, których unikać")? Aczkolwiek uważam, że w tym też jest trochę (a może i więcej) prawdy. No bo przecież Miele już chyba od ładnych kilkunastu lat nie produkuje maszyn innych niż ze sterowaniem elektronicznym. Przy zakupie starej Miele Hydromatic nic nie da mi już nawet gwarancja 20-letniej bezawaryjnej pracy, bo sama pralka będzie miała pod dwudziestkę. I poza tym zużycie wody i prądu - 110l na pranie to chyba nie jest mało...

Jeśli chodzi o prędkości wirowania: jednak 1100 w mojej Miele to wg mnie za mało. Po wirowaniu na 1300 obr. w Hooverze bawełna jest wyczuwalnie lepiej odsączona i szybciej schnie.
    Na niemieckiej stronie Miele są podane procentowe wartości wilgoci pozostałej po odwirowaniu na poszczególnych prędkościach (dla 6kg bawełny): 1000 obr. - 60%; 1200 - 53%; 1400 - 50%; 1500 - 49%; 1600 - 44%; 1800 - 43%. A więc pomiędzy 1000 a 1800 obr. jest już 17% różnicy. Oczywiście mało kogo stać na pralkę Miele Navitronic czy chociażby AEG LAVALOGIC z 1800 r.p.m. Ale 1600 r.p.m. chciałbym mieć... Choć marzenie o nowej Miele z taką prędkością jest w moim przypadku nadzwyczaj irracjonalne ;). No chyba, że podwoją wypłaty, hahaha (to też było irracjonalne).

Pozdrawiam :).
    $lawek
    Poziom 12  
    panowie - bez przesady :)
    Persil Color : czy moglbys mi podac linka do tych danych miele z ich strony? chetnie bym to zweryfikowal z innymi danymi :)
    Hydroboy: nie sugeruj sie zabardzo tym ze pralka bedzie "za mocna" a przez to przeplacona. Wiem ze na to wskazywalaby logika ale zyjemy w czasach Dody-Elektrody ktora niby jest daremna a jednak powodzenie ma :D (to taki przyklad braku logiki ;) ). Kilka razy widzialem sprzet wyzszej klasy ponizej ceny sprzetu nizszej klasy i to w granicach modeli tej samej firmy. Czasami wydaje mi sie ze oni naprawde nie widza co sprzedaja i nie chodzi mi tu o wiedze techniczna tych sprzedawcow, ktora jest na fatalnym poziomie . Temat sprzedawcow mamy tu przerobiny ;)
    hawk'
    Poziom 2  
    Dziękuję za podpowiedzi i za korektę rozmiaru jednej z pralek. Teraz wybór będzie należał oczywiście do żony.:D
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
    jerkol
    Poziom 2  
    Witam wszystkich serdecznie (pierwszy post :-))

Będąc (tuż) przed remontem generalnym w kuchni zacząłem uważnie wertować to forum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jaką zmywarkę i pralkę do zabudowy wybrać?
    Jako, że (dzięki Wam) problem wyboru zmywarki jest już za mną (Bosch 57T23EU - i VS, i HL będą potrzebne ;-)) został tylko jeden problem - pralka. A ponieważ nie znalazłem żadnych (lub bardzo niewiele) informacji na temat pralek do zabudowy pytam więc, czy Bosch WIS 24140 EU jest dobrym wyborem. No a jeśli nie, to co?
    Widziałem Wasze rankingi, w których Bosch (wolnostojący) nie plasuje się zbyt wysoko - przeważają dobre/lepsze opinie o Electroluxie. Czy przy pralkach do zabudowy będzie podobnie?

Dzięki za uwagi/spostrzeżenia/wskazówki...

J
    fiszmen9
    Poziom 10  
    Witam! Grom z jasnego nieba spadł kiedy zobaczyłem pralkę Miele W 1514. Czy lepiej kupic tą- najtańszą Miele czy drogiego Electroluxa EWF 16981 W ??
    raton laveur
    Poziom 19  
    fiszmen9 napisał:
    Witam! Grom z jasnego nieba spadł kiedy zobaczyłem pralkę Miele W 1514. Czy lepiej kupic tą- najtańszą Miele czy drogiego Electroluxa EWF 16981 W ??

Ja na Twoim miejscu ani bym sie nie zastanawial i jak w dym bral Miele, to sa najlepsze i najsolidniejsze pralki, nawet ich najtansze modele. Podpisuje sie obiema rekami pod ich haslem reklamowym: " Miele-wszystko inne to kompromis " (przynajmniej w sprawie pralek). Mam pralke Miele 7-my rok, prosty model, i nadal jestem zachwycony! Pozdrawiam
    kat'ka
    Poziom 10  
    fiszmen9 napisał:

Ja mam tego electroluxa-poza ceną zdecydowała wielkośc wsadu-7kg, ale jeśli mozesz dołożyć 900 zł i nie przeszkadza ci że kupisz pralke w ktorej będziesz prał przez najblizsze 20 lat :) to kupuj Miele.

A tak przy okazji to jak z serwisem Miele-drogie są naprawy po gwarancji?
    Persil Color
    Poziom 16  
    Jeśli ktoś kupuje Miele, to nie myśli pewnie o serwisie. A ten jest bardzo drogi ;). Co nie zmienia faktu, że warto ten sprzęt kupić.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    A nawet jeżeli, to wcale nie trzeba zamawiać firmowego serwisu. Jest wielu wysokiej klasy fachowców, którzy znają się na tym sprzęcie równie dobrze i często nawet oferują usługi lepszej jakości, niż firmowe, autoryzowane serwisy ;)

No właśnie :( I później takie paproki, które nie potrafią śrubokręta w ręce trzymać, psują opinię prawdziwym fachowcom. Bo taki klient, który się sparzy, później mierzy wszystich jedną miarą. Szkoda gadać :?
    el.komendante
    Poziom 2  
    Witam
    Zamierzam kupić pralkę Electrolux Intuition EWF 12040 W
    za 1039,00 zł. Po przeczytaniu niektórych opinii mój zapał trochę opadł
    podobno, strasznie hałasuje, wiec jeżeli ktoś ma większą wiedzę niech coś
    poradzi co ewentualnie w zamian za to.

pozdrawiam :D

Moderowany przez skryn:

Przeniosłem z AGD.

Jaco2002
    Poziom 20  
    Witam.

Po 6 latach padł mój Ariston AL88x. Góra prania rośnie ( w tym za...ne pieluchy), zmuszony jestem więc do zakupu nowj praleczki. Poradzcie Panowie, co wybrać:

Amica AWCM12D czyteż
    Electrolux EWF 12670 W ?

Wiem , wiem. MIELE is the best !
    stahurski
    Poziom 14  
    20 lat to chyba jakaś przenośnia ,a nie rzeczywistość. :sm37:

Dodano po 1 [minuty]:

kat'ka napisał:
    fiszmen9 napisał:

Ja mam tego electroluxa-poza ceną zdecydowała wielkośc wsadu-7kg, ale jeśli mozesz dołożyć 900 zł i nie przeszkadza ci że kupisz pralke w ktorej będziesz prał przez najblizsze 20 lat :) to kupuj Miele.

A tak przy okazji to jak z serwisem Miele-drogie są naprawy po gwarancji?

Dodano po 3 [minuty]:

Jaco2002 napisał:
    Witam.

Po 6 latach padł mój Ariston AL88x. Góra prania rośnie ( w tym za...ne pieluchy), zmuszony jestem więc do zakupu nowj praleczki. Poradzcie Panowie, co wybrać:

Amica AWCM12D czyteż
    Electrolux EWF 12670 W ?

Wiem , wiem. MIELE is the best !

Amica kusi 5 letnia gwarancją.Jednakże serwisant Amiki stanie się częstym gościem. :yes:
    jerkol
    Poziom 2  
    Cytat:
    Witam wszystkich serdecznie (pierwszy post :-))

Będąc (tuż) przed remontem generalnym w kuchni zacząłem uważnie wertować to forum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jaką zmywarkę i pralkę do zabudowy wybrać?
    Jako, że (dzięki Wam) problem wyboru zmywarki jest już za mną (Bosch 57T23EU - i VS, i HL będą potrzebne ;-)) został tylko jeden problem - pralka. A ponieważ nie znalazłem żadnych (lub bardzo niewiele) informacji na temat pralek do zabudowy pytam więc, czy Bosch WIS 24140 EU jest dobrym wyborem. No a jeśli nie, to co?
    Widziałem Wasze rankingi, w których Bosch (wolnostojący) nie plasuje się zbyt wysoko - przeważają dobre/lepsze opinie o Electroluxie. Czy przy pralkach do zabudowy będzie podobnie?

Dzięki za uwagi/spostrzeżenia/wskazówki...

J

Widzę, że tylko ja się rzuciłem na głęboką wodę (zabudowana pralka). Szkoda...

Pozdrawiam
    J
    Jaco2002
    Poziom 20  
    Słyszałem niezbyt pochlebne opinie o serwisie Amici. Ponoć Panowie serwisanci wezwani do rdzewiejącej pralki stwierdzili, że podłoga pod pralką jest źle docieplona, więc obudowa zgniła od środka i nie podlega to gwarancji. Ponadto higrometrem zmierzyli wilgotność ( oczywiście za wysoka) , zbyt mało wydajną wentylację (?) i odstąpili od naprawy. W ten sposób firma może dawać wieczystą gwarancję....
    Tak więc swój wzrok kieruję na Elektroluxa. Tu z kolei słyszałem, że silniki przy wirowaniu dość mocno hałasują , ponadto pompa wodna potrafi również zbudzić umarłego . Czy może ktoś to potwierdzić lub zdementować?
    raton laveur
    Poziom 19  
    stahurski napisał:
    20 lat to chyba jakaś przenośnia ,a nie rzeczywistość. :sm37: (...)

W tym rzecz wlasnie, ze rzeczywistosc, a nie przenosnia-pralki Miele przewidziane sa na 20 lat normalnego domowego uzytkowania, sa naprawde trwale i solidne. Dlatego m. in. sa takie drogie, ale jak komus nie przeszkadza jedna pralka przez tyle lat, to cene wlasciwie mozna podzielic na dwa, logicznie biorac. Dodam jeszcze, ze moja Tesciowa miala pralke Miele, ktora przez 20 lat ANI RAZU sie nie zepsula! (choc nie twierdze, ze zawsze mozna na to liczyc, wszystkie pralki sie psuja, niestety, nawet Miele, ale te, jesli trafiaja do serwisu, to przewaznie egzemplarze majace od 15 lat w gore, i czesci zamienne stale sa dostepne). Tesciowa te pralke (w stanie sprawnym) w koncu oddala instytucji charytatywnej, bo po 20 latach zrobila remont kuchni i chciala nowsza pralke, ale pozalowala tego pozniej. :cry:
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Widziałem nawet kiedyś polską pralkę, która w ciągu 24 lat ekspoatacji nie miała nawet otwieranej obuodwy -nic przy niej nie było robione. Używana była w ciepłym i suchym pomieszczeniu (to zrobiło swoje) przez przeciętną czteroosobową rodzinę. Kiedy dostałem ją w swoje ręce, wymagała tylko kosmetyki.
    Qrcze, to były Super Automaty :D
    Coolbit
    Poziom 18  
    Moja rada:

Sprawdźcie jaki macie rozstaw futryn w domu.
    Bo po zakupie może sie okazać ,że trzeba praleczkę oddać albo futrynę wywalić.

Pozdrawiam
    tei
    Poziom 1  
    Witam.
    Czy możecie podpowiedzieć , którą pralkę wybrać MIELE 1734 , czy MIELE 3241. Seria 3000 wydaje się wyższa i nie rozumiem, dlaczego cena jej jest niższa mimo tego ,że ma chyba więcej opcji- niewiele , ale jakieś tam są .
    raton laveur
    Poziom 19  
    tei napisał:
    Witam.
    Czy możecie podpowiedzieć , którą pralkę wybrać MIELE 1734 , czy MIELE 3241. Seria 3000 wydaje się wyższa i nie rozumiem, dlaczego cena jej jest niższa mimo tego ,że ma chyba więcej opcji- niewiele , ale jakieś tam są .

Moze to przez ten odjazdowy design, choc mnie osobiscie bardziej podoba sie klasyczny, no ale to kwestia gustu. Wyswietlacz w W 1734 tez taki jakby okazalszy. Radzilbym Ci jednak zdecydowanie wybrac model W 3241 WCS, i to nie tylko dlatego, ze tanszy, ale dlatego, ze ma funkcje NAMACZANIE, baaardzo uzyteczna i oszczedzajaca energie i wode, sam czesto z niej korzystam i specjalnie wybralem model, ktory te funkcje ma. Na stronach producenta i w sklepach internetowych nie wspominaja o tym, ze W 1734 tez te funkcje ma, ogladales te pralki z bliska, w zwyklym sklepie? Pozdrawiam :D
    Jaco2002
    Poziom 20  
    Czy ktoś wie, na jak długo w pralce Samsung z funkcją " Silver Nano" wystarczają te dwie płytki srebra, z których to wydobywają się nanocząseczki srebra? Czy też do każdego prania trzeba oprócz proszku dorzucić jakiś srebrny pierścionek bądź łyżeczkę z tegoż kruszcu ?
    $lawek
    Poziom 12  
    jaco - tylko bez jaj :D

dziala to tylko na niektore szczepy bakteri a proszek pomimo srebrnych plytek radzilbym tez wsypywac.

Slusznie zauwazyles to srebro moze po pewnym czasie zostac wyplukane - totez musisz sprawdzic miernikiem czy srebro jeszcze jest, ha na wyswietlaczy pojawi sie bycmoze wartosc inna niz wartosc dla miedzi...? Mozesz jeszcze sprobowac tak zeby do pralki wlewac tylko plyn do plukania...
    Jaco2002
    Poziom 20  
    Zadzwonię jutro na infolinię Samsunga, ciekawe co powiedzą :D

Swoją drogą , to jeśli gwarantują, że przez 30 dni odzież nie będzie absorbowała z zewnątrz obcych zapachów, to do strzału kupuje tą pralkę. Jako, że nikt w moim domu nie pali, mam dość po powrocie z pracy ciągłego smrodu dymu papierosowego , którym przesiąknięte są moje ubrania...:|
    stahurski
    Poziom 14  
    PS 663S BIO napisał:
    Widziałem nawet kiedyś polską pralkę, która w ciągu 24 lat ekspoatacji nie miała nawet otwieranej obuodwy -nic przy niej nie było robione. Używana była w ciepłym i suchym pomieszczeniu (to zrobiło swoje) przez przeciętną czteroosobową rodzinę. Kiedy dostałem ją w swoje ręce, wymagała tylko kosmetyki.
    Qrcze, to były Super Automaty :D

Prosze zwrócić uwagę ,że w przednim panelu znajduje się elektronika ,w każdej nowej pralce.Jest tam też procesor.Czy te elementy są hermetycznie zabudowane ,nie sądzę.Wilgotność jaka panuje w kuchni ,albo w łazience czasami przypomina saunę.Teraz postawmy nasz sprzęt w takiej saunie.Ile wytrzymają elementy elektroniczne.Nawet roku.
    Troche przejaskrawiłem ,żeby uwypuklić problem.Ale zapomnijmy o kilkunastoletnim użytkowaniu nawet Miele. :shii:
    raton laveur
    Poziom 19  
    stahurski napisał:
    (...) Prosze zwrócić uwagę ,że w przednim panelu znajduje się elektronika ,w każdej nowej pralce.Jest tam też procesor.Czy te elementy są hermetycznie zabudowane ,nie sądzę.Wilgotność jaka panuje w kuchni ,albo w łazience czasami przypomina saunę.Teraz postawmy nasz sprzęt w takiej saunie.Ile wytrzymają elementy elektroniczne.Nawet roku.
    Troche przejaskrawiłem ,żeby uwypuklić problem.Ale zapomnijmy o wieloletnim użytkowaniu nawet Miele.

Na podstawie wlasnego doswiadczenia osmiele sie twierdzic, ze w pralkach Miele te elementy SA HERMETYCZNIE ZABUDOWANE (a w kazdym razie szczelnie). W poprzednim mieszkaniu mianowicie mielismy pozar (5 lat temu), spalil sie jeden pokoj, ktorego podloga byla pokryta linoleum, w reszcie mieszkania ognia nie bylo (drzwi i okno w spalonym pokoju na szczescie byly zamkniete, wiec ogien sie nie rozprzestrzenil), ale dym ze spalonego linoleum pokryl WSZYSTKO smierdzaca, lepka, brazowa warstwa takiego jakby karmelu, okropnosc, wcisnelo sie to w najmniejsza szczeline. Ksiazki smierdza do dzisiaj, a wszystkie tekstylia nie zamkniete w szafach trzeba bylo wyrzucic. Telewizor i Hi-fi nie dzialaly, trzeba bylo wszystko zdemontowac, wyczyscic czesc po czesci i zlozyc z powrotem (dobrze, ze ubezpieczenie zajelo sie sprzataniem, naprawami i reszta). Pralka (Miele W150S, wtedy zaledwie poltoraroczna) oczywiscie tez byla cala pokryta tym paskudztwem, dobrze jeszcze, ze pokrywa byla zamknieta. Po wierzchnim umyciu, pralka byla bardzo intensywnie uzytkowana przez 5 tygodni, takze przez ekipe sprzatajaca. A elektronice nic a nic to nie zaszkodzilo, zreszta, dziala bez zarzutu do dzisiaj, jedyna naprawa przeprowadzona w tej pralce byla wymiana lozysk, co po 12-14 praniach tygodniowo przez 5 lat jest w pelni normalne (dodam jeszcze, ze od 5 lat pralka stoi i dziala w WILGOTNEJ piwnicy). Dlatego ja twierdze, na podstawie doswiadczen wlasnych, ze Miele jest aktualnie jedyna marka, w ktorej mozemy liczyc na przynajmniej kilkunastoletnie uzytkowanie pralki. Ale oczywiscie to tylko moje zdanie i nie wszyscy musza je podzielac ;) . Mojej uzywam na razie (dosc intensywnie) 7-my rok, bede informowac na biezaco, ile wytrzyma :D (gornoladowanego Brandta zajezdzilem w 4 lata). Pozdrawiam wszystkich
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    A ja mam trochę wolnego czasu. I właśnie sobie siedzę przed moją pralką AEG, z włączonym programem podstawowym wg norm UE i załadowanym wsadzie o masie 5 kg. Jak ostatni głupek siedzę przed licznikiem z kartką i długopisem -o wynikach poinformuję.

No i tak sobie siedzę i siedzę. I dochodzę do wniosku, że moja pralka nie zważa na brak wody :D Już tłumaczę, o co chodzi:

Pralka ta, ma dwa czujniki poziomu -jeden elektroniczny, do kontroli wysokości poziomu i szybkości spadku/wzrostu a drugi, mechaniczny -do kontroli poziomu "zbiornik pełny" lub "zbiornik pusty" i do zabezpieczenia grzałki.

I teraz tak: pralka nabiera sobie wodę raz. Kręci przez kilka minut, pranie obraca się pół suche. Dobiera wody drugi raz. Znowu kręci przez kilka minut. Mechaniczny czujnik sygnalizuje brak wody. Jednak pralka nie poddaje się i kręci dalej -bez wody :) Dobiera wody trzeci raz, kręci kilka minut i włącza się zraszanie :idea: Zraszanie działa bardzo krótko, bo woda wsiąka do pranych rzeczy i mechaniczny czujnik sygnalizuje brak wody. Pralka nie poddaje się, kręci dalej tyle, że bez zraszania. I co się dzieje? Po kilku minutach mechaniczny czujnik powraca do położenia "zbiornik pełny" -woda wysączyła się z pranych rzeczy i spowodowała podniesienie poziomu. No i mądra pralka, korzystając z okazji, że dysponuje odpowiednią ilością wody -włącza ogrzewanie. Podczas całej fazy grzania zraszaie nie działa i wszystko idzie zgodnie z planem. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury zraszanie włącza się z powrotem, czujnik sygnalizuje brak wody a pralka pierze w ten sposób już do końca prania :D Analogiczna sytuacja przy płukaniu, jedynie z tą różnicą, że tutaj nie włącza się ogrzewanie ;)

Qrde, jakie te pralki są teraz oszczędne! :D